Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení

Jestli máte rádi vánoční příběhy, vánoční filmy, vánoční pořady v televizi a speciální vánoční díly vašich oblíbených seriálů a především, jestli máte vánoční antologie, pak se do téhle knížky rozhodně zamilujete. Dárek z lásky sepsalo dvanáct těch nejlepších autorů young adult knih a jejich redaktorkou se stala Stephanie Perkinsová, jejíž příběhy o Anně a dalších už dávno znáte. Takže se uvelebte někde, kde máte pohodlí, teď na vás čeká dvanáct důvodů, proč za dlouhých zimních večerů zůstat doma a zamilovat se nad stránky příběhů. Povídky: O půlnocích-Rainbow Rowellová, Dáma a liška-Kelly Linková, Andílci ve sněhu-Matt De La Peňa, Najdeš mě podle Polárky-Jenny Hanová, To je Yulský zázrak, Charlie Browne-Stephanie Perkinsová, Váš záskok za Santu-David Levithan, Krampuslauf-Holly Blacková, Cos to sakra provedla, Sophie Rothová ?-Gayle Formanová, Kyblíky s pivem a jezulátko-Myra McEntierová, Vítejte ve Vánocích, CA-Kiersten Whiteová, Betlémská hvězda-Ally Carterová, Dívka, která probudila snílka-Laini Taylorová. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266602/darek-z-prave-lasky-12-zimnich-poli-4go-266602.jpg 3.8324
Literatura světová, Povídky, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

My True Love Gave to Me: Twelve Holiday Stories, 2014

Kniha Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení

Bílámiška

Na vánoční prázdniny hezká knížka, obsahuje různé na sebe nenavazující povídky, každá z jiného těsta, což je zajímavý efekt i změna oproti jiné četbě.
Některé příběhy byly slabší, jiné naprosto kouzelné, další trochu typicky ,,americké".
Ale stalo to za to.
Asi nejvíc doporučuji povídku Dáma a Liška (nebo tak nějak?), nejvíc se mi vryla do paměti ;-)

Bebe2004

Kniha se příjemně četla. Jednotlivé příběhy byly zajímavé, navíc jsem většinu autorů znala, takže jsem tušila, co mohu očekávat. Z mě milá kniha k uvolnění.

bookwoman

Protože je tady dvanáct příběhů, je jasné, že některé si mi líbily víc a některé méně. Nejvíc se mi líbil příběh Vítejte ve Vánocích, CA, povedených příběhů tam však bylo víc, a nejméně se mi líbil poslední - Dívka, která probudila snílka, u kterého jsem se musela trochu nutit, abych ho dočetla. Knížku jako celek hodnotím třemi hvězdičkami, protože jsem ji četla, pak jsem ji odložila a dočetla ji až za nějakou dobu, takže mě ty příběhy asi zase až tak nezaujaly. Nicméně myslím, že když knížku budete číst o Vánocích, nebo před Vánoci, tak Vám může dodat vánoční náladu.

haaabi

Úplně nejvíc jsem byla zvědavá na poslední povídku, která tu má zaručeně nejhorší hodnocení - Dívka, která probudila snílka. A byla úžasná! Líbila se mi nejvíc, krásná fantazie dle mého gusta. Skvělé byly taky To je Yulský zázrak, Charlie Browne, Vítejte ve Vánocích a Betlémská hvězda. Jako nejslabší hodnotím Váš záskok za Santu a Kyblíky s pivem a jezulátko. A celkově úžasná kniha, takové vánoční pohlazení po duši.

lily_maleckova

Moc krásná kniha! Strašně mi sedly povídky a to jak má každý autor svůj vlastní styl psaní a téma. Některé povídky byly skvělé, jiné slabší, ale celkově určitě doporučuji! :)

TerkaBohacova

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát knize 3 nebo 4 hvězdičky. Zkoušela jsem i obodovat každou povídku zvlášť, ale vyšel mi krásný průměr 3,5. Asi budu opakovat ostatní, ale i za mě byly některé povídky nádherné (Je to yulský zázrak, Charlie Browne, Cos to sakra provedla, Sophie Rothová, Vítejte ve Vánocích, CA) a některé vážně špatné (hlavně Dívka, která probudila snílka - příšerné), ale ve finále to ve mě zanechalo docela hezký pocit. Přečtením určitě nic nezkazíte.

Orange8knihomol
30.05.2019

Jak už to tak u knih obsahujících více povídek bývá, nikdy se nám nemohou líbit úplně všechny. A to je právě i tento případ. Některé povídky mi přišly naprosto fantastické, jiné dobré a nějaké se mi moc nezamlouvaly (např. Váš záskok za Santu - David Levithan; Krampuslauf - Holly Blacková). Sem tam se mi povídky zdály přetažené za vlasy či trošku nechutné, avšak většinou jsem byla dojata a někdy mě i pobavily. Zajímavé je, že je v knize zmíněný také Harry Potter či něco, co se ho týká, a to hnedle třikrát (ve třech romancích). Ano, opravdu jsem to počítala. :D Na zimní předvánoční večery knihu DOPORUČUJI, dá se samosebou číst i po celý rok.

Bauriska
20.03.2019

Škoda, že jsem knihu nečetla o několik let dříve. Teď už jsem na ni přece jen trochu (nebo dost) stará. Nicméně mladším romantickým duším bych ji doporučila. Jsou to milé příběhy, knížka je navíc moc hezky ilustrovaná.

Povídky podivných
Povídky podivných