Pedruska01 Online Pedruska01 komentáře u knih

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Tak snad tahle rychle jsem se knížky ještě nezbavila, zvláště, co má tolik stran. Myslím to jen v tom nejlepším slova smyslu. Ta kniha byla úžasná. Především, mohla jsem knihu fyzicky držet v rukou a kochat se, jak je skvěle vytvořená, oproti prvnímu dílu, co jsem měla jen elektronicky. Byla jsem přímo nažhavená na pokračování, protože ten mi odhalil věci, po kterých jsem chtěla toužit delší dobu než jen jednu knihu. Otevřel mi nový svět, dobrodružství, příběh lidské lásky, obětování a jiné. Četlo se to téměř samo, proto jsem ji nemohla odložit, a proto jsem ji dokázala přečíst tak rychle! (Což je u mě fakt výkon. :D)
Abych pravdu řekla, narazila jsem na místo, při kterém do mě šťouchl pocit malinkého zklamání. Jenže autorka mě nenechala se s pocitem vůbec seznamovat, protože ve finále, mě tahle kniha nezklamala ani náhodou! Spíš pravý opak - nestačila jsem zírat. Mělo to spád, švih, napětí na každé stránce, které mě bralo dech - prostě o dobrodružství nebylo nouze. I když jsem kapku litovala, že tam není víc prosazen milostný trojúhelník (mé srdce zaplakalo :D), postupem času to všechno vyvstalo na povrch a já byla spokojená. A to mi stačil i malý drobek (víc autorka nedala :D), abych se nasytila. Ohledně fanklubu, kam se přidat, jsem stále na vážkách. Zach je prostě Zach, hrozně jsem si ho oblíbila a nemám mu co vytknout. Zato Morfeus. Je špatný, přitom není. Každou stránkou o něm autorka odhaluje něco víc a ve finále se na něj člověk ani nemůže zlobit - nebo jo? To ani nejde. Celkem mě zaujalo, co ukázala bublina Slonovinové anebo prohlášení, že může mít Al dva životy. Kdo by to svým způsobem nechtěl.
Z knihy mám úplně stejný pocit jako z její předchůdkyně. Mám dojem, že jsem to celé pochopila správně, ale přesto jsem hrozně zmatená. Je to "příjemně-vzrušujíco-děsný" pocit. :D Přísahám.
A ten konec? Vážně?! -_- Měřit mi tlak, tak numera budou jen lítat! Jak tohle někdo může udělat? Utnout to tahle kravsky? Autorka to prostě umí čtenáře navnadit - to bez debat. Neměla jsem ani dočteno a věděla jsem, že budu v co nejkratší době zbytek celého příběhu potřebovat zcela akutně, a hnedle jsem činila potřebné kroky. Potřebuju ten poslední díl opradu co nejdřív! Jsem tak nevyslovitelně zvědavá - těším se na to a přitom se velmi obávám.
Plné hodnocení, doporučení jak blázen - víc snad není co říct! :)

26.08.2016 5 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Kniha se nečetla špatně, byla to fakt oddechovka, jak má být. Trocha trápení, trocha romantiky a tak. Však příběh nebo hlavní hrdinku - to je fuk, nemohu brát jako přirovnání na zadní straně knihy, a to jako novou Bridget Jonesovou. Sice jsem její příběhy nečetla, ale díky filmům mám určitou představu. U Brigitky jsem se smála, až se za břicho popadala nebo aspoň usmívala, jak debil. Byl to komediant s trablema, ale Anna v téhle knize? Nedokázala mě rozesmát. Nápad ani příběh samotný není špatný, naopak, ale to přirovnání může mít pak následky v rámci hodnocení celkového příběhu od jejich čtenářů - protože ten se mi líbil.
Není to žádná topka, ale špatné to rozhodně není. Řekla bych, i že bych volila tak 3,5 hvězdy, protože klasický průměr to být nemůže. :)

