Košík plný hlav

Košík plný hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515184/bmid_kosik-plny-hlav-lvt-515184.jpg 5 78 27

Budou padat hlavy... June Branchová je v průšvihu. Zůstala lapená na Brody Islandu a nemá kam utéct. Jejího přítele Liama unesla čtveřice krvežíznivých uprchlých trestanců, kteří se nezastaví, dokud ji nenajdou. Jediné, čím se může chudák June bránit, je prapodivná vikinská sekera s děsivou mocí – hlavy lidí, které setne, totiž stále mluví. Pokud má June zachránit Liama i sama sebe, bude muset zachovat chladnou hlavu... a nebo radši rovnou plný košík hlav! Spisovatel Joe Hill, tvůrce bestsellerů ze žebříčku New York Times (NOS4A2, Zámek a klíč) přichází s Košíkem plným hlav, prvním z chystaných hitů jeho nového vydavatelství Hill House Comics. Spolu s úžasnými kresbami Leomacse (Lucifer) obsahuje tahle sbírka, ze které vám bude běhat mráz po zádech, všech sedm sešitů minisérie, včetně návrhů postav a zákulisních náčrtků.... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

Basketful of Heads , 2020

BrooksWasHere
20.04.2024 5 z 5

Perfektne zbesilá a krvavá jazda, doplnená parádnou kresbou a nezameniteľným rukopisom Joea Hilla, ktorý opäť dokazuje, že je expertom na vynikajúco vystavané napätie (Kingove gény sa očividne nezaprú)!
Ani jednu stranu som sa nenudil a príbeh odsýpal šialeným tempom, pri čom padala jedna hlava za druhou ;-)
Rozhodne odporúčam!

Disease
21.02.2024 3 z 5

Takový příběh z nedělní školy, nicméně o hodně lepší než kdysi čtený Plášť. Místy docela legrační.

Leona333
21.01.2024 5 z 5

Bylo to nečekaně výborné. Mělo to jednoznačně vše! Bezva kresby, poutavý děj - ostrost, švih..., mimořádnou pitvornost.
A ač nejsem "vyděšená holka...," tím jsem si jistá, musím po dočtení pouze zkonstatovat, že tohle mě vážně bralo - dostalo a synkovi od mistra hororu pogratulovat, neb tohle se mu stoprocentně povedlo a tu pomyslnou laťku v jeho tvorbě, zase o něco výš zvedlo.

spackler
31.12.2023 5 z 5

Čas od času přečtu něco od Joe Hilla a většinou si řeknu:"hmm, slušný", ale nic víc. Až do teď. Na konci knihy je rozhovor s tvůrci, kteří zmiňují jako inspirační zdroje filmy Re-animátor a Evil Dead 2.Souhlas a čiší to z každý stránky. Odpovídá tomu jak kresba, která evokuje osmdesátkový béčka, tak groteskní situace a absurdní humor. Nejedná se však jen o sled ujetejch nápadů, sledujeme taky jakousi záhadu která to celý drží pohromadě a který musí hlavní hrdinka(zprvu obyčejná, vyděšená holka, ze které se postupně stává vypsychovanej badass - připomene dívčí verzi Ashe ze zmiňovaného Evil Dead) přijít na kloub. Doufám že se to bude prodávat a dostanem od nakladatelství Crew i druhej díl: Lednici plnou hlav, protože každej správnej bé horror má i druhej díl, potažmo celou sérii. Hail to the Hill baby.

OldaB
31.12.2023 5 z 5

Hodně příjemná záležitost, občas lehce úlet. Přítel hlavní hrdinky slizák.

Denny456
14.11.2023 5 z 5

Příběh i kresba super. Je to takové jednohubka. Rychle se to čte a kniha vás úplně nepustí. No a Hill zase dokázal, že je dobrej.

lordchaos
30.10.2023 5 z 5

Nemám co vytknout, vše skvěle ladí dohromady a nic nikde nedrhne. Trocha ironie, špetka napětí a sem tam nějaké to překvapení. Za mě nejlepší Hillův komiks. Přímočařejší a vzdušnější než série Zámek a klíč, která je sice z mého pohledu nadprůměrná, ale tohle mi sedlo stoprocentně.

