Pedruska01 Pedruska01 komentáře u knih

Planeta samých chlapců Planeta samých chlapců Adam Georgiev

Ze začátku jsem se dost nasmála. Když se však ohlížím zpátky, to co mi přišlo k smíchu je pro tyhle lidi asi zcela normální. Musím přiznat, že to bylo zajímavé, jen mi vadila jistá neuspořádanost až nesmyslnost a velký chaos. Ztrácela jsem se!, což byla škoda. Hodně jmen, hodně událostí, vzpomínek zamíchané vše do sebe. Útržky, které nezapadaly. Je to z větší části filozofické dílo. Pro autora určitě logické a jasné, pro čtenáře neschopné prolomit tu určitou myšlenku, kterou chtěl sdělit.

02.10.2014 3 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Musím konstatovat, že tahle knížka je naprosto nádherná. Díky kapitolám rozdělených na oba hlavní hrdiny, byly jejich pohledy na danou situaci hlubší než kdyby tak nebylo. Výborně se četla a většinou jsem ji nemohla dát z ruky. U ní mi čas utíkal neuvěřitelnou rychlostí. Ta knížka mě dokázala rozesmát i rozbrečet, což jasně značí o velké kvalitě! ;) Škoda jen, že než jsem začala číst tenhle příběh, právě jsem dočetla knihu, se kterou měla podobné prvky (nadání pro kreslení, výpadek paměti, stejné jméno hl. hrdiny), ale to není chyba knihy, ale má špatná volba. :)
Naprosto skvěle vymyšlený děj, těžko říct, kdo mi byl sympatičtější, zda Echo nebo Noah. Každý pocházel z naprosto jiných světů, bojoval se svými problémy a přesto se ty dva tak krásně doplňovali. Ne, nemám favorita, oba byli dobří a dokázali toho neuvěřitelně moc. Mám však nutkání napsat něco víc k Noahovi. Ten kluk byl naprosto... na to není ani slovo. (Jednička s hvězdičkou by byla k jeho postavě uboze málo.) :)
Stojí za přečtění - rozhodně. Velikánské doporučení!

01.10.2014 5 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Hnedle na úvod musím říct, že se knížka rychle a dobře četla. :) Líbili se mi kratší kapitoly, nijak předlouhle rozvlečené. Dobrý byl i samotný styl psaní - určité fráze či sprosté výrazivo mi k tomu dokonale sedělo. :D Nemůžu tvdit, že by příběh sám o sobě byl nějak špatný, to ne. Byl dobrý, ale!... Ale kolik stovek dalších mají stejné rysy? :-/ Holka se kvůli něčemu (hrozivé tajemství) musí s rodinou odstěhovat, začít chodit do nové školy, kde je nová a každý na ní kouká jak na mimoně, najde si jednoho či dva kamarády a nečekaně se zamiluje do nejhezčího a nejžádanějšího kluka, plus - nesmíme zapomenout, je tam i "královna" školy, se kterou má jistý problém. ... Mám chuť připsat "...a žili šťastně až do smrti." Bohužel, takové to prostě je.
Jenže, i přes "nudnou klasiku" to v něčem bylo jiné. To okolo, co hlavní hrdinka zažila, jak se s tím vyrovnávala, jaké měla nehody apod., to bylo "milé překvapení". Některé situace byly úsměvné a nevadila mi její agrese a chování s tím spojené. Byla vlastně neuvěřitelná, jak se třeba uměla zachovat většinou ve společnosti Noaha - rozhodně žádné klišé v podobě "já ho miluju, on mě miluje - jupí!" Musím také podotknout, že některé části jsem prostě nějak nedokázala pochopit. První neštěstí s majitelem Mabel jsem přešla, u druhého jsem se pozastavila, ale mávla jsem nad tím a ti brouci? Ještě než se k nim došlo, padly tam informace, které jsem rozhodně nečekala. Myslela jsem, že to bude román na způsobu reality, ale opak je pravdou. Nějak mi ta "fantas věc" do toho neseděla. Neříkám, že by tomu něco ubralo, jen mě to zarazilo. Co si z toho mám vzít? Jeden je za pána boha, spásu a druhej za chodící smrtku? Černá a bílá strana? Proč se jim to děje a co mají společnýho? Rozhodně v prvním díle chyběla část, kde by padla jistá vysvětlení, ale to by pak nemusely být zbývající dva, že? :D
Každopádně mě dostal ten konec, opravdu? :O Autorka mě na plný čáře překvapila (už jen to, jak popisovala vztah Mary s Judem! - to bych fakticky nečekala!) Trochu mi chybělo, jak dopadl Jamie - snad se s ním setkáme v pokračování. :) Nemůžu, ale zapomenout na samotného Noaha, že jo! :D Ten kluk se mi ze začátku zdál přesně tak, jak ho drby líčily. Nafoukanej sobec, hajzl, lajdák a holkař. Jenomže... pak se z něho vyklubal naprosto někdo jiný. :) Ty dialogy Noaha a Mary byly prostě skvělý. :D
Rozhodně si přečtu druhý díl. :) Hrozně mě zajímá, co to vlastně všechno znamená.

