Pedruska01 Pedruska01 komentáře u knih

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Autorka měla dobrý nápad v rámci sepsání příběhu do dopisů. Taky by mě asi jen tak nenapadlo je adresovat odsouzenému vrahovi někde v Texasu. Rozhodně originální. Rozhodně další plus, co musím připsat je to natahování "kšand" - napětí a zvědavost, až do samotného konce, téměř do poslední stránky. Na jednu stranu mě to rozčilovalo, ale zas mě to dokázalo udržet a hnát se, pídit dál po tom, co se vlastně stalo. Určitě bych našla nějaké momenty, které mi vadily, proto jsem nedala plné hodnocení. Např. chvílemi mi opravdu lezla na mozek její matka, popis "hovadin" než jsme se dostali opět k věci, přehnané výkyvy Sandry. Zase, mnozí podemnou to odsuzují, ale téma milostného trojúhelníku já můžu. A navíc, když se jedná o bratry? Pane bože! :D
Max byl rozhodně líčen jako největší frajer ze školy, kterej dostane každou holku - mistr světa, ale postupem jsem si ho i trochu oblíbila, dokázala bych si na něj zvyknout, protože hluboko uvnitř nebyl vůbec špatněj kluk. Aaron? Od prvního písmena o něm mi jednoznačně padl do oka, jasně stal se mým favoritem. Každopádně mě nemile překvapil, když se tedy po tom všem jen tak zdejchnul, ale... asi ho chápu. Jeho dopis v závěru byl hodně silný. Taky nevím proč, ale měla jsem dojem, že aktérem toho neštěstí bude jiná osoba, ta druhá. Sice se mi ulevilo, každopádně, bylo mi ho hrozně líto. I tak!
Zkrátím to, četlo se to dobře, nápad byl skvělý a hlavně, bylo to originální. Nějaké mouchy to mělo, ale i když jsem se toho možná až obávala, nevěděla, co od toho čekat, jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou. :)

07.05.2016 4 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Četlo se to téměř samo, už dlouho jsem nezažila knihu, která mě tahle chytla, že jsem ji nechtěla ani odložit. Kdybych mohla, přečetla bych ji na jeden zátah,protože by fakt stálo jet nonstop, bez spánku, bez povinností a bez práce! Pořádně ani nevím, co napsat, jelikož to není ani pár minut, co jsem dočetla a všechno to ještě doznívá, a navíc jsem z ní neskonale nadšená.
Samo o sobě trošku smutné téma, pokud se dva nejlepší kamarádi opačného pohlaví tahle do toho zamotají a dlouho to tají, ale pro takovéhle zápletky jsem jak stvořená. Brandona jsem si hnedle zamilovala, byl skvělým kamarádem, který byl oporou ve všech záležitostech, byl ochotný svým způsobem riskovat a chránit za každé situace. Byl prostě a jednoznačně zlatý a naprosto jsem jeho obavy chápala. Aly mi byla taky hodně blízká, v mnoha věcech, které uskutečnila, a kterých se bála jsem ji obdivovala. Naprosto sympatické veškeré postavy, až na Lauren. Nebyla mi vyloženě nějak protivná, jen tam moc clonila... -_- A ještě pár slov k Justinovi. Jasně, na začátku byl nastíněný jako naprostý lamač srdcí a kluk stvořený jen pro nezávazný randění, ale později, vývojem, se mi i dostal pod kůži a bylo mi ho líto. Uvnitř byl opravdu hodným, skvělým klukem, který byl tedy odsouzený ke smůle. A ze začátku Gabiny prostředníčky? :D Ta holka mě bavila. Taky jsem si užila "málem" bitku mezi Justinem a Brandonem, byli kámoši, jasně, každopádně, pro mou romantickou duši by neuškodilo, kdyby tam fakt byla. :D Takže jsem kapku litovala, že mi autorka nesplnila přání.
No, měla bych to shrnout. Jsem z toho nadšená, neskonale se mi to líbilo a hodnocení i doporučení je snad málo. První knížka od této autorky, už před touhle knihou jsem měla její prvotinu a následné pokračování v merku, ale tohle mě přesvědčilo, že psát fakt umí, takže se budu těšit, až se mi jen dostanou do rukou. A prosila bych jednoho Brandona přibalit, prosím! :)

