Křídla

Křídla
https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94947/bmid_kridla-kridla-URK-94947.jpg 4 462 462

Křídla série

Aprilynne Pikeová nadchla svým debutem i slavnou autorku ságy Stmívání Stephenii Meyerovou. Není divu, příběh - originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i s prvky love story - o dívce se zvláštním jménem Laurel se čte doslova jedním dechem. Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Wings , 2009

posterka
01.07.2024 2 z 5

No... Jak bych vám to řekla. Za mě se moc dobrých YA fantasy nenapsalo. Většinou to mělo dobrý nástřel, ale pak to bylo všachno tak nějak ploché, nedotažené, až moc jednoduše napsané... Já chápu, žetu byla snaha o jemnější příběh pro mladší publikum, ale já i přesto ve své počínající pubertě chtěla víc. :D Takže za mě vlastně nic moc série, kterou nedoporučuji. Dnes jsou napsané 100x lepší knihy u kterých se člověk dojme a těší se na každou další stránku.

AnnaPanulis
05.01.2023

celou sérii jsem četla přibližně ve 12-13 a velice se mi líbila. Pamatuji si ji už jen matně, ale za mě to bude vílí série spíše pro mladší čtenáře.

Luigi1
06.11.2020 5 z 5

Oddychová četba,která se mi líbila a dobře se četla

Lea_41
26.06.2020 4 z 5

Po této knize jsem šáhla v knihovně je proto, že mě zaujala obálka. Když jsem byla menší, hodně mě zajímaly víli. Že začátku to bylo takové zvláštní. Ale pěkně zpracované.

DreamerX9
28.03.2020 2 z 5

Tahle kniha je spíš pro mladší čtenáře. Čtení je jednoduché taková oddechovka řezená mezi klasické (holka na střední škole která je neobyčejná) plus milostný trojúhelník. Příjemné počtení.

SpiritErised
07.02.2020 2 z 5

Knihu jsem četla v rámci čistky ve své knihovně. Pamatuju si, že se jednalo o dárek v době mých 13-14 let. Bohužel jsem se ke knize v té době nedostala. Věřím tomu, že kdybych po ní bývala tehdy sáhla, docela by se mi líbila. Dnes už jsem na tenhle typ příběhů asi moc stará.

viola5163
05.02.2020 3 z 5

Bylo to krásné a čtivé. Pěkný námět ke světu víl. přečtu si další díl, ale přesto mi tam něco chybělo.

elyonka9643
21.11.2019 5 z 5

Cokoliv o vílách prostě musím mít. A přestože tohle je ze začátku dost předvídatelné a absolutně nejsem cílovka, tak mě to moc bavilo. Jsem zvědavá na další díly.:)

WifiCat
16.10.2019 3 z 5

Taková pohádka, oddechovka po náročné knížce na odreagování. Narazila jsem na ní náhodou v knihovně. Začátek trochu nudný, od druhé půlky se četlo samo. Přenesete se do jiného světa, který není opravdový a on ten útěk od reality je občas potřeba. Od dob Stmívání se roztrhl pytel s autory, co píší o výjimečných puberťácích. . Zas mladý člověk, co je něčím jiný než běžní jeho vrstevníci.. :D Tohle je ještě snesitelné.

Andynka
03.10.2019 3 z 5

Roztomilá fantasy kniha pro mladší. Pro mě zatím výjimečná svoji originalitou, tak se těším na pokračování, jestli se to nezmění.

anibeni
02.04.2019 5 z 5

Velmi příjemná a milá oddychovka na jedno, maximálně dvě odpoledne... Příběh je sice tak trochu pohádkový, jednoduchý, naivní a předvídatelný.. no a co?? Nemusíme přeci číst jen vážné a mysteriózní texty...

rampapa
11.09.2018 5 z 5

Krásný příběh

SknihouVrukách
21.05.2018 4 z 5

Od knihy som nič neočakávali a preto ma celkom prekvapila. Čítala sa mi dobre a rýchlo. Zo začiatku to bolo celkom nudné, ale potom sa to rozbehlo. Niektoré časti boli zdĺhavé, v iných to rýchlo obiehalo. Koniec sa mi páčil, lebo všetko zapadlo do seba. Určite sa pustím aj do ďalších dielov.

baru_lienka
21.05.2018 3 z 5

Tahle kniha mě mile překvapila. Děj byl lehce předvídatelný, ale autorka si vždy vymyslela něco nečekaného navíc a u ničeho zbytečně nezdržovala. Akorát ten milostný trojúhelník mě kapku vytáčí.

bara2004
30.04.2018 3 z 5

Určitě zajímavý nápad a taky hodně čtivá kniha. Přesto ohledně kniha mám jisté pochybnosti. Jako hlavní problém byl určitě milostný trojúhelník, který od začátku nesnáším. Nejvíc mě štvalo že Laurel věděla o milostném trojúhelníku a v podstatě s tím nic nedělala. Druhý důvod je nespíš, že některé dějství mohly být rychlejší a některé na opak pomalejší. Myslím, že by nám autorka mohla trošku lépe představit některé části děje a ne hned je poslat pryč. Osobně Laurel se občas chovala fajn a občas jako slepice. Takové pocity jsem taky občas měla u Davida. Hodný, milí, jednoduše klaďas, Tamani naopak takový ten "rebel" prostě jak ve Stmívání.
Tři *

dogiska
07.03.2018 5 z 5

Knížka byla velmi čtivá, měla přečtenou během jednoho odpoledne. Každopádně jsou tam nějaké věci moc natahované, které by se dali zkrátit a naopak jiné věcí více rozebrat. Jinak se mi knížka námětem moc líbí.

kaja3190
02.03.2018 2 z 5

Dobrá kniha, ale místy mi to přišlo jako klišé.

Siwan
20.11.2017 5 z 5

V rámci žánru hodně čtivé, motiv neotřelý. Hlavní hrdinka má u mě body za to, že se chová jako člověk, který je skutečně v šoku z toho, že se má smířit s něčím naprosto neuvěřitelným.
Ruku na srdce - co byste dělali vy, kdyby vám na zádech vyrostla kytka?
Za mě rozhodně jo - pokud se dostanu ke zbytku série, rozhodně přelouskám.

kikibo
16.09.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem, stejně tak následující 3 díly. Pro fanoušky fantasy a světa víl jako stvořený:)

E-Knihovničkaja
03.09.2017 5 z 5

Kniha Křídla byla velkým překvapením. Byla jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

vegetariánství nebezpečí střední škola víly, rusalky podzim trollové Avalon

Aprilynne Pike
americká, 1981