Solitaire

Pokud by vás to napadlo, tak tohle není žádná love story. Jmenuju se Tori Springová. Ráda spím a ráda bloguju. Minulý rok – před tím vším, co se stalo s Charliem a předtím, než jsem se musela vypořádat s maturitou a přihláškou na vysokou a faktem, že jednoho dne opravdu budu muset začít s lidmi mluvit – jsem měla kamarády. Všechno bylo úplně jinak, řekla bych, ale to teď skončilo. Teď je tady Solitaire. A Michael Holden. Vím, o co se Solitaire pokouší a Michael Holden je mi ukradenej. Fakt jo. Solitaire je výborný debut devatenáctileté Alice Osemanové, ideální pro všechny, kteří se nadchli pro příběhy Johna Greena či Rainbow Rowellové. Její hlavní hrdinka Tori je cynická až do morku kostí a autentická středoškolačka stejně jako její autorka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223937/big_solitaire-QYC-223937.jpg 3.4372

Kniha Solitaire

ElessaRiverbow

Doufala jsem, že rok 2021 uzavřu nějakou úžasnou knihou, ale bohužel to se nestalo. Po dočtení mi zůstal maximálně velký otazník s otázkou 'Co že jsem to teď dočetla?' Do knihy jsem šla s tím, že jsem netušila, co mám díky anotaci, která mi nic neřekla, čekat. Ze začátku mi dělalo strašný problém se začíst, téměř nic se nedělo a hlavní hrdinka mi byla nesympatická. V některých chvílích jsem si říkala, že knihu prostě nedočtu, ale nakonec jsem to nějak přežila. Jediné, co mě při čtení drželo byl Solitaire a snaha zjistit, kdo za tím stojí, což jsem k mému zklamání bohužel odhadla (a stejně tak jsem odhadla i důvod, proč vznikl). Tori byla většinu času na facku, když už to vypadalo, že se vzpamatovala, tak se opět začla chovat hrozně. Michael byl v pohodě, i když někdy jsem nad jeho chováním taky kroutila hlavou. Trochu to zachránil konec, kde už byla nějaká ta akce, ale bohužel jinak nic moc.

Aprilek
28.12.2021

Velmi zajímavá kniha, ale komiks mě zaujal asi více.

Vendomila
18.12.2021

Kniha se mi velmi líbila. Sedla mi Tori, její rodina... Velmi se mi líbil Toriin styl myšlení. Všichni si občas připadáme jako ona (nebo aspoň myslím :). Rozhodně doporučuji.

_Brunetka_
20.11.2021

Tohle byla zvláštní knížka a nedivím se tomu, že nesedne každému, ale mně se líbila moc. Autorka má super styl psaní, děj odsýpá a příběh mě chytl. Hlavní hrdinové mě bavili. Líbila se mi sarkastická, cynická, pesimistická a stále si na něco stěžující Tori a Michael, který jí byl skvělým protějškem a taky zároveň byl jejím pravým opakem. Ocenila jsem spoustu narážek na knihy, filmy,… a také se mi zamlouvalo to, že sem autorka zakomponovala i internet, sociální sítě, blogy – zkrátka to, na čem dnešní doba stojí a padá. Našla jsem tu i pár hezkých myšlenek a místy jsem se i pousmála, protože při sarkasmu hlavní hrdinky neudržíte kamenný obličej. Solitaire nechybí originální námět, kterým se tak trochu liší od jí podobných knih. Máme tu také zasazená témata, která sice nejsou nějak přelomová, ale stejně o nich člověk rád čte a to téma přátelství, dospívání, utváření osobnosti, srovnávání se se svou identitou – zkrátka to, co většinou dovedou pochopit jen puberťáci, které to trápí. Konec byl hezký. Celá kniha mi přišla povedená, taková super a hezká oddechovka, která vám dokáže i vykouzlit úsměv na tváři.

Akiko_.chan
06.11.2021

Příběh byl velmi čtivě napsaný. Hlavní postava Tori se mi moc líbila a úplně jsem se viděla v jejím chování, uvažování a přístupu k životu a lidem v okolí.
Děj sám o sobě nebyl nic extra. Ale líbila se mi dějová linka mezi Tori a Michaelem.
Konec příběhu byl totálně absurdní

Noeni
25.09.2021

Po několika letech jsem si dala re-reading a jsem stejně nadšená! Četlo se to krásně, obdivuju autorku, že knížku napsala v takovém věku.

Libris_Na_Ex
11.08.2021

Měla jsem tam momenty, kdy jsem s Tori absolutně soucítila a bylo mi jí líto. Ale pak přišlo její škatulkování, lhaní a reakce, které podle mě nebyly adekvátní k situaci a ve výsledku jsem se nemohla dočkat až knihu konečně dočtu.
Samotný Solitaire mi taky moc nesedl a nebavil mě.
Největší plus celé knihy byl Charlie a dost uvažuju, že zkusím Srdcerváče.

Zruza
05.06.2021

Já opravdu nechápu, proč to má tak nízké hodnocení. Doopravdy je to moc milé. Já to přečetla za jednu sobotu. Vyskytuje se tu hlavní postava s depresivními myšlenkami a možná proto se to moc lidem nelíbí, ale já jsem to ocenila. Ano, hlavní zápletka nebyla naprosto dokonalá, ale to nemění nic na tom, že je to špatná kniha. DOPORUČUJI PŘEČÍST!
Trochu unáhlený a divný je i konec, ale myslím, že ničemu neublížím, když dám čtyři hvězdičky. Myslím, že příběh a pocity se autorce povedly, jen moc nevychytala zápletku a děj kolem postav.