Dvě zrcadla

Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Joshua spatří Katinu tvář poprvé v prastarém zrcadle, které objeví na půdě chátrajícího sídla. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její v... celý text

Joshua spatří Katinu tvář poprvé v prastarém zrcadle, které objeví na půdě chátrajícího sídla. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho duši se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu to nestačí? Co když víc než po lidské krvi začne toužit po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít něco víc než její úsměv?

V romantickém příběhu s prvky fantasy se v rychlém sledu událostí střídají promluvy obou hlavních hrdinů a my sledujeme napínavý děj ze dvou úhlů pohledu. V knize najdeme všechny atributy spojené s tímto žánrem; především však rozehrává odvěké téma o síle lásky a boji dobra se zlem. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71152/dve-zrcadla-71152.jpg 3.5220

Dvě zrcadla (1.)

Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Host

lucy6581

Strašně krásná kniha. Za čas si jí určitě přečtu znovu :)

Halka2

Odpočinková kniha . Jádro příběhu​ je podobné v mnoha jiných knihách. Proto se zdá tak známý a také to tak beru a neřeším to. Další díl si ale přečtu. Zajímavý prvek - dvě zrcadla.

lucie2952

Nádherná kniha, která se čte úplně sama. Klidně bych si jí znovu přečetla :)

bartule

Tuhle knížku jsem dostala jako dárek,sama jsem k českým autorům trochu zdrženlivá,ale musím říct,že jsem to přečetla velmi rychle,má to originální nápad,je to dobře napsané,čtivé,nevidím tam tedy žádnou podobnost s Twilight ságou snad krom toho,že tam jsou taky upíři. Prostě super knížka. Už jsem zhltla i druhý díl

moonula

Nevím kde lidi vidí podobnost s Twilight ságou..
Já jak jsem hledala,tak jsem hledala a nikde ji neviděla...
Hledala jsem nějakou rodinu podobnou Cullenovím,nebo vlkodlaky či klan Volturiovích.. Nic takového tam nebylo..
Podobnost je jen v tom,že je tam upír nic víc..
Příběh je hezky napsaný a v žádném případě jsem nebyla zklamaná..
Dávám pět hvězd za krásný příběh a za to,že je to od naší české spisovatelky..

ajla5
02.12.2016

Moc se mi to líbilo. Hlavně ta scéna v nemocnici.

Revizor
17.08.2016

Kniha se mu líbila už jsem skoro dočetla i 2. Díl.

Adriana21
18.03.2016

Kniha se mi celkem líbila. Ovšem námět je hodně podobný Stmívání podle mého názoru.
Četla jsem ji už dříve, před pár lety, ovšem okamžitě po přečtení série Twilight. V tu chvíli se mi vůbec nelíbila. Říkala jsem si, že to snad není možné napsat něco až tak podobného a vydat, ale když jsem knihu četla teď po pár letech a navíc už dlouho nečetla Twilight, celkem se mi líbila. I když se mi zdálo, že místy děj uběhl až moc rychle, mohlo to být více rozepsané.
Jinak ovšem fajn oddechová kniha.

alexpo
04.02.2016

I když knihu pojmu jako fan faction na Stmívání, které mám ráda, tak jsem měla co dělat, abych ji dočetla. Hlavně mi vadila stylistika, to je prostě jedna velká hrůza. A když to srovnám s knihou další české spisovatelky Terezy Tomanové a její Bleděmodře pruhovaný, tak to je nebe a dudy. A taky píše z amerického prostředí, jen nezastírá, že je Češka. A její formulace přímo hladí. Někdo tady psal, že ten druhý díl je lepší, tak nevím, třeba se poučila Limrová z chyb.

zlatka2001
04.02.2016

Tak tahle paní mě dost naštvala. První stránky byly docela zajímavé, ale pak se to zvrtlo do napodobování dalších různých děl. Skončila jsem v polovině, nemám ráda, když se někdo přiživuje na nápadu někoho jiného.

e.llis
10.01.2016

U této knihy mě zaujala česká spisovatelka.
Nejdříve mě naštval způsob, jakým je kniha napsaná. Nejdřív se to tváří na ichformu a pak je tam věta ze spisovatelčina pohledu.... to jako CO?
To by ale nebylo nejhorší. Nehorázně mě naštvala směsice všech čtyř dílů Stmívání. Kdyby se mi chtělo, mohla bych tu napsat přesně se shodující věty.
Nevím jestli to zařadit mezi kladné nebo záporné ale knížka je sladká jako lízátko :D Dobře, asi sladší než lízátko. Tímto vyzívám milovníky postav, co jim přímo teče med z huby, aby rychle pospíšili do knihkupectví a tuto knihu si koupili.
Když se na to podívám jako na porovnávání, tak bych řekla že se mi tato kniha v jistých částech zdá lepší než Stmívání. Např. Josh není takovej svatoušek jako Edward.
Ještě jako klad bych hodnotila nápad se zrcadly. Opravdu originální.