05.05.2016 5 z 5

Je to soubor jednotlivých povídek od jednotlivých autorů. I když jsou v jedné knize, zaslouží si každá své vlastní hodnocení.
+O půlnocích: Ačkoliv to bylo krátké, tak vyzařovala jistá síla. Zvlášť u hlavních hrdinů, což se dalo poznat na jejich dialozích. Jsou jiné než standardně známe. Toho jsem si již všimla v jedné z knih, co stvořila tato autorka. Jinak to téma bylo milé, přiznám se, že jsem ten vrcholný závěr čekala mnohem dřív a vždy jsem byla zklamaná, že to byla jiná slečna o další půlnoci, každopádně, kdo si počká, ten se dočká a o toto bylo lepší. :) (5/5)
+Dáma a liška: Příběh byl s lehkým nádechem kouzla, což k tomu nečekaně sedělo. Fenny mě hnedle zaujal a byl to jasný favorit a oblíbenec. Neměla jsem ani tušení, co si o něm myslet. Ani postupným setkáváním rok co rok jsem se o něm nic pořádného nedozvěděla a na jednu stranu mi to vadilo. Místy příběh byl přitažený za vlasy, ale dopadlo to dobře. (4,5/5)
+Andílci ve sněhu: Ne, že by ten příběh byl vyloženě ošklivý, ale nijak zvlášť mě nenadchnul, nepřekvapil a už vůbec mě nedostal. Bylo to zvláštní - jako fakt nic moc a navíc dlouhé. (Ten prostor by si zasloužily jinačí povídky.) (2,5/5)
+Najdeš mě podle Polárky: Ne! Tak krátké? Já chci a potřebuju pokračování! Autorka skvěle píše, o čemž jsem se již dávno přesvědčila. Nejprve, když se tam objevilo slovo elf, jsem neměla ani potuchy, že to není jen slovo, ale jako "svět". O což to bylo krásnější. Natálie mi bylo neskutečně líto, protože byla jen člověk, protože tam bohužel nepatřila, protože ta její cesta nebyla lehká, ať už jakoukoliv vinou. Flynna jsem si oblíbila hned, jasný favorit. Jen tak zvláštní konec - ať si čtenář dokončí příběh? Kruté, ale mazané. :) (5/5)
+To je Yulský zázrak, Charlie Browne: Tahle autorka mě vždycky dostane - co se týče jmen hlavních hrdinů. Zajímalo by mě, kam na to chodí? Každopádně, umí vždy ztvárnit příběh, který není jen tak obvyklý - vždy nějaká lehká výstřednost, proč ne. Povídka se mi líbila, ale v rámci hodnocení to není 100%. (3,5/5)
+Váš záskok za Santu: Tak nevím, od autora jsem četla jen jednu knihu a zrovna nijak extra mě nenadchnul. Ani jsem se o něj nějak zvlášť nezajímala, ale co jsem postřehla, tak je naprosto "posedlý"(nebo je to móda?), homosexualitou nebo fakt nevím. Nebo se mi to zdá, náhoda? Nejsem žádný puritán, však asi patřím do té "staré" heterosexuální školy - do klasiky. A samotný příběh? Vlastně o ničem. Škoda. Směska čehosi. Byl to vůbec nějaký příběh? (1,5/5)
+Krampuslauf: Neměla jsem ani tušení, co čekat. Možná tak něco víc, něco horšího, než jsem měla tu čest si přečíst. Nebylo to vyloženě zklamání, příběh, plný té naivní dětské víry, se mi líbil, ale mohlo to mít víc "šťávy" a nejspíš i té romantiky. (2/5)
+Cos to sakra provedla, Sophie Rothová?: Tak nějak jsem čekala, že snad Russell bude někdo s kouzly. :D Už jsem asi zblblá z některých předešlých příběhů. "Všechno, tak přece pěkně vycházelo..." Každopádně, děj nebyl špatný, i když dle mého ten samotný konec byl trochu uspěchaný. (2/5)
+Kyblíky s pivem a jezulátko: Příběh se mi líbil, byl napsaný s lehkým humorem potížisty a to bylo fajn. Taky se mi líbilo, že to bylo právě z pohledu kluka, což stále v těchto záležitostech je mimořádné. Nenašla jsem vyloženě nic, co by mě iritovalo a s hodnocením jsem opravdu na štíru. (3,5/5)
+Vítejte ve Vánocích, CA: Už od samého začátku byl příběh se silnou příchutí sarkasmu, což se mi hrozně líbilo. Člověk se dokázal ušklíbnout nad popisem toho místa, které je určené jen pro sčítání lidu a popisem těch samotných obyvatel. Měla jsem už od začátku tušení, že to bude něco a taky bylo. María byla naprostá sympaťanda a Bena si musí zamilovat každý. Hrozně se mi to líbilo a jsem spokojená a bohužel dost dobře a rychle se četlo. (5/5)
+Betlémská hvězda: Příběh byl dost silný. Byl až šokující, ale skvělý. Hrozně se mi líbil a do poslední stránky jsem neměla ani tušení, jak to vlastně dopadne. Naštěstí...a štěstí přece patří k Vánocům,což si Lydia zasloužila a vlastně i zbytek rodiny, jakož to teta Mary i Ethan. (5/5)
+Dívka, která probudila snílka: Příběh byl temný a morbidní. Byl ze zvláštního světa, plného bídy, krutosti, strachu a jisté nadřazenosti. Celkově se mi to opravdu líbilo, tedy až na ten samotný konec. Jasně, bůh - Snílek. Jak vyjádřit podobu všeho a ničeho zároveň? Jen těžko, ale přeci jsem asi čekala kapku reálnější popis opravdové "lidštější" postavy mužského rodu. Škoda. Navíc, asi bych tuto povídku do kategorie "Vánoce" vůbec neřadila. (4/5)
Když se tak prozatímně dívám na to hodnocení, připadám si přísná. :D Jako by ta kniha stála za prd, ale ono tomu tak není. Samozřejmě, našly se tam příběhy, které opravdu nebyly nijak valné, ale jsou tam i ty, co jsou naprosto skvělé a fakt lituju, že to nejsou samostatné jednotky ukotvené v několika knihách, protože by jistě stály za to. :) Takže jsem hodnocení celku vzala jakým takým průměrem všech a přiznám se, byl to velký boj! Stále nerozhodná: 3,5-4*