Shaxx
27.10.2023 5 z 5

Zdařilá kresba i příběh. Má to povedený nádech osmdesátkovýho hororu, s vyváženým poměrem napětí, humoru, krve a absurdna, super mix. Hlavní hrdinka, taková holka od vedle, co by v kdejakým hororu zařvala jako první, tady přebírá iniciativu a zápasí jak s morálním kompasem, jehož střenka se stále snaží směrovat k pomyslnému chtěnému severu, tak s vikinskou sekerou, která stíná hlavy jedna radost. Milá záležitost.

pazdy15
23.09.2023 5 z 5

Perfektní zpracování příběhu i ilustrací. Myslím, že komiksové nakladatelství Joea Hilla bude bezvýhradně konkurovat světové špičce. Uvěřitelné pocity z kreseb, vygradované napětí, sympatická hlavní postava a plno bad-ass záporáků. Taková nadprůměrná "pohádka" pro dospělé. SKVĚLÉ

Aleen
26.08.2023 5 z 5

Na začátku to vypadalo jako nic moc horůrek, ale postupně děj nabíral grády, aby přinesl další a další, děsivější a děsivější zvraty. Hrdinka se z počáteční naivky přetavila v dost dobrou frajerku. Když jí konečně vše došlo, opravdu se s tím nemazala a vyřešila pár máchnutími problémy celého ostrova. SUPER!
Hilla mám FAKT ráda. Celá skvadra se dobře sešla a líbilo se mi prostě všechno. Doufám, že vytvoří, respektive tvoří, další knihy!

Politre
07.08.2023 5 z 5

První kousek Hillova vydavatelství je velice povedenou hororovou, brutální a vtipnou jednohubkou, která vámi prosviští jako obří tirák řítící se z kopce, kterému nefungují brzdy, přesně jak si Joe Hill při psaní scénáře přál. Intenzivní a černohumorný příběh korunuje svou "retro" kresbou Leomacs, která přesně plní účel a dodává tu správnou "devadesátkovou a béčkovou" hororovou atmosféru, kde šlo především o zábavu a zhnusení diváka.

Ivan Kučera
04.08.2023 4 z 5

Policajti jsou placený za to, aby byli venku pro lidi v jejich nejhorších chvílích. Pod DC patrí edícia Black Label, v rámci ktorej vychádzajú drsné veci (Batman: Zatracení alebo Wonder Woman: Mrtvá země) a aby bola sranda, tak pod Black Label spadá Hill House Comics, pod ktorého hlavičkou vychádzajú ešte brutálnejšie veci. Prvotinou sa pred rokmi stal Košík plný hlav a každému z vás už zrejme docvaklo, že jej zakladateľom je legendárny syn legendárneho otca. Joe Hill je u nás dobre známa firma (Zámek a klíč, Plášť) a škrabanec na brnení mu nespôsobí veru ani Košík plný hlav. Je to drsná vec okorenená WTF čiernym humorom, ale vďaka hlavnej hrdinke zostáva naďalej uveriteľnou jazdou, kde síce splatter/gore hrá prím, no vďaka sympatickej June vás zaujíma, ako to skončí, budete jej držať palce. Scenár si sem-tam berie rôzne inšpiračné zdroje kde-kade (atmosférou prímorského letoviska azda môže pripomenúť Benchleyho resp. Spielbergove Čeľuste; ostatne ostrov sa nie zo srandy volá Brody Island), ale v jadre zostáva sám sebou: originálny, svieži a v rámci možností nepredvídateľný. Ako slávny otec, i Joe si uvedomuje, že najväčšie zlo predstavujú obyčajní ľudia, ktorí majú v spoločenstve vynikajúcu povesť, rozdávajú úsmevy na všetky svetové strany a majú dokonale pokosené záhrady. No akonáhle sa za nimi zatvoria dvere, odhodia masky a ukážu svoje skutočné, pravé tváre. Ďalšou spoločnou vecou, ktorá syna spája s otcom, je záľuba v používaní mysterióznych predmetov. Nejeden raz ich pritom vôbec nezaujíma, kde sa vzali (a prečo), ale proste len to, že SÚ (u otca to bola napr. zubná protéza v poviedke Zuby alebo mobil v Telefóne pána Harrigana, u Joea pre zmenu plášť v Plášti a teraz mystická nórska sekera z 8. storočia). Nakreslené je to Talianom Leomacsom perfektne (vypomohol mu rodák Riccardo La Bella a mignolaovský farbiar Dave Stewart). Poteší pevná väzbe s prebalom a viacero bonusov (medailóniky autorov a rozhovor s nimi + galéria alternatívnych obálok).

fvalek
02.08.2023 5 z 5

Hodně jsem se na tenhle příběh těšil a nezklamal mě. Je na něm něco, co ukazuje styl Joe Hilla tak okatě, že jsem si okamžitě vzpomněl na jeho další komiksy a knihy. V podstatě asi první kniha z edice Black Label, který není o hrdinech DC, ale proč ne, jsem rád, že se sem tahle kniha taky dostala.

