Rudý kapitán

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. Na místo hrůzného nálezu byli přivolání detektivové z oddělení vražd - začínající Richard Krauz a zkušený Eduard Burger. Kolotoč vyšetřování se roztočil. Detektivové záhy zjišťují, že nebožtíkem je bývalý kostelník z kostela svaté Barbory. Vyšetřování však probíhá k nelibosti všech - vyšších míst i církve samé. Proč? Krauz s Burgerem i přesto pokračují v pátrání......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249028/rudy-kapitan-N5F-249028.png 4.2645
Série

Naše Mesto 6.

Žánr
Detektivky, krimi, Romány, Literatura slovenská
Vydáno, Slovart (ČR)
Orig. název

Červený kapitán, 2007

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Slovenské ministerstvo vnitra dalo výpověď autorovi detektivních románů Dominiku Dánovi.
Dán předtím pracoval jako kriminalista a posledních deset let pracoval na tiskovém oddělení ministerstva vnitra, kde však podle slovenských médií neměl ani svůj pracovní stůl.
Podle televize Markíza vydělával Dán 2000 eur měsíčně (52 tisíc korun). Po výpovědi měl odejít do výsluhového důchodu, který je údajně stejně vysoký, jako byl jeho plat na ministerstvu.
Dominik Dán je umělecký pseudonym a pravé jméno jednoho z nejúspěšnějších slovenských spisovatelů současnosti není veřejně známé. Na kontě má celkem 30 bestsellerů a přes milion prodaných knih.
Dán tvrdí, že původně neuvažoval o kariéře spisovatele, ale když se z jeho první knihy prodalo 3000 kusů, vydavatel mu nabídl další spolupráci. Tak vznikla celá série detektivních románů. Dán připustil, že při psaní mu pomáhalo, že policejní práci znal.
„Nemusím lavírovat, vím přesně, jak se to dělá na místě činu, jak se vyhodnocují stopy. Když to pak přenesu do románu, detektivka se pro laického čtenáře stává mnohem uvěřitelnější a atraktivnější,“ konstatoval spisovatel.
Exministr Kaliňák obhajuje zaměstnání Dána na ministerstvu například tím, že jeho knihy představují pro policejní sbor nevyčíslitelnou náborovou kampaň. „Na Západě se za to tvrdě platí,“ upozornil Kaliňák.
Slovenská média se však pozastavují nad tím, že Dán při úspěchu svých knih určitě nebyl odkázaný na plat z ministerstva. Svou skutečnou identitu nadále pečlivě tají.
„Nestojím o publicitu ani o slávu. Lidé si na základě knih vytvořili o mně určitý obraz, a pokud by byli konfrontováni s realitou, nemuselo by to být příjemné,“ dodal.

(Právo, Bratislava, 6. 9. 2020) (Koka)


Kniha byla v roce 2016 zfilmována. Režie se ujal Michal Kollár. (Roubas)