Odetta889 Odetta889 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tak tuhle knihu doufám nevymazu z hlavy do konce svého života. Přečetla jsem před půl hodinou a ještě teď mě buší srdce. Kdyby nebyla půlnoc, jdu ji rozdychat ven. Něco tak nádherného jsem dlouho nečetla. Obrovský zážitek ze kterého mám v očích slzy a asi dlouho neusnu.

02.09.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Pro mě nejslabší kniha od spisovatelky. Nemám ráda co kdyby, kdyby..... příběh mě přišel přehnaný, komunismus jsem zažila, i když jsem samozřejmě ráda, že skončil!
Celá kniha mě přišla šedá, jako ta doba. Těším se na další dílo spisovatelky, doufám jen, že nebude v duchu další utopie.

19.05.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Tak tohle mi fakt chytlo. Vůbec jsem netušila jak to před a po válce v polském pohraničí vypadalo. Děkuji za zážitek.

06.05.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Příběh ukazující hrůzy války a také velikou lásku a dobro v lidech.

08.08.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Super detektivka, ani chvíli mě nenechala oddychnout, děj mě naprosto vtáhl.

04.10.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Trochu depresivní příběh ze Šumavy, kniha se mi líbila, měla spád.

04.10.2021 4 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Při čtení mě bylo smutno a chtělo se mi brečet. Nejhorší je, že s tím člověk vůbec nic neudělá.

29.07.2021 5 z 5

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Pribeh je pořád temnější a temnější, na konci už úplně černy.... I když pro Janu a Cvocka snad vyšlo slunce.... Roman je poutavý a krásně napsaný, popisování přírody, charakteru a pocitu nemá chybu.

09.02.2023 5 z 5

Zmizelá osada Zmizelá osada Karel Klostermann

Procházet se Sumavou je krasne, ale myšlenka na život před cca 160 lety už tak pěkná není. Díky panu Klostermannovi si dovedu představit ten těžký život a prožít příběhy našich předků.

06.04.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tuhle knihu jsem si vychutnala jako audio. Pan Římský ji nacetl skvělé. Detektivka taky super, paní spisovatelka je opravdu machr na vyprávění. Mám příběhy o Robin a Cormoranovi moc ráda a doufám, že příští případ již budou vyšetřovat nejen jako partneři v praci????. Nejvyšší hodnocení, nemohu jinak.

13.12.2019 5 z 5

Skála Skála Peter May

Jedna hvězdicka pro knihu.... Již dlouho jsem se tak neotravovala při poslechu a už dlouho jsem neprecetla(neposlouchala) něco tak nudneho. Ta jedna hvězda je za trochu zajímavý konec. Druhou hvězdičku dávám panu Dvořákovi za krásnou barvu hlasu.

11.05.2019 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Děsivé . Nechápu kde se v lidech bere ta síla žít v takových otřesných podmínkách. Tak krutá doba!

09.12.2018 5 z 5

Skláři Skláři Karel Klostermann

Moje třetí kniha od K.K.a mohu říct že tato nejlepší. Ke konci už jsem dej hltala. Škoda že na Šumavě nenajdu zbytky sklaren a zámečku....šla bych se tam podívat. Díky za tuhle knihu, za to, že jsem mohla nahlédnout do minulosti.

02.02.2020 5 z 5

V ráji šumavském V ráji šumavském Karel Klostermann

Pýcha předchází pád.......

19.01.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tak u této knihy jsem se srdečně smála! Kniha ctena na dovce v Itálii a přesně vystihovala pohodu a bezstarostnost. Za mě super čtení!!

06.07.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neskutečný přiběh, neskutečná doba kterou si nedovedeme vůbec představit. Knihu jsem přečeta za víkend a doslova v ní ležela. Děsivý přiběh který se četl jedním dechem .

23.04.2018 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

V příběhu mě hodně bavila zápletka z války která byla v každým případě uvěřitelna. Bez ní by mě kniha moc nebavila. Nemám ráda akční přehnané konce a zde jsem toho bohužel nebyla usetrena. Ale kniha jako taková je napínavá od začátku do konce.

31.12.2021 4 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Kniha mě bavila od začátku, ale s hlavním hrdinou jsem měla problém po celou knihu, nejdříve mě přišel jako nějaký looser a dále v knize jako zoufalec. Nicméně jeho příběh mě vtáhnul do děje po 3 dny. Popisy přírody byly neskutečné. Na konci knihy jsem mu držela pěsti.
Až napadne v zimě sníh, na Davida si vzpomenu a pořádně si ty sněhové vločky prohlédnu, zaměřím se i na barvu sněhu. Děkuji pane Doerre, opět mi bylo s Vámi hřejivě.

22.09.2021 5 z 5

Kam spějí děti Kam spějí děti Karel Klostermann

Tak nádherně a barvite napsaná kniha! Z příběhu někdy až mrazí jak jsou lidé porad stejní... Jak přesně popsané myšlenkové pochody lidi, lidské vlastnosti, tuzby, zlo i dobro. A ten strašný těžký život! Člověk nemůže ani domyslet. Pan Klostermann je pan spisovatel, který se mi navždy vryl do srdce.

18.06.2020 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Pro mě velice zajímavá až mysteriózní kniha, kterou jsem přečetla během 2 hodin, těch 17 dní jsem z hlavní hrdinkou příběhu neskutečně prožívala, neboť tohle bych jednoznačně také chtěla jednou zažít! Musela to být skvělá noční jízda! Kniha na mě hodně zapůsobila, snad si jí alespoň chvíli v sobě ponesu.... škoda jen toho konce, který je pro mě bohužel nějak neuchopitelný a z kterého jsem zklamaná. Ještě na závěr komentáře - rozhodně si přečtu Annu Kareninu.

06.12.2022 5 z 5