Tichý zabiják přehled

Tichý zabiják
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380527/bmid_tichy-zabijak-3Z2-380527.jpg 4 281 281

Gereon Rath série

< 2. díl >

Berlín 1930. Smrt zbožňované herečky Betty Winterové přivádí Gereona Ratha do berlínských filmových ateliérů. Mladý kolínský komisař působící na berlínském oddělení vražd brzy pozná stinné stránky hvězdného prostředí a je svědkem přelomové fáze filmové branže. Svět dobývá zvukový film a mnohým méně úspěšným při tomto přerodu ujíždí vlak: producentům, majitelům kin – i hvězdám němého filmu. Rath se během vyšetřování ocitne mezi bojovými liniemi soupeřících filmových producentů, dostane se do berlínské čínské čtvrti, do podsvětí a na samou hranici zákona. Zatímco při pohřbu Horsta Wessela vypukne pouliční bitva mezi nacisty a komunisty, musí se Rath klidit z cesty svému nadřízenému Böhmovi, který ho chce z případu odvolat...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Der stumme Tod , 2009


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tichý zabiják. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (72)

Rihatama
07.03.2024

Po čase jsem se vrátila do meziválečné doby Výmarské republiky. Kulisy přesvědčivé, detektivní příběh z hereckého prostředí začínajícího zvukového filmu docela zajímavý, zpestřený o boční soukromou vyšetřovací linku, potenciál poválečného Německa však na můj vkus málo využitý. Vzhledem k dobovému zasazení by si román zasloužil propracovanější nacisticko-komunistický politický kontext. Kutscher se nicméně soustředí primárně na hlavního vyšetřovatele, ambiciózního a nekonformního mladého kriminálního vyšetřovala Ratha. Přestože mě úvodní díl série navnadil, Kutscher skončil u běžné detektivky balancující na vztazích mezi hereckou a filmovou komunitou a Rathem s jeho partnerkami, kterou povyšuje právě ten dobový kontext. Tichý zabiják málem zanechal další oběť.

Čmeláček
11.11.2023 5 z 5

Výborná kniha, přečetl jsem ji na svoje poměry hodně rychle :). Gereon mě sice občas štval, ale jinak jsem byl spokojený. Charly je skvělá a fakt sympatická ženská. Pět stars jak vyšitých a jede se dál! :)))


Vcelar1980
11.09.2023 5 z 5

Sérii čtu popořádku a tento druhý díl je podle mě ještě lepší než Mokrá ryba. Všechny postavy a děje z prvního dílu se rozvíjejí, přibyly další, kniha je snad ještě čtivější, děj odsýpá a zápletka má hlavu a patu. Těším se už na další pokračování.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Tichý zabiják v seznamech

v Právě čtených5x
v Přečtených377x
ve Čtenářské výzvě31x
v Doporučených22x
v Knihotéce150x
v Chystám se číst130x
v Chci si koupit29x
v dalších seznamech5x