14.09.2014 4 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Kristovy rány, co je to za konec? Nemůžu se z toho vzpamatovat! Jo, dopadlo to dobře, což je báječný po všech těch útrapách, co zažívali, ale! Ze začátku jsem Jacindu až proklínala. Převážně kvůli Cassianovi - on by mi k ní prděl víc! ;) Zamilovala jsem si ho a doslova jsem trpěla, když mu bylo jakkoli ubližováno. Lezla mi na nervy, jak pořád opěvovala "úžasnýho" Willa. Přesto potom, zvrat. Z ničeho nic se mi začínal líbit i Will. Oceňovala jsem, že se na Jacindu dokáže naštvat (i když jen krátce - srab!) a taky se mi líbilo, jak se umí zachovat ve vyhrocené situaci. Ohledně dalších postav - čekala jsem, že se ze šedého drakiho vyklube někdo jiný než se nakonec vyklubal, přesto to bylo milé. :) Tamře jsem ho svým způsobem přála, že má taky svou spřízněnou duši. Miriam mi vlastně ani líto nebylo. Prostě se tak stalo a tečka. Pořád jsem tajně očekávala "zjevení" Corbina, což se vyplnilo. Nemohu tvrdit, že by mě jeho chování vyloženě netěšilo, ale... ale. :D A kámen úrazu, který budu rozdýchávat ještě hodně dlouho: Cassian. Jen při vzpomínce, se mi chce křičet! Ach jo. :( Bylo mi ho tak strašně líto! Nejen, při útěku z pevnosti, že byl náznak, že je s ním ámen, ale hlavně na konci. To jak se zachoval, to co udělal, jak se rozhodl. Odejít sám do neznáma s bolestí a dírou v srdci (jak už po sestře, tak především po tý pitomý Jacindě!)! Jednoduše se vzdal. :( Jacindě by snesl modrý z nebe, miloval jí, záleželo mu na ní, položil by za ní život! Byl tam svazek, spojení... Bože! Člověk se pak akorát rozčiluje! :D Autorka si zkrátka vybrala favorita a s tím se nedá nic dělat.
Kniha neuvěřitelně zaujme, ten příběh je obvzlášť výjimečný. Ukrutně rychle a dobře se čte. Člověk zapomíná na okolní svět a noří se do toho drakijského. Je tomu konec, bohužel, a já můžu prohlásit, že se mi to velmi líbilo. Nemohu jinak, než doporučit. :)

04.09.2014 5 z 5

Přes Moře písku Přes Moře písku Meredith Ann Pierce

Pořád přemýšlím, kam mám tu(y)hle knihu(y) zařadit. Do pohádky či obyčejného fantasy? K čemu má blíž? Je v tom vůbec nějaký rozdíl? Kniha nebyla špatná, jen člověk potřebuje hodně času, aby se do ní mohl začíst. Byly okamžiky, které mě vyloženě nebavili - hodně okecávací, ale byly i ty, kvůli kterým jsem knihu nemohla odložit. Autorka, nevím zda to dělá záměrně či neúmyslně, ale používá výrazy, které... prostě, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě?! (za půl tuctu hodin zapadne Sluneční hvězda). Někdy mě to odrazovalo. Nečte se vyloženě špatně, jen tomu musíte přijít na chuť. K samotnému ději - vlastně byl dobrý. Místy "skvělý" (např. strávená doba u sultána, závěrečná scéna s Drinou) a místy "nuda" (např. samotné cestování, čas s Nat a jejím přítelem). Pořád jsem čekala, když Aeriel byla spolu se svým manželem, že mezi nimi budou větší city, náznak byl, to ano, ale i tak si budu muset počkat až do posledního dílu. :( Snad jenom kvůli tomu se do něj pustím. :) Doufám, že mě nezklame.

