Rudý kapitán

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. Na místo hrůzného nálezu byli přivolání detektivové z oddělení vražd - začínající Richard Krauz a zkušený Eduard Burger. Kolotoč vyšetřování se roztočil. Detektivové záhy zjišťují, že nebožtíkem je bývalý kostelník z kostela svaté Barbory. Vyšetřování však probíhá k nelibosti všech - vyšších míst i církve samé. Proč? Krauz s Burgerem i přesto pokračují v pátrání......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249028/big_rudy-kapitan-N5F-249028.png 4.2595

Naše Mesto 6.

Detektivky, krimi, Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (ČR)

Červený kapitán, 2007

Kniha Rudý kapitán

m_martina
24. listopadu

Tuto knihu svého nejoblíbenějšího spisovatele musím zase ohodnotit plným počtem. Přečetla jsem ji jedním dechem a moc se mi líbila.

akdar72
12. listopadu

Překvapil mě posun zpět na počátek Richardovi kariéry. Nicméně opět lepší a lepší. Historická nitka byla přidanou hodnotou.

cucik14
10. listopadu

Toto byla druhá kniha od Dominika Dána, kterou jsem přečetla a nějak mu stále nemůžu přijít na chuť. Začátek byl skvělý, ale následující popisy historických událostí / praktik StB by dle mě zvládl smrsknout na polovinu. Nehledě na to, že Richard mi připadal jak akční superhrdina :/ Časem mu asi dám ještě šanci, ale zatím mě teda nedokázal přesvědčit, proč bych si měla přečíst celou sérii...

Petronela16

Červený kapitán je predposledná kniha,resp. audiokniha, ktorú som úspešne zdolala v podaní J.Vajdu.Veeeelmi dlho som váhala, či sa na to dám, hlavne kvôli tomu Vajdovi, ale musím s úctou skonštatovať, že sa toho zhostil bravúrne.Je vidieť a cítiť, že je to herec *každým coulem*, pretože tak ako on vedel nahovoriť rôzne postavy, to by vedel málokto.Tlieskam mu.Nesklamal ma.DD má ale trochu sklamal, keďze tentokrát to bolo mierne 'politicke' a tie historické sekvencie má už mierne povedané nudili.Zaver uletený prislo mi to ako z Chucka Norrisa.Vypočula som úspešne až do konca, Jozef mi k tomu dopomohol.(Tak idem počúvať ďalej, už mám len Celu č.17.)

Michalka24

Uzasna kniha, nielen co sa tyka pribehu, ale aj jeho podania vo forme audioknihy, ktoru narozpraval Jozef Vajda. Naozaj skvely zazitok z pocuvania.

SadUnicorn

Tahle kniha se dost odlišuje od ostatních v sérii, protože se odlišuje i vyšetřovaný zločin. Teoreticky by mělo mít vyšetřování hladký průběh, protože se jedná o zločin minulého režimu a tedy by bývalí členové StB už neměli mít žádnou moc. Praxe je bohužel jiná a jejich prsty jsou stále dlouhé a rozlezlé ve všech sférách policie.
V této knize nechybí napětí, vyšetřování, chytré dialogy a na konci si přijdou na své i milovníci akce. Konec je dost hořký a u mě se satisfakce nekonala.
Nevím, zda se i tento případ zakládá na pravdě, ale pokud ano, je to další v řadě důkazů o tom, jak zvrácený minulý režim byl a že ne všichni, kteří měli být potrestáni, skutečně potrestáni byli. Dost mi to připomnělo případ Přemysla Coufala, který je v knize i jednou zmíněn.
Každopádně kniha ve mě vyvolala směsici pocitů, ale převládal hnus a bezmoc nad nespravedlností.
Za mě 4,5*. Polovinu strhávám za ten pro mě zbytečně akční konec.

kolacky

Tak tohle byla síla. I v minulosti, i teraz. Jak hnusní umějí být lidi kvůli penězům a moci... Obdivuju nášho chalana Riša, že se nebojí, pere se napříč padouchy a nevzdává to, záda chráněná skvělými parťáky.

Emberas

Bohužel nemohu sdílet všeobecné nadšení, které zde panuje. Styl Dominika Dána mi příliš nesedí. Musím připustit, že autor zná dokonale prostředí tuzemského zločinu, ale to je tak vše. U jeho knih mi chybí trochu více literárního umu.