Rozmarné léto

Koupit

Jde o příběh tří dnů a tří nocí, v nichž zálety a milostná dobrodružství s nenadálými hosty nakrátko rozbouří poklidný život hrdinů – kanovníka, bývalého majora, lázeňského a jeho žárlivé ženy Kateřiny. Kouzlo Rozmarného léta nespočívá ani tak v příběhu samotném, jako v dokonalém vystižení atmosféry ospalého českého maloměsta a ve Vančurově dokonalé a bohaté češtině....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35465/rozmarne-leto-gVE-35465.jpg 3.41695
Romány, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Rozmarné léto

anebar
06. říjnaodpad!

Kniha se opravdu těžko čte. Vždy dám knize minimálně několik desítek stran, aby mě zaujala, zde to bohužel nešlo.

LucinkaPevensi

Údajně pan Vančura nádherně pracuje s českým jazykem. Ehm ehm. Tak nádherně, že se to skoro nedá číst jak je to krkolomné. Humoristický románek??? Tak tohle by pro zábavu četl asi jen masochista. Je to nuda k uzoufání, takže jsem ji četla neúměrně dlouho a vtip v tom není prostě žádný. Všechny postavy se chovají naprosto hrozně. Ten kněz pokrytec běhající za holkama už byl poslední kapka. Nikdy víc!!! Jedna hvězda je za... asi za Čapkovy obrázky.

1amu

31.1.2020 jsem tuto krásnou knihu, pro někoho nečitelnou, či také nezfilmovatelnou, komentoval. Uběhlo 7 měsíců a dozvěděli jsme se smutnou zprávu, že v sobotu dne 5.9. 2020 opustil tento svět jeden z velikánů režie u nás Jiří Menzel. Udělal nám čtenářům, svými filmy, zejména těm, kteří mají rádi V.Vančuru a B.Hrabala, mnoho radosti.
Bylo mu požehnaných 82 roků, kdy vydechl naposled.
Rád bych se s kouzelníkem Arnoštkem z Rozmarného léta rozloučil několika slovy.
Arnoštek byl nejen kouzelník, ale i provazochodec a pan Jiří udělal dobře, že se této role zmocnil. Zdá se mi, že by to nikdo nezahrál lépe než on. Totéž při výběru rolí pro tento film. Vzpomeňme si na zoufalého pana faráře, když mu mistr plavčí pan Důra sešívá ucho. Dal na doporučení a od té doby nás herec pan Řehák těšil stabilně. Totéž u mladičké, začínající krásné Jany Preissové.
O kvalitách R.Hrušínského, V.Brodského a M.Myslíkové je zbytečné mluvit. Na film se občas podívám a také nahlédnu do malé knížečky s krásnými ilustracemi Josefa Čapka.
Pane Jiří, budete nám hodně moc chybět. Z druhé strany si myslím, že se nebudete nudit, to jste nikdy nedovedl. Když jste nerežíroval, vždy zde byla nabídka od kamarádů na "roličku" v jejich filmu. Třeba ve filmu Obžalovaný režisérů Kadára a Klose (1964), kde jste zahrál mladičkého obhájce.
Nelze na vás zapomenout - Vesnička středisková je pouze jedna . A kochejte se tam kdesi nahoře !

Marekh

Při doplňování komentářů v Databázi knih jsem zjistil, že jsem si nezaškrtnul knihu ROZMARNÉ LÉTO, kterou jsem četl v minulosti. Vzpomínám si, že jsem byl doslova otrávený Vančurovou knihou POLE ORNÁ A VÁLEČNÁ, o které jsem už psal v jiných komentářích a rozhodl jsem se po nějakém čase, že vyzkouším knihu ROZMARNÉ LÉTO a uvidím, jak se mi bude tato kniha líbit. Doufal jsem, že tato kniha bude čtivější než kniha POLE ORNÁ A VÁLEČNÁ. Kniha se četla rozhodně lépe, takže jsem se rozhodl správně pro tuto knihu. Vančurův styl je obdobný jako u jeho dalších knih. Kniha obsahuje také ilustrace Vladimíra Renčína. V minulosti jsem viděl také film, ale už si nevzpomínám, jestli jsem ho viděl celý. :)

Artep071

vtipné ....čte se to dobře a lehce avšak souhlasím s komentáři ..jednou stačilo :)

Kosťacz

Krásné pohodové čtení s roztomilou češtinou. Petr K

terimila

Nu... já vám nevím. Šlo to, člověku místy cukaly koutky, postavičky byly milé a potrhlé... ale že bych to toužila číst znovu, to asi úplně ne, i když se vám tento způsob léta zdá sebevíc nešťastným. :)

ivis77

Dost těžký jazyk, ale dala jsem ji, půlku před a půlku po divadelním představení. V kombinaci to mělo své kouzlo, jinak bych ji snad ani nedočetla, jak obtížně se četla.

Dvě zrcadla
Dvě zrcadla