Wish
08.01.2016

Popravdě stále nechápu, jak mohlo nakladatelství Host vydat tuhle fan fiction na Stmívání... Kniha v zásadě nepřináší vůbec nic nového. A podle mého názoru je vlastně jedno, jestli si přečtete první díl Stmívání nebo Dvě zrcadla, vyjde to totiž úplně nastejno.

Vianescee
03.10.2015

Nemám nijak ráda české fantasy, takže jsem si tuto knihu vzala spíš z nouze. A taky mě nepřekvapila. Na mě bylo v knize málo akce, celou dobu se to tak nějak táhlo a navíc to bylo poněkud předvídatelné. Taky jsem moc nechápala ten vztah. Nejsem si jistá, že může během pár dní vzniknout "osudová láska", když jste s tím druhým ani nemluvili. Souhlasím s nápaditou podobností ke Stmívání, které je pro mě, ale velmi dobrá kniha. Nápad se zrcadly byl skvělý, ale přesto za mě 2 hvězdičky.

Vampirosa
15.09.2015

Chvíli to trvalo, než jsem se rozhodla risknout českou spisovatelku Karolinu Limrovou. Ne, že bych ji podceňovala, ale obávala jsem se nudného příběhu, kde se setkáváme s láskou upíra a obyčejného člověka. Možná to trochu připomíná Twilight nebo The Vampire Diaries, ale knížka je velmi pěkně napsána, že se člověk do děje ponoří. Velmi se těším na Dva meče, jež jsou pokračováním a které na mě už čekají v mé skromné knihovničce.

smartasan
17.07.2015

Pro někoho brak, pro mne super odpočinková knížka. Já v ní tedy podobnost se Stmíváním nenašla, možná proto, že jsem žádnou nehledala. Jako oddechovka je to ideální čtení pro milovníky fantasy.

Shindeen
18.02.2015

Tento příběh původně vznikl jako FanFiction na Stmívání, a upřímně krom jmen postav se ani tak moc nezměnilo... Kniha mě neoslovila. Nápad se zrcadly se mi moc líbil, ovšem zpracování by mohlo být mnohem lepší a originálnější, než milostný trojúhelník mezi holkou, upírem a zabijákem upírů... Což se rovná Belle, Edwardovi a Jacobovi.
Za mě tedy velmi slabé.

Sarri
04.02.2015odpad!

Tak tahle kniha je odpad. Větší hrůza mi už dlouho nepřišla pod nos. Nejenže je celý příběh naprosto sprostou a nechutnou kopií Stmívání, pomalu slovo od slova, ale tohle s prominutím je na úrovni školní slohové práce žákyně sedmé třídy. Kdyby to napsala taková Šebestová, tak prosím, ještě je v mentálním vývinu a moc toho sama nevymyslí, ale autorka je dospělá a zralá žena a podle mého se nenapravitelně ztrapnila. Opravdu málokdy mě nějaká kniha tak moc negativně emočně rozhodí, ale tady nemůžu jinak. Další věcí, která mě děsí je fakt, že si titul vysloužil od čtenářů celých 69%. To mě vyloženě uráží. Já vím, je to jen moje subjektivní hodnocení, ale potom, co se tu člověk dočte v komentářích, jak to lidi zaujalo a nedejbože se to i líbilo, tak to je vážení opravdu konec. Tahle kniha si zaslouží jediné - demonstrativně upálit na hranici.

alickap
17.11.2014

Přestože je kniha jinou verzí stmívání, zaujala mě. Jde o odpočinkový příběh, který se dobře čte. Velice mě zaujala myšlenka se zrcadly, která doprovází celý příběh. Lepší průměr.

Ninie
14.11.2014

Česká autorka, píšící o Americe? Dobře, to mi nevadí.
Místy mi ale přišlo, jak kdybych četla Stmívání v upravené verzi.

zuza.floderova
02.11.2014

Příběh o upírovi a člověku, ženě, kteří se do sebe zamilují díky dvěma identickým zrcadlům původně pocházejícím z Egypta. Je zajímavé jak se Josh a Kate navzájem doplňují. Prostě a jednoduše, je to příběh o upírech, který není celý postavený na hlavu a nemá nic společného s dosud napsanými knihami na toto téma. Je pravda, že já knihy o upírech prostě nemám ráda, jelikož je to nuda, děje se tam totiž stále to samé, buď tam někomu probodají srdce kůlem, nebo ho upalují na hranici, ale tenhle příběh je úplně něco jiného, má totiž něco, co ty ostatní nemají a to duši. Nemohla jsem odtrhnout oči od příběhu, který nám tu autorka, tak mistrně vykresluje před očima. Většinou při čtení podobných knih mám prostě pocit, že se to nemohlo stát, ale tady, to vypadalo, jako by prostě, já nevím jak to říct, upíři měli duši a člověk skoro uvěřil tomu, že podobní lidé existují a že pravá láska není jen sprosté slovo.
Prostě nádhera. ;)