01.09.2014 3 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Hned na úvod musím říct, že mě fascinuje ta nádherná obálka. Ta prostě praští člověka do očí. Neřekla bych, dle mého, že se k dané problematice či tématu v knize hodí, ale je prostě úchvatná. Kniha sama o sobě se celkem dobře čte, je svižná a čtenáře upoutá! Autorka se každému jednotlivému piditématu skvěle věnovala, dobře se informovala - hodně je rozvedla. (Musím přiznat, že něco na mě bylo moc, jelikož jsem tomu tolika nerozuměla (oblasti fyziky, technologie, apod.), ale to není vůbec důležité.) Bylo skvělé, že pohled byl jak z jedné, tak i z druhé strany (Pressia, Partridge). Byly tu krásně nastíněné dva (3 i 4) jiné způsoby života. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Vlastně byli sympatičtí všichni "kladní" hrdinové. :) Např. pro El Capitana a jeho bratra jsem čekala lepší osud, já vím, je to teprve první kniha, všechno se může změnit, ale i tak. Ti zbylí se tak nějak spárovali a chudák El... :-/ Důležité, ale je, že má srdce na pravém místě. :)
Musím přiznat, že jsem asi neočekávala od knihy to, co se mi naskytlo, ale jsem ráda. Bylo to možná ještě lepší. Příběh byl vymyšlený, ale postavený na určité pravdě, realitě, ošklivé minulosti. Atomový útok, zdegenerace - to všechno se stalo! Kolikrát jsem psala u "podobných příběhů" (témat), jak mi běhá mráz po zádech, když si jen představím, že se to může klidně stát. V dnešní době, nám všem na téhle planetě. Tohle není výjimkou. Určité pasáže, mě doslova rozsekaly. Ten děj je tak naprosto nepředvídatelný! Když se zdá, že je vše "v pořádku", tak jste na omylu. Najednou bum a převrat o 180°! Neuvěřitelné. Tohle ze spisovatelů umí jen málo kdo. Klobouk dolů. :) Mám chuť napsat, že příběh byl krutý, ale zároveň milosrdný - přesto váhám. Těžko říci, jestli to je pravda. Zarážející, fascinující, zničujicí a silný - to všechno děj byl. Těším se na pokračování, jednoznačně. Nemůžu jinak, než doporučit. :)

30.08.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

... Chce se mi křičet!... Příběh mě dostal, pohltil, fascinoval. Dokázal mě rozesmát, rozbrečet i rozhněvat. Vše v jenom, co víc si přát. :) Nedokážu pochopit, jak někdo může byť jen trochu toto srovnávat např. s Hunger Games. Jsou to dvě samostatné jednotky s úplně jinou zápletkou. Jsou samostatně výborné!
Hlavní hrdinka Tris mi přirostla k srdci a Tobias také, jak jinak. :) Hráli si tak trochu na kočku a myš, a to se mi právě líbí. :) Peterovi a spol. bych nejraději vymáchala palice v hajzlu min. na hodinu bez pauzy! Jo, jsou takový parchanti, sobečtí, dominantní, pomstychtivý, cílevědomí, jdou přes mrtvoly, ale tohle bylo moc! Hnusná šikana! Věčné označování za "Škroba" a neustálé nadřazování a vyrypování. To mě pilo krev! Autorka se evidentně snažila, aby opravdové zlo bylo nenáviděno, což se jí, sakra, povedlo! Alovo chování jsem nepobrala. Tris měl rád a pak jí udělal tamto? Proč? Jasně, někdo je srab, ale neříkejte mi, že i přes pár halucinací se z člověka stane vypatlanec? Vypatlanec možná, ale Al na tom byl jinak! Jak mohl? Nevím, zda jsem byla naštvaná nebo zklamaná. :-/ Bože...
Děsivá představa, když by tohle, co zažíváme v knihách mohla být pravda. :( Celou dobu, co jsem četla, jsem bojovala s filmem. Díky bohu, že jsem neudělala tu chybu, že bych se na film podívala dříve než do knihy. :D Aleluja! :D Teď, když už mám konečně dočteno, se mohu vrhnout na filmovou podobu a konečně porovnat vlastní představivost s cizí. A taky se nemůžu dočkat, až si ten bezkonkurenční příběh přehraju znovu. :) Jen bojuji s časem, protože dojem z knihy by si zasloužil uležet, nechat ho mě vstřebat, náležitě si ho užít a pak může být druhá filmová dávka. :D Jenže já jsem netrpělivá. :-/ :D Těším se na druhý díl! :) Ale, už nyní vím, že tato triologie bude bezvadná. :) Doporučuji.

