paisr paisr komentáře u knih

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Velice silná kniha. Možná jedna z nejsilnějších, co jsem četl.
O obsahu, postavách či formě bylo popsáno v minulých komentářích dost, s naprostou většinou souhlasím. Je tedy zbytečné se opakovat. Snad jen ještě jednu poznámku. Oč bylo složitější čtení, o to víc se mi to všechno někam ukládalo. Tahle kniha mi v nitru zůstane zatraceně dlouho, nejspíš napořád.

04.04.2020 5 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Měl jsem trošku obavy z vysoké laťky nasazené Zlodějkou knih, ale byly zbytečné. Naopak, další skvělé dílo. Láska, bolest, naděje. . . .

17.08.2020 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Úžasné !
Jen tak přemýšlím, kde se to v tom člověku ( M. Zusakovi ) bere.

11.09.2014 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Vše řečeno, snad bych jen dodal, že bych tuto knihu zařadil mezi povinnou četbu.
A možná nejen ve škole. Zvlášť v současné době, kdy dochází k reinkarnaci komunistů a relativizování zločinů komunismu.

06.08.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tolikrát zpracovávané téma, ale tady je vše úplně jinak. Jakési pohlazení, zda to lze takto vůbec pojmenovat. Strašná doba popsaná laskavým jazykem. Zcela jiný pohled na utrpení úplně obyčejných lidí, kteří se ocitli v soukolí událostí doby. Zacházení se slovy a až poetické opisování událostí člověka plně odpoutá od hrůzných skutečností. Tedy všudypřítomné smrti, hladu, zvrácenosti systému a z toho vycházejících mezilidských vztahů. Úžasná kniha!

26.06.2014 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Další výborná severská záležitost. Bylo by dobře, kdyby nezůstalo pouze u jednoho počinu autora.

20.11.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Vynikající kniha. Krásně vykreslený člověk a jeho vlastnosti. To mrzoutsví je vlastně jen zdůraznění úplně jiných vlastností. Jako jsou láska, obětavost, čestnost, moudrost, pravdivost, pracovitost, poctivost, shovívavost, spravedlnost, ale třeba i svoboda. Napsáno velmi laskavým jazykem a ani humor neschází.
Nejvíc mě ale asi dostalo to, jak je zde popsána hloubka a samozřejmost lásky ke svému protějšku.
Mohu jen doporučit!

21.11.2014 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Vynikající, zařadil bych to mezi povinnou četbu. I pro ty, kteří šilhají vlevo. Nepoučitelně!

28.08.2013 5 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Skvěle zpracované historické události vedoucí k Mnichovu 1938. Výborně vykreslená atmosféra předválečného Československa, vzrůstajícího národní socialismu v Německu a Sudetech a zejména věrně popsaná situace tehdejších obyvatel. Odhodlání a odvaha a zároveň obrovská frustrace. Sice jsem samozřejmě mnoho fakt již znal, ale čtením knihy jsem se o trochu víc dokázal vžít do tak těžké doby. Mohu jen doporučit, dokonce ( a nechci být mentorem ) bych tuto knihu navrhl jako povinnou či doporučenou četbu ve školách. Možná by byla výmluvnější, záživnější a více vypovídající než mnohdy sušší výklad učitelů.

06.03.2013 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Jedním slovem brilantní. Měl jsem trochu obavy, jestli to už nebude nastavovaná kaše, ale opak je pravdou. Nesbo vynikající, jen tak dál. Doufám totiž, že tím to nekončí. A závěr knihy by tomu i mohl nasvědčovat....

09.10.2019 5 z 5

Doktor vězeňských věd Doktor vězeňských věd Renata Kalenská

Skvělá kniha, Moudrý člověk s nadhledem, kterého si vážím. Doporučuji všem, zejména těm s krátkou pamětí.

24.02.2017 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Jedním dechem. Dokonalé. Kniha má spád, nejsou v ní hluchá místa, příběh se rychle a i překvapivě vyvíjí. Napětí od první do poslední strany. Je to má druhá kniha od Nesbo a i tak mi ho již povyšuje mezi mé nejoblíbenější autory. Začím se shánět po zbytku jeho tvorby. Všem doporučuji! :-D

03.05.2013 5 z 5

Akorát že mi zabili tátu Akorát že mi zabili tátu Vojtěch Klimt

Jen si občas říkám, čeho bychom se ještě dočkali od předčasně odešlých. Ale asi to tak má být. Jsem rád, že K.Kryl byl.

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Další standardně vysoká úroveň. Pokračování vývoje hlavních postav, čtivé zpracování. Hodně mě baví zasazení do historického období, které není až tak často zpracováno. Provázanost příběhu s dobou je poutavá a zároveň i v mnohém naučná. Doporučuji a těším se poslední díl.

09.03.2020 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nesbo jednoduše skvostný.

01.02.2016 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Adina je moje asi největší hvězda a tato kniha je asi nejvíc vypovídající. Různých rádoby povolaných životopisů bylo vydáno dost, ale tady je vše bezprostřední, nepřikrášlené a hlavně pravdivé. Doporučuji.

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Skvěle napsaná kniha, jen mě utvrdila v názoru na tzv. " spravedlivý třídní boj". Všem doporučuji.

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Super, již se těším na další díl.

13.03.2019 5 z 5

Zázrační hoši Zázrační hoši Michael Chabon

Mě ten člověk prostě baví. :-)

21.01.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys