Stalker

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dnes již klasický román bratří Strugackých nás zavádí do Pásma - tajemné oblasti u městečka Harmondu, kde se dá objevit mnoho podivných, ale někdy smrtelně nebezpečných úkazů, předmětů a anomálií. V Pásmu se dá rychle zbohatnout, ale ještě rychleji zemřít... Přesto se noc co noc stalkeři odvažují dál a dál. Cena je ovšem vysoká. A zaplatit musí všichni. Někde v samotném srdci Pásma je však možná skryta naděje......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31113/stalker-qjk-31113.jpg 4.41030
Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Triton
Orig. název

Piknik na obočině, 1972

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (152)

Kniha Stalker

Přidat komentář
Disease
24. března

Hodně psychologická scifi, kde Pásmo slouží hlavně k odhalení charakterů postav.

TomHr
16. března

Povrchu Země se dotkla blíže neurčená mimozemská civilizace a zanechala po sobě životu nebezpečné území plné podivných úkazů, cizí flóry a nástrah. Do tohoto Pásma je sice vstup přísně zakázán, přesto však přitahuje dobrodruhy. V Pásmu se dá najít leccos zajímavého, na černém trhu tučně zpeněžitelného.
Knihu vypráví jeden z nich, z tzv. stalkerů. Vystupováním neohrožený pistolník, ale dostatečně opatrný na to, aby v pásmu přežil. Jen málo stalkerů se totiž dožije důchodu... Ale pokud se podaří fakt dobrá rána, hodně vzácný nález, třeba zlaté slunce, může se vším stalker seknout a poflakovat se do konce života. Z dřívějších výprav se ví, kde se dá zlaté slunce najít. Problém je dostat se k němu a neumřít.
Z knihy se nedozvíme, proč a jak Pásmo vzniklo. To přispívá k znepokojivé a snové atmosféře, která na podivném opuštěném území panuje. Záhadno bublá přímo pod povrchem věcí. Kniha nepostrádá napětí a otevřený konec je tak nějak správný. Tahle knížka patří na čestné místo v knihovničce čtenáře sci-fi.

DzordanoChruno
06. března

Nečíta sa to zle, ale v podstate je to o ničom. Dokopy žiadny dej, ani atmosféra, ani hrdina, ani odkaz. A keď už to konečne začína byť napínavé, zrazu kniha skončí.

marvarid
22. února

Kniha se zaobírá „drsnými chlapy, rebely“. Neustále dokola se opíjejí, aby dokázaly ten život přežít, kouří jak fabriky. Není o co se snažit. Filosofují o neexistujícím smyslu života. A pak to zase zapijí a zapálí si… Do zóny mimozemské návštěvy se podíváme až v poslední kapitole. A není tu nic tajemného ani děsivého. Spíš nechutného. Trochu jak zákopy 1. světové války. Takže shrnuto podtrženo – kniha mi nijak nenadchla. Dostala jsem se k ní na základě srovnání s VanderMeerovou „Anihilací“, ale byl to krok vedle. V Pikniku u cesty jsem nenašla žádného srozumitelného hrdinu, žádnou tajemnou atmosféru ani zajímavý děj.

PetrCepek
13. ledna

Za mne asi nejlepší dílo od brášků S.

petra1394
07. ledna

V prvé řadě obdivuji jakousi skromnost autorů. Z tohoto tématu, z Pásma, by se dalo vytěžit mnohem mnohem více. Umím si představit, že kdyby někdo s touto myšlenkou přišel dnes, kniha by měla 400 stran + další dva díly, jeden film v Hollywoodu a my všichni bychom byli Pásmem přehlceni. Věděli bychom od A do Z jak vlastně vzniklo, co vše se tam děje, kdo všechno tam je, jak to funguje, co je s Agnes, co je s ostatními z Pásma, jak žijí lidé z dané oblasti atd atd. A my to nevíme, lámeme si nad tím hlavu, chceme od autorů vědět víc a nemůžeme! Výborné dílo, mohlo z toho být mnohem více, ale autoři si svou skromnou myšlenku nechali pro sebe. Doporučuji!

Tadeash
26.12.2019

Skvělé sci-fi, které ale působí velice skutečně - svými postavami a jejich životními útrapami. Není co vytknout.

mareksevc
10.12.2019

myšlienka existencie pásma by vydala aj na tisíc strán, škoda že kniha je tak krátka, z tejto témy by sa dalo vytažiť o dosť viacej

1 ...

Doporučujeme

Konec dětství
Konec dětství
451 stupňů Fahrenheita
451 stupňů Fahrenheita
Kolíbka
Kolíbka
Malevil
Malevil