Spis Vaterland

Červenec 1932, berlínská policie stojí před záhadou: v nákladním výtahu v „Domě Vaterland“, legendárním chrámu zábavy na Postupimském náměstí, leží mrtvý muž. Vše nasvědčuje tomu, že se utopil. Komisař Gereon Rath nemá z nového případu velkou radost, má dost nepříjemností už tak. Jeho vyšetřování s cílem dopadnout neznámého nájemného vraha se už celé týdny nehýbá z místa. A to, že jeho velká láska Charlotte „Charly“ Ritterová se vrací z ročního studijního pobytu v Paříži a nastupuje jako komisařka čekatelka na Alex – na oddělení vražd, celou situaci zrovna neusnadňuje. Zdá se, že mrtvý muž z Postupimského náměstí je jednou z obětí série vražd, jejichž stopy vedou daleko, až někam k polským hranicím. Tady se Rath setkává s mlčenlivými východními Prušáky, nelegálně pálenou kořalkou a se záludnostmi tamní přírody. Odpor proti vyšetřovateli z Berlína vzroste ve chvíli, kdy narazí na dlouho střežené tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404880/spis-vaterland-eUo-404880.jpg 4.792

Gereon Rath 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Die Akte Vaterland, 2012

Kniha Spis Vaterland

Jirka0604

Opět velmi dobře čtivé, tentokrát kromě zajímavých dobových reálií z Berlína i částečný přesun do tehdejšího Pruska a objevení dalších historických skutečností, které nás ve škole neučili. A tak se těším na další tlustý svazek!

jaroiva

Hodně postav, více míst, na mě trochu zamotaná zápletka. Ale opět čtivé.

m_martina

Výborná kniha, která se i přes velký počet stránek dobře čte. Doporučuji.

Jap

Další pěkná detektivka z oblíbené série.

Kerberos

Musím souhlasit s předchozími komentáři,že se jedná o zatím nejlepší díl.Gereon tentokrát musí vyšetřovat až v pohraničí,kde sílí národnostní třenice a nechuť sním spolupracovat.Narazí na staré tajemství,které by ho mohlo stát život.Doufám,že tvůrci seriálu Babylon Berlín natočí i tyto nové díly.

martin8550
09.11.2020

Nejlepší kniha série s komisařem Rathem. Detektivní zápletka, dobrodružství, část děje v kouzelné krajině Mazurských jezer. A zábavný komisař, který sice jedná v rozporu s pravidly, ale drží se svého morálního kodexu. Dech beroucí dialogy, zábavné popisy prostředí, akční situace.

07.11.2020

I tento případ Gereona Ratha se mi líbil fakt hodně ;-) - a autora jsem si (konečně) přidala do oblíbených. Tuto sérii mám opravdu moc ráda, přestože první díl se mi zdál lehce slabší. Je ale také možné, že jsem si jen musela zvyknout na autorův styl psaní? A i přestože knihy jsou poměrně dlouhé, vůbec mi to nevadí, protože jsou výborně napsané a neskutečně čtivé. Tentokrát mne případ zaujal hned od samotného začátku a jeho vyšetřování bylo opravdu zajímavé. Gereon se musí vydat z Berlína až do Mazurska, kde lidé, kterých se ve svém pátrání vyptává na to či ono, nejsou zrovna otevření a spoustu toho tají - a nejen to, protože mu dokonce i půjde o život ;-). Kromě toho se posune i jeho soukromý život s Charly a to je skutečnost, která mne neskutečně baví, protože knize pokaždé přidá na poutavosti a čtivosti. Každopádně tuto řadu doporučuji a už se těším na pokračování! :-)
A na závěr už jen taková malá poznámka na okraj: celý rok jsem trpělivě čekala, zda nebude v češtině načten i tento další díl. A naprosto nechápu, proč se tak nestalo? Nakonec jsem to vzdala a audioknihy jsem si pořídila v němčině ;-). Jednu výhodu to ale má - mám už totiž zakoupené všechny další části a tak si mohu další knihu "dát do uší" hned, jak budu mít chuť a náladu :-).

derrry
30.10.2020

Za mě nejlepší díl v sérii. I proto, že se část odehrává ve východním Prusku a dějiny meziválečného Polska a Německa jsou tady výborně podané. Zhustěné a ta mlčenlivá atmosféra i národnostní problémy jsou místy mnohem lepší než Rathovo pátrání, protože zápletka je tak trochu jasná. Asi jako když se v české literatuře píše o Sudetech.