21.08.2016 3 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Nová série, přesto tu je propojení s předešlou - a není to vůbec špatné, právě naopak. Autorka rozhodně nezklamala, stále dokáže držet tu svoji příčku pohodově vysoko. Kniha se čte úplně sama a postavy jsou nejvíc sympatické. Odpočinková romantika s kapkou erotiky. Nestává se, aby autorka svůj závěr knihy neozdobila happyendem, ale i tak jsem čekala do poslední chvíle, jak to dopadne. Prostě dokáže vždy vymyslet dva naprosto odlišné protiklady, ale přitom naprosto dokonalé kusy skládačky, co do sebe zapadnou. A ten epilog byl milý, z pohledu někoho jiného. :)
Taky mě autorka dokonale navnadila teda až na třetí pokračování této série, kde bude Gen a Wolfe, protože v tomhle díle to bylo hooodně hustý, i když jen náznak. Každopádně, nebudu přeskakovat, těsím se na další knihu od téhle dámy, která psát prostě umí! :)

12.08.2016 5 z 5

Prozření Prozření Anna Godbersen

Kniha se četla sama, o tom žádná, ale musela jsem srazit jednu hvězdu oproti předchozím dílům. Tak já nevím, něco na tom bylo jiné. Nemělo to asi takový švih jako vždycky a nehltala jsem to jako předchozí díly, což je škoda. Každopádně, autorka rozhodně překvapila koncem, však nejsem jediná - viz. níže v komentářích.
Penelopa si to zasloužila, byla mrcha a škodila jak to šlo, tak jednou se to obrátilo. To je život.
Elizabeth byla tedy malým šokem. Litovala jsem jí, ale vše zlé se v dobré obrátí. :) Ale to vyznání Teddymu bylo dle mého trošku falešné, jak jinak stále omílala lásku Willovi.
Carolina, když pominu ten její vzrůst světelnou rychlostí ve kruzích Newyorské smetánky, a to jisté povyšování, kterým se mi občas protivila, tak trochu byla žalostná vůči svému "vyvolenému". A to, že Claire měla vzít k sobě si uvědomila dost pozdě -.- a celkem pochybuji, kdyby jí všechno vyšlo, že by to vůbec udělala.
Henry. To je pojem sám pro sebe. Rozhodně jedna z oblíbených postav spojený s Dianou. Tak krásně to vypadalo. Jednoznačně největším překvapením byla ta malá na krátko ostříhaná holka, co jí se honilo hlavou? Nechápu. Proč se tak rozhodla? Co jí k tomu vedlo?! Blázen. Tohle bych nečekala - nikdy. Proto mi spadla při čtení čelist, když jsem ty písmenka projížděla. Henry si to nezasloužil.
Celkově, celá tahle série byla úžasná. Velká škoda, že není tak "profláklá", protože by stála za to. V každém případě ji jako celek hodnotím hodně vysoko a neváhám samozřejmě doporučit. :)

05.08.2016 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Shodou okolností jsem se dostala k dalšímu knižnímu boomu dnešní doby. Hned na úvod musím sdělit, že prvotní příběh Alenky jsem pouze viděla, a to kdysi dávno, takže ho neznám. Však už jen nápad, který autorka zrealizovala je něco. Bylo to výborně napsané a sestavené. Ta fantazie, ať už je původně sdílená někým jiným, je obdivuhodná. Kniha člověka dostane tak moc, že jen horko těžko jsem se musela s příběhěm na několik hodin loučit. Do příběhu bylo zasazeno tolik akce a velkého dobrodružství, že není prostor proto se snad nudit. Měla jsem ho elektronicky (bohužel), a když mi zažízení hlásilo, že za pár minut klekne, nebyla jsem líná vyrabovat veškerou kabeláž (prodlužovačky, nabíječky), abych se píchla do šťávy a četla dál. :D
Musím, ale přiznat, že jsem se v té zápletce ztrácela. Jednou to bylo pro tuhle věc s takovými úmysly a kroky a podruhé to bylo úplně jinak. Fakt zmatečné, pro mě, což je velká škoda. V komentářích jsem četla samé "milostné trojúhelníky" (v těch se já úplně vyžívám :)), ale dlouho jsem ho marně hledala. Od začátku se mi líbil Zach - byl správnej, se vším všudy. Zato Morfeus, ten jen využíval, lhal, intrikoval, předstíral, manipuloval, zatajoval, a nic víc. Pořádně jsem si o něm nedokázala vytvořit obrázek, protože byl jak počasí proměnlivý. Pak jak rána z čistého nebe z něho vypadly nějaké city a náhlé důvody, že to nebylo pouze jen ze sobectví, ale i kvůli Al. Tak jsem zmatená!, ale to jak se zachoval na konci vyhrocené situace, se mi líbilo. Působivé byly i střety jak ústní tak fyzické mezi Zachem a Morfeem. První kniha mi nedokázala pomoc rozhodnout do kterého fanklubu jednoho z nich budu spadat. :D Taky je fajn, že si autorka nevybrala slušňáka a grázla, ale že jsou oba na stejný úrovni.
Dopadlo to téměř pohádkově. I když se zdá, že by pokračování nebylo nutné, je napsané a mě k němu táhne neuvěřitelná zvědavost. Doufám, že se dočkám další a větší akce - především od našeho trojúhelníku.
Hodnotím, i přes zmatení, velmi kladně a s doporučením se těším na další díl. :)