Příběh je v podstatě banální, ale má v sobě nějakou zvláštní hloubku. Romance mezi floutkem, který je od začátku podezřele perfektní a mezi holkou, která v podstatě vůbec není perfektní a v tom je její krása a sympatie. June je od začátku pecka, od těch kraťásků a rajda vzhledu, který navozuje atmosféru mládí a léta, až po bezprostřednost a nedbalou eleganci. Čtenář má hned jasno, kdo v tomhle příběhu bude hrát prim. Ostatní postavy se ukazují tak nějak tlumeně, pohledem June, takže ani čtenář neví, co je a není pravda. Nespolehlivý vypravěč buduje atmosféru nejen počasím - bouří, ale i lhaním a strachem postav. No a pak přichází ten fantasy magický prvek, který je možná jen letmo a neumětelsky zasazený do severské mytologie, ale to přece June neřeší, protože ta chce jen přežít. A to je další pěkný bod. Jak se z touhy po přežití z někoho stane pěkně vražedná mrcha.

Samotný děj se slušně rozjíždí a celý vyprávění je dynamické. Čtení mi odsýpalo a byl jsem nadšený, nakonec jsem knihu přečetl jedním dechem. Postupné odhalování pravdy a výsledná ironie toho, kdo je špicl, to už byla jen třešnička na dortu. Joe Hill umí vyprávět temné historky s velmi hustou atmosférou aniž by se musel uchylovat k nějakým extra hororům a fabulacím. Píše tak nějak lidsky, že postavy je lehké pochopit a tak nějak se dá i celá ta událost snadno pojmout. Výsledek je působivý a "uživatelsky přívětivý". K tomu nádherná kresba, která v sobě má to kouzlo léta i sílu bouře. A přitom jednoduchá... Klidně sem valte víc takových příběhů, je to skvělé čtení. :)

Vjeerus
31.07.2023 4 z 5

Moje první setkání s Joe Hillem, druhé s rodinou Kingových. Mám pocit, že mě Maine asi pronásleduje, nebo prostě netuším, co proti němu autoři mají, když se tam děje tolik hrůzných a divných věcí. Očividně je tato oblast dost prohnilá.
Chvilku mi trvalo se začíst, příběh jsem si začala pořádně užívat až s příchodem druhé hlavy. Co musím vyzdvihnout je humor v knize, často dost černý. Jako říct useknuté hlavě, aby neztrácela hlavu, to zacuká koutky skoro každému.
Hlavní hrdinka se s nastalou situací vyrovnala dost obdivuhodně a počas celého příběhu jsem čekala, kdy u ní dojde k tomu zhroucení. Její improvizace a logické uvažování mi bylo opravdu sympatické. Trošku jsem válčila s kresbou, kdy jsem si nemohla nějak ukotvit její vzhled, protože někdy vypadala jak chlapatka. Ale musím uznat, že já celkově nepreferuji tento typ oldschool kresby, i když k příběhu mi vlastně docela pasoval.
Knihu jsem dostala od @crew_komiks na jejich akci Crwecon. Sama bych po knize rozhodně nesáhla, ale musím uznat, že to byl nakonec fajn výstup z mé komfortní čtecí zóny. Děkuji.

kolacky
25.07.2023 5 z 5

Skvělý zážitek! Vtipný a originální příběh, vynikající kresba a hrdinka, která ze sebe musí dostat to nejlepší, jinak... Překvapení na každém kroku. V každém sešitu. Nejlepší nakonec.
A zbytek za mě dopověděli kolegové. Lenka.Vílka, Terva a MARTh. Super komentáře.

PrincaListicka
12.07.2023 5 z 5

Příběh vyprávěný pouze slovy vyžaduje plnou imaginaci čtenáře, to však neplatí pro komiks, jenž je vyprávěn kombinovanou formou, tedy textem a grafikou. Joe Hill se již v minulosti předvedl jako vynikající vypravěč. Proto není divu, že atmosféra komiksu překypuje napětím, strachem a krví. Každá scéna, každé jedno okno prohlubuje zvědavost. Hlavní postavy jsou svým vývojem komplexní, nejsou složité, ale zároveň jim nic nechybí a postupně se vyvíjí.

Jenže komiks není jen o několika řádcích textu - stejnou, snad i významnější, úlohu hraje kreslíř. O vizuální stránku se postaral Leomacs, což byla volba více než skvělá. Z každého kousku ční atmosféra doby, napětí, humor i brutalita. I ten nejmenší panel je doveden do detailu. Leomacs perfektně zvládl vizuální stránku.

Jaký je Košík plný hlav? Je nenáročný, napínavý, drsný, vtipný a brutální. Košík plný hlav vás chytne a nepustí, dokud nebude konec. Je vhodný jako četba po náročném dnu nebo kdykoliv pro zábavu. S čistým svědomím jej proto mohu doporučit každému, kdo potřebuje vypnout, relaxovat a uvolnit se. Hlavní totiž je neztratit hlavu.

