Zrádci

Brilantní historický román vracející se k událostem, které předcházely Mnichovu 1938. Autor bestselleru „Dva proti Říši“ přináší pohled do zákulisí tajných služeb, mrazivý portrét Sudet i milostný příběh německé dívky a člena české finanční stráže. Kniha se věnuje méně známým historickým faktům, jakým byl armádou připravovaný plán na odstranění Adolfa Hitlera....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138044/big_zradci-s0e-138044.jpg 4.7226

Kniha Zrádci

Svatka63
05. listopadu

Jiří Šulc opět nezklamal, čtivá kniha, která mi přiblížila složitost situace v r. 1938 Určitě mě obohatila o vědomosti, které jsem si z dějepisu neodnesla. Koho zajímá tematika druhé světové války, knihu mohu jen doporučit.

fanous21

Zdařilý vhled do traumatizující kapitoly československých dějin. Autor vychází z reálií, jež nastudoval z odborné literatury, do tohoto konceptu zasazuje dílem reálné i fiktivní postavy, na nichž demonstruje rozervanost tehdejší doby. Pro úplné top hodnocení bych si dokázal představit hlouběji vykreslenou psychologii fiktivních postav - oněch obyčejně neobyčejných lidí jako je nás 99 % čtenářů této knihy.

bosorka

Jiří Šulc fakt umí. Podat historii čtivě a napínavě a to je kniha Zrádci postavena především na dialozích. Četla jsem bez dechu a bylo mi chvílemi úzko. A byla jsem strašně naštvaná, jakým směrem se tehdy dějiny nakonec hnuly. V knize je sice hodně postav, ale jejich jednotlivé činy a akce jsou nakonec poměrně pěkně a srozumitelně dávkované. Stačí se jen trochu přeorientovat, jestli jsme zrovna v sídle zpravodajských služeb, nebo u financů v Sudetech. Jestli v Čechách, nebo v Německu. Pohled do zákulisí mě vážně bavil. 4 a půl.

adela2316

Ještě tak v půlce knihy jsem si říkala, že moje hodnocení nebude až tak vysoké, protože mi trvalo dlouho se knihou prokousat, měla jsem zmatek v postavách, musela jsem se i vracet. Dokonce jsem i pochybovala, ackoli jsem realitu znala, jestli v tomto příběhu agent A54 je skutečně Paul Thummel, nějak mi to neštymovalo:-)
Ale! Nakonec jsem opravdu mile překvapená a hodnocení dávám nejvyšší!
Události, které jsou v knize zminovany, jsou opravdu depresivní a i to tak na mě působilo. Fandila jsem Kubcovi a Barbare, i když je mi jasné, že by ve skutečnosti jejich příběh zřejmě dobře nedopadl.
Libilo se mi, že se v knize střídaji pasáže
,,obyčejných,, lidi a lidí, kteří přímo rozhodovali o světových dějinách, a pritom to byli taky jenom lidi. Je to jak nakouknout jim do hlavy, být přímo u toho.
Kdysi dávno jsem četla od autora Dva proti Říši, která se mi moc líbila, a tak jsem nezavahala, když jsem objevila tuto knihu, si ji hnedle pořídit.

VladkaBU

... za mě určitě dobré v tom, že jsem se dozvěděla skutečnosti, jak Hitler o Československu smýšlel, bohužel v tom negativním smyslu, a co všechno předcházelo druhé světové válce. Horší už byla ta jména. Tam jsem se ztrácela, byť jsem měla vypsané, kdo kam patří.

vercas945

Od autora to je pro mě první kniha a jsem nadšená, těším se, až si přečtu další. Většinu poznámek, co bych napsala, už napsal v komentářích někdo přede mnou, tak snad jen dodám, že i když historii znám poměrně dobře a v osudech jednotlivých postav jsem mnohdy očekávala i horší vývoj, stejně jsem měla několikrát slzy v očích. ..

JiMi017

Krásný příběh z předmnichovské doby, vylíčený na základě skutečných událostí. Popisuje činnost českého zpravodajství, kontaktu s agentem A - 54, činnost německého abwehru, sílící vliv sudetských Němců v českém pohraničí a činnost českých financů na českých hranicích - Finanční stráže, SOS - Stráž obrany státu. Příběhy se prolínají a ukazuje se pohled jak z české, tak německé strany. Zajímavý je popis vzniku spiknutí proti Hitlerovi, vysokými důstojníky německé armády. Všemi těmito událostmi se vyvíjí milostný vztah českého finance a německé dívky, který vás silněji vtahuje do celého příběhu. Dobře se to čte, i když se popisují politické události. Kloubouk dolů, Jiří Šulc nezklamal, druhá kniha, kterou jsem přečetl po Dva proti říši a znovu doporučuji k přečtení všem a poznání příčin Mnichovské dohody, situace a nálady v Sudetech. Kus české historie, o které by jsme měli vědět a možná i následné pochopení, proč český národ po 2.světové válce nechal odsunout Němce z českého území. 100%

adelazelenkova

Moje druhá kniha od Jiřího Šulce. Opět nezklamala. Historická témata mám ráda, hezky se to četlo. Začátek knihy je trochu zamotaný. Je tam hodně postav, než jsem se zorientovala kdo je kdo, uběhlo docela dost stránek. Ale příběh zajímavý, napínavý. Dobře popsaná tehdejší doba.