Vyvolení

Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější...Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení – skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/115226/temna-akademie-vyvoleni-115226.jpg 3.6298

Temná akademie/Akadémia temna 1.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno · Fragment (ČR)

Darke Academy 1 – Secret Lives · 2009

Kniha Vyvolení

LilyAlex

Kniha je čtivá, přečetla jsem ji během několika hodin. Přibližně první polovinu knihy se ale nic moc neděje, chvíli trvá, než se příběh trochu rozjede. Námět se mi líbí, provedení už tolik ne. Děj je už od začátku dost předvídatelný a dá se snadno odhadnout, jak se příběh bude vyvíjet. Musím ale uznat, že ti duchové mě trochu překvapili, stejně jako většina lidí jsem čekala spíš upíry, takže aspoň tohle hodnotím kladně. Postavy nejsou moc dobře propracované, většina z nich nemá kromě namyšlenosti a otravnosti žádné povahové vlastnosti. Všichni samozřejmě vypadají naprosto dokonale a jsou na první pohled okouzlující. I když je Cassie popisována jako úplně obyčejná holka, která nikam nezapadá, okamžitě si najde nejlepší kamarádku a motá se kolem ní hned několik kluků. Její vztah s Ranjitem mi nepřijde moc uvěřitelný, protože před tím, než se na konci knihy dali dohromady, spolu mluvili možná tak třikrát v životě a nestrávili spolu skoro žádný čas, protože Ranjit byl věčně někde pryč. To už by dávalo větší smysl, kdyby chodila s Richardem nebo třeba s Jakem.
Ještě uvidím, jestli se pustím do dalších dílů.

Nika320

Kniha byla zajímavá, ale začátek velmi matoucí. Nejsem zvyklá na vyprávění ve třetí osobě, proto je to možná chyba z mé strany.

Jinak příběh hodně poutavý. SPOILER Až do konce jsem nevěděla, jaké stvoření autorka využije pro příběh :D snažila jsem se zjistit, co jiného kromě upírů by to mohlo být

Kasandra109
23.11.2018

Dobrý nápad, ale špatné zpracování. Postavy byli málo propracované, děj se chvílemi vlekl. Kdyby tam byli nějaké boční linky, myslím, že by to byla dobrá série. Do dalších dílů se nejspíš pustím.

brzda.
11.08.2018

Pěkná kniha s dobrým nápadem. Jenom je tam moc podobných jmen ve kterých se občas špatně orientuje.

Apoška
10.03.2018

Na můj vkus knížka byla málo akční. Je to fajn četba na uvolnění...

Katie46
25.06.2017

Čekala jsem upíři, co se živý krví, čehož jsem se nedočkala ale změna to byla dobrá. Kniha je velmi čtivá, příběh je to zajímavý. Ale jak řekla Arte jednou dobré, znovu ne.
Navíc je to spíše takové oddechové čtení pro náctileté tak do patnácti let.

Arte
23.06.2017

Celou dobu jsem čekala téma upírů a to, že se zde nevyskytovalo mě příjemně překvapilo. Nápad je super, kniha je čtivá, ale zařadila bych ji do kategorie "jednou super, ale znovu už to nepřečtu."

kendllajf
06.06.2017

Kniha je pěkná čtivá

TIP: Máte rádi Databázi knih?

pro dospívající mládež (young adult)

Gabriella Poole
skotská, 1964