Pedruska01 Pedruska01 komentáře u knih

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Tak tohle je přesně ten typ knihy, ve které mi chybí dostatek děje - nebo aspoň nějaký. Jasně, každý ví, o čem je Máj, proto to také byla moje spása, jinak bych asi byla namydlená. U této knihy se musíte soustředit a někdy i to vám nepomůže. Sáhla jsem pro ni jen kvůli škole. Občas jsem se i díky vypravěčovi, který tam vkládal své dojmy, ztrácela. Pro mě jednoznačně "těžká" kniha. Jsem ráda, že jsem si mohla přečíst tuhle klasiku, ale už po ní zřejmě nesáhnu!

21.08.2014 3 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Ach, VA a především Krvavý slib. :)) Musím se přiznat, ač celou sérii považuji za božskou, tenhle díl byl naprosto DOKONALÝ!!! Nic nad to není. Uchvátil mě, dostal mě, srazil na kolena! :D Ale ne, opravdu! Přesně od chvíle, co se Rose probudila uvězněná v domě plném strigojů až do samotného konce, kdy odcházela od místa (mostu), kde se s Dimitrijem viděla naposledy. Nemohla jsem prostě tu knihu odložit, nemohla! Nešlo to! Když mi došly stránky myslela jsem, že si půjdu skočit! :D Jak zoufalá situace! Mám dojem, že kdybych tuto knížku četla pořád dokola, nikdy by mě neomrzela. Když o tom tak píšu dostávám opětovnou chuť se začíst. O:-) Vážně nejlepší z nejlepších. Bezkonkurenční. TOP! Nemusím snad ani zmiňovat, že ji a celou sérii doporučuju, že ne?! :D Fakticky - buď pochválen Richellin nápad! :D

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice - povinná četba. Kolikrát já jsem jí otevřela, ať už za učelem jedné či všech balad. Některé jsem si i oblíbila. Dobře se četlo, i přes veršovaný text - a díky bohu, mělo to smysluplný děj! :D Nelituji, že jsem si ji vybrala do seznamu k maturitě. Filmová podoba, také nebyla vůbec špatná, upoutala mě. Kytice je zkrátka klasika. :)

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Už od prvního dílu jsem si tuhle sérii oblíbila. Překvapilo mě, že mě bavil fantasy příběh - myslela jsem si, že na to moc nejsem. :) Tamani je prostě jednička! :D Skvělé, doporučuji. :)

21.08.2014 4 z 5

Přečetla jsem celou sérii Holek na vodítku již před mnoha lety. Knihy byly moc dobré, bolestně reálné. Je smutné, že se s takovými nemocemi setkávají, bojují či se nechávají potápět několik stovek či milionů lidí na celém světě.

21.08.2014 4 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Popelčina kletba Popelčina kletba Krystyna Kuhn

Knížka je pro mladší než jsem já, to už kvůli věku hlavní hrdinky, ale je naprosto skvělá. Skvělý detektivní příběh. Nedal se od knihy odtrhnout zrak! Okamžitě jsem si autorku zařadila mezi oblíbené, ona tam opravdu patří! :) Někteří mají předsudky, že pokud je spisovatel z Německa, musí to být jednoznačně brak. Pfff! Tady je vidět, že předsudky stojí za kulový a opak je pravdou! Mě nikdo, natož "němečtí" spisovatelé nevadí a jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou! Doporučuji a fertyk! :D

Past na Sněhurku Past na Sněhurku Krystyna Kuhn

Jed Šípkové Růženky Jed Šípkové Růženky Krystyna Kuhn

21.08.2014 5 z 5

Jop, přiznávám se. Přečetla jsem jenom 3 díly HP a to ještě před dlouhou řádkou let. :( (Nemlaťte mě. :D) Čtvrtý jsem začala, ale zaklapla ho asi po druhé kapitole. :-/ Rowlingová měla skvělý nápad, rozhodně se Harry Potter zapsal do historie. Bezvadný příběh - fantastický! :) Musím tu ale zmítit také filmy (nedá mi to). Ty jsou naprosto dokonalý! Mám je zkouknutý všechny a nespočetněkrát. Prostě Harry! Potter! - to už je, sakra, termín! :D Slibuji, že se k němu zase někdy vrátím a tentokrát s úmyslem přečtení všech dílů v sérii! :D :)

