Ocásek Ocásek komentáře u knih

Pravidla pro holky Pravidla pro holky Candace Bushnell

Pokud hledáte knížku, nad kterou budete přemýšlet ještě nějaký ten den po dočtení, tak přesně taková knížka jsou Pravidla pro holky! Jsem si jistá, že tuhle útlou knížečku by si měla přečíst snad každá holka.
Příběhem nás provází Marin, která se dostává do situace, kdy si k ní její oblíbený učitel dovolí víc, než by měl. Marin se poté setkává se spoustou pocitů a my můžeme sledovat, jak si s celou touhle situací poradí.
Nemusíte se bát žádného depresivního čtení. Příběh je YA, takže je vyprávěný jednoduše s kapkou lehkosti. Měla jsem strach, aby nebyla knížka příliš uspěchaná vzhledem k tomu, že má jenom 200 stránek, ale tak to vůbec nebylo! Začátek byl trochu pomalejší, ale pak události nabraly rychlý spád a vy jste měli knížku opravdu rychle přečtenou.
V knížce je i velmi miloučká romantická linka a spousta #girlpower, což vás nabije tou správnou energií.
Můžu vám slíbit, že tahle knížka vás nezklame, přesně tak jako nezklamala mě, a zároveň vás donutí se nad celou situací opravdu zamyslet.

12.05.2021 4 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Instant Karma je jako dělaná na odpočinkové letní čtení. Tahle knížka mě opravdu mile překvapila! Styl psaní autorky mi sedl hned od prvních stránek a nalákal mě, abych si konečně přečetla i Renegáty nebo Měsíční kroniky.
Příběh je vyprávěn z pohledu hlavní hrdinky Prudence, která mi na samém začátku knihy vůbec nesedla. Byla povrchní, sobecká a odsuzovačná. Postupem času však dochází k vývoji jejího charakteru, s čímž jsou úzce spojené karmické schopnosti, které se u ní projevily.
Od spousty čtenářů jsem slyšela, že jim zmíněné karmické schopnosti vadily a přišly jim zbytečné. Musím říct, že mně se naopak líbily. Byly hezkým ozvláštněním a provedly nás celým příběhem.
Další věc, která se mi na knížce líbila je ta neskutečně roztomilá romantická linka, u které jsem se culila jako měsíček na hnoji, protože Quint byl naprosto skvělý! Obdivuji ho za to, že to s Pru vůbec vydržel a dal jí šanci. Líbilo se mi, že knížka není jen tak obyčejná, jak se může zdát, ale je plná ekologie, popkulturních narážek, roztomilých zvířátek, protože prostě prostředí záchranné stanice - to bylo top strop!
Ale přesto jsem zde našla věci, které se mi na knížce nelíbily. V první řadě detektivní zápletka, která nebyla vůbec detektivní, protože ji odhalíte ještě dřív než začne! A hlavně spousta chyb v textu, které vás prostě budou rušit od čtení a kazí celkový dojem z knížky, která je jinak vážně skvělá a rozhodně si zaslouží vaši pozornost!

04.05.2021 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Oficiálně se tímto přidávám, ke všem fanouškům Mariany Zapaty, protože tahle knížka bylo opravdu skvělá! A pokud hledáte slow-burn romantiku, u které si odpočinete a zároveň se i pobavíte, tak Kulti je přesně pro vás!
Začala bych asi stylem psaní, kterého jsem se trochu bála, protože Kulti byla moje první knížka od Mariany Zapaty. Vím, že spousta z vás miluje autorčin styl psaní, ale zároveň znám lidi, kterým styl psaní vůbec nesedl. Zcela upřímně... já byla po prvních pár stránkách docela zhrozená! Autorka sice píše neuvěřitelně čtivě, ale její "záchodový" humor se mi opravdu těžce nelíbil a opravdu mi nepřišel vtipný! Naštěstí jsem to nevzdala, četla jsem dál a jsem za to neskutečně ráda. Autorka postupně "záchodový" humor ubírala a ubírala. Díky bohu! Pak už se mi knížka četla úplně sama, stránky mi mizely pod rukama a já si čtení užívala.
Ze všeho nejvíc jsem si užívala to fotbalové prostředí, ke kterému mám opravdu hodně blízko. Ale nebojte, knížka se vám bude líbit, i kdyby jste o fotbalu nevěděli vůbec nic!
Příběh je vyprávěný z pohledu hlavní hrdinky Sal, kterou si hned zamilujete, protože je upřímná, vtipná, cílevědomá a sama sebou. A potom je tu Reiner Kulti, sexy bývalý fotbalista, kterého chcete ze začátku něčím přetáhnout, ale postupem času si vás také získá. Alespoň mě si získal a to, co pro Sal udělal bylo fakt krásný!
