On je fakt boží

On je fakt boží https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6628/on-je-fakt-bozi-6628.jpg 4 116 20

Georgia je žákyní dívčí školy, která ji sice nebaví, ale když se vymyslí správná "akce", dá se ta nuda přežít. Má malou sestřičku Libby a má ji ráda, kocoura Anguse, kterého miluje, a "nemožné" rodiče, se kterými jsou věčně jen problémy. Dost často si připadá ošklivá, ale rozhodně to tak nemíní nechat - vše se dá přece napravit. K tomu jí slouží paráda, líčení, vždycky dobrá nálada. A kamarádky - ty když pomohou (slovem i činem), to by v tom byl čert, aby neulovila toho božího kluka, co se jí tolik líbí!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Angus, Thongs and Full-Frontal Snogging , 1999

viki77
14.12.2023 5 z 5

Dobře se četla a i jsem se zasmála

marky_m
25.07.2023 2 z 5

Bylo to zábavné, situace si dokážu představit v reálném životě, hezky se to četlo a nebylo to nic náročného, prostě knížka o životě puberťáka.

Zouhee
17.10.2022 4 z 5

Často se mi nestane, abych omylem přečetla knížku pro puberťáky, ale tato se Opravdu povedla. Vtipné, svižné, dovedu si dialogy a situace představit reálně a živě. Není to nic hlubokého samozřejmě, ale přečetla jsem na jeden zátah a zkusím se kouknout v knihovně po nějakém dalším dílu/ díle autorky :-)

vlkove
30.10.2020 4 z 5

Opravdu nečekané překvapení. Milá kniha nejen pro teen holky, které se rády zasmějí a vzpomenou i na své trapné pubertální trable. Knihu jsem objevila zcela náhodou a nelituji. Příběh je čtivý, nikterak složitý či objevný ale i přesto rychle ubíhá a má spád. Hlavní hrdinka je prostě pubertální katastrofa v úhledném balení, příjemně sarkastická a občasně hodně sebestředná, což vůbec ničemu nevadilo. Knihu bych doporučila jak pubertálním dívkám, tak i starším ženám. Doporučuji i stejnojmenný film natočený na motivy příběhu.

Sariklen
09.02.2020 4 z 5

Bylo to čtivé, milé a překvapivě hodně humorné. Nic přehnaně hlubokomyslného ovšem nečekejte.

lulicoll
13.05.2019 5 z 5

Tyto dily s Georgii N zustanou me nejoblibenejsi navzdy. Vtipne. Nekdy jsem se za ni citila trapne a mela chut ji prastit. Nekdy si hraje na damu, ale vetsinou je to mlade pubertalni tele se super zazitkama, ktery vzdycky zkazi. Tohle by mela cist kazda holka.

papaja1288
01.09.2016 5 z 5

Velice vtipná a povedená kniha. Tato spolu s dalšími 3 díly tvoří zábavný příběh mladé puberťačky a jejího "BS"

Sabka123
31.05.2015 5 z 5

Tato kniha se dá charakterizovat jedním slovem: Skvělá! Byla také velmi vtipná a hodně jsem se u ní zasmála. Opravdu doporučuji.

Pedruska01
23.08.2014 4 z 5

Kniha se dobře a rychle četla, díky formě deníku. I když to je viditelně pro mladší čtenářky, bavilo mě to. :) Některé poznámky či situace jsou opravdu k popukání. :D Už jen ze zvědavosti budu pokračovat v zápiscích. Oddechovka, která odsejpá - doporučuji. :) Film je ovšem taky peckovní! :D

Wolfinéria
20.08.2014 5 z 5

Super :D bylo mi až trapně jak jsem nad knihou doslova a do písmene vybuchovala smíchy :D

Varjohukka
01.08.2014 4 z 5

Četla jsem v angličtině, ale bylo to hodně vtipné :)

SelenaDemi428
22.07.2014 5 z 5

Fakt úžasná knížka! Mám ráda tento typ knížek psaný formou deníčku, ta holka mi trochu připomíná mě :).

rencovav
09.08.2013 3 z 5

Pohodová knížka, i když ne ta, kterou bych si přečetla podruhé...

MonisPop
26.05.2013 5 z 5

Knihu jsem četla, když jsem byla mladší a strašně se mi líbila. Nestává se často, že bych se u knihy musela nahlas smát. Dodnes si aspoň pořád dokola pouštím film a ještě neomrzel.

Kate.S
02.12.2012 4 z 5

Kniha je velice vtipná. Je celkem zábavné číst o některých Georginých problémech. Například to, že má obrovský nos, nebo že si jednou oholila úplně celé obočí. Autorka se zde vyjadřuje velice dobře a u čtení jsem se nejednou zasmála.

gomaki
26.09.2012 5 z 5

Když jsem byla ještě trhlá puberťačka tak tahle knížka byla naprosto boží! A i teď, když se kouknu na nějakou stránku, se dost často zasměju:)

Film je jen zoufalý pokus o vtip této knihy

kykuše
18.08.2012

ja jsem to videla jako film ale knížku nečetla a ten film je fakt boží mam ho ulozenej

alfa
15.07.2012

Doby, kdy jsem četla naivní dívčí romány, jsou už pryč, ale Georgia Nicolsonová má jako jediná stále něco do sebe. Možná to bude tím, že její zápisky jsou spíše parodie na ty typické dívčí romány. Nezáleží na tom, na které straně knihu otevřete, vždycky najdete něco, co vás pobaví.

Layss
26.02.2012 3 z 5

Pubertální knížka, jíž jsem se nemohla jednu dobu vůbec nabažit a z tohoto nakladatelství jsem toho kupovala více... A ani nevím, že to bylo zfilmováno, na to se tedy musím podívat ;-)

Tuffy
26.08.2011 5 z 5

Nechápu, kam spisovatelka pořád chodí na ty výrazy. Čtivé, humorné...na oddech prostě dokonalé!
A film je taky skvělý. :)