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Ke knize mě opět přivedlo filmové zpracování, které bylo naprosto dokonalé. Jenže to samé o knize říct rozhodně nemůžu. Těžko se četlo, nemohla jsem se přes ni prokousat, což nakonec byla škoda, když člověk ví, jaký poklad se v ní ukrývá. Tento příběh by si zasloužil lepší převyprávění. :)

21.08.2014 2 z 5

Jako první jsem viděla filmovou podobu, která se mi hodně líbila, proto, když jsem si sestavovala seznam k maturitě, neváhala jsem a Oněgina do něj šoupla téměř okamžitě. Asi to byl osud, protože jsem na něj měla mít do hodiny i referát. :D Člověk, když čte tuto knihu, se musí dostatečně soustředit. Nebo aspoň já to tak měla, protože text ve verších byl někdy problém. Kapičku jsem se tím prokousávala a povedlo se. Byla jsem spokojená, že to opravdu mělo děj! (Některým veršovaným dílům chybí, a na to jsem pak vysazená, můžu vyletět z kůže! :D) Taťána byla naivka, ale nepřestala milovat ani nezačala nenávidět, když jí Evžen odmítl. Byl tak trochu sobecký, vše nezávazně, sofistikovaný. Proto si závěr zasloužil, ale nebudu lhát - bylo mi ho líto! :( Ohledně Taťány, chápu, že to tahle v minulosti chodilo - dobře se provdat, ale, sakra!, jak mohla být s mužem, kterého nemilovala, žít bez srdce, které jí ukradl někdo jiný a nakonec mít tolik odvahy, že když jí Evžen srdce přinesl, chladně a dokonale hraně ho odmítnout. Ta ženská má můj obdiv. Bavilo mě to a vřele doporučuji. :)

Druhák Druhák Douglas Rees

Nebylo to špatné. Ne, bylo to moc dobré, ale ne tolik jako první díl. Nemohu si pomoct - prostě mám ten dojem. Asi mi to zkazil ten začátek. Ale, když se nad tím tak zamyslím, je asi fakt, že se ve dvojce dělo něco víc. :D Byla to ale příjemná změna číst o mužském hlavním hrdinovi od mužského spisovatele. :) Jestli bude pokračování, zřejmě si ho přečtu. :)

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Ke knize jsem přišla kvůli maturitě. Samozřejmě, seriál znám a je moc dobrý. Přesto při čtení jsem ve většině pasáží snad žádnou podobnost nepostřehla. Což je na jednu stranu dobré, protože to nezkazilo zážitek z knihy, ale i tak bylo znát, že Poláček to napsal o dětech pro děti. Nechci tím říct, že to bylo špatné, naopak, jenže už jsem na tuhle knihu byla asi velká. :)

21.08.2014 3 z 5

Bezchybná Bezchybná Lara Chapman

Knížku jsem si vybrala skoro náhodou a té taky děkuju. :D Zábavná kniha, od které jsem se nemohla dostat. Moc mě bavila - což jsem ani neočekávala!, rychle se četla, pěkný a smysluplný příběh - no, co víc si přát. :) Problém, zde nastíněný je v celku zapeklitá věc. Být dobrá kamarádka a upírat si už cokoliv nebo být sobecká, mít se dobře, ale ztratit přátelé? Toť otázka, že. Knihu doporučuji, bezvadná oddechovka. :)

Babička Babička Božena Němcová

Četla jsem snad ještě na základní škole a dokonce na prvním stupni. Pamatuji si jen to, že jsem se přes každou nahuštěnou stránku horko těžko dostávala. Proto také jsem byla ráda, když jsem se jí zbavila. Nemám na ni nijak dobré vzpomínky. Jinak tato kniha patří již do klasiky, ke které není co dodávat.