Anushka1
12.07.2023 5 z 5

Roztomilá jednohubka plná krve a useknutých mluvících hlav. Příběh je vlastně velmi jednoduchý. Dívka June se dostane do velkého problému, když jejího přítele odvedou kriminálníci a ona se ho pokusí zachránit. Při záchranné misi se však dozvídá pravdu o místním ostrově a jeho obyvatelích a my společně s ní zjišťujeme, že není všechno takové, jak na první pohled vypadá.
Joe Hill společně s ilustrátorem Leomacsem nám naservírovali pěkně ujetou jízdu, kde se pro sprostá slova nejde daleko a ostří sekery je pro June vstupenkou k záchraně. Přečteno to máte za chvilku, ale během toho se budete opravdu bavit a na konci si možná i řeknete "tak tohle jsem nečekal".

GoodGames
12.07.2023 5 z 5

Joe Hill znovu dokázal, že po svojom otcovi zdedil nemalý talent. Košík plný hlav má veľmi vydarenú atmosféru hororových slasherov z 80. rokov, sympatickú hlavnú hrdinku, vydarenú kresbu a hneď niekoľko rozkošných hororových scén. Škoda toho, že tesne pred koncom nastáva dlhšie vysvetľovanie príbehu, ktoré mi predsa len trochu zobralo vietor z plachiet. Inak však dokonalá zábava.

zandu
07.07.2023 4 z 5

Taková fajn rychlovka jednohubka, rychlojízda. Sek sem, sek tam a je to.

Terva
05.07.2023 5 z 5

Tys mi
usekla hlavu.
Sťalas mě.
Jak to,
že furt žiju?

Hlavně teď neztrácej hlavu!

Po rozbalení přišlo očuchání. Tento komiks slušně voní. Ovšem uvnitř na vás začne stříkat krev hned od začátku. A to nemluvím o těch mluvících hlavách a vikingské sekyře. Jenže to je pro hlavní postavu jen takový vedlejšák. Opravdový příběh je pak ukrytý v celém ostrově. Jeho detaily jsou čtenáři dávkovány kapitolu po kapitole. Na svět vylézají nové skutečnosti, nové cíle a furt se divíte, kdo všechno je v Brody Islandu vrah nebo magor, nebo obojí. Také, co chcete, když je to Maine. Kdo by chtěl žít v Maine?

Malá ochutnávka:
Skoro padesát let sem se modlil za znamení věčnýho života v Kristu, zatímco sem hřešil proti jeho slovu. A teď jsem za to potrestanej . . . přesně tím, za co sem se modlil! Věčným životem, uvězněnej ve svý vlastní zvrhlý hlavě!
(Existuje něco víc ubohýho, než drogovej dealer závislej na Bohu?)

Kresba je taková normální. Příjemná a líbivá. A ani žádné velké úlety, co se týče barev. Jsou spíš tlumený a dokonce i krev není tak vřískavá. I když useknuté hlavy vřískají celkem dost nahlas. Zajímavé jsou i úvodní listy k samostatným kapitolám. Vždycky na nich najdete něco jiného i něco, co vás rozesměje. Lehce černého humoru, to jen pro odlehčení situace. Joe Hill se zase jednou vrhnul na komiksový příběh a ten se mu povedl. Tedy, scénář je jen půlka příběhu, že jo. Tak že kresba k tomu a máte zběsilou, totálně šílenou jízdu.

Citát: Nikdy si neber sekyru do přestřelky.

Na konci je ještě pár bonusů. Tím prvním jsou alternativní obálky. Málokdy se mi stane, že se mi líbí všechny. A tady je do doslova nádhera. A pak následují rozhovory. Promluví k vám hlavy vykutálený, syn krále, Joe Hill osobně a kreslíř Leomacs. A v těch rozhovorech se ještě můžete kochat náčrtky. Na přebalu knihy zazní celé jeho jméno Massimiliano Leonardo. A abych byl úplný, barvy má na svědomí Dave Stewart. Košík plný hlav je slovy Joea Hilla: napínavý, vtipný a neodolatelně odporný. Tohle dílo je fakt bravůrní a vřele jej každému doporučuji.

Citát: Je zajímavý, že i smetí vypadá pěkně, když na něj dopadá správný světlo.

Vikingové vraždy komiksy bouře sekery

Joe Hill (p)
americká, 1972
2013  85%Vánoční říše
2010  80%Rohy
2016  82%Ohnivý muž
2011  91%Vítejte v Lovecraftu
2007  78%Černá krabice

Kniha Košík plný hlav je v