paisr paisr komentáře u knih

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Měl jsem trošku obavy z vysoké laťky nasazené Zlodějkou knih, ale byly zbytečné. Naopak, další skvělé dílo. Láska, bolest, naděje. . . .

17.08.2020 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Vše řečeno, snad bych jen dodal, že bych tuto knihu zařadil mezi povinnou četbu.
A možná nejen ve škole. Zvlášť v současné době, kdy dochází k reinkarnaci komunistů a relativizování zločinů komunismu.

06.08.2020 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Velice silná kniha. Možná jedna z nejsilnějších, co jsem četl.
O obsahu, postavách či formě bylo popsáno v minulých komentářích dost, s naprostou většinou souhlasím. Je tedy zbytečné se opakovat. Snad jen ještě jednu poznámku. Oč bylo složitější čtení, o to víc se mi to všechno někam ukládalo. Tahle kniha mi v nitru zůstane zatraceně dlouho, nejspíš napořád.

04.04.2020 5 z 5

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Další standardně vysoká úroveň. Pokračování vývoje hlavních postav, čtivé zpracování. Hodně mě baví zasazení do historického období, které není až tak často zpracováno. Provázanost příběhu s dobou je poutavá a zároveň i v mnohém naučná. Doporučuji a těším se poslední díl.

09.03.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Další výborná severská záležitost. Bylo by dobře, kdyby nezůstalo pouze u jednoho počinu autora.

20.11.2019 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Jedním slovem brilantní. Měl jsem trochu obavy, jestli to už nebude nastavovaná kaše, ale opak je pravdou. Nesbo vynikající, jen tak dál. Doufám totiž, že tím to nekončí. A závěr knihy by tomu i mohl nasvědčovat....

09.10.2019 5 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Super, již se těším na další díl.

13.03.2019 5 z 5

Zázrační hoši Zázrační hoši Michael Chabon

Mě ten člověk prostě baví. :-)

21.01.2019 5 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Povinná četba pro absolventy VUML-u

15.09.2017 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Dost sugestivní, výborná.

21.04.2017 5 z 5

Doktor vězeňských věd Doktor vězeňských věd Renata Kalenská

Skvělá kniha, Moudrý člověk s nadhledem, kterého si vážím. Doporučuji všem, zejména těm s krátkou pamětí.

24.02.2017 5 z 5

Generace decibelů Generace decibelů Petr Doležal

Nepamatuji, že bych knihu odložil a nedočetl, zde ovšem vyjímka. Asi tak.

20.02.2017 odpad!

Syn Syn Jo Nesbø

Nesbo jednoduše skvostný.

01.02.2016 5 z 5

Bonita Avenue Bonita Avenue Peter Buwalda

Kdo jsme "normální" ? A co to vlastně je to "normální" ? Jak se to určuje ?

01.04.2015 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Vynikající kniha. Krásně vykreslený člověk a jeho vlastnosti. To mrzoutsví je vlastně jen zdůraznění úplně jiných vlastností. Jako jsou láska, obětavost, čestnost, moudrost, pravdivost, pracovitost, poctivost, shovívavost, spravedlnost, ale třeba i svoboda. Napsáno velmi laskavým jazykem a ani humor neschází.
Nejvíc mě ale asi dostalo to, jak je zde popsána hloubka a samozřejmost lásky ke svému protějšku.
Mohu jen doporučit!

21.11.2014 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Ne úplně špatná zápletka, ale na můj vkus hodně rozvláčné.

24.09.2014 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Úžasné !
Jen tak přemýšlím, kde se to v tom člověku ( M. Zusakovi ) bere.

11.09.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tolikrát zpracovávané téma, ale tady je vše úplně jinak. Jakési pohlazení, zda to lze takto vůbec pojmenovat. Strašná doba popsaná laskavým jazykem. Zcela jiný pohled na utrpení úplně obyčejných lidí, kteří se ocitli v soukolí událostí doby. Zacházení se slovy a až poetické opisování událostí člověka plně odpoutá od hrůzných skutečností. Tedy všudypřítomné smrti, hladu, zvrácenosti systému a z toho vycházejících mezilidských vztahů. Úžasná kniha!

26.06.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Perfektní, přidal o jednu hvězdičku víc do hodnocení!

30.12.2013 5 z 5

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Vynikající. Takto jedním slovem.

17.11.2013 5 z 5