Goldstein

Berlín 1931: Hospodářská krize, násilné střety mezi SA a Rudou frontou, mocenský boj berlínských gangů. Když Gereon Rath dostane za úkol sledovat amerického gangstera Abrahama Goldsteina, netuší, že z kolegiální výpomoci pro americkou Bureau od Investigation se brzy stane smrtící závod. Zatímco on se nudí na svém pozorovacím stanovišti v hotelu Excelsior, ozbrojený Goldstein se už dávno volně pohybuje po městě. Když pak Marlow, šéf podsvětí, donutí Ratha k soukromému pátrání, dostává se komisař mezi bojové linie ve válce zločineckých spolků. Charly Ritterová nastupuje přípravnou právní praxi, a když nechá ze své kanceláře utéct mladou bezdomovkyni přistiženou ve vlaku bez jízdenky, setkává se její pátrání s tím Gereonovým – a je z toho další konflikt…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392599/big_goldstein-4PH-392599.jpg 4.4166

Gereon Rath 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Goldstein, 2010

Kniha Goldstein

Gleam

Další díl série opět "přečten" v audio verzi, za mě opět výborné. Knihy tohoto autora mě baví, těším se na další díl a jsem zvědavá, kam se hlavní postava příběhu posune.

Gibis

První díl této série mě až tak docela nepřesvědčil, že mám pokračovat dál, ale nakonec jsem hodně ráda, že jsem se pustila i do dalších dílů.
Meziválečný Berlín, hospodářská krize, stupňující se agrese vůči židům, do toho příjezd amerického gangstera a mě osobně hodně bavil příběh Alex, který řešila Charly Ritterová. Gereon opět arogantně sebestředný, ale tak nějak si na to už zvykám :)

markulina711

Do Berlína přijíždí americký gangster. Množí se mrtvoly. Gangy podsvětí přichází o své vůdce. Vše se zdá být jasné. Vraždí Goldstein,ale na čí objednávku? Nebo to bude všechno jinak? Atmosféra houstne městem pochodují nackové a jejich organizace prorůstá do veřejného života a policie není výjimkou. S podvědomím co bude následovat za pár let se to fakt nečte lehce. Fakt povedený díl.

Trudi806
06.12.2021

Prostě skvělý. Skvělá knížka, skvělá série a já abych si vzala dovolenou na ty další díly.

Arella
29.09.2021

Výborné. Detektivka jak má být. Těším se na další díl. Děkuji

grimik
07.09.2021

Uznávám, že jsem k předešlým dvěma dílům byl poněkud kritický, a to zejména u druhého, ale šlo fakticky jen o čistě subjektivní důvody (první si opravdu víc nezaslouží). Ale třetí díl - Goldstein, ten už považuji za vážně výborný. Autor se vypsal (leč víceméně ignoruje popisy postav), nezabředává do stereotypního popisu pohybu postav ulici po ulici (v Mokré rybě mi to chvílemi přišlo jak výpis itineráře z GPS zařízení), kniha doslova dýchá atmosférou meziválečného Německa, kdy pomalu nabíral na síle národní socialismus, více dějových linek je přehledných a žádná nepokulhává za jinou. Konečně se série stává víc než obyčejnou detektivkou, ale i společenským, dobovým románem. Navíc linka Gereon-Charlie, ta sama dost táhne už od prvního dílu. Za mě opravdu super, i když jsem tento díl nečetl, ale poslouchal pouze jako audio "knihu", což rozhodně za čtení nepovažuji a trochu se stydím za opovážlivost, hodnotit knihu z poslechu. Dalším dílem budu pokračovat už opět poctivě.

Vojslava
17.07.2021

O hvězdičku míň možná jenom kvůli tomu, že je to jediný díl, který jsem nečetla v pořadí, a tudíž mi ty následné připadaly historicky zajímavější. Ale ne že by se tu nic nedělo a příběh nestál za to! Několik posplétaných linek a koneckonců vysvětlení, čemu jsem v následujících dílech nerozuměla, trochu vztahů a trochu politiky, trochu vzrušení na konci... zase jsem si koktejl "šíleného města" docela užila.

Hugoline
07.07.2021

Každý nový díl série s komisařem Gereonem Rathem je lepší a lepší.