Pedruska01 Pedruska01 komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Klasika. Nebylo to špatné, ale cílem knihy byla vlastně rybářova pouť po moři. Což bylo místy nudné, i když se to pak zvrhlo v boj o holý život s žraloky a také samozřejmě s úlovkem, nabralo to kapičku obrátky. Smutné celkem.

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Vtip, napětí, akce, sarkasmus, Rose, Dimitrij a další to je prostě nejlepší kombinace. Prostě VA!!! :D To je moje. :)

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Četla jsem jen kvůli škole. Kupodivu mě mile překvapilo, že to nebyl tak těžký oříšek. Pěkná pohádka.

Snění Snění Jill Barnett

Moc hezká knížka, dostala jsem jí jako dárek a opravdu jsem děkovala. Zábavná a poutavá. Krásná romantika. :)

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Kristovy rány, tak tohle se povedlo. Taková hovadina! Knihu jsem musela číst v období maturit a rovnou říkám, že už nikdy! Totální slátanina, prostě ne! Kniha se čte dost krkolomně, občas jsem se ptala, za co se Vančura budoucím generacím vlastně mstí? Vím, že měl specifický styl, ale i tak! Knihu jsem nepochopila, to se snad ani nedalo. Až po shlédnutí filmu jsem zjistila, o co jde. I tak to bylo o ničem. Divím se tak známým hercům, že na to kývli! I ta jedna hvězdička je moc! Možná půl! Nemám to srdce to hodit do odpadu, ale jedna celá je moc! Hrůza.

21.08.2014 1 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Tato kniha je tak podobná knize od Rollanda, ale to jí neubírá nic na kráse. Je to silný, odvážný a smutný příběh. Opravdu to dění za války je šílené a to o tom jenom čtu! Co musela znamenat, jak vypadat skutečnost, realita? Vybrala jsem si ji do seznamu k maturitě a myslím, že jsem neprohloupěla.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasický brilantní příběh.
Klasický brilantní Shakespeare.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

První moje věc od Čapka. A zase jen díky škole - nakonec jí vážně poděkuju :D (jaká ironie! :( ). Nikdy bych neřekla, že mě to bude tak bavit. Nebyla to kravina, jak jsem si ze začátku myslela, naopak. Moc dobře napsané drama a trochu smutné zároveň. Rozhodně se k ní ještě někdy vrátím. :) Mile překvapila a já ji jen mohu doporučit. :)

Prvák Prvák Douglas Rees

Jo, ta kniha nebyla špatná, byla vyloženě dobrá, bavila mě! Překvapilo mě, že se jedná o hlavního hrdinu - kluka, a že mu dal zrod také muž. :)

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Tak ty se sešly! :D Některé příběhy byly opravdu hodně dobré, některé (asi dva) mě vůbec nechytly. Nečekala jsem takové vlastně rozvržení knihy, snad ani ne "povídkový soubor", ale nebyla jsem zklamaná. Některé povídky by si vyloženě zasloužily svou vlastní knihu s dostatečně rozjetým příběhem. :)

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knížka, kterou jsem četla do školy. Silný a nelítostný příběh. Je strašné, že kvůli lidským nesmyslům o nadvládě celého světa a poručnictví a bůh ví co ještě ostatní umírají, trpí nebo živoří. Smutný, uvěřitelně reálný děj. Doporučuji.

Pět bohů táhne přes moře Pět bohů táhne přes moře Bohumil Říha

Knihu jsem zachránila před osudem, který by skončil ve sběru na papír už před mnoha lety. Je to vlastně obyčejně-neobyčejný příběh o přátelstvích, lásce, rodině apod. mé jmenovkyně, (a dokonce autor použil i jedno mé oblíbené klučičí jméno) což mi přišlo ještě sympatičtější. :) Je pravda, že jsem jí četla dávno, ale nezapomenu, jak moc se mi líbila. Navíc, rychle se čte. Doporučuji. :)

