pazdy15

Příspěvky

Kladivo BožíKladivo BožíEric Schumacher

Asi neřeknu nic nového... výborně historicky zpracovaná kniha co se týče kultury a obyčejů. K postavám jsem si sice takový vztah neudělal, každopádně mě příběh bavil a těším se na další díl.

26. července


Strážci zákonaStrážci zákonaR. Bachman (pseudonym)

Slabší než Beznaděj, nápady a postavy dobré, avšak podobné (i stejné). Na mě to bylo víc neuvěřitelný sci-fi než obvykle. Četl jsem to od půlky zdlouhavě :/

19. června


CarrieCarrieStephen King

Tak už chápu proč a jak se King stal tak slavným a úspěšným spisovatelem... Na to, že se Carrie řadí mezi jeho prvotiny, tak je to velice povedené dílo :)

02. června


UndergroundUndergroundF. Kotleta (pseudonym)

Tak zatím jsem to pravý ořechový u Kotlety nenašel. Tím ale neříkám, že se mi jeho psaní nelíbí, naopak je mi sympatické jeho psaní a děj v naší domovině. Každopádně od Undergroundu jsem vzhledem k perfektní zápletce čekal možná víc... pochopte, když je knížka nabušená akcí a napětím, tak mi to dlouhé popisné monology bez přímé řeči trošku kazí a děj zas utlumí. Celkově se mi to ale líbilo, hlavně to hovado v hlavní postavě :))

24. dubna


ÚdolíÚdolíBernard Minier

Vynikající - jako všecky knížky od Miniera :)

20. března


BeznadějBeznadějStephen King

Po delší době jsem byl fakt napjatý, snad se místy i trošičku bál. Skvělý námět, skloubený s mistrovskou schopností Kinga vykreslovat a psychologicky rozebírat, mě zase utvrdil v tom, že můj nejoblíbenější spisovatel je třída ! :)

07. března


Zdislava a ztracená relikvieZdislava a ztracená relikvieVlastimil Vondruška

Pěkná oddechová četba, krásně vykreslený český středověk, sympatické postavy Oldřicha, Diviše a Oty :) Ještě na mě čeká mnoho dílů a opravdu se těším. Doporučuji všem podobným jako jsem já (rozmazlený a velice náročný díky četbě Kinga, Sapkowskeho a dalších...), protože u Vondruškovo knížek vypnete, odpočinete si a pobavíte se.

07. února


ElementálovéElementálovéMichael McDowell

Šajze horor... nic moc děj, zamotané postavy a vůbec, bez hlavy a paty. O strachu ani nemluvě.

17. ledna


SpasitelSpasitelAndy Weir

Nevím ... vůbec nevím jak začít a nechci tu psát romány, ale A. Weir ví, jak zaujmout!!! Strašně se mi to líbilo, zamiloval jsem si Rockyho, zasmál se a i si pobrečel. Tahle kniha má vše, co si může náročný čtenář přát :) Nejradši bych tu psal, jak miluju Andyho styl psaní, jeho literární niance, chytrost a schopnost vlákat do děje a nepustit - no úplně mi to vyrazilo dech. A už dlouho hledám nějaký bombový a pěkný konec knížek - a našel jsem Spasitele. Marťan, Spasitel... víc takových!!!

09. ledna


ImpériumImpériumRoman Bureš

Naprosto souhlasím s Jaroiva. Ve srovnání s jedničkou to je docela pokles. Jak akcí a napětím, tak i logikou a chronologií děje. Četl jsem ji asi přes 1 měsíc :( Naopak trilogii jako takovou hodnotím 4 hvězdami. Tu jsem si užil.

23.12.2021


Do pekla a zpětDo pekla a zpětJakub Hoza

Přesně jak tady psal Ládja... zklamání, protože hlavní hrdina byl neuvěřitelně overpowered (až nadlidsky silnej, nesmrtelnej). Samý hlášky typu "No jo, na mě nemáte ani ve snu" a "To jste se hošánci přepočítali"... To je prostě na mě moc macho styl, jednoduché psaní. Neříkám, že jsem se nenasmál, některé hlášky byly opravdu povedené. Nicméně styl psaní, absolutně nesympatická hlavní postava a celkově děj se mi prostě nezamlouvaly.