31.07.2016 5 z 5

Problémová holka @ Tajnosti v dívčí škole Problémová holka @ Tajnosti v dívčí škole Carmen Reid

Celá tahle záležitost se strašně dobře a rychle čte. Líbí se mi, že vypravěčem příběhu není jen jedna dívka, ale střídají se tam všechny. Pokaždé se tam něco vyskytne, což se pak řeší, takže se nemůže stát, že by se čtenář nudil. Milé a odpočinkové. Trvám si na svém, že je to lehce naivňoučké a směřované do kategorie pro mladší čtenářky. Ale tak proč ne - když chcete vypnout. :)

25.07.2016 3 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Četlo se to samo. Jen horko těžko jsem knihu odkládala. Hrozně milá, romantická a oddechová záležitost. Kdybych měla být hodně kritická, řeknu, že celá série byla na jedno brdo, ale nebyla by to až taková pravda. V každé knize bylo něco jedinečného. Přiznám se, že jsem nad hodnocením váhala, protože mi popis do temné minulosti Sawyera Wellse připomínal Christiana Greye z Padesáti odstínů, ale byla bych hloupá a neobjektivní, kdybych tomu dávala nějakou váhu. Navíc zrovna není to tak dlouho, co jsem Odstíny dočetla, takže mě to hodně ovlivňovalo.
Postavy mi sedly do jedné. A když se pak v závěru všichni vyrojili u paní Conteové, přiznám se, měla jsem v tom zmatek, hlavně pak v těch potomcích. :D
Celkově se sérií jsem nadmíru spokojená, hrozně se mi líbila, takže neváhám dát vysoké hodnocení a další doporučení. :)

20.07.2016 5 z 5

Ukradené modlitby Ukradené modlitby Jennifer Clement

Tuhle zvláštní knihu mám za sebou. Byla podivně napsaná a sestavená, ale musím přiznat, že se celkem dobře četla. Pokud to tahle v téhle době, v tomhle století, ještě na nějakém tom kusu rádoby civilizované planety/země/státě chodí, je to hodně smutný příběh. Těžko se tomu věří, ale i tak věřím, že to je holá realita, bohužel. Zanechá to smíšené pocity. Bylo to hodně drsné.

