pazdy15 pazdy15 komentáře u knih

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Úžasná série... už chci 3 díl !! Mělo to spád a krásně se četla :)

26.11.2019 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

"Boha jeho, to je nuda", říkal jsem si asi tak prvních 200 stran. Těžko a dlouze se mi do knížky začítalo, ale pak to přišlo. Starej dobrej King, akce a děj v parádním tempu! Hvězdu strhávám za nekonečné bloudění mezi Středosvětem a N.Y. právě v 1. polovině. Jo a oblíbil jsem si jednu takovou roztomilou hedvábnou kuličku , "Ochu!" "Ejk!"

15.08.2019 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Ze začátku takový pomalejší vtahování do děje , pochopit co a jak , kdo je kdo, a pak, jak se ocitneš zase v sile ... BOMBA!!! Má to spád , logicky vše odpovídá a příběh luxus . Howey líčí vše úplně "dechberoucně". 5 z 5

04.09.2018 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Zase ten Olsen ... NEZKLAMAL , a právem je jedním z mých nejoblíbenějších autorů :) Kniha napínavá , děj strhující ... Není co dodat - jen mě napadá doporučit zfilmování této knihy, film "Zabijáci" ! A co se týče příběhu globálně ... bylo to dynamičtější a lepší než díl první - Žena v kleci ;) DOPORUČUJI !!!

12.06.2017 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tak po knize Nesmírný -od téhož autora- jsem si prostě musel říct, že přečtu všechny díly odd. Q a jsem na dobré cestě. Kniha Žena v kleci mě stejným způsobem nadchla, a přečetl jsem jí stylem 5x otevřít a je to :) Děj opět velmi promyšlený a kniha se tímto zas a znovu řadí mezi NEJ norské :) A už jsem začal 2. díl - Zabijáci ! Mimochodem ... doporučuji i zfilmování této knihy "Žena v kleci" na předlohy J. A. Olsena , má vynikající hodnocení a po zkouknutí také hodnotím kladně ... film nijak více neodbočuje z příběhu knihy a navíc budete překvapeni, jak že to vlastně hlavní postavy vypadají na plátně :)

29.05.2017

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Masakr, já vůbec nevím, co k tomu říct. Měl jsem až nepopsatelný svíravý pocity při tom čtení čeho všeho je lidská osoba schopna.

14.06.2023 4 z 5

Moc se mi to líbilo :)

15.03.2023 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Krásné vzpomínky a návrat do světa kouzel :) Moc jsem se bavil, smál, poučil se. Je to bezvadná knížka! Fantazii jako J.K.R. můžeme jen závidět.

14.03.2023 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Mě to strašně bavilo :D Originální, cynické, vtipné, hlavní postavy pěkně vykreslené... to se povedlo.

12.12.2022 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Naprosto mě tato série bavila... taková škoda že už je konec :( Hodgese jsem si oblíbil moc, stejně tak jako jeho 2 pomocníky. A strašně mě potěšil ten konec, jak to dopadlo s Holly :) 5 z 5!

18.01.2021 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

A mě se to moc líbilo, 600 stránek za 4 dny a pěkný napětí a zápletka. Doporučuji

03.11.2020 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

TOP !! Nejlepší detektivka, co jsem zatím četl. Ten námět, prostředí a atmosféra, dokonalý. Nesnáším už předem na obalu knihy napsáno "nestyděl by se", nebo "vyrovnal by se" i Stephenu Kingovi... Kinga miluju a mám načteno plno jeho knih a vím, že je to znalec a mistr co se týče psychologie a vykreslení postav a děje. No a že by se nějakej doposud pro mně neznámej Minier měl vyrovnat Kingovi ?? ANO vyrovnal ! Velice kvalitní detektivka a narozdíl od severských i příjemná změna, co se týče prostředí. DOPORUČUJI a těším se na další díly... 5 z 5.

09.08.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tak 4 hvězdy jen proto, že nedočkavě očekávám gradování tohoto luxusního díla. Zaklínač je srdcovka :)))

15.11.2019 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Naprostý luxus!!! U mě jednoznačně top příběhy ze Světa Zaklínače, fantasticky vykomponovaný příběh, postavy, magie, souvislosti .... prostě pěji ódu na Mistra Andrzeje a nemůžu se dočkat pokračování. P.S. hra The Witcher 3 je u mě taky TOP mezi pc hrami :) 5 z 5

06.09.2019 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

"Tento delší druhý díl stále zanechává spoustu otázek bez odpovědi a vyvrcholení příběhu zůstává daleko v budoucnosti, ale já cítím, že tento díl je mnohem úplnější než ten první.
A Věž je blíž." (citace z doslovu) To mluví za vše a pro mě byl tento díl lepší než první... snad to takhle půjde dál, 5 z 5 !!!

02.04.2019 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Tak začíná moje výprava k Temné Věži ! Narovinu ... musíte myslet ! Kniha se nejen zdá, ale skutečně je docela složitá na všechny příběhové niance smrsknuté ve skoro 200 stránek. I pro to si dám rezervu v podobě 4 hvězd ( není to přesně takový typ akce, co od Kinga známe př. Prokletí Salemu, Osvícení atd.), spíše takový rozjezd na dvojku. Každopádně King je King , ve výpravách ho nikdo netrumfne. Myslím , že je zaděláno na slušnou sérii. Nuda mě nějakou dobu (zvláště při dlouhých večerech) nenavštíví :) 4 z 5 !

14.02.2019 4 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

LUXUS !!! To by mě taky mohlo napadnout, vždyť jsou to tak "jednoduchý" příběhy ... Ovšem sepsat to líp než S. King , to prostě nejde ;) Co on dokáže vložit do tak krátkých povídek, to se ani nedá věřit ! A už jen to, že by skoro vše v této knize dávalo smysl a bylo možné i v reálu, nahání hrůzu ! 5 z 5

03.05.2018 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

5 HVĚZD !!! Luxusně zpracovaná kniha a ještě lepší vnímání "postapo" příběhu, který plynul neuvěřitelným, chytlavým spádem :) Ani se mi nechtělo chodit spát ... DOPORUČUJI !

05.11.2017 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Obecně mě hodně baví knížky o válce a tomto žánru. Jediné co bych vytknul - ale bez ubrání 5. hvězdy - je minimum přímé řeči, tím pádem méně takové té "akce", kterou vyhledávám. Nicméně autenticita a styl vyprávění toto všechno přebíjí a tato kniha opravdu vypovídá o hrůzách lágrů a DOSTATEČNĚ KONKURUJE podobným knihám tohoto žánru např. "Smrt je mým řemeslem" (R. Merle), anebo "Treblinka, slovo jako z dětské říkanky" (R. Glazar) - obě tyto knihy taktéž doporučuji !! :)

13.08.2017 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Knížka mě zprvu nebavila, začátek , kdy se nic moc krutého neděje, byl pro mě zdlouhavý, jelikož člověk tak nějak očekává to, co stojí v názvu. A to posléze opravdu přichází, a možná syrověji, než je pro spořádaného Němce únosné.

08.11.2016 4 z 5