28.11.2021


Když teče krevKdyž teče krevStephen King

Nová kniha, nové příběhy, stále stejně kvalitní King. Dokonce zde bude návrat k zajímavé a dobře známé knižní postavě, což mi dost imponovalo. Všechny povídky měly kvalitu a něco do sebe. Hodnotím vcelku povedeně.

19.11.2021


CísařovnaCísařovnaRoman Bureš

Parádní pokračování. Jednička o malilinko lepší ale to je skoro zanedbatelné. Kvalitně a poutavě napsaná knížka. Velice mě baví ta pseudohistorie... legionář s kulometem a kevlarovou helmou :D Už se těším na poslední díl.

29.10.2021


Svědectví o životě v KLDRSvědectví o životě v KLDRNina Špitálníková

Mě se to moc líbilo - KLDR je velice poutavé téma a zajímavé čtení :)

21.10.2021


Dýka s hademDýka s hademVlastimil Vondruška

Tak moc jsem se na tuto sérii těšil. První díl a ihned splněná očekávání. Krásně vykreslený český středověk, pěkný a květnatý text, kde by ani Oldřich z Chlumu nenašel stopu po nudě a marnotratných odstavcích! Nicméně jednu hvězdu přece strhávám - nesnáším opakující se slova a v textu pana Vondrušky snad každý kdo něco pronese nebo prostě promluví tak "BRUČÍ". Zabručel panoš Ota, zabručel velitel Diviš, zabručel.... až mi bručelo v makovici. To je ale jediné co vytýkám (pro někoho to není absolutně důležité). Tak hurá na druhý díl :)

12.10.2021


Pátá čtvrtina (11 povídek)Pátá čtvrtina (11 povídek)Stephen King

No tedy, tady jsem na rozpacích. Sbírám Kinga už nějaký pátek a v povídkách jsem také sečtený... ale tahle povídková kniha - tedy spíše povídky v ní obsažené - mě nijak výrazně neoslovily. Docela průměrný počin na Mistra. 3 z 5

04.10.2021


Propast časuPropast časuRoman Bureš

Subjektivně shledávám toto úvodní dílo trilogie jako povedené. Děj mě bavil, místy srandovní úlety nebyly přes čáru (alespoň pro mě ne, jelikož celé smíchání všech časových os je samo o sobě úlet) a celkově mě kniha potěšila. I když se to místy podobá YA literatuře (pro mládež), tak Vás sem tam dokáže zaujmout i velice citlivý a skvěle vykreslený moment překvapení, zklamání, naděje a očekávání. S hodnocením si dávám rezervu pro další díly :)

24.09.2021


Planeta idiotůPlaneta idiotůRoman Bureš

TOP !!! Tedy top z české sci-fi literatury, který jsem měl tu možnost číst. Ano - přiznám se, jsem zhýčkaný Kingem, Minierem a jinými - pro mě naprosto bezvadnými - autory, tudíž není snadné ukojit mé literární libido.

Pan Bureš sepsal a předvedl něco, co jsem za celou svou čtivou kariéru hledal - a to kvalitní český knižní počin. Nenechte se zmást, určitě neřadím tuto knihu jako jedinou z TOP českých (např. Kotleta, Stehlíková aj.), nicméně mě prostě uchvátila!

Uchvátil mě nápad, naprosto originální, neotřelý a prasácky, hovorově uklohněný, prostě jak ti huba narostla tak to tam sázej - a to je pecka! :) Tímhle si mě pan Bureš získal... děj má pěkný příběh, kde Vás provází akce, humor, blivno a ponaučení na každé stránce. Velkým bonusem je znalost českého prostředí pro českého čtenáře, hned je příběh tak nějak bližší a na tělo + politika a různá známá jména (přiznám se, že mě taky dost bavily predikce a fantazie v některých situacích s výhledem do budoucna ČR :D ). Suma sumárum: DOPORUČUJI, velice povedené !

07.09.2021


Zkurvenej příběhZkurvenej příběhBernard Minier

A mě sa to páčilo... slovní spojení "krásně ponurý" - to vystihuje přesně lokaci příběhu a atmosféru děje. A tohle dohromady je doslova pecka. Spolu s akcí, propracovaným příběhem a originální zápletkou tvoří tato kniha nezastupitelnou položku mé Minierovské poličky v knihovně.