17.07.2016 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tak jo, druhý díl mám za sebou. Četlo se to dobře, ve stejném rytmu jako předchozí díl, jenže nechyběli tam části, které byli zbytečné, zdlouhavé, takže pak mě to i místy nudilo a bohužel se tak kniha vlekla. Děj místy mile překvapil a někdy jsem měla pocit, že autorka za každou cenu musí do tý bible narvat absolutně všechno - možné i nemožné. Což dle mého nebylo moudré. Stejnak by to potřebovalo seškrtat. Proto je tak neskonale neuvěřitelné, že za cca týden příběhu se toho stane tolik, až je z toho přes 650 stránek! Člověku to ani jako týden nepřipadá, spíš několik dlouhých měsíců.
Ohledně vývojů postav, tak jak jsem doufala. Jistě, něco se tu odehrálo. Christian, leč neuvěřitelně, se pohnul dál a k lepšímu. Typovala bych tak o těch smělých 90°. Bravo. Taky jsem se předčasně dozvěděla, že tam bude mít Grey hodně emotivní scénu - těšila jsem se na ní, ale nevím čím to bylo, mírně mě to zklamalo. Čekala jsem větší haló. Anastasie? 0. Ta holka mě chvílemi naprosto iritovala. Ta její obrovská až frustrující naivita! Čím mě pila ještě krev, že z mouchy dělala velblouda, pokládala si tunu zbytečných! otázek, které se v průběhu opakovaly, kterými se zabývala vždycky asi tak 5 vteřin a pak je pustila. Nespočetněkrát, při každé situaci opěvovala Christiana, jak je úžasný, krásný, její Stín a jak ho hrozně miluje!!! Vím to, bože. -_- Stačilo mě to párkrát a ne na každé stránce. Pokud si už stanovila nějaké dejme tomu "chování" vůči Christianovi, tak nakonec při přímé konfrontaci, pokaždé sklopila zrak, uši a kála se či co. Ta holka nemá vůli nebo už nevím. Hlavně, že v duchu pokaždé dělá ramena anebo naopak přehnaně "machruje" a cítí se snad dotčená.
Musím však přiznat, když to shrnu, že to fakt šlo. Každý je na něco jiného, každému to nesedne, ale každý je nějaký. Jistě. Jen škoda, že se to nese díky hlavní hrdince v tak hrozně naivním duchu. A taky mám pocit jako by si autorka nemohla vybrat jestli bude tedy psát takovou osekanou slaďárnu anebo tvrdou sexem zvrhlou "realitu". Když už se člověk začte, kde se děje něco fajn a napsané to je fajn, pak se vzápětí objevila pasáž, kde to je právě tímhle aspektem zničené a pošlapané - tedy rádoby zvrhlé a nemravné, jak by se jistě hodilo. ;)
Kdyby nebyl v knize ten dodatek, asi už ani ta třetí kniha nemusela být (navíc, zase taková bible!). Trošku taková jinačí verze Krásky a Zvířete a pak spolu žili šťastně až do smrti. Každopádně, díky tomu dodatku se i celkem těsím na ten závěr téhle triologie, kterou buď musíte milovat anebo nenávidět. :)

15.07.2016 4 z 5

Kaleidoskop srdcí Kaleidoskop srdcí Claire Contreras

Kniha mě zaujala již svou anotací, a tak jsem se na ní těšila. A upřímně, velmi mile mě nejen překvapila, ale i potěšila. Příběh mě dokázal pohltit od první stránky a jen nerada jsem se s něj musela vymanit, když to bylo nezbytně nutné. Styl knihy mi naprosto sedl, líbilo se mi, že tam jsou i kapitoly, které patří výhradně Oliverovi (- úžasné jméno). Četlo se to samo, a bohužel až moc rychle, jak jsem zjistila, když jsem otočila poslední stránku, která v tom svazku zbyla.
Hlavní hrdince, musím se přiznat, jsem záviděla. Každý si to může vybavit jinak, ale prostě ano. Mít takového bratra je skvělé. Ten jejich vztah byl jedinečný. Victor (- úžasné jméno) je super brácha. :) A Oliver? Ach. Jo. (Ano, byla jsem v sedmém nebi z těch dvou mužských jmen :D)
Snad nikdy jsem se nesetkala s dvěma různými póli, které by zformovali tak úžasnou osobu. Oliver byl složený jak z toho špatného, tak z toho nejlepšího. Ten chlap, doktor, si mě získal nahned, lusknutím prstů. Zamilovala jsem si ho - každá si ho musí zamilovat, protože jinak to nejde.
Hrozně se mi líbilo, což se v podobných knihách taky často nesetkávám, že Elle Olivera dlouho odmítala, vzdorovala mu a až pak podlehla. Ale nebylo to tak, že by podlehla a pak až do konce jejich příběhu mu ležela u nohou, naopak. Ačkoliv jí to stálo hodně sil, snažila se od něj držet dál. Zkoušela to nespočetněkrát - snažila se být silná. A i tak se mi to jejich kočkování líbilo. Byly jako dva magnety, které se i přes tu vzdálenost nedokážou od sebe odtrhnout, stále ta síla mezi nimi byla. Patřili jednoduše k sobě a já jim fandila.
Skončilo to klišé prvkem, co si budeme povídat, ale i tak, vůbec mi to nevadilo, dokonce mi to vyloudilo na tváři úsměv. Když si to tak přebírám zpětně... myslím, že tahle kniha ve mě zůstane dlouho. Byla milá, silná, úsměvná, plná emocí, které, ani nedokážu definovat a přitom ve mě hodně zanechaly. Proto nemůžu hodnotit jinak než plným počtem a přiložit jedno a zároveň tunu doporučení pro další, kteří by tento příběh zvažovali. :)