02.05.2016 4 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Člověka to dokáže opravdu chytnout a nepustit. Je to napsáno velmi svižným tempem, takže jak jsem mohla, tak jsem četla a jen neochotně knihu odkládala. Všechny postavy jsou sympatické a naprosto bezproblémové, fakt si je člověk dokáže nahned oblíbit. A je fajn, že i z předešlých dílů se páry objevují, leč s menším prostorem. Prostě romantický příběh, jak s útrapami, tak s humorem, což je naprosto skvělá kombinace. Oddechovka, jak má být. Jsem hrozně zvědavá na poslední článek se série, aby skládačka byla po kupě a těším se. :)

30.04.2016 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nevím, čím začít dříve. Člověk dočetl a nemůže na to přestat myslet. Příběh, ač "vymyšlený" s fiktivními postavami, tak zcela pravdivý. Smutné, bolestné, nelidské. Knihu jsem nemohla odložit, když mě kniha do sebe vtáhla, nešlo to utnout. Výborně se četla. Skvěle a čtivě sepsané i uspořádané. Maximálně mi to vyhovovalo.
Už od samého začátku jsem si kladla otázku: proč? Asi tak jako všichni přítomní v příběhu. Proč je deportovali? Čím se provinili? Dozvěděla jsem se to až na samém konci. O to smutnější, když vím, kdo je viníkem. Jelena, Linina matka, byla neskonale silná a aktivní žena. Stále někomu pomáhala a byla laskavá. Sama sebe jsem se zeptala, kdy jí ta síla vyprchá. Kdy jí dojde a uvědomí si, že prostě nemůže nic na tom, co se jí děje, hledat pozitiva. Nevyprchala jen síla, ale i její duše. Hlavní hrdinka mi maximálně sedla, společně s jejím bratrem. Doba a režim ho proměnili z dítěte na muže, který je dospělejší než jeho tělo. Andrius? Zaujal mě hned od začátku, tak trochu jsem si ho zamilovala. Dokázal mě oslovit, zklamat i překvapit. Kreckij? Trochu mě nabádalo, že se bude chovat jinak, zprvu, ale překvapil mě ještě více na konci. Klobouk dolů, i přesto, jak krutě se choval. Nešlo tu o city, jak bych ráda četla nebo chtěla, ale jen o pouhé životy.
Ti lidé byli chudáci. Největší. Ze dne na den jim někdo sebral životy a nakládal s nimi podle svého. Odpornost. Nejhorší na tom snad je, že ten, kdo měl dlouhé prsty byl nebyl nikdo jiný než "člověk". Ať už v jakékoliv roli. Všechno je o lidech a to, co bylo - válka, a vše s ní spojené: koncentráky, pracovní tábory - to je nestravitelný hyenismus. Žili jako zvířata a i oni žijí mnohem lépe. Oproti nim vyloženě královsky.
Obdivuju ty, co přežili, že neztratili víru a naději, že nepřišli o svoje já. Obdivuju je, že přežili.
Epilog mě zarazil snad jen jedním faktem. To, jak v dopisu, který napsala Lina, bylo sděleno, že na Sibiři strávili 12 let!!! To si nikdo neumí představit. To nejde. Měla jsem za to - doufala, že víc jak dvě léta, dle hrubého výčtu, zmiňující se v příběhu. A ne tolik!
Když jsem nakukovala ke konci, tušila jsem, že to bude mít aspoň lepší konec než celý průběh, ale mile mě překvapilo, že nakonec skončila s Andriusem. Živí a spolu.
Tenhle příběh mě hrozně zaujal a zaryl se hluboko. Opravdu velmi povedená práce. Jsem ráda, že jsem si to přečetla a jen doporučuji. Stojí to za to. :)