21.08.2014 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Jasně, Hunger Games - mánie. Přišla vlna a spláchla mě také. Je to skvělý příběh s úžasnými postavami. Rozhodně bylo co číst. Taková "divočina" nebo "jatka"?, se jen tak nevidí. Krásně popsány vlastnosti lidí, jak už v jednotlivých krajích (chudoba, skromnost, bolest, různé způsoby, aby přežili) oproti nafrněným, požitkářským, sobeckým, marnivým a rozmazleným obyvatelům Kapitolu. Rozhodně můj favorit z pomyslného milostného trojúhelníků byl Peeta. Neměla jsem nic proti "Hurikánovi", ale jednoduše... Peeta je Peeta. :) Někdy jsem se pozastavovala nad tím, jak Katniss je tvrdá - např. v jistých situacích k Peetovi nebo možná i vůči jiným, krom Routy samozřejmě. V tu chvíli to byl pytlíček nervů a emocí, tam se dokázala otevřít a projevit. Ano, přála jsem si ty dva vidět bok po boku, ruku v ruce těžce zamilováni, ale Katniss prakticky vyrůstala bez otce, plnila jeho roli v rodině, starala se o obživu, riskovala. "Domov" měla, ale nic pěkného jí v něm nečekalo. Proto se musela obrnit imuním a neprůstřelným pancířem, který ji vždy zanechal chladnou. Už v legendární scéně, kdy oba hlavní hrdinové mají plné hrsti jedovatých bobulí, jsem měla fakt strach, že jeden natáhne bačkory. Ale k čemu by pak byly další dva díly, že? :D Jinak musím souhlasit s SoniaShadow ohledně filmové podoby. Byla jsem na tom stejně. Nejdříve jsem se podívala na film a pak se mi do rukou dostala kniha. CHYBA. Kristova noho, nikdy to nedělejte! Akorát jsem s každou napsanou kapitolou, scénou, okamžikem viděla před sebou filmové zpracování. Neříkám, že film byl nějak špatný, právě naopak - byl vynikající!!! Ale ruší to ten zážitek ze čtení. Však musím připsat plusové body, protože díky filmu jsem si mohla v knize představit možná nepředstavitelné. Hlavně hlavní postavy - Katniss i Peetu - ne, všechno a všechny, prostě! :D Jednoznačně doporučuji - silný příběh, který vás nepustí a dokonce ve vás něco zanechá. :)

20.08.2014 5 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Viděla jsem film, který se mi velmi líbil a z něhož jsem vyzjistila, že existuje knižní předloha. I ta byla pěkná. Dokonalý a promyšlený příběh. Jediné, v čemž vidím problém je jednoznačně pořadí, které se bohužel ovlivnit nijak nedalo, za to ono, to pořadí, ovlivnilo můj pohled. Hrozně jsem porovnávala s filmem a nejhorší bylo, že se to nedalo nějak bloknout :D, takže jsem z toho čtení vlastně moc neměla, což je obrovská škoda. Film byl hodně totožný, což je vzácnost s porovnání s ostatními díly-pokusy. Ale rozhodně si přečtu druhý díl, a to mi rozhodně neznehodnotí dojmy nějaký film. Ještě, že není. :D

20.08.2014 4 z 5

O myších a lidech / Plameny zářivé O myších a lidech / Plameny zářivé John Steinbeck

Kniha zařazená k maturitě. Ano, je to povinná četba, ale já jsem ráda, že jsem si jí přečetla. O myších a lidech je nesmírně silný a poutavý příběh. Čte se jedním dechem. Velmi emotivní zakončení. Pro srovnání jsem viděla i filmovou podobu, která se dobře shoduje. Silná a emotivná. Steinbeck mě zaujal tak, že jsem si i nepovinně přečetla druhý příběh v této knize, a to Plameny zářivé. Opět se tu setkávám s krásným a silným příběhem. Psal to v mizerné době, která se tam "skvěle" odráží. O možnostech, o lidech a pocitech. Rozhodně doporučuji. :)

19.08.2014 5 z 5