Spis Vaterland

Červenec 1932, berlínská policie stojí před záhadou: v nákladním výtahu v „Domě Vaterland“, legendárním chrámu zábavy na Postupimském náměstí, leží mrtvý muž. Vše nasvědčuje tomu, že se utopil. Komisař Gereon Rath nemá z nového případu velkou radost, má dost nepříjemností už tak. Jeho vyšetřování s cílem dopadnout neznámého nájemného vraha se už celé týdny nehýbá z místa. A to, že jeho velká láska Charlotte „Charly“ Ritterová se vrací z ročního studijního pobytu v Paříži a nastupuje jako komisařka čekatelka na Alex – na oddělení vražd, celou situaci zrovna neusnadňuje. Zdá se, že mrtvý muž z Postupimského náměstí je jednou z obětí série vražd, jejichž stopy vedou daleko, až někam k polským hranicím. Tady se Rath setkává s mlčenlivými východními Prušáky, nelegálně pálenou kořalkou a se záludnostmi tamní přírody. Odpor proti vyšetřovateli z Berlína vzroste ve chvíli, kdy narazí na dlouho střežené tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404880/big_spis-vaterland-eUo-404880.jpg 4.7123

Gereon Rath 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Die Akte Vaterland, 2012

Kniha Spis Vaterland

markulina711

Zatím nejlepší díl. Vraždy kuriózním způsobem, oběti zdánlivě nemají nic společného. Rath na výjezdu ve východním Prusku musí odhalit dávný zločin,aby pochopil pojítko mezi oběťmi a motiv vraha. Do toho silně vstupuje politika,vliv nacistů roste. Končí demokratická republika. Německo se zmítá v hospodářské krizi.

Arella

Díl od dílu lepší s lepší. Dobrý detektivní i čtenářský zážitek, super, děkuji.

Trudi806

Fíha, bych nečekala, že tahle série může být ještě lepší ale je to tak. Asi nejlepší dál zatím, těším se na další.

petaSk
20.11.2021

Mám dojem, že se jedná zatím o nejpovedenější díl ze série (čtu postupně). Ocitáme se v Berlíně, ale taky ve Východním Prusku, kde mě bavil kontrast mezi "zápaďákem" Rathem a do sebe uzavřeným východem. Záhadný "indián" byl novým zajímavým prvkem v celém příběhu.
Nemám k příběhu moc co dodat. Další díly samozřejmě číst budu.

moni.ka
14.09.2021

Neotřelý námět a objeví se dokonce i Vinnetou, ale pro mě je německá povaha (a tím i detektivka) asi nejvíce vzdálená z celého světa. K tomu zbytečně moc politiky. Takže přestože jsem byla napnutá a bavila se vlastně po celou dobu čtení, ani přes zajímavé období děje v meziválečném Německu, se k autorovi a komisaři Rathovi už nejspíš nevrátím. Nějak si to celé nesedlo.

ivoiro
27.07.2021

Tato kniha mě hodně bavila. A hnědý mor se rozlézá a rozlézá.

PájaHája
04.07.2021

Pro mě zatím nejlepší díl.

Boby17
16.06.2021

Zatím má série zlepšující se tendenci a tento díl se mi líbil nejvíce. Situace se zhoršuje, náckové se roztahují a Gereona zavedlo vyšetřování podivného zabití až do Východního Pruska. Bylo pro mě zajímavé si uvědomit, že nebylo rovnítko mezi slovy Němec a nacista. Političtí protivníci z obou pólů se nelítostně mydlili mezi sebou a pak ještě byla spousta příznivců jiných politických stran a nebo nerozhodných.
Líbil se mi osobní posun hlavních aktérů příběhu i to, jak Gereon projevil velký smysl pro spravedlnost. Super počteníčku dávám všechny body.