03.07.2016 5 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Právě jsem dočetla a pocity silně doznívají. Musím přiznat, že kniha se četla dobře a stejně, jako u předešlé knihy, co jsem od autorky četla - Panika, mě to rychle vcuclo do děje. Téměř celá kniha byla psána/směřována jednou cestou/stylem, který se mi líbil a já ho přijala. Bylo fajn číst o takové až nesourodé dvojici sester a jednom nejlepším kamarádovi, co se pak stal někým jiným. Líbili se mi šťastné záležitosti, i ty smutné. I téměř detektivní vsuvku, která se samozřejmě kladně vyřešila, jsem akceptovala. Vlastně všechno to v závěru do sebe bezvadně zapadalo.
Až na posledních pár kapitol, pár stran. Musím smeknout před autorkou za to, co dokázala vytvořit. Za to, jak to celé dokázala propojit. Za to, jak mě celou dobu tahala za nos a dokonale dokázala ošálit. Bravo. Ten konec... - to snad ani není pravda! Dostal mě - komplet. Za žádné situace bych na tohle nepřišla. Jak jsem již zmiňovala, jela jsem v režimu, který mě hned od začátku autorka nastavila a pak, když už si člověk myslí, že se blíží do cíle, do toho happyendu a rozuzlení, který k tomu neodmyslitelně patří, bum! Čára přes rozpočet.
Pokud bych si měla vybrat - hned na začátka - ze sester tu "sympatičtější", tak za mě Nick. Taky jsem už kvůli ní, asi... fandila Parkerovi. Toho kluka si člověk musí vyloženě oblíbit.
Každopádně, stále se mi příběh motá hlavou, sloučují se různé souvislosti, spojitosti, atd. Myslím, že tahle kniha mi "zakoření" v paměti na hodně dlouhou dobu, proto, neváhám doporučit - vážně. :)

28.06.2016 5 z 5

Žárlivá holka @ Tajnosti v dívčí škole Žárlivá holka @ Tajnosti v dívčí škole Carmen Reid

Kniha je velmi oddechová četba a taky čtivá, člověk ani neví jak, a stránky utíkají neuvěřitelným tempem. Tahle série je napsaná pro mladší čtenářky, takže má svoje "naivní" kouzlo a styl, proto mě to moc nedostalo jako třeba jiné příběhy, ale i tak postavy jsou svým způsobem příjemné. Příběh byl milý a jsem zvědavá na pokračování, i když to nebyla žádná hitpatráda :D. Tak uvidíme. :)

24.06.2016 3 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Svéprávný člověk si na každou věc dokáže udělat nějaký názor, ale buď jsem nesvéprávná nebo k téhle knize jen tak nějaký normální názor nelze utvořit. Asi do 3/4 knihy jsem to brala, že ta kniha není špatná, má svůj pesimistický a zároveň osobitý styl, ale jo, proč ne. Je to něco jiného než standardní klišé, které známe. Člověk pochopil, jak je uvedeno na obálce, že nemá čekat love story, leč doufal. Aspoň k závěru. Taky ta hlavní pointa, tedy Solitaire - hrozně mi to připomínalo asi další 2 nebo 3 knihy dohromady.
Hlavní hrdinka byla fakt psychopat - o tom žádná. Michael, ačkoliv zvláštní postavička, oblíbila jsem si ho a Lucase mi přišlo většiny knihy líto. V závěru jsem nečekala, že Lucase nastíní do takové věci. Byl "hezký" důvod, proč s tím začal, ale pak mi přišlo pitomý ho z toho vymotat a svést mu společnou cestu s Becky. Taky vývoj Charlieho, Nicka i Bena mohl být propracovanější, autorka to mohla více rozvinout. Člověk si musel jen domýšlet, sice to bylo možná jednoznačné, ale proč to tam tedy rovnou neuvést? Poslední 1/4 mě trochu zklamala, proto kleslo i moje hodnocení. Na první knihu od tak mladé autorky, všechna čest, ale mohlo to být propracovanější, aspoň dle mého.

