Lunapark

Berlín 1934: Pod železničním mostem je nalezen mrtvý příslušník SA. Na zdi nad ním se skví komunistické heslo. Tajná státní policie vychází z politicky motivované vraždy, ale komisař Gereon Rath se rozhodně vést vyšetřování jiným směrem. Když je nalezen další ubitý příslušník SA, vypadá to podle všeho na čin sériového vraha. Během vyšetřování začíná být politická situace stále výbušnější a tlak na komisaře roste: SA se zmocní jeho ženy a on sám dostává jednoznačnou objednávku vraždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423353/big_lunapark-R54-423353.jpg 4.588

Gereon Rath 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Lunapark, 2016

Kniha Lunapark

kahuda01

Na horské dráze v Lunaparku to tedy byla jízda. Zatím nejlepší díl série nemohu jinak, dávám 100% a plynule přecházím na další kousek.

Enrs

Posun postav v tomto díle je vskutku impresivní. Hledala jsem správné slovo a tohle se hodilo asi nejvíc. Navíc je logický, uvěřitelný a mistrně vylíčený. Rath si stále víc zahrává s ohněm a tentokrát se dostal až za hranice svých možností. Jsem zvědavá, jak se budoucnost vyvine.
Co mi trochu vadí je dějová linka Charlotte a s prominutím z ní dělá trochu - jak v jednom okamžiku sama přizná - pitomou krůtu, což mi k ní moc nesedí.
Samotný případ vraždy je zajímavý a politické pozadí a to včetně vývoje "policejního"-ať už uvažujeme o jakékoli policii-vyšetřování od faktů k demonstraci politické propagandy je děsivé. Člověk někdy uvažuje o druhé světové valce, jak to bylo hrozné, ale nedochází mu, že v Německu to vlastně začalo daleko dříve. Úžasné zamyšlení skýtá i epilog.

m_martina

K případům Gereona Ratha se vždy ráda vracím a tato kniha je zase skvělá. Dávám pět hvězd a brzy budu pokračovat dalším dílem.

markulina711

Do Berlína se vrací Leo Juretczka a prahne po pomstě. Na jeho seznamu je i komisař Rath. Zápletka je sice slabší a lehce odhalitelná,ale já jsem si sérii spíš oblíbila kvůli tomu, že mě zajímá každodenní život obyčejných lidí v té době. Jak se měnil,co se jim nelíbilo,čemu museli čelit. Oficiální dějiny znám ze školy,tam se člověk nabifluje spoustu suché teorie, letopočtů, událostí v nejvyšších patrech politiky. Jen mi přijde líto, že série zatím končí před válkou. Fakt by mě zajímalo jak by Rathovi žili po ní.

Jirka0604

Opět skvělá kniha, tentokrát i krimi příběh mě velmi zaujal. Vykreslení doby opět na jedničku. Už se moc těším na další pokračování!

PájaHája

Další skvělý díl. A už se těším na další.

Lavender756

Zatím asi nejlepší díl série. Poměry v Německu už jsou v příběhu vlastně tak 50 na 50 s policejní prací, protože nejde jinak, než aby nový systém v zemi nezasáhl do každého jejího kousku. Gereon v tomto díle opět dostane co proto, ale tentokrát to bude mít hlubší následky.

Jap
08.12.2021

Nějak nám ten díl pořádně "zhnědnul" a navíc detektivní romány z této série se postupně mění v sondu do německého žití-nežití, v době nastupujícího nacismu v třicátých letech.