Milénium 1–3 (box)

Milénium 1–3 (box) https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47646/bmid_milenium-1-3-box-zdy-47646.png 5 448 66

Souborné vydání trilogie Milénium, která se stala celosvětovým fenoménem. Stieg Larsson ve svém kriminálním opusu z moderního Švédska zúročil vlastní zkušenosti z investigativní žurnalistiky. Příběh Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky, fascinuje miliony čtenářů po celém světě a dočkal se i filmového zpracování. Dárkové balení v krabici v exkluzivní grafické úpravě. Detektivní příběh o novináři Mikaelu Blomkvistovi a svéhlavé Lisbeth Salanderové je ale trilogií možná pouze nešťastnou náhodou. Spekuluje se totiž o tom, že autor si již dříve sám pro sebe načrtl několik pokračování „trilogie“. Mělo se jednat až o šest dalších knih. Do své smrti ale stihl napsat jen tyto tři romány, které byly všechny poprvé vydány až po jeho smrti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Millennium 1–3 Boxed Set , 2005

Miluska2810
25.02.2019 5 z 5

najlepsie krimi ake som citala, putave, napinave, proste vyborne dielo.

pingu1
23.02.2019 5 z 5

Četla jsem a četla a četla a četla .... Doma všechno stálo, nemohla jsem přestat :-) Napínavé od začátku do konce, prostě paráda :-)

terezaki
15.01.2019 5 z 5

Znáte ten pocit, kdyz vezmete do ruky knihu a vůbec vás neosloví? I s první knihou této série se vám to může stát. Když se vám podaří prokousat se prvními 36 stranami, pak se chytíte do pasti, ze které není cesty zpět a budete číst a číst. Celá série je tak skvělá, že knihu/y nebudete chtít odložit. Místo knihy radši odložíte oslavu své kamarádky, vaření chutné krmě a odcházet na záchod budete s knihou v ruce. Takže pokud nemáte dostatek času, přesuňte čtení na dobu dovolené a vysvětlete své drahé polovičce, že s vámi nebude pár dni řeč. Rozhodně stojí za přečtení.

gretl74
09.11.2018

Charismatické postavy, tajemné severské kraje, zápletky, popisy, které nezdržují, ale dokreslují atmosféru - prostě nádhera a doživotní literární zážitek.

boxas
18.10.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivních sérií vůbec. Lisbeth Salanderovou si prostě musíte oblíbit, i když vy osobně byste pravděpodobně byli pod její rozlišovací schopnosti.

Hustoles380
16.09.2018 5 z 5

Milénium nemá chybu, bude mi chybět a pokračování od jiných autorů už nemůže být stejně dobre jako od Pana Larssona.Byla to pecka , dík.

ruzer
22.01.2018

Je 3:10 a akurát som dočítal posledné slovo poslednej časti. Od prvého slova Mužov mi to trvalo 13 dní a 40 minút. Počas toho obdobia som sa musel venovať odporným veciam ako bolo jedenie, spánok, učenie na skúšku, cestovanie, upratovanie... Nejaké životné pochody koho zaujímate. Dajte mi pokoj, mám tu oveľa podstatnejšiu činnosť.

slunicko1958
12.01.2018 5 z 5

Nádhera. Geniální romány. Pokud se prokoušete prvními zhruba sty stránkami prvního dílu, potom už od knížky neodejdete. Doporučuji.

Makus216
03.01.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

strambm
20.11.2017 5 z 5

Geniální...

emma24
09.10.2017 5 z 5

Myslím, že po přečtení této trilogie, která je sama o sobě vynikající, je obrovskou pomůckou a výhodou při jejím filmovém zpracování. Tam jsi si to pak krásně dokázala poskládat a jen jsem si jí vychutnávala.

SilvieSisinka
14.09.2017 5 z 5

Super trilogie,napínavé od začátku do konce.Škoda jen že není tento geniální spisovatel mezi námi.Mohlo se číst dál :-)

Lady Jane
05.07.2017 5 z 5

Téměř jsem plakala, když jsem zavřela poslední díl a uvědomila si, že autor je již po smrti...jedno z nejlepších počtení v mém dosavadním životě, panu autorovi velký dík ;)

mirka71
22.06.2017 5 z 5

Dokonalé, skutečně bestseller, příběh nadupaný dějem, patří mezi to nejlepší, co jsem kdy četla. Patří mezi knihy, kdy mě mrzí, že už je konec.Dotažené do detailů, ale ne do nudy, být na světě víc takových lidí, jako je Mikael, hned by se lépe dýchalo a Lisbeth i přes její podivínství způsobené Aspergerovým syndromem člověk do poslední chvíle fandí. Filmové zpracování bylo samozřejmě slabší, hodně osekáno, jinak by to musel být seriál. Trilogii jsem přečetla opakovaně a i odposlechla jako audioknihu ve skvělém podání Martina Stránského. Rozhodně doporučuji, protože kdo nepřečetl Milénium, jako by nebyl. Jen je obrovská škoda, že pan Larsson už nikdy nic nenapíše...

swamp
17.05.2017 4 z 5

Nejdříve jsem viděl všechny filmy i seriálový sestřih, až následně jsem dostal toto dárkové balení celé série k Vánocům. :) Trilogie Stiega Larssona odstartovala šílenství ohledně "severské krimi". Více méně se dá tento knižní svět rozdělit na "před Larssonem" a "po Larssonovi".

MrKrahujec
23.03.2017 4 z 5

Tohle musím hodnotit jenom jako celek, protože on to taky dost značně srostlý celek je. Snad jen v prvním dílu je trochu osamostatněná zápletka malinko jiné detektivky, ale to je vlastně jen proto, že tam ještě Lisbeth není první hlavní postavou. Jinak lze směle říci, že je to mimořádně zručně vytěžený příběh, dokonale přesně rozvržený, takže to vzniklé monumentální "plátno" tří svazků je až obdivuhodně celistvé. Už stěžejní princip celého románu - tedy naprosto bezohledná a hrozivě temná krutost všech, kteří zneužívají tajnost tajných služeb a beztrestnost tzv. vyšších státních zájmů-je neotřelý a hlavně dosti potřebný. Líbilo se mi postupné rozkrývání celého spletitého příběhu, který se nakonec až tak spletitým nezdá, jen jsem musel prominout několik osamocených přešlapů: Ta Lisbethina "nepopravitelnost" je na konci druhého dílu už přece jen trošičku za hranou, stejně jako to lehce absurdní supermanství jejího nevlastního bratra. Ale od čeho by to jinak byla detektivka, že?

dmvr
06.03.2017 5 z 5

Skvělá trilogie. Napínavé, plné zajímavých zápletek. Jen škoda, že jich nebylo více.

Pichoval
11.02.2017 5 z 5

Skvělá trilogie. Četla jsem jedním dechem a bylo těžké přestat. Skvěle napsané i do těch nejmenších detailů

ivzu77
17.08.2016 5 z 5

SUPER severská trilogie ... komentáře mám u jednotlivých knih.
Pocta a můj obdiv zemřelému autorovi Stiegnu Larssonovi.

katekairos
06.03.2016 5 z 5

Naprosto úžasné dílo, celá trilogie je vynikající. Pro mne nejpropracovanější krimi, jakou jsem kdy četla!

švédská literatura

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Milénium 1–3 (box) je v