21.04.2016 5 z 5

Intriky Intriky Anna Godbersen

Po dlouhé době, co jsem četla první díl, jsem se dostala k následujícímu. Díky té časové odmlce se musím přiznat, že mi trochu trvalo, než jsem se začala opět orientovat a předevčím než jsem si připomněla, jak to vlastně celé začalo. Každopádně povedlo se. Kniha se dobře četla a její rozdělení si jen chválím. Je hrozně fajn, že v tomhle případě čtenář může poznat tu smetánku a nejen ji v různých úhlech pohledů. Mám dojem, že v jedničce jsem hrozně "žrala" Elizabeth a Willa, tentokrát to byla její sestra Diana a Henry.
Docela mě dostalo, jak to vlastně Penelopa dokázala zakončit a udělat té zamilované dvojici čáru přes rozpočet. Je to prostě mrcha a fakt doufám, že v dalším díle nebo v tom posledním, to je fuk, jí někdo klepne přes prsty a to řádně! Ohledně Liny-Caroliny, ačkoliv se nezdá, děvence narostl hřebínek. V Luxusu mi jí bylo líto a soucítila jsem s ní, teď mě lítost přešla a nestačím zírat. Jsem opravdu zvědavá, kam to dopracuje. A poslední věc, ke které se musím vymáčknout je Will a poslední jeho zmíňka v knížce. Bohužel jsem si to finále několikrát přečetla nejen v kometářích, ale v zápalu četby to zase zapomněla. Nakonec jsem si to opětovně připomněla díky mému listování (člověk se neponaučí, zvědavost ho vždy přemůže), však pořád jsem o tom nebyla tak přesvědčená, tedy do doby, než jsem si o tom přečetla. - Co prosím?!!! -
Autorka chtěla rozhodně šokovat, což se jí povedlo a zároveň navnadit svým koncem na pokračování. U mě se jí to tedy povedlo a upřímně doufám, že třetí díl popadnu dřív než jak ten předešlý. :)

21.04.2016 5 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Upřímně, trochu jsem se této knihy bála a taky nad ní dlouze váhala. Absolutně jsem nevěděla co čekat, a taky některé negativní komentáře a možná i celkové hodnocení nepřidávalo chtíči po knize. Měla jsem ten pocit, bohužel i na začátku celého příběhu. Trvalo několik málo kapitol a už jsem z té četby byla nešťastná. Prostě slabý náznak situace, která se vlastně děje, miliony pocitů a především minulost, o které nic nevíme a všudy přítomný zmatek. Jako by mě autorka poslala do studené vody spolu s ostatními, jen ten šok trval mnohem déle než u druhých, kteří aspoň věděli, co se děje. Tak tohle mě přivítalo, a tak jsem neměla ani nijak zvlášť velkou chuť do toho jít. Dokonce jsem i díky tomu popadla další knihu!
Však omyl. Rychle se situace vysvětlila, proběhla identifikace hlavních hrdinů a jejich osudy, pěkně popořadě a smysluplně. Četlo se to dobře a ani děj jako takový mi nedal pokoj. Rozhodně po dobu 3/4 knihy jsem jí jen tak odložit nechtěla. Všudypřítomná akce, nebezpečná, vzrušující, smrtelná - panika. To, co jsem se dozvěděla, téměř až na konci knihy, kdo vlastně to z části připravoval, mě fakt dostalo. Nikdy bych to neřekla. Některé úkoly byly dětinské, nerozvážné "prkotiny", jenže pak to bralo grády. Ruská ruleta - vážně?!! Taky mě trochu mírně šokoval výskyt tygrů jako by to bylo až moc přitažený za vlasy, ale člověk si na ten fakt dokáže - musí přivyknout. :D
Bylo to prostě fajn a jsem ráda, jak kniha dopadla a kdo s kým nakonec skončil. Samozřejmě, i tak!, jsem si dost oblíbila Bishopa a fandila mu. :)
Kdyby nebylo hodně zmateného začátku, který mě dokázal otrávit a lehce znechutit budoucí četbu, dala bych plný počet hvězd. Velká škoda.

17.04.2016 4 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Tak ano, určitá podobnost s prvním dílem tam je - minimálně ta základní myšlenka. Každopádně mě se to líbilo, hrozně odpočinková četba se šťastným koncem. Celkově, příběh je plný optimismu, že má člověk pocit, že je a bude vše v naprostém pořádku. Je to možná kapku nakažlivé. :D Kniha mě nijak neodradila od pokračování v této sérii, a tak se těším až budu knihu držet v ruce . :) Navíc, jak mi druhá kniha napověděla, kdo bude asi v té třetí, zajímá mě to ještě víc. (Prostě ta zatracená fialová čarodějná knížečka!)