21.06.2016 3 z 5

Závist Závist Anna Godbersen

Kniha se dobře četla a stále si udržela nejen skvělé rozdělení knihy samotné, ale i švih a spád. Je dobré vidět stejné věci cca čtyřmi pohledy, kde člověk pozná ještě víc intrik a manipulace obyvatel Manhattanu. Fascinovalo mě, kam až jsou schopní zajít, aby dosáhli svého. Lina-Carolina mě štvala, jak rychle měla nos nahoru a opovrhovala druhými, ale když padla na kolena, neměla nic, to jí ti podřadní byli skoro dobří. Má lítost v prvním díle byl asi opravdu omyl vůči ní. Elizabeth neměla moc na výběr, ale i tak mě šokovalo, že kývla na tu jasně dohodnutou a promyšlenou nabídku. Její matka je povrchní zrádkyně - tohle není Máma! Penelopa? To je oříšek. Ta se nebojí ani samotného čerta, hlavně aby měla všechno, co chce a nejlépe hned. Každou záškodnickou akcí mě překvapovala - ta nezná meze. A Henry s Di? Hráli si nešťastným způsobem na kočku a myš, přesto se to finále moc nezdařilo. Přesto mě tahle dvojice + Penelopina zášť bavili nejvíc z celé knihy. A to zakončení? Rozhodně potřebuji další díl. Však mám neblahý pocit, že rozhodnutí, které udělal Teddy i Henry bude hodně špatné. Nerada bych četla o fatálních následcích v pokračování.
Je hrozná škoda, když si prohlížím profil téhle knihy, téhle celé série, že je stále v "plenách". Tím chci říct, že není tak čtená nebo jestli není stále objevená, aby sebou strhla velké "haló" a slávu? Těžko říct, ale určitě by si zasloužila větší povšimnutí. A za mě velké doporučení! :)

15.06.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Asi se mi nepovede napsat to, co tu ještě mezi tím šíleným množstvím komentářů už není zmíněno. Nečetla jsem je, rozhodně ne všechny - nejsem blázen, ale i tak si jsem 100% jistá, že se nemýlím. Ten příběh byl jak dobrým tak špatným. Naprosto všichni!, ale opravdu všichni ho známe. Otázka je ale stejná pro obě kategorie: v čem?
Nejprve jsem se zděsila tloušťky - z takových bichlí mám opravdu strach. Následovalo překvapení, že se to kupodivu dobře a rychle četlo. Našla jsem pasáže, které byli naprosto zbytečné - kapku bych knihu proškrtala, pak by holka zhubla. :D
Co se týče některých postav, především hlavních aktérů: Christian - leč zřejmě jsou na světě takové typy, pro mě byl jednoduše - cvok. Dokázal být jak "makový", tak "tvarohový", což je jak úžasné, tak se to dá ještě skousnout, ale pak mu prostě přeskočilo a byl z něj magor. :D Nevím, jak jinak to vyjádřit. Anastasia - mladá a nezkušená, téměř nepolíbená, jop, to beru, v dnešní době to je celkem jak se šafránem. Každopádně, neberu její věk jako výmluvu či obranu, proto, že byla v určitých situacích maximálně naivní! Pořad, jak se sama se sebou nebo s tou její bohyní vnitřně prala. Nejen, že to bylo matoucí, ale občas i únavné. Bohyně byla šáhlá.
Jsem ráda, že jsem po knize chňapla, měla jsem to v plánu a nelituji. Nejsem zklamaná, můžu i přes pár výhrad tvrdit, že se mi to líbilo, proto jsem taky neskonale zvědavá na pokračování, protože, co si budeme povídat neskončilo to zrovna klidně. :) Doufám, že Ana aspoň trochu "zmoudří" a pan umanutý Grey se taky srovná. Nečekám, že to vezme od základů, ale jistý vývoj by tam mohl být.
Samozřejmě, nikdy se nedá tvrdit, že jedna kniha je pro každého. Zvlášť, když se řekne "Padesát odstínů šedi". Každý má jiný vkus, jiné gusto. Spadám do té příznivé katerogie pro tuto knihu, však s hodnocením jsem byla na štíru. Nebylo to ani TOP - což fakt ne!, ani takový zlatý střed. 4 hvězdy asi postačí - na to jaký to byl "boom" a zároveň "propadák", uvidíme, co nám přinese nějakolik těch odstínů temnoty.

