Planeta samých chlapců

Planeta samých chlapců https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1501/planeta-samych-chlapcu-1501.jpg 4 49 9

Planeta samých chlapců série

Planeta samých chlapců je slovy Evy Kantůrkové "uzavřeným světem mladých mužů se vztyčenými penisy, hledajícími škvíru, kde se ukojit". Je v české beletrii prvním a nezvykle otevřeným pohledem do homosexuální společnosti. Výkřikem generace ústy opuštěnosti jejího člena.

sgjoli
14.01.2024 4 z 5

Knihu jsem si po několika letech přečetla znovu, abych na ni v brzké době mohla navázat titulem Bulvár slunce, který ještě neznám. A jsem ráda, že jsem si tuto knihu mohla připomenout. Kniha na mne působí hodně niterně, místy trochu rozervaně. Cesta hledání sebe sama, svého místa na zemi, hledání identity a toho, kdo jsem a co vlastně chci a jak se mám vypořádat s okolím - to tu vidím jako nosná témata. Někdy trnitá, někdy bolestivá. Nějak jsem tentokrát při čtení knihy cítila z knihy melancholii a odevzdání, hlavně v závěru. Četlo se mi to ale přitom pořád dobře. Hodnocení nechávám stejné jako před lety. A jsem zvědavá, s čím přijde volné pokračování.

jirka9453
26.04.2021 3 z 5

Rádobyšokuící "sonda" do světa LGBT. No dobrá, přečíst se to dalo, ale nejspíš jsem čekal něco jiného. Neříkám, že špatná kniha, ale k tématu jsou určitě i jiné a lépe napsané knížky s méně rádoby syrovým pohledem na věc, který mi ale přitom přišel jednostranný, černobílý a plochý.

sgjoli
17.11.2018 4 z 5

Kniha měla patrně být šokující. Já sice šokovaná nebyla, nicméně knihu jsem si přečetla ráda. Byl to pro mne zase nový úhel pohledu na toto téma. Z hodnocení jsem ubrala jednu hvězdu za množství postav, které mi občas splývaly do sebe, a lehkou chaotičnost. Ale jinak se mi to četlo dobře - bylo to pro mne zas něco nového.

Luskal
06.03.2017 3 z 5

Na knihu jsem se velice těšila a nakonec mě tolik neoslovila. Možná proto, že jsem očekávala něco trochu jiného.

ondras666
23.12.2016 3 z 5

Na knihu jsem se vcelku těšil. Ale bohužel mě lehce zklamala. Styl napsání byl dobrý, četlo se to samo.
I tak bych celkově knihu zhodnotil jako lacinou sondu do gay života některých jejich členů. Ne všichni hledají kam ho strčit a kde se vystříkat.
Ale oceňuji, že se toho autor nebojí.

danielosbourne
15.07.2015 5 z 5

Zdá se mi, že kniha chce šokovat. Nevím jak ostatní, ale mě nešokovala. Homosexuální komunita má i svá temná zákoutí a Georgiev se nebojí je poodhalit. Kniha je místy vzrušující, nechutná, zarážející, mrazivá a po celou dobu dosti melancholická a depresivní. Dříve než tuto knihu, jsem přečetl její volné pokračování, které se mi zdálo poněkud hůře napsané než toto, ale jelikož jsem jí četl ještě v poměrně mladém věku, kdy jsem nevěděl, co vím dnes, přemýšlím, že knihu budu muset ještě jednou přečíst, protože tento díl se mi zdá býti velice uspokojivým čtením !

milan.krimsky
16.11.2014 5 z 5

Nezvykle otevřený pohled do homosexuální společnosti. Román je o uzavřeném světě mladých mužů. Výkřikem generace ústy opuštěnosti jejího člena...

Pedruska01
02.10.2014 3 z 5

Ze začátku jsem se dost nasmála. Když se však ohlížím zpátky, to co mi přišlo k smíchu je pro tyhle lidi asi zcela normální. Musím přiznat, že to bylo zajímavé, jen mi vadila jistá neuspořádanost až nesmyslnost a velký chaos. Ztrácela jsem se!, což byla škoda. Hodně jmen, hodně událostí, vzpomínek zamíchané vše do sebe. Útržky, které nezapadaly. Je to z větší části filozofické dílo. Pro autora určitě logické a jasné, pro čtenáře neschopné prolomit tu určitou myšlenku, kterou chtěl sdělit.

frukeška
28.06.2012 5 z 5

První knížka tohoto stylu a jak jsem se tak dívala. Moc takových (kluk s klukem) není.
Vážně divný styl psaní, ale co nadělám.

homosexualita gayové LGBT, queer, LGBT+

Adam Georgiev
česká, 1980
2007  76%Deník sestry Lídy Baarové
2008  70%Planeta samých chlapců
2009  72%Bulvár slunce
1997  80%Hana Hegerová... a láska klečí na hrachu
2009  72%Zabij mě, Eliso

Kniha Planeta samých chlapců je v