11.04.2016 5 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Náhodou, mě se tahle knížka hrozně líbila. Nemůžu ani nebudu jí srovnávat s Polibkem pro Annu, protože každá tahle samostatná jednotka má něco do sebe. I když se s hrdinkou minulého románku setkáváme i tady, Anna již nebyla takovou jakou jsem poznala, i její přítel byl trochu jinačí, i když se tam snažil trochu o "humor". Nevím, takový pocit. Mezi hlavníma holkama Lola - Anna a hlavníma klukama Cricketem - St. Clairem byly "opačné" rozdílnosti: (bordelářka - puntičkářka), (čahoun - skrček), ale nic, co by mělo být horší nebo lepší než jedna či druhá kniha.
Takže, Lola a kluk od vedle - četlo se to krásně a rychle. Vtáhne to do děje velmi rychle a jen těžce jsem jí vždy musela odkládat. Na žádnou z postav nemám křivého slova. Cricketovi jsem držela palce. :) Byly fajn a hned jsem si je oblíbila, až na Cricketovu ségru, která dělala "držky"... Jediný, co mi ale nesedlo byl "vnitřní" popis Maxe. Bylo zmíněno, že je celkem nesmělý introvert - ale já se ptám, za tu celou knihu, kde byl na scéně, kde jako? :D
Za mě plný počet a velké doporučení (a k tomu, prosím, jeden měsíc s hvězdami ve zlatém disku alá pudřenka) a upřímně, dost se těším na další volné pokračování, tedy Islu. :)

09.04.2016 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Jak jsem se mohla přesvědčit, o takové knihy je zájem, proto se mi do rukou po dlouhé době dostal tedy tento třetí díl, aniž bych viděla druhý. :D (A taky brala jsem aspoň něco než nic, že. Nebo abych nečekala zase kotel dlouho.) Dle mého vůbec nevadí, i když je fakt, že jak je to založené na volném pokračování, ochudila jsem se o určité "překvápko", které jsem měla poznat až v prostředním pokračování.
Jinak, kniha se mi moc líbila a výborně se četla. Občas jsem měla nutkání jí vůbec neodložit. Nebyla nudná anebo neměla hluchá místa. Stále se něco dělo, ať už vážná věc nebo naopak vtipná. Autorka mě již několika svými knihami přesvědčila, že to umí s vtipem a taky s charakterem hlavních a důležitých vedlejších postav. Emily byla fajnová pohodářka, na to z jakého prostředí pocházela, jsem se až divila. Čekala jsem asi fakt, fakt nejvíc rozcapenou pipku. Celkově celá její rodina byla hrozně fajnová. Henry? Byl to prostě dobrej chlap se zlatým srdcem, ale někdy mi přišel úplně hloupě vykreslený, což je trošku škoda, ale to je jen zanedbatelné smítko.
Nechci tvrdit to, s čím se tu v komentářích setkávám, že se jedná o nejslabší díl série. Nejen, že to nemohu posuzovat ještě na 100%, ale hlavně se mi tak nezdá - ta kniha je dobrá. Pravda, váhala jsem nad hodnocením a ubrala jsem jednu hvězdu, ale je to spíše na 4,5. Jen asi proto, že ke konci jsem neměla "takový" pocit jako v tom prvním. Vim já? :) Však se tedy dodatečně těším na prostřední záležitost z Bavettových, konkrétně na Roberta a rozhodně neváhám doporučit dál. ;)

06.04.2016 4 z 5

Nová holka @ Tajnosti v dívčí škole Nová holka @ Tajnosti v dívčí škole Carmen Reid

Kniha se rychle a dobře četla. Je to hodně oddechové čtení pro asi spíše mladší náctileté. Děj opravdu hodně připomínal, jak tu již je zmíněno, film Divoška. Film se mi líbil, takže knížka byla milá. :) Jen by mě zajímalo, zda se autorka nechala inspirovat nebo to je opravdu hodně velká náhoda.

03.04.2016 3 z 5

Láska v podsvětí Láska v podsvětí Meg Cabot

Je to už opravdu dlouhá doba, kdy jsem četla první díl a byla jsem z něho nad míru nadšená. Také jsem se těšila na pokračování, kterého jsem se mimochodem dočkala, leč o hodně pozdě, a tak se stalo, že jsem si vlastně vůbec nepamatovala pořádně příběh natož nějaké souvislosti anebo aspoň to, co mě tak nadchlo, když se to v druhém pokračování nijak výrazně nepromítlo. Škoda.
Příběh sám o sobě, kdyby si s ním autorka ještě víc pohrála mohl být výtečný, opravdu. Netvrdím, že by byl vyloženě špatný, to ne, dokonce se mi to i líbilo a byla to odpočinková četba, ale - prostě mělo to velké "nedostatky", mezery i své rezervy?
Každopádně, co mi na tomto výtvoru hodně vadilo bylo to věčné "ach", které snad v každé větě použila hlavní hrdinka. Za to bych jí normálně kopla. Taky, byla trochu naivní a hloupoučká, ale vem to čert. I tací jsou lidé.
Nad hodnocením jsem přemýšlela delší dobu, než je zdrávo. Hrozně mě mrzí nynější počet hvězd oproti prvnímu dílu, ale můžu já za to? Pokud nějaký závěr série bude, tak snad jen z čisté zvědavosti do něj nahlédnu. Maličké, snad prozatimní, zklamání.