10.06.2016 4 z 5

Roztržená šněrovačka Roztržená šněrovačka Susanna Kubelka

Měla jsem jí rozečtenou opravdu dlouho a teď honem nevím, co říct. Rozhodně jsem ráda, že jsem dočetla a nevzdala to. :D Okamžiky se četla dobře a rychle, náhle pak to šlo krkolomně. Nevím, jestli opravdu taková doba byla - tahle "krutá" a "nelítostná", ale je to šílené. Vše omotané opary výmluv, lží a naivních iluzí. Někdy mě vyloženě štvalo, že se ta záležitost nenazývá pravým jménem a nepopisuje se, tak jak se skutečně chová a jeví.
Co se týče Minky, vypráví celou knihu asi o tom nejvzrušivějším, co se jí událo, protože, vlastně až v epilogu si s lítostí uvědomuji, že ten její život byl spíš smutným příběhem. Ale věřím, že pro některé to i tak dobře dopadlo a oni byli nesmírně šťastni, za to, jak si to zařídili.
Za každé situace, poněkud zvláštním způsobem zajímavý příběh, který dokáže jak pohoršit, tak mile překvapit. Mám hodně smíšené pocity, nelze vyjádřit, proto si každý musí udělat vlastní názor. :)

07.06.2016 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tak jsem si myslela, že když první díl má určitou rezervu, vybuchne to až v dalším pokračování - malé zklamání, avšak jinak se mi po shrnutí všeho kniha líbila. Opět se dobře četla, i když jsem zase měla to "štěstí v neštěstí", že jsem četla v elektronické podobě. Měla švih a spád, někdy i šokovala, nebyly pasáže, co byly nudné - vývojově. Kousky deníků Gregoryho mě opravdu nebavily, možná až zbytečně rozepsáno.
Musím přiznat, že i s Americou jsem si místy nebyla jistá. Byly chvíle, kdy jsem její chování chápala, možná bych i přitvrdila, být na jejím místě, ale byly bohužel i okamžiky, kdy jsem jí absolutně nerozumněla. Ano, každý má jinou reakci na určitou situaci, a já to akceptuji, ale tohle se nedalo ani... pochopit?! Nadále jsem nerozumněla tomu jejímu neuvěřitelně šíleného zmatku ohledně Aspena a Maxona. Dokážu pochopit, že se někdo zamiluje do dvou lidí naráz, ale rozhodně mi hlava nebere, když jsem s jedním, jsem z něho totálně vydřená, že si dokážu v koutku mysli vzpomenout i na toho druhého, s obavou co asi "..."? To jako ne.
Měla jsem dojem, že ta holka už má ve většině případů jasno, koho si to vlastně nakonec vybrala, ale zbytečně - ačkoliv chápu, proč to tam autorka vyloženě a pokaždé cpala - omílala toho druhého.
Téma milostného trojúhelníku mi nevadí, naopak, užívám si ho, ale je pravda, že Aspen moc příležitosti prozatím neměl. Nějak jsem tajně doufala, že na sebe ti dva (konečně?) narazí nebo tak. :D Budu doufat, že se dočkám v posledním díle. Navíc, chování některých postav mě řádně zdvihalo ze židle, zato příběh to pěkně okořenilo.
Musím přiznat, že jsem napnutá jak kšandy, jak to vlastně dopadne a za jakých událostí. Pokud bych si měla už konečně ve druhé knize najít toho "svého" favorita, díky autorce, která opravdu Aspenovi nedala příležitost - což je fakt škoda, to je prostě Maxon. Ne, že by z těch dvou jednoduše zbyl a nedalo se nic dělat, ale i jeho vystupováním si to tak trochu zasloužil. Sice byly okamžiky, kdy mě neskutečně štval a já pomalu jako America na něho žárlila, jak jsem se zapálila do příběhu, což je jedině dobře a známka toho, že autorka, leč s nijak neoriginálním tématem - milostného trojúhelníku - dokáže zaujmout a strhnout svou tvorbou.
Takže, zase škoda, to není na plný počet hvězdiček, ale s neuvěřitelnou natěšeností a zvědavostí se sápu po závěru! :)