26.08.2014 5 z 5

On je fakt boží On je fakt boží Louise Rennison

Kniha se dobře a rychle četla, díky formě deníku. I když to je viditelně pro mladší čtenářky, bavilo mě to. :) Některé poznámky či situace jsou opravdu k popukání. :D Už jen ze zvědavosti budu pokračovat v zápiscích. Oddechovka, která odsejpá - doporučuji. :) Film je ovšem taky peckovní! :D

23.08.2014 4 z 5

Zpověď jednoho děvčete Zpověď jednoho děvčete Alžbeta Hulová

Tímhle dílem, se mi tahle dosud naprosto neznámá autorka dostala do podvědomí i na seznam k oblíbeným autorům. Na to, jak mladá je, dokázala napsat něco fantastického. Dokonalý příběh, který mě celkem slušně dostal. Na tuhle knihu nejde zapomenout. Je silná, a to hodně. Bez debat doporučuji!!! :)

Zrození temnoty Zrození temnoty Alexandra Ivy

Upířina, ale rozhodně ne moc klasická. :D Nebylo to špatné, jenže jsem to četla hodně dávno, tak si to moc nepamatuji, škoda. Rozhodně mám v plánu přečíst další díly. :)

Žert Žert Milan Kundera

Jsem další, kdo toto dílo četl jako povinnou četbu. Místy mě to nudilo, místy jsem tomu přicházela na chuť. Prostě polojasno, místy přeháňky. :D Příběh byl vlastně krutý, na zamyšlení. Ale myslím, že jednou a stačilo. :)

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Knížka se mi líbila, dobře se četla. Moje první záležitost od tak plodné autorky. Jenže pak jsem objevila seriál a ke knihám se nevrátila. Musela jsem si zvolit jedno nebo druhé. Zklamání bylo, že po čase seriál zrušili a už nemám chuť si přečíst knižní verzi. Aspoň prozatím. :)

Vyvolení Vyvolení Gabriella Poole

Čekala jsem trochu fantasy, ale asi ne to, co mě v knize potkalo. Nebylo to ale špatné. Knížka se mi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Rozhodně se těsím na druhý díl. :)

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Fantastické pokračování! Nečekala bych, že na ně Snow udělá takovou boudu, vlastně na všechny minulé přeživší vítěze! Nejhorší bylo, že se s tím nedalo nic dělat, nešlo odmítnout ani vzdorovat!! Přemýšlím jen, jestli jsem dřív četla knihu nebo zkouknula film - proto nemohu potvrdit, zda jsem měla dojmy z knihy nějak zkreslené. Každopádně je to skvělá záležitost! Doporučuji! :)

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Bravůrně napsaná kniha. Dlouho jsem nečetla nic tak povedeného. Chytla mě, rozhodně, a věřím, že jen tam mě tahle série nepustí! Na to dám krk! :D Okamžitě jsem si zamilovala Rose i Dimitrije. Musím se přiznat, že mi Lissa někdy lezla na mozek, ale to bylo jen malé smítko na tomhle pokladu. :) Doporučuji! :)

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Četla jsem do školy. Upřímně, čekala jsem podobný horor jako byla Babička, ale mile mě Němcová překvapila. Opravdu mě to bavilo, dalo se to číst a byly bravůrně znát rozdíly ve společnosti. Dokonce se i hraběnka stala opavdovým člověkem, což má plus. :) Povedená povinná četba.

Tajemný ženich Tajemný ženich Karen Ranney

A mě se to líbilo. Byly momenty, kdy to bylo i na mě nějak moc - např. ohledně toho balónu, nějak mi to nesedělo. Ale jinak krásná kniha natřískaná romantikou. Někdy jsem se podivovala nad šílenou naivitou hlavní hrdinky. Občas byla na facku! :D

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Hunger Games to je moje, ale z třetího dílu jsem byla nějaká přešlá. Asi jsem to jednoduše nečekala takové vyvrcholení. Nebyla jsem zklamaná, jen... v šoku. :D Každopádně radost mi udělal epilog o patnáct let později. :) Možná bych se nezlobila, kdyby byla ještě jedna kniha, co bylo dál se všemi, ale i tahle v krásném lichém počtu to je bezva! :)

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Knížku jsem si půjčila a nevím proč v půli přestala číst, pak mi na poličce smrděla nečinně cca půl roku!!! Chápete to? Dala bych si teď facku! :D Když jsem jí vzala do rukou podruhé, měla jsem jí přečtěnou tak rychle, že to nebylo ani normální! Nemohla jsem jí už pustit, nešlo to a bylo mi tak hrozně líto, když mi došly písmenka! :( Hrozně jsem se vyžívala v tom, jak Rose Dimitrij trýznil ve strigojí podobě, jak byl hnusnej! :D Pecka! Doporučuji! VA! :)

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Asi bych po ní nijak nesáhla nebýt povinné četby. Byl to boj, ale musím přiznat, že některé příběhy byly dobré.