31.03.2016 3 z 5

Neslušný návrh Neslušný návrh Emma Wildes

Kniha se dobře četla, byla to klasická červená knihovna navíc něčím řízlá, ale mě se to líbilo. Nejen z pohledu, že se děj odehrává v historii, ale i díky postavám a samotné dějové lince. Musím však přiznat, ačkoliv Nicholas a Caroline byl pár, o kterém vyloženě ta kniha byla, tak jsem se těšila snad mnohem víc, až opět budu číst o tom druhém páru, Derekovi a Annabel. Svým způsobem mi byli sympatičtější. Zřejmě to téma zrady, zmařené lásky, nevědomosti, odcizení a tak. :)
Taky nezbytně musím vznést výtku, kterou tato publikace má, a která mě nesmírně iritovala je slovíčko "nu" - je uvedeno nespočetněkrát! Každopádně nijak složité dílo, vyloženě odpočinkové.

11.03.2016 5 z 5

Dospěj! Dospěj! Ben Brooks

Hned na úvod přiznávám, že absolutně nevím o co se autor snažil, pokud tam nějaké snažení je. Tahle kniha, kterou jsem tedy s přemáháním dočetla, za což si snad musím i pogratulovat, je snůžka naplácaných hovadin. Děj?, zcela žádný. Myšlenka?, neblázněte. Max. smutný obraz dnešní mládeže, která se nejradši jen sjede, dělá bordel a nemyslí na nic jiného než na uspokojování. Upřímně se divím, že něco takového, co ani nedokážu pojmenovat, vyšlo. A že má ten kluk, co tohle sepsal ještě dalších pět knih? To snad ne. Dle mého, o nic člověk nepřichází, prostě ztráta času, bohužel, nic jiného to není. Přesto, abych jen nehanila, tak se tam opravdu několikrát vyskytne úsměvný prvek, ale rozhodně "nechrochtáte" smíchy.

05.03.2016 1 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Kniha je jednoznačně zvláštní a na zamyšlení. Moc se mi do ní nechtělo, nijak mě nelákala, ale nakonec jsem se nechala zlákat možná i tak vysokým hodnocením a kladnými ohlasy. Cca do půlky knihy jsem z toho nebyla nadšená, říkala jsem si, do čeho jsem se to zase pustila, ale potom mě kniha překvapila svou určitou silou. Leč s hrdinou o 12 letech, pro děti to není. Je neuvěřitelné, jakou má "společnost" moc a jak jednoduše může být jedinec loutka. K tomuto tématu to je asi na nějakou slohovku. I když z knihy nijak nadšená nejsem, protože ona ani sama o sobě radostná není, volím hodnocení zlatý střed a jsem ráda, že i druzí berou na vědomí, jak lze jednoduše vše změnit a kohokoliv ovládnout a okrást. Je to taková zajimavá filozofie, rozhodně donutí se nad tímto pozastavit.

03.03.2016 3 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Kniha se četla téměř sama. Neuvěřitelně to uteklo. Příběh byl poutavý a nedalo se od Anny a spol. odtrhnout. Vyloženě mě kniha nalákala k opětovnému, však důkladnějšímu výletu do Paříže. Byla to příjemná oddechovka, nic náročného, nic, kde bych našla hluchá a nudná místa. Tenhle příběh mě dokázal pobavit i rozesmutnět, natáhnout jak kšandy, jak to vlastně bude dál, šokovat a překvapit zároveň. Rozhodně žádné klišé, i když to je romantika s krásným koncem.
Anna mi padla do oka hned a se St. Clairem to bylo jasný ;) (celé jeho jméno je dle mého trochu šílenost, ale co :D). Nebylo to jednoduchý, ale nakonec se k tomu správnému dobrali - všichni důležití. Autorka to napsala skvěle, nebudu váhat sáhnout po další její knize. Za mě doporučení, líbilo se mi to. :)

