Pedruska01 Pedruska01 komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Na Větrné hůrce - tak to je známá klasika. Jsem ráda, že jsem si jí přečetla, i když dříve jsem viděla film, ale to už je mnoho let, takže jsem měla zážitek především z knihy než z televize, za což jsem vděčná. Příběh, postavy a vývoj - bylo to kruté, nespravedlivé. K dospělému Heatcliffovi, někdy mě tím chováním lezl na nervy, byl až příliš zlý a nenávistný. Choval se příšerně. Ano, on sám byl vychovaný hůř než samotný dobytek, ale proč byl ještě horší? Tvrdá kniha a silný příběh. V každém musí něco zanechat. Doporučuji ji.

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Možná jsem nečekala to, co jsem v knize nalezla. Byl to strhující příběh, který mě pohltil, překvapil, dostal. Bylo šokující číst o dětské bezmoci, možnostech, životních podmínkách a stařecké sobeckosti, marnivosti a rozhazování peněz. Děti jsem litovala, přála jim právo mít vlastní šťastný život, ale také starcům jsem rozuměla, kdo by nechtěl znovu zažít mládí? Oddálit smrt a mít ji na háku? Rozhodně mě kniha upoutala a velmi ji doporučuji. ;)

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Ano, v knize jsem se párkrát ztratila v tom smyslu, že jsem nepochopila určité "zákonitosti". Možná moje chyba. Jinak příběh jako takový byl pro mě skvělý. Ke knize jsem se připoutala a nemohla přestat číst. Hodně mě zaujala, a já se těším jako malá na pokračování (jestli se ho dožijeme :-/)! Rozhodně mě zajímá, jak to bude pokračovat mezi dobrem a zlem. Nezávidím nadcházející situaci Jordanovi, už jenom kvůli tomu, že mu na Ebony záleží a má jí vrazit dýku do zad? Sakra! :D Cítím z toho, nevím proč, trochu takový milostný trojúhelník. :D A nemám zdání, zda ji zlo vyloženě miluje, ale dobro i Jordan jo! :D

Modrý měsíc Modrý měsíc Alyson Noël

Kniha není špatná, dobře se čte. Zápletka také není vůbec hrozná. Jen mě osobně trochu vadily, návštěvy v Zemi léta, ale asi to k příběhu prostě patří. Taky by bez Země Ever nerozlouskla problém. Vím, že Roman hrál záporáka a škodiče, ale byl moc fajn! :D Bylo příjemné si přečíst pokračování, kde to od začátku do konce nejiskří láskou mezi Ever a Damenem, žádné vození za ručičku, olizování a tak. .:D Jako oddychovka to není zlá volba. :)

V moci démonů V moci démonů Michaela Burdová

Naprostá bomba! Stejně jako první díl mě od sebe nechtěl pustit ani druhý. Hltala jsem každou stránku. Nečekala bych, nikdy, že mě takovéhle téma bude vůbec bavit, ale opak je pravdou. Michaela má fakticky talent. :) Jop, a fakticky mi bylo na konci knihy líto vůdkyně Temnovlků! :D Sakra krátká, ale sakra dobrá série. :)

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Tuhle sérii jsem četla v době, kdy hrozně frčela. Upřímně, když shrnu všechny díly a nesnažím je porovnávat s filmy, protože přeci jenom v knize se toho snad vždycky děje víc, musím konstatovat, že krom hrubého vývoje celého příběhu mi v hlavě moc neuvízlo. "Klasická" romanticko-upírovská sága, ale přeci jenom nebyla tak špatná. I když, Meyerová těm všem upírům přeci jenom otevřela nezapomenutelně vrátka do našeho světa. (srdcí, podvědomí) Každopádně, tento díl jsem nedokázala ani dočíst. Knihu jsem zaklapla těsně před samotným finále (někde na začátku samotné bitvy). Těžko říci, proč jsem to udělala, možná to už bylo samo o sobě dlouhé, nějak "moc". Nerada nechávám rozečtené knihy, (především, když chybělo tak málo! :D) nyní bych jí i dočetla, už jenom abych věděla, jak to dopadlo (poslední film jsem neviděla), ale jelikož si ji vlastně moc (nebo vůbec) nepamatuji, tak už na ní rozhodně v nejbližší době sahat nehodlám. Neláká mě. Možná za x let. A ještě MOŽNÁ.

