Planeta samých chlapců

Planeta samých chlapců je slovy Evy Kantůrkové "uzavřeným světem mladých mužů se vztyčenými penisy, hledajícími škvíru, kde se ukojit". Je v české beletrii prvním a nezvykle otevřeným pohledem do homosexuální společnosti. Výkřikem generace ústy opuštěnosti jejího člena.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1501/planeta-samych-chlapcu-1501.jpg 3.545

Kniha Planeta samých chlapců

jirka9453

Rádobyšokuící "sonda" do světa LGBT. No dobrá, přečíst se to dalo, ale nejspíš jsem čekal něco jiného. Neříkám, že špatná kniha, ale k tématu jsou určitě i jiné a lépe napsané knížky s méně rádoby syrovým pohledem na věc, který mi ale přitom přišel jednostranný, černobílý a plochý.

sgjoli
17.11.2018

Kniha měla patrně být šokující. Já sice šokovaná nebyla, nicméně knihu jsem si přečetla ráda. Byl to pro mne zase nový úhel pohledu na toto téma. Z hodnocení jsem ubrala jednu hvězdu za množství postav, které mi občas splývaly do sebe, a lehkou chaotičnost. Ale jinak se mi to četlo dobře - bylo to pro mne zas něco nového.

Luskal
06.03.2017

Na knihu jsem se velice těšila a nakonec mě tolik neoslovila. Možná proto, že jsem očekávala něco trochu jiného.

ondras666
23.12.2016

Na knihu jsem se vcelku těšil. Ale bohužel mě lehce zklamala. Styl napsání byl dobrý, četlo se to samo.
I tak bych celkově knihu zhodnotil jako lacinou sondu do gay života některých jejich členů. Ne všichni hledají kam ho strčit a kde se vystříkat.
Ale oceňuji, že se toho autor nebojí.

danielosbourne
15.07.2015

Zdá se mi, že kniha chce šokovat. Nevím jak ostatní, ale mě nešokovala. Homosexuální komunita má i svá temná zákoutí a Georgiev se nebojí je poodhalit. Kniha je místy vzrušující, nechutná, zarážející, mrazivá a po celou dobu dosti melancholická a depresivní. Dříve než tuto knihu, jsem přečetl její volné pokračování, které se mi zdálo poněkud hůře napsané než toto, ale jelikož jsem jí četl ještě v poměrně mladém věku, kdy jsem nevěděl, co vím dnes, přemýšlím, že knihu budu muset ještě jednou přečíst, protože tento díl se mi zdá býti velice uspokojivým čtením !

milan.krimsky
16.11.2014

Nezvykle otevřený pohled do homosexuální společnosti. Román je o uzavřeném světě mladých mužů. Výkřikem generace ústy opuštěnosti jejího člena...

Pedruska01
02.10.2014

Ze začátku jsem se dost nasmála. Když se však ohlížím zpátky, to co mi přišlo k smíchu je pro tyhle lidi asi zcela normální. Musím přiznat, že to bylo zajímavé, jen mi vadila jistá neuspořádanost až nesmyslnost a velký chaos. Ztrácela jsem se!, což byla škoda. Hodně jmen, hodně událostí, vzpomínek zamíchané vše do sebe. Útržky, které nezapadaly. Je to z větší části filozofické dílo. Pro autora určitě logické a jasné, pro čtenáře neschopné prolomit tu určitou myšlenku, kterou chtěl sdělit.

frukeška
28.06.2012

První knížka tohoto stylu a jak jsem se tak dívala. Moc takových (kluk s klukem) není.
Vážně divný styl psaní, ale co nadělám.