24.02.2016 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Dlouho jsem si na tuhle knihu brousila zuby, měla jsem ohromnou radost, když jsem po ni chňapla v knihovně a navíc ještě větší, když jsem byla jejím úplně prvním čtenářem. Na druhou stranu jsem se obávala její tloušťky, neboť takové "bible" mě až děsí :D a především jsem měla obavu, že jak ten svět uvnitř byl propletený a tak zajimavě vymyšlený, že v něm budu naprosto ztracená.
Pravda, ten rozjezd mi dal zabrat, než jsem se zorientovala a po tak dlouhé době si připomenula, o co vlastně šlo v předchozím díle, ale potom? Dostalo se mi to pod kůži a ten rozjetý vlak nešlo zastavit. Četlo se to samo, nenašla jsem část, kdyby to čtení bylo nudný utrpení o ničem. Bylo ho prostě hodně dobré. Nemám k tomu kupodivu snad co říct! Zkrátka se mi to líbilo. Dokonce až tak, že vlastně ta "bible" nebyl žádný handicap a v posledních jejích stránkách jsem zalitovala, že to nepokračuje. :) Klobouk dolů, jakou má autorka fantazii, a jak zvládá bravurně vymýšlet a pracovat s takovým propletencem celé té společnosti.
Stalo se tam toho dost, a tak jsem zvědavá, co bude probíhat dál, když to má být "dlouhá" série. Rozhodně mě to napnulo jak kšandy a především jsem měla dojem, že se zcvoknu, když jsem dočítala poslední věty poslední kapitoly. Měla jsem za to, že Jax s tím bude mít hodně velký problém, ale tohle jsem od něj nečekala ani náhodou. Ten mi hnul žlučí!!
Není to žádné tuctové téma, takže proč ne, tak proto doporučení a velká natěšenost na to třetí pokračování. :)

17.02.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Hned na úvod musím sdělit, že tenhle příběh mě jednoznačně nadchl - nadmíru! Ano, ano, musím se také přidat k těm, kteří tvrdí, že tahle kniha připomíná jiné již vydané a úspěšné série příběhů. Našla jsem tam stejné prvky Hunger games, ale nijak zvlášť mě to nerozčilovalo nebo nevadilo. HG je jedna věc a Rudá královna druhá a nejspíš takové prvky do dystopie prostě patří. Neberu to jako kopírování nebo kradení něčích nápadů. Hlavní pro mě bylo, že se mi to četlo báječně a nebyl vůbec problém se začíst do děje a přestat vnímat realitu.
Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, nebylo snad nic, co bych jí vytkla. Rozumná a statečná, milující a bohužel Rudá. Na sedmnáct let toho zažila víc než dost.
Hrozně lituji, že jsem udělala tu chybu, že jsem si přečetla komentáře viz níže, těsně před tím, než jsem samotnou knihu otevřela. Ale chybami se člověk učí - i když jsem byla hrozně natěšená a zvědavá. Ta chyba se týkala dvou královských bratrů - jejich počiny, však nejvíc jen jednoho. Nic detailního to sice nebylo, protože jsem si vybírala z komentářů, ale v podstatě věci, zásadní.
Byl tam náznak takového milostného trojúhelníku, možná i takového čtverečku. :D Tohle je prostě něco pro mě. Měla jsem pocit, že celý ten příběh je ušitý vyloženě na mě a maximálně jsem si to užívala! Cala jsem si dokázala oblíbit hned, zato Mavena... u něj to trvalo. Ale nezaostával pozadu nijak dlouho. Rychle svého bratra dohnal a já nějak neměla tušení koho mít radši. Místy jsem byla zmatená jako Mare. Ale vývoj tomu tak zamíchal kartami, že jsem nestačila zírat. Jasně, Cal nakonec vyhrál, přesto mi Mavy nedá pokoje. Nějak toho kluka nedokážu pochopit. Na jednu stranu to dává smysl. Touha po moci, slávě, prvenství, ale byl tam přeci náznak toho, že to je i kluk, který umí mít rád nebo ne?! Vždyť tam těch narážek bylo dost. I když to celé byla jen sprostá přetvářka a lež, musí tam být aspoň malé procento, že by mu na Mare záleželo. Nedokážu si to vysvětlit a odmítám opak.
Rozhodně jsem zvědavá, co bude dál. Nechci snad ani zjišťovat, jak dlouho budu muset čekat na druhý díl, ale těším se hrozně moc. Dlouho jsem z něčeho obdobného nebyla tak nadšená. :) Autorka ve mě dokázala probudit tolik pocitů v průběhu; radost, vzrušení, úsměv, smutek, zlost, slzy, překvapení, nepochopení... ale hlavně nakonci mě napnula jak kšandy - jaká nehoráznost. Toužím po druhém díle, nejlépe hned, ale já si na pokračování takového skvělého příběhu dokážu počkat. Nezbývá mi na konci mých dojmů nic jiného než ještě doporučit! :)