27.05.2016 4 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

S nějakou podobnou knihou jsem se ještě nikdy nesetkala. Byla špatná. Ale ne, tak jak si většina lidí představí, když se tenhle termín použije. Byla plná špatností, bolesti, strádání... A to všechno tuto knihu udělalo výjimečným dílem. Říkala jsem si, co to Callie vyvádí, proč se tak chová, ale postupem času mi to všechno docházelo - ona nic jiného neznala. Bylo to jako instinkt, který nemůže ovládnout. Opravdu, nebyl to jen příběh o náctileté holce, která je "divná", ale vše zlé se najednou v dobré obrátí a ona jako bonus najde nádhernýho kluka, se kterým se navzájem děsně milujou. Ne. Bylo to o něčem jiném - o něčem nepopsatelně silnějším a drtivém.
Kniha se hrozně dobře četla, dokázala se dostat pod kůži a jen tak nepustit. Hrozně se mi nejen ten nápad s matkou, která je nemocná a unesla vlastní dceru, na které se všechno poté odrazilo, ale i zbytek zpracování příběhu moc libil. Dalo by se říci, že to má "otevřený" konec, ale ono to tam dobře sedí. Protože, kdyby to pokračovalo, mohlo by se to zvrhnout v klišé, a to by tomu tak už neprdělo. Je to rozhodně něco nového a zároveň neobvyklého. Hodnocení mluví za vše. Jsem nad míru spokojená, je to úžasný příběh, proto neváhám doporučit. :)

25.05.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tak, konečně jsem se mohla seznámit s touto opěvovanou knihou/příběhem, který se stal velkým "boomem" a šel z ruky do ruky, úplně na dračku. Musím přiznat, že se kniha četla úplně sama. Jelikož jsem ji měla tedy, bohužel pro mě, v elektronické podobě, nebylo zase tak jednoduché jí přelouskat - především časově. Kdybych jí měla klasicky fyzicky v ruce, tak jí v žádném případě nepustím, fakt. Autorka měla rozhodně zajímavý a svým způsobem originální nápad. Ještě před Selekcí jsem četla Rudou královnu, ze které jsem byla nejen nadšená, ale opravdu jsem si nyní uvědomovala jistou podobnost. Každopádně nebudu tu argumentovat ohledně nějakého kopírování atd. Nikoliv. Ať ta nebo tamta kniha jsou jednoduše originály! Tečka. A mě se to prostě líbilo, moc. :)
Byla jsem spokojená, jak s námětem, milostným trojúhelníkem - na něž jsem snad ujetá :D, tak i s postavami. A pokud bych se měla vyjádřit ohledně mužského hlavního zástupu v knize - Maxon a Aspen, měla bych velký problém. :D V této fázi, zřejmě žádného favorita prostě nemám. o.O Celkem obdivuju Americu za to její rozhodnutí. Nejen, že si vybrala sebe, ale hlavně, aspoň pro začátek, se k nikomu nepřiklonila.
Rozjezd byl hodně slibný, i když dle mého to mělo něco v rezervě, proto jen 4 hvězdy, ale tak jsem moc zvědavá, co přinese další pokračování, na které se teda opravdu těším. :)

18.05.2016 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Bravurně napsáno a vymyšleno, jako fakt. Četlo se to naprosto výborně, bavila jsem se u toho, věčně pobavené úšklebky na tváři jak debil. :D Pošťuchování mezi Robertem a Johnym (ten chlap mě bavil!), jsem vždycky nedočkavě hltala. Bylo fajn poznat trochu blíž Roberta, druhého bratra z Bavettů, měla jsem ho i ráda. Jo a ten její osud, co jí připravila autorka vůbec nebyl špatný, jediné, co mě trošičku iritovalo byla astronomická rychlost až možná kapku nelogičnost, jak si najednou uvědomili, že po sobě neskonale touží. Jasně, nějak to autorka musela udělat, aby ta kniha neměla milion stránek, ale na mě to nebylo nějak přesvědčivé, nevím. Každopádně, dá se to skousnout a hodnocení tomu odpovídá.
Robertovu mámu jsem prostě nepochopila. To není máma... to je... jde to snad pojmenovat? Taky mě hrozně bavilo, že po dlouhé době se Robert setkal s Michaelem, a taky to jejich bratrské pošťuchování. Usmívala jsem se fakt jak debil! :D Ale kdybych si měla vybrat, nevím, nejspíš mě to táhne do prvního dílu za Mikem (a Paige) :D, nejspíš proto, že jsem z Mika mohla poznat víc než jen nedosažitelného mafiána z New Yorku. :)
Však, i když jsem si dokázala něco najít, je to velmi zanedbatelné, protože autorka skutečně umí! U jejího jména mám večkeré čtivé položky odškrtnuty, a tak se těším na další záležitost, kterou nám naservíruje! :)

13.05.2016 5 z 5