19.08.2014 4 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Kristova noho, jak tohle mohlo spatřit světlo světa? Zvolila jsem si jí jako povinnou četbu k maturitě - jaká chyba! Naštěstí jsem měla dost času ji vyškrtnout a zvolit si místo ní něco smyslu plného. Ano, téhle knize toho schází tolik! Každopádně smysl - jakýkoliv. Přečetla jsem s těží a nechutí do půlky a bylo to ažaž! Odložila jsem ji s obří úlevou. Nikdy více.

19.08.2014 odpad!

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Krásná knížka - rozhodně. "Nově" zvolené téma vlků, které bylo příjmenou změnou. Bylo příjemné vidět věci z obou pohledů hlavní aktérů. Trochu mě překvapilo pár událostí, z níž jedna je např. záhadné "uzdravení" Sama. Třeba vysvětlení bude v dalším díle. Líbilo se mi a těším se na pokračování. :)

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Nebylo to nic přeborného, tradiční romanticko-upírovské téma, ale mimo jiné nápad se zrcadly se povedl, neotřepané a promyšlené. Přeměna a svatba - trochu klišé. Držela jsem pěsti celkem Katinými kamarádovi Dannymu, který do ní byl jasně zamilovaný a snesl by jí modré z nebe, ale ona ne, ona se musela zbláznit do takovýho... upíra prostě! :D Nebylo to nic, z čeho bych se posadila na zadek, ale dalo se to číst. :)

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Opravdu krásná kniha s krásným příběhem a postavami. Romantika, prázdniny, sluníčko, válení na pláži - to je něco na mě. :) Moc fajnový čtení, nemohla jsem knihu odložit. Mile mě překvapila. :) Sympatičtí bratři s neotřepanými, netradičními a přitom krásnými a originálními jmény. :)

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Jak už z názvu vypovídá, bylo to ZLO! Rozhodně pro mě ano. Do knihy jsem se nějak nemohla pořádně začíst, táhla se, pořádně se nic nedělo, až ke konci tomu trochu dávalo jasnější obrysy. Příběh nebyl vůbec špatný, naopak dobrý, ale jinak totální zklamání. :(

18.08.2014 1 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Asi jsem nečekala to, co mě v knize potkalo, však jsem byla nadšená. Už od první stránky mě kniha připoutala, jen nerada jsem jí dávala z ruky. Jacindinu matku jsem místy proklínala. Proč jí to chtěla udělat? Opravdu to bylo pro dobro? A čí vlastně? Matky či dcery? Will byl sympaťák, to je jasný. :) Měla jsem dojem, z jeho jednoho bratrance, že vztah mezi ním a Jacindou bude o nějaké sympatii nebo chtíči, ale parádně jsem se sekla! :D Překvapil mě také závěr knihy samotné - a nejen zjevení Cassiana ve městě. Velmi poutavé, čtivé a originální. :)

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Sussany mi bylo samozřejmě moc líto, skvělý člověk se smutným osudem, ale trochu mě rušilo to věčné se zmiňování. Nečekala bych, že se k ní tahle zachoval Konrád, vždyť už to vypadlo nadějně! Každopádně náš trojúhelník mě rozsekal na konci, kdy proběhla líbačka s Jerem a Konrád vyvalený vočiska! :D Jinak moc hezká knížka, super postavy, děj, vývoj. Čte se až moc rychle, což je u hezkých knih škoda :)

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

(SPOILER) Celá série je naprosto úžasná, to bezpochyb, ale už to nebyly ty děti. Ách :D Nikdy bych neřekla, že Jeremiáš Belly udělá takovou podpásovku a že ona mu to v zápětí odpustí. Chystání svatby bylo hrozně hrrr! Nevím, nějak mi to nesedělo. Jestli mám být upřímná, jsem ujetá na milostné trojúhelníky. :) :D Proto bylo fajn, když byla s jedním a druhý jí nedal spát a naopak. Jednu chvíli jsem fandila Konrádovi a podruhé Jeremiašovi. (zvláštní :D) V tomhle díle, který se četl snad sám jsem tak nějak nepobrala ten konec :D, cože?! Prostě přípravy na jedno a bum bác za pár let finíto s druhým? :D Mein gott! :D Bylo mi pak i Jera líto, i když byl šťastný s jinou. Každopádně výborná série a já jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst. :)