Anne Leyyd
28.10.2014

Velmi povedený a odpočinkový příběh s upíří tématikou. I přes podobnost se slavnou Twilight ságou se mi Dvě zrcadla líbila mnohem více. Kate i Joshe jsem si oblíbila vcelku rychle, a ačkoliv bych ocenila trochu pozvolnější rozjezd jejich vztahu, nemůžu jinak než dát 4 hvězdy. Především za velmi čtivý a příjemný styl psaní, jímž ho Karolína Limrová čtenářům podala.

Pokud chcete romantiku s kapkou nadpřirozena, rozhodně neuděláte chybu, když si Dvě zrcadla přečtete ;-)

Mermaida
09.10.2014

Kniha mne nadchla, četla jsme ji jedním dechem. Přišlo mi, že se lehce v některých pasážích podobá Stmívání, a tak byla docela předvídatelná. Přesto si velmi ráda přečtu Dva meče :)

Beni
13.09.2014

Hezká oddechovka.... jen mi to prostě hodně přišlo podobné Stmívání... možná to bude tím, že je to o upírech... ale i tak...., knihy o upírech zbožňuju, proto 4*

Pedruska01
18.08.2014

Nebylo to nic přeborného, tradiční romanticko-upírovské téma, ale mimo jiné nápad se zrcadly se povedl, neotřepané a promyšlené. Přeměna a svatba - trochu klišé. Držela jsem pěsti celkem Katinými kamarádovi Dannymu, který do ní byl jasně zamilovaný a snesl by jí modré z nebe, ale ona ne, ona se musela zbláznit do takovýho... upíra prostě! :D Nebylo to nic, z čeho bych se posadila na zadek, ale dalo se to číst. :)

Lenka.Vílka
18.07.2014

Docela dobra a ctiva kniha, u ktere jsem se nenudila (ale uz to jsou zase skoro dva roky)...tak uvidime, jak u me dopadnou meciky...

vlkove
12.07.2014

Tak tohle jsem nečekala, čekala jsem snad úplně vše ale tohle... Ten nápad se zrcadlen je úžasný ale to je asi jediné co mi přišlo úžasné, jelikož jsem fanouškem Twilight (já vím dětinské:) tak nemůžu přenést přes srdce že je to hodně hodně podobné Stmívání a proto dávám 1 hvězdu. Jinak mi přišlo originální že se příběh vyprávěl z pohledu obou hlavních hrdinů a také styl psaní autorky nebyl špatný.
A ještě musím dodat že ta obálka je originální. :)

KatulakT
17.06.2014

Na tuhle knihu jsem se dost těšila, protože paní Limrovou znám ze zmiňovaného webu fan-fiction. Co na mě čekalo bylo ale veliké zklamání. Měla jsem pocit, jakoby někdo vzal čajový pytlík s nápisem Twilight, vymáchal ho v ledové vodě a připsal pár speciálních vlastností "aby se neřeklo". Tohle by se dalo zařadit právě do kategorie fan-fiction se změnou totožností.
Do příběhu jsem se nedokázala začíst nějak více, prostě jsem knihou proplula bez většího zájmu. Celou dobu jsem měla pocit, že postavy se chovají jen podle předepsaného scénáře; jejich charaktery jsou černé nebo bílé. A to je podle mě celkem chyba a hlavně u fantasy příběhů. Při čtení jsem se cítila jakoby na hladině toho příběhu a neviděla na dno, nebo dokonce ani pár centimetrů dolů. Autorka měla čtenáře mnohem více vtáhnout, napínat, a vůbec - vymyslet nosnou zápletku, která by neodpovídala jen krátké povídce na pár stránek. Zbytečně dlouhé, začátek chaotický, zbytek okecávající, ale zároveň velmi rychlé.

Čtivost 60%

09.06.2014

jednoduché čtení, hezký příběh

Lucka.79
04.05.2014

Váhala jsem mezi 3* a 4* ... nakonec dávám o jednu navíc, protože se mi líbil autorčin nápad se zrcadly - ten začátek byl opravdu originální. Ale potom už nic moc ... nemám pocit, že by příběhu chyběla nějaká akce, to ne - ale hned bylo vše vyřešené, měla jsem pocit, že autorka mohla jít hlouběji. Každopádně se kniha hezky četla, jako oddychovka super.

Dadula118
21.04.2014

jako oddychovka dobré.na mě málo akce,moc emocí.

upíři milostný trojúhelník

Karolina Limrová