Lunapark

Lunapark obálka knihy
Mé hodnocení:

Berlín 1934: Pod železničním mostem je nalezen mrtvý příslušník SA. Na zdi nad ním se skví komunistické heslo. Tajná státní policie vychází z politicky motivované vraždy, ale komisař Gereon Rath se rozhodně vést vyšetřování jiným směrem. Když je nalezen další ubitý příslušník SA, vypadá to podle všeho na čin sériového vraha. Během vyšetřování začíná být politická situace stále výbušnější a tlak na komisaře roste: SA se zmocní jeho ženy a on sám dostává jednoznačnou objednávku vraždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423353/lunapark-R54-423353.jpg 4.555

Gereon Rath 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Lunapark, 2016

Kniha Lunapark

jaroiva

Už jsem se smířila s tím, že Tichého zabijáka už Kutscher nepřekoná, takže jsem si to i dokázala celkem užít. I když jsou věci, kterými mě rozhodně autor nepotěšil. Mám koupeného ještě Marlowa, tak to dočtu, ale Olympii si už asi pořizovat nebudu. S postupujícím časem je to čím dál víc politické a nacistické, což už není moje oblíbená časová škatulka.

Jiparis

Více než samotné vyšetřování bylo zajímavé sledovat, jak se mění Německo, vytrácí se právo, lidé si navzájem nevěří . Touha po moci a penězích, zabíjení bez mrknutí oka. Musela to být hrozná doba a třeba na to stále myslet i v současnosti, kdy se objevili noví "vůdci"- viz Madarsko, Polsko a USA.

brabofka
03.10.2020

Po delší odmlce jsem se opět vrátila k Rathovým, do Berlína 30.let. Skvostné. Jak autor dokáže propojit historické události s těmi fiktivními a ještě hrát detektivku. GR je stále stejný, stejně jako jeho věrná Charly. A musím říct, že i tady autor dokázal "šokovat" a nebál zasáhnout nejen čtenáře na tak citlivém místě. Víc ale prozrazovat nebudu. Jediné, co mě mrzelo, a už tu zaznělo, je překlad. Tolikchyb, které knihu spíš kazí, jsem už dlouho neviděla.

konicekbily
16.08.2020

Zasazeno tentokrát do období přípravy noci dlouhých nožů. Mistrně popsán chaos v tehdejší německé společnosti a obzvláště u bezpečnostních složek. Nikdo nevěří nikomu a každý má obavy a je znejistěn. Autor to skvěle využívá a spřádá několikanásobné "multi-zápletky". Román se nedá zhltnout za pár hodin, ale vyžaduje pomalé čtení a znalosti předchozích dílů série. A na závěr: nikdo z hrdinů není bezchybný a nikoho z postav nemohu ani úplně zatracovat!

Jaruš7
14.07.2020

6 x 640 je 3840 stránek, člověk by si řekl, že snad stačí, a ono ne. Dva měsíce v předválečném jiskření a teď pauza až do října, čekání na Marlowa. V kombinaci s výpravným seriálem je to propad v době, kterou tak jedinečně snad nikdo neobsáhl.
Čas, kdy doba byla nabitá změnami režimů a převraty vyhrocovaly a křivily lidské charaktery, čas polarizované společnosti, kdy předvídavost nebyla v rozletu.
Každý má své tajemství, svůj pocit hříchu a touhu po tom lepším.
Lunapark je místem zašlé slávy, úkrytů a obrazem společnosti.
Opět skvělý zážitek, v mých TOP.

loskatos
29.06.2020

Pro mě první setkání s detektivem Rathem. Možná jsem měl začít od prvních částí serie, ale v této knize mi nějaká neznalost předchozích dílů nevadila. Detaily jsou dovysvětlené.
Bohužel jsem po nadšených reakcích některých známých čekal, že mě zaujme víc.
Víc než detektivní příběh mě zaujaly některé reálie té doby.
A samozřejmě vysáté oko.
Možná se někdy vrátím i dalším knihám Volkera Kutchera, ale nebude to hned.

astroweb
27.05.2020

Velmi poutavé i poučné čtení, tentokrát opravdu více historie, než kriminální příběh.

Ella_85
26.05.2020

(+ SPOILER) Pomalu jde do tuheho, situace v Nemecku priostruje a komisar Rath si porad jede tu svou-coz me na tehle serii fascinuje, ze i kdyz by Buddhovi chtel rict pravdu neudela to a stoji si za svym (lhanim a upravami pravd) i kdyz to mnoha lidem ublizuje...
Osud Kirie me hodne prekvapil, neco takoveho jsem necekala, to spis ze si Atzeho tatik da tu praci Fritzeho dostat do jejich rodiny.
Uz se nemuzu dockat Marlowa

A jeste neco: korektor by se mel na svou praci vazne soustredit, nevim jestli tu serii dela ten stejny, ale zatim v kazde knize bylo nejake nesmyslne slovni spojeni, nebo tvar slova,