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Po téhle knize jsem toužila hrozně dlouho, než se mi konečně dostala do rukou. Zněla zajimavě, ale po přečtení nebyla pouze to, byla naprosto úchvatná! Některé věty či pasáže mi přišly trošku primitivní, ale nezůstalo tak, což mi vyhladilo vrásky na čele. :D Příběh byl famózní. Nemám k němu slov... Nejsem a nebudu asi jedniná, kdo na konci, sakra hodně, potřeboval kapesníky a nestíhal utírat slzy. Tohle byla snad jediná kniha, co mě dokázala tahle nadzvednout a silně rozbrečet. Ke konci jako takovému... čekala jsem, že Will změní názor, že začne opět žít, že s novým životem po boku Louise zapomene na svůj úraz a následky s ním spojené. Ten chlap mě tak zklamal!!! A přesto mu musím připsat příšernou odvahu, že se rozhodl pro tak razantní rozhodnutí, které nejde zvrátit. Proč se může toho tolik stát ze dne na den? Silná kniha, která ve vás něco nechá! Doporučuji. :)

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Němou barikádu jsem si dala do seznamu k maturitě. Asi jsem neudělala špatně, i když se mi některé povídky líbily více některé zase méně. Ze začátku mě to trošku zmátlo, čekala jsem v tom nějakou spojitost. Nebylo to zlé, zlatý střed. :)

Napořád Napořád Alyson Noël

Kniha se zdála zajimavá a také jí byla. Dobře se četla. Nijak neotřepaný příběh. Rozhodně budu číst dál. Jen je škoda, že se do češtiny nepřeložila celé série. :-/

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

VA. Prostě báječný, skvělý, užasný! Áááá! :D Miluju Rose! Skvěle napsaná postava - ten její sakrasmus a vtip! :)

21.08.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Šílenost. Pořádně si nedokážu představit, že tohle byl skutečný příběh ženy, v té době holčičky! - vždyť to bylo vlastně ještě dítě, proboha! Neuvěřitelné. Nepochopitelné. Neskutečné. Já k tomu snad ani nemám slov. To nejde vyjádřit - to se MUSÍ přečíst! Fascinující a kruté. Člověk z toho má až husí kůži! Jediné, co bych knize vytknula, byly zprávy od sociálních pracovníků apod., které se objevovali ke konci, když Christiane byla pozavíraná v ústavech či policejní cele. To jediné mě nebavilo, jinak... hrůzně-skvělé!
Tahle kniha by se neměla číst jen tak ze zvědavosti ohledně drog, drogově zavislých, vyvrhelů společnosti, kniminálníků - ne. Měla by se číst pro - jako odstrašující případ. Dle mého by se měla zařadit do povinné četby. Přečtu si i druhou knihu - rozhodně. Jsem ráda, že se dozvím, jak to s ní vlastně pokračovalo a skončilo. V jednom z mála šťastných případů. Musíte si ji přečíst!

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Knížka, kterou jsem otevřela díky škole. Byl to takový střed, ani ne špatné ani skvělé. Přesto dalo se to číst a ani bez nějakých protahů, které jsem tak trochu čekala. Příběh byl až fascinující, protože v dnešní době si to neumíme představit, v minulosti to tak chodilo, jak na běžícím páse. Jak smutné. Ale jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst. :)

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Lanczovou zbožňuju, to bezpochyby. Autorka si může psát co chce a pro koho chce a věřím, že bude i tak hodně dobrá. Jenže já jsem u ní zvyklá na románky pro dívky ne ženy. Neříkám, že to bylo špatné, nebylo, ale byl to nezvyk. Má právo si vyzkoušet psát i pro jinou věkovou uskupinu, ale dle mého ji stejnak nejvíce jde to, čemu se věnuje x let už od "píky". Je lepší číst o někom kdo se kolem vás motá věkem. Asi to víc procítíte. :) Možná až budu starší ocením tento kousek dalece víc. Přesto tato autorka je můj největší český favorit. Lepší není! :)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Bezpochybně souhlasím s Nelin. Vzala mi slova. Je to pohádka, která v určitých (nebo všech?) částech postrádá takový ten smysl. Přesto tomu vlastně rozumíme. Je to složité. :D Malý princ by mě snad nikdy nelákal nebýt školy, která mě donutila si tento "skvost" přečíst.