Goldstein

Berlín 1931: Hospodářská krize, násilné střety mezi SA a Rudou frontou, mocenský boj berlínských gangů. Když Gereon Rath dostane za úkol sledovat amerického gangstera Abrahama Goldsteina, netuší, že z kolegiální výpomoci pro americkou Bureau od Investigation se brzy stane smrtící závod. Zatímco on se nudí na svém pozorovacím stanovišti v hotelu Excelsior, ozbrojený Goldstein se už dávno volně pohybuje po městě. Když pak Marlow, šéf podsvětí, donutí Ratha k soukromému pátrání, dostává se komisař mezi bojové linie ve válce zločineckých spolků. Charly Ritterová nastupuje přípravnou právní praxi, a když nechá ze své kanceláře utéct mladou bezdomovkyni přistiženou ve vlaku bez jízdenky, setkává se její pátrání s tím Gereonovým – a je z toho další konflikt…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392599/goldstein-4PH-392599.jpg 4.4120

Gereon Rath 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Goldstein, 2010

Kniha Goldstein

Boby17

Wow, to tedy byla zběsilá jízda! Hnědokošiláči SA se roztahují po ulicích Berlína a nový Gereonův kolega není tím, čím se zdá být. Do toho americký občan s nevalnou pověstí a partnerské problémy na pokračování. Bichle má sice 640 stran, ale oči po stránkách jenom letěly a než jsem se nadál, byl jsem na konci. Za skvělý čtenářský zážitek dávám 5 hvězd a těším se na pokračování.

simona5r

(audiokniha) - Tuhle sérii jsem si moc oblíbila. Detektivka na historickém pozadí příjemně plyne a moc dobře se poslouchá. Jen jsem se občas ztrácela ve jménech, ale nakonec mi to do sebe pěkně zapadlo.

jaroiva

Opět skvěle napsané, ovšem oproti Tichému zabijáku zase méně zábavná zápletka. Tentokrát mě víc zajímala linka kolem Gereonova soukromého života.
Určitě budu pokračovat dalším dílem.

m_martina
11.11.2020

I tuto knihu s Gereonem Rathem jsem přečetla jedním dechem. Líbila se mi moc, autorův styl psaní mi sedí a jeho knihy mají čestné místo v mé knihovně.

martin8550
09.11.2020

Bohužel slabá zápletka. Padouchem je opět kolega.. trochu jednotvárné. Bohužel Peter May to má ve svých čínských detektivkách podobně. Rychlé vydávání dalších dílů série snižuje kvalitu zápletek. A tak nejvíc opět baví osobitý komisař, který neustále překračuje pravidla lovu a celá partička na Hradě v čele s požíračem zákusků Budhou.

Jirka0604
28.10.2020

Třetí díl série a pro mě nejlepší. Zápletka příběhu vlastně není nic zázračného, ale kniha je velmi čtivá, čemuž napomáhá rychlé střídání kapitol. Velmi zajímavě je podaná atmosféra Berlína, kde nabírá na síle nacistická ideologie, nyní ještě bojující o své místo s ideologií komunistickou. Názorný příklad a poučení, kam vede přehlížení a netečnost mlčící většiny.

katallinka
11.08.2020

Díl od dílu je to lepší a lepší čtení. Z této série jsem nadšená. Velmi zajímavé postavy. Prolínání s historickými událostmi je naprosto geniální. Líbí se mi, že detektivka nemá pouze kladné nebo záporné postavy. Všichni mají nějakým způsobem svou temnou část nebo tajemství se kterým se musí vypořádat.

BlackBlade
28.07.2020

Goldštajn nebo Goldstýn, o kterém kniha vlastně zas až tak moc není :)
Opět dobrá detektivka (čtená ušima), která je uvěřitelná, zápletka v pořádku.
Gereon a Charlie jsou jak sinusoida, jednou nahoře, podruhé dole. A pan "Šklebil" mě mooc bavil :)