31.08.2021


Piknik u cestyPiknik u cestyArkadij Strugackij

Velice slušný námět a téma, pro nás postapo hlavy jako dělanej, avšak tý akce tam bylo na mě pomálu. Čekal jsem pecku od který se neodlepím, ale od půlky to jde nějak do kelu. Monology o přemýšlení, hledání sama sebe atd atd. Nicméně je to stále knížka hodná přečtení, je to klasika, bratři !

20.08.2021


PovzneseníPovzneseníStephen King

Docela fajn oddechový čtení :) Malinko dojemný a vcelku povedený.

09.08.2021


Vánoční říšeVánoční říšeJ. Hill (pseudonym)

Jen se mi potvrzuje, že až nám, nedej Bůh, odejde Mistr, tak zde má velice slušného následovníka :) Moc pěkný a nápaditý příběh ! Akce, spád a napětí skoro celou knížku. Joe Hill se úspěšně probojovává mezi mé oblíbené autory :)

09.08.2021


Running ManRunning ManR. Bachman (pseudonym)

Tak na to že to Mistr údajně sesmolil za 72h je to pecka! Krásně a snadno se to četlo, hodně akce, přímé řeči - a hlavně - Ríšovi prostě musíte fandit, a jste zvědaví, co bude na další stránce :) Konec mi až nápadně připomíná americký rok 2001 (že by se někdo inspiroval?). Povedené.

16.07.2021


NespavostNespavostStephen King

Velice se mi zamlouvá nápad se staršími hlavními postavami. Přirostli mi k srdci a uronil jsem i slzu. Celkově se mi knížka líbila, jen sem tam jsem louskal dlouhé, a ne až tak zajímavé pasáže. Docela zajímavá zápletka - ale rozhodně znám lepší díla a zápletky od Mistra (Pod Kupolí, Řbitov atd.). 3 nebo 4?? Nakonec si ale zaslouží 4 hvězdy :)

11.07.2021


ChristinaChristinaStephen King

King zase nezklamal. Potěší nás s neotřelou a originální zápletkou, vozem a jeho technickým popisem, který jistě zaujme spoustu technicky zdatných mužů a v neposlední řadě také skvěle psychologicky vykonstruovaným dějem - to je však u Mistra standardem. Kamarádství, obzvláště to nejlepší, není vždy tak neprůstřelné, jak se zdá... o tom Vás dokonce přesvědčí i obyčejná kára - věříte tomu??

15.06.2021


Hodina děsuHodina děsuStephen King

Mám od Kinga přečteno habaděj knih a dost povídek. Musím uznat že tahle sbírka mě zaujala moc! Prám a pí Toddová jsou velice povedené, nápadité a zajímavé povídky :) Celkově je kniha sice útlá, přesto nápaditá a kvalitní. Dokonce jsem vnímal i to stáří a překlad, vzhledem k době, kdy knížka v ČR vyšla a bylo to povedené. Moderní retro.

04.06.2021


SestrySestryBernard Minier

Přečteno za pár dní. Pecka děj, má to spád a je to fantasticky a logicky vysvětlené a dává to smysl. Prakticky je pro mě Minier mistr detektivek a předčil mnou obdivovaného A. Olsena. Smekám klobouk.

31.05.2021


Černobyl. Historie jaderné katastrofyČernobyl. Historie jaderné katastrofySerhii Plokhy

"Tak to bylo ku*va dobrý" řekl jsem si ihned po zaklapnutí knížky. Víc k tomu nemám co dodat. Velice zajímavé a poučné 5 z 5.

25.05.2021


Čaroděj a skloČaroděj a skloStephen King

No já jsem tenhle díl louskal přes 2 měsíce... ne že by mě vyloženě nebavil, začátek byl dost zajímavý. Ale poté mi to přišlo moc filosofické a zdlouhavé. Nic moc akce cca až ve 3/4 knihy. No ale nevadí, protože přesto je to Temná Věž a to je prostě srdcovka. Těším se na další díly.

11.05.2021


ŘetězŘetězAdrian McKinty

Taaak, jdeme na to, to jsem zvědavý... Super zápletka :O Docela dost to odsejpá a je to akční! Cože? Už jsem za půlkou a to čtu 6h. Wow, tak to bylo bezvadný!! Toť vše... recenze jak fík. Doporučuji

19.03.2021


1