paisr paisr komentáře u knih

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Vynikající, zařadil bych to mezi povinnou četbu. I pro ty, kteří šilhají vlevo. Nepoučitelně!

28.08.2013 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Excelentní. Jednoduše - Nesbo!

12.08.2013 5 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Dal jsem si to mezi Lovce hlav a Šváby. Chtěl jsem něco lehčího a tak jsem k této knize i přistupoval. Přesně naplnila moje očekávání a musím přiznat, že jsem se i docela zasmál. Popisování vztahu dcery ke čtení a Facebooku bylo nádherné. Nejsem samozřejmě odborník, ale docela mne překvapil počet českých přídavných jmen. Vcelku by mne zajímalo, jak to bylo v originále - že by v angličtině byla taková bohatost jazyka, si nemyslím. Ale celkově milá kniha.

04.08.2013 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Exelentní příběh. Děj od začátku do konce knihy.

19.06.2013 5 z 5

Pitná kúra Pitná kúra John Irving

Kniha mi přišla docela zajímavá, bohaté vykreslené postavy. Nadhled a musím říct, že jsem se i dobře bavil.

13.06.2013 4 z 5

Pád Pád Michael Connelly

Vynikající detektivka. Přehledné, napínavé, realistické, děj se neustále vyvíjí. Akce do poslední strany. Dovedu si hlavního představitele věrně představit. Doporučuji.

24.05.2013 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Jedním dechem. Dokonalé. Kniha má spád, nejsou v ní hluchá místa, příběh se rychle a i překvapivě vyvíjí. Napětí od první do poslední strany. Je to má druhá kniha od Nesbo a i tak mi ho již povyšuje mezi mé nejoblíbenější autory. Začím se shánět po zbytku jeho tvorby. Všem doporučuji! :-D

03.05.2013 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Velice zajímavé čtení, se zvědavostí a očekáváním jsem načínal každou kapitolu. Napínavá, čtivá kniha. Na počátku úpně oddělené dvě hlavni postavy se průběžně a překvapivě přibližují a příběhy se proplétají. Nejsem velkým příznivcem sci-fi, ale tato kniha mne dostala. Snad jen malá připomínka k vydání třetí knihy - tedy druhého pokračování letos v září. Upřednostnil bych celistvý příběh. Mohu jen doporučit.

29.04.2013 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Velice zajímavá, napínavá a čtivá kniha. Přečetl jsem ji během krátké doby, nelze se od ní odtrhnout. Zajímavé téma, zápletka i zpracování kriminálního příběhu. Lehce mi připomíná Milénium, ostatně vypovídající je křestní jméno zvoleného pseudonymu autora ( -ů ). Po přečtení všech třech dílů jsem si vytvořil jistou představu o komisaři Joonovi Linnovi a vcelku by mě zajímala potenciální filmová verze. Mohu jen doporučit.

27.03.2013 5 z 5

Akorát že mi zabili tátu Akorát že mi zabili tátu Vojtěch Klimt

Jen si občas říkám, čeho bychom se ještě dočkali od předčasně odešlých. Ale asi to tak má být. Jsem rád, že K.Kryl byl.

11.03.2013 5 z 5

Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Stanislav Motl

Zajímavý a fundovaný pohled na dost kontroverzní příběh.

Cesta na severozápad Cesta na severozápad Ctirad Mašín

Deník aktérů a autorů zároveň. Zajímavé. Doporučuji.

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Adina je moje asi největší hvězda a tato kniha je asi nejvíc vypovídající. Různých rádoby povolaných životopisů bylo vydáno dost, ale tady je vše bezprostřední, nepřikrášlené a hlavně pravdivé. Doporučuji.

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Skvěle napsaná kniha, jen mě utvrdila v názoru na tzv. " spravedlivý třídní boj". Všem doporučuji.

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Drsné, hrůzné, nepředstavitelné, ale bohužel pravdivé. Další malý střípek do mozaiky o běsné době. Opět mne to přesvědčuje, že si tu dobu nikdo z nás reálně nedovede představit. Viděl jsem nedávno i film, velmi věrně převedeno na stříbrné plátno.

11.03.2013 5 z 5

New York New York Edward Rutherfurd (p)

Velice zajímavá kniha, která je poutavým čtením o historii nejen města. Promítá se v ní i celá historie Spojených států. Jde o historická fakta, ale i osudy celých rodin. Na každé další čtení jsem se dost těšil, mnoho informací o událostech, stavbách i osobnostech jsem si průběžně vyhledával na netu. Trochu se mi rozšířilo a obohatilo povědomí o tomto úžasném městě a celých státech obecně. Mohu jen doporučit.

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Skvěle zpracované historické události vedoucí k Mnichovu 1938. Výborně vykreslená atmosféra předválečného Československa, vzrůstajícího národní socialismu v Německu a Sudetech a zejména věrně popsaná situace tehdejších obyvatel. Odhodlání a odvaha a zároveň obrovská frustrace. Sice jsem samozřejmě mnoho fakt již znal, ale čtením knihy jsem se o trochu víc dokázal vžít do tak těžké doby. Mohu jen doporučit, dokonce ( a nechci být mentorem ) bych tuto knihu navrhl jako povinnou či doporučenou četbu ve školách. Možná by byla výmluvnější, záživnější a více vypovídající než mnohdy sušší výklad učitelů.

06.03.2013 5 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Vynikající, dlouho mě nic tak nenadchlo. Jen škoda, ža Larsson neměl šanci pokračovat. Nad možným obsahem dalších sedmi dílů si můžeme jen rozvíjet svoji fantazii.

26.02.2013 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Přehledné, napínavé a poutavé čtení. Trochu truchlivý, ne zrovna povzbudivý konec. Ovšem realistický.

26.02.2013 5 z 5