Spis Vaterland přehled

Spis Vaterland https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404880/bmid_spis-vaterland-eUo-404880.jpg 5 175 175

Gereon Rath série

< 4. díl >

Červenec 1932, berlínská policie stojí před záhadou: v nákladním výtahu v „Domě Vaterland“, legendárním chrámu zábavy na Postupimském náměstí, leží mrtvý muž. Vše nasvědčuje tomu, že se utopil. Komisař Gereon Rath nemá z nového případu velkou radost, má dost nepříjemností už tak. Jeho vyšetřování s cílem dopadnout neznámého nájemného vraha se už celé týdny nehýbá z místa. A to, že jeho velká láska Charlotte „Charly“ Ritterová se vrací z ročního studijního pobytu v Paříži a nastupuje jako komisařka čekatelka na Alex – na oddělení vražd, celou situaci zrovna neusnadňuje. Zdá se, že mrtvý muž z Postupimského náměstí je jednou z obětí série vražd, jejichž stopy vedou daleko, až někam k polským hranicím. Tady se Rath setkává s mlčenlivými východními Prušáky, nelegálně pálenou kořalkou a se záludnostmi tamní přírody. Odpor proti vyšetřovateli z Berlína vzroste ve chvíli, kdy narazí na dlouho střežené tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Die Akte Vaterland , 2012


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spis Vaterland. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (50)

regazzoni
21.04.2024 5 z 5

Kniha od knihy lepší a lepší. Tuhle sérii přečtu určitě komplet

Kverulant
23.12.2023 5 z 5

Další výborný díl série, autor píše stále líp a velmi dobře zasazuje příběhy do historického vývoje ve Výmarské republice, čímž se mu daří s naskakujícími letopočty zvyšovat tísnivou společenskou atmosféru. Tentokrát se vyšetřování neodehrává jen v Berlíně a vyšetřování vraždy přivádí Gereona Ratha do Východního Pruska a čtenáři se seznámí s dobovými poměry v Mazurech.


Čmeláček
08.12.2023 5 z 5

Tohle bylo tak vynikající počteníčko, že jsem zase vrněl blahem :). Hlavně se mi líbilo, že se Gereon vydal do Mazurska a děj se neodehrával jenom v Berlíně. Pět stars to jistí a jede se dál! :)))

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (25. týden)

17.06.2019


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Spis Vaterland v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených226x
ve Čtenářské výzvě15x
v Doporučených12x
v Knihotéce125x
v Chystám se číst93x
v Chci si koupit26x
v dalších seznamech2x