Tichý zabiják

Berlín 1930. Smrt zbožňované herečky Betty Winterové přivádí Gereona Ratha do berlínských filmových ateliérů. Mladý kolínský komisař působící na berlínském oddělení vražd brzy pozná stinné stránky hvězdného prostředí a je svědkem přelomové fáze filmové branže. Svět dobývá zvukový film a mnohým méně úspěšným při tomto přerodu ujíždí vlak: producentům, majitelům kin – i hvězdám němého filmu. Rath se během vyšetřování ocitne mezi bojovými liniemi soupeřících filmových producentů, dostane se do berlínské čínské čtvrti, do podsvětí a na samou hranici zákona. Zatímco při pohřbu Horsta Wessela vypukne pouliční bitva mezi nacisty a komunisty, musí se Rath klidit z cesty svému nadřízenému Böhmovi, který ho chce z případu odvolat......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380527/tichy-zabijak-3Z2-380527.jpg 4.4152

Gereon Rath 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Der stumme Tod, 2009

Kniha Tichý zabiják

kaffa

něco tomu chybí do 5* .... snad nepřesvědčivost solokariéry ratha.... ale přidává to na zapeklitosti celého příběhu.... stále nevím, zda mě obsáhlost těch knih spíš odrazuje, nebo těší.... někdy se mi to zdá až příliš rozvláčné, ale tempo knih/děje tím netrpí.... každopádně plánuji u této série zůstat, něčím si mě svérázný detektiv dokázal získat :-)

jaroiva

To byla jízda! Sice opět nesouhlasí atmosféra knihy s mou představou dané doby, ale oproti Mokré rybě mi připadá výrazně, ale výrazně lepší.
Zajímavé prostředí na pomezí němého a zvukového filmu mě bavilo od samého začátku, ale konec už byl dočista strhující. Poslední třetinu už není možné odložit.

š.m.i.k

Do třičtvrtě knihy jsem si říkala, že je Gereon opravdový arogantní idiot (v prvním díle mi až tak nepřipadal, tady jako by vystupoval pod stejným jménem někdo jiný). Ale pak už to mělo rychlý spád a vše jsem poslouchala se zatajeným dechem. Budu se muset pustit do dalšího dílu, ještě nemám dost ;)

Boby17

Druhé pokračování se točilo kolem natáčení filmů němých i zvukových a opět mělo tempo. Gereon měl zase potíže s neoficiálními aktivitami, ale konec dobrý, všechno dobré. První díl se mi líbil trošičku více, dávám 4,4 hvězdy, takže zaokrouhluji na čtyři celé.
Tato kniha také splňuje 20. úkol ČV 2021, protože hlavní hrdina při vyšetřování případů používal pejska (byť z donucení).

Ella_85
28.12.2020

Ja si nemuzu stezovat. Nemohla jsem se tenkrat dockat az vyjde dalsi dil...
Zajimava zapletka...pisu az po precteni vsech do cestiny prelozenych knih.
Meli byste se do tehle serie taky pustit ;-)

simona5r
12.12.2020

(audiokniha) Po trochu zmateném první dílu, jsem si tento už užila naplno. Skvěle vymyšlená zápletka, osobní život Gereona a to vše v Berlíně 30.let. Perfektní výkon narátora, který se v tomto díle hodně zlepšil, doplnil skvělý literární zážitek.

soupik2012
08.12.2020

Z počátku jsem byla tak nadšená, až jsem si pohrávala s myšlenkou jestli tato kniha není tou nejlepší kriminálkou, kterou jsem kdy měla možnost poslouchat. Ale s blížícím se závěrem mé nadšení částečně ochablo. Každopádně se jedná o velmi zdařilou kriminálku. Gereon Rath je dost arogantní, sólový hráč, který myslí především na sebe a svůj prospěch. Touží po úspěchu a tomu se snaží vše podřídit. Z počátku jsem si myslela, že ta jeho arogance je oprávněná, že je zkrátka o tolik chytřejší než jeho kolegové. Ale závěr mi tuto mojí myšlenku rozbil na 1000 kousíčků. Protože na konci se zachová jako naivní školáček. Vadilo mi to, protože to vůbec nezapadlo do celkového obrazu, který jsem si na Gereona Ratha udělala. Nakonec ho zachraňuje přítelkyně, kamarád a novinář. To bylo dost uhozené finále. Určit pachatele přitom nebylo příliš složité. V podstatě se nikdo jiný nenabízel a k žádnému zvratu, který by na konci dokázal šokovat, také nedošlo. Audioknihu načetl velmi dobře pan Jan Teplý. Výhrady mám pouze k nevyvážené zvukové složce. Režie Michal Bureš. Pro mě je to dostatečné vysvětlení. Patlal, matlal byl zase v akci.

m_martina
07.11.2020

Druhý díl je určitě lepší než ten předcházející, musím dát pět hvězd. Série se mi moc líbí a já jí zachovám věrnost.