07.02.2016 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Byla jsem zvědavá. Anotace mě velmi zaujala, tak jsem si řekla proč ne, aniž bych od knihy měla nějaká přehnaná (nebo vůbec nějaká) očekávání. Po přečtení mi kniha dala asi víc než jen odpověď na moji zvědavost.
Ani vlastně nevím jak začít, je to jen pár minut, co jsem dočetla a pocity ještě doznívají. Kniha se četla dobře, i když její členění bylo z pohledu obou jejích hlavních hrdinů. Někdy to je špatná volba, ale v tomto případě nikoliv. Vítala jsem oba pohledy a názory na věc.
Violet byla vlastně chudáček, které se přihodila životní tragédie a ona po celou tu dobu nebyla připravená, dokud nepoznala Theodora. Nebyla na tom tak bídně jako on, aby mohla mít opravdu pádný důvod postavit se na tu římsu. Jasně, ale opak je pravdou. Ten "chudák" je vlastně on - Finch. Musel se vypořádat s mnohem větším neviditelným a mnohem krutějším problémem, který bohužel byl pořád a doháněl ho možná až k nepříčetnosti.
Violet nebyla špatná ani protivná, nedokážu snad proti ní říci ani popel, snad jsem jí měla i "ráda", ale Theodora jsem si prostě zamilovala, i když byl "magor". Nebyla to jeho volba. Co víc k tomu říct, zkrátka se s tím musel poprat a bylo čistě na něm, jakým způsobem bez ohledu na to, co si o něm vykládali druzí.
Ani nevím v jaké fázi/části knihy to přesně bylo, když mě napadlo/trklo, že se ještě něco velkého stane, že to nedopadne dobře, že ti dva nebudou mít nárok ani na drobek krásna, štěstí. Měla jsem jisté podezření, aniž bych měla důkazy. Stále jsem věřila, že se to dá do pořádku, i když měl Theodor znovu velmi špatné období. Bohužel, mé podezření se vyplnilo. Neřekla jsem si, výborně, mám dobrý odhad nebo něco podobného. Šokovalo mě to. Proč a z jakého důvodu se tak rozhodl? Nemohu tvrdit, že by mě Theodor zklamal, ale bylo mi to sakramensky líto!
Tahle kniha je pro mě rozhodně neobvyklá svoji tématikou, především volbou pro bipolární poruchu - taková moje malá premiéra. Prostě, tak jak to autorka dokázala nastínit bylo... Jak se na začátku anotace píše - skutečně se jedná o strhující příběh. Je silný, dokáže vyloudit na tváři úsměv, ale i slzy. Dokáže se svým způsobem vrýt do paměti.
Rozhodně tato kniha získává mé doporučení a plný počet v hodnocení, protože se mi dost líbila. Je zvláštní, jiná, neobvyklá, k zamyšlení. :)

02.02.2016 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Přiznám se, že jsem o knize neměla dlouho vůbec ani ponětí. Až nejnovější filmová ukázka v televizi, která mě zaujala, mě dostala ke knize. Řekla bych, že je to Dílo s velkým D, protože je na světě už nějaký pátek, protože už několikrát zaujal filmaře, protože i dneska je o něj zájem. A možná díky takové té "popularitě", mě nemile překvapilo zdejší "nízké" hodnocení. Však, nejlepší je, si knihu přečíst sám a taky sám posoudit. :)
Kniha se mi nečetla jednoznačně lehce. Trochu mi vadil průběžně obecný popis, prokládaný dějem. Vlastně... Bylo to vyprávění o někom složené z několika kusů. Kapku neobvyklé. V podstatě to nebyl špatný námět, ale co dle mého špatné bylo, tak zpracování. Někdy jsem měla problém se začíst, ztrácela jsem se, jak tam nebyla přímá řeč, akce. Kdybych měla to nepodstatné vyškrtnout, dostáváme asi jen hrubý nákres jednoho muže - Gatsbyho, který byl pln neštěstí,přetvářky a zamilován. Bylo mi ho líto. Navíc, nenašla jsem tam snad nikoho s vyloženě dobrým srdcem. Jen výkres lidských životů, které si na něco hrají, touží po penězích a profitech z nich, jménu ve společnosti apod. Pomocnou ruku od nich nečekat. K ostatním postavám snad ani nemá smysl se vyjadřovat. Možná tak samotný vypravěč Nick. Nebyl ani oblíben ani neoblíben, přesto jeho čin na konci knihy, co pro toho chudáka Gatsbyho, který byl vlastně úplně sám, udělal bylo hezké.
Doznávám se i k tomu, že v samotném závěru jsem se tak zamotala, že kdyby tam ta věta, jak Gatsby skončil, nebyla - nevěděla bych to. Z toho popisu, v textu to prostě nelze poznat.
Rozhodně tahle četba není pro každého. Každý si v tom nalezne pro a proti, ale nelituji přečtení té knihy, i když jí nemohu ohodnotit nijak lépe. Navíc, jsem upřímně zvědavá na film, tak trochu doufám, že mi dokáže pochopit příběh mnohem lépe než mi ho pan Fitzgerald nastínil. :)

26.01.2016 3 z 5