Chladné ostří Chladné ostří Franziska Gehm

Nebylo to špatné. Některé vsuvky jako výslechy jistých svědků se mi zdály poměrně nedůležité, ale když to vezmeme z úhlu policie, je to možná přeci jenom důležité. Ti se nimrají v kde jaké maličkosti. Závěr knihy mě upřímně překvapil, skoro do poslední chvíle jsem netušila, kdo to vlastně způsobil. Rozhodně žádné indicie a pak... bum! :D Žádná hitpadáda, tedy, místy se to táhne, ale obálka je fajnová. :)

Útěk Útěk Sophie Jordan

Nemůžu tvrdit, že druhý díl Drakie byl stejně dobrý jako první. Dovolím si tvrdit, že o několik procent byl tento lepší! Kniha mě okamžitě vtáhla do svého nitra a jen těžko jsem jí dávala z ruky (např. když jsem musela jít spát - čas a únava jsou neúprosní! :D). Emocema to jenom svištělo. :D Upřímně, Cassiana mi bylo nehorázně líto, prostě jsem mu fandila!, - Jacinda zklamala. :D I když se k ní taky nechoval pěkně ve věci s její sestrou... (Tamra prostě...co? 8-O! :D) Ale zase, měl prostě plusový body, měl jí rád a pomohl jí a tečka! :D Už se mi tolika nelíbil Will, i když měl v knize jen málo prostoru. Vadilo mi, že pořád na něj myslí, sákriš! :D Jop, a Cassianovu ségru, tu byl kopla do hlavy! Hysterka-hérečka! Taky mě zajímá, co se vyvrbí dál ze strany Cassianina bratrance, to jak se dívá a mluví k Jadindě? - rozhodně zajimavé. :) Prostě J+C, jednoznačně! :D (I když je nad slunce jasné, jak to asi všechno dopadne :-/) Na konci to kočkování mezi Cassianem a Willem, taky stálo za to! :D I když bylo až moc krátké. :( Jinak knížka je vážně skvělá, bohužel, rychle se čte a donutí vás se zasmát i uronit slzu. :)

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Totálně luxusní knížka! Líbila se mi anotace, ale v životě bych neřekla, že v knize najdu něco tak vyjímečného. Tenká knížka, ukrývající příběh, který se netáhne, sviští :D, a překypuje humorem. Proboha živýho, já jsem byla mrtvá smíchy!! :D Už od první stránky mě děj vcucnul, že ani nevím jak, což se mi u většiny knih nestává. Zamilovala jsem se do Markéty a její nevymáchaný pusy! :D Příběh byl vlastně moc dobrý, nijak zvláště otřepané, dle mého. Jediná vítka by byla, ale to je už o psychologii člověka samotného, že kdybych se dostala do podobné situace jako hlavní hrdinka, možná bych se zachovala jinak ve věci s oznámením či zapíráním. Ale to neubírá nic na kráse. Nemůžu říci než, dokonalost. Velmi se autorce povedla, klobouk dolů. :)

Slepá vášeň Slepá vášeň Meg Cabot

Musím říct, že se četla velmi svižně, což bylo příjemné. Bavily mě pasáže, kde působili hlavní hrdinové - Lou a Jack. Kapitoly, kde byl zbytek - co se dělo mezi tím - jsem tak trochu musela přetrpět, naštěstí nebyly dlouhé. Jisté scénky byly úsměvné. Žila jsem těmi jejich naschály. :) Přesto tak trochu to nabádalo, jak to skončí, ale stále jsem doufala v něco jinačího, i když samotný konec nebyl špatný a líbil se mi. Zdálo se mi, že autorka vyloženě zamýšlela happy-end, jako ... nebudu spoilerovat :D, ten kdo četl snad ví, co myslím :D, ale kdyby to dopadlo jinak, nezlobila bych se. Kapičku z toho kapal ten cukr. :D A taky některé události, některé "vybuchující" události mi přišly někdy až moc! Jinak žádná hitparáda. Krásný střed. :) Jak už tu bylo několikrát zmíněno: dobrá oddychovka :)