Milénium 1–3 (box)

Souborné vydání trilogie Milénium, která se stala celosvětovým fenoménem. Stieg Larsson ve svém kriminálním opusu z moderního Švédska zúročil vlastní zkušenosti z investigativní žurnalistiky. Příběh Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky, fascinuje miliony čtenářů po celém světě a dočkal se i filmového zpracování. Dárkové balení v krabici v exkluzivní grafické úpravě. Detektivní příběh o novináři Mikaelu Blomkvistovi a svéhlavé Lisbeth Salanderové je ale trilogií možná pouze nešťastnou náhodou. Spekuluje se totiž o tom, že autor si již dříve sám pro sebe načrtl několik pokračování „trilogie“. Mělo se jednat až o šest dalších knih. Do své smrti ale stihl napsat jen tyto tři romány, které byly všechny poprvé vydány až po jeho smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47646/big_milenium-1-3-box-zdy-47646.png 4.8405

Milénium / Millennium

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Host

Millennium 1–3 Boxed Set, 2005

Kniha Milénium 1–3 (box)

Booky84

Úžasná knižní série, ke které jsem se již několikrát vrátila a stále je pro mne čtivá jako poprvé.

milary
16.05.2021

V dávném šerověku jsem sérii viděla. Pamatovala jsem si, že to bylo hodně drsné koukání, - a jinak? - sotva oba hlavní protagonisty.
Mám ráda hlas pana Stránského. A zcela nahodile jsem tuhle narazila na pár komentářů k jednotlivým dílům Milénia. K poslechu mě však postrčil jeden s atypickým závěrem ohledně autora: ...čest jeho památce... Hmm... No tak jsem si rozklikla životopis - a pochopila.

První část se mi "líbila" v podstatě nejmíň. Tak na - řekněme - slabých deset? :) Zejména proto, že tématicky už to bylo za hranou toho, do čeho bych se pustila normálně. Ale "normálně" by krutost popisovaného nepřevážilo fenomenální zpracování.

Druhá část byla něco, od čeho už dost dobře nešlo se odtrhnout. Pro mě nejlepší.

Před třetím dílem jsem o mezipauze už ani neuvažovala, k poslechu se vracela v co možná nejkratších intervalech a poslouchala po co nejdelších kusech. I proto, že záplava postav a švédských jmen dávala pozornosti řádně zabrat. Ale pokud člověk nepauzíruje moc, určitě ze souvislostí nevypadne. Také po téhle stránce se Larsson ukázal nejen jako úžasný autor, ale precizní a mimořádně zkušený novinář, výsostně schopný uspořádat a přehledně předložit složky komplikovaného děje a vygradovat ho k přesvědčivému závěru.

Mě osobně moc nelákají pokračování oblíbených děl jinými autory; málokdy se to povede. U Milénia bych to nejen neriskla, ale ani neudělala z úcty k autorovi.

snejdinka
08.04.2021

super serie

stanislava7096
15.03.2021

Vracím se k celé sérii opakovaně. Nechápu to, ale při každém čtení najednou zjistím něco, co jsem předtím neviděla nebo si nevšimla. Dokonalá Lisbeth, skvělý Mikael. Jsem si jistá, že se k nim ještě párkrát vrátím.

Ivca72
29.12.2020

Super, obľúbené.

Lilip
25.08.2020

Perfektni trilogie, cte se skvele. Od tretiho dilu jsem se nemohla odtrhnout.

n.ezn.amy
10.06.2020

Vynikající trilogie o pátrání novináře Mikaela Blomqvista, který se náhodou seznámí s Lisbeth Salanderovou, která je hackerka a žije život odlišný od všech ostatních. Tato nesourodná dvojice vytvoří zajímavý pár, který přes všechny nesnáze a útrapy, nakonec dojde k vyřešení celého zamotaného příběhu. Tahle trilogie mě obrovsky vtáhla do děje a přečetl jsem jí v rekordním čase, protože mě to nutilo stále číst, abych věděl jak celý děj dopadne. Ale bohužel tím, že Stieg Larsson zemřel, pro mě skončila i tato dvojice. Neláká mě číst další pokračování, protože se obávám zklamání a chci si zachovat svůj pocit, která tato kniha ve mě zanechala, z této trojice.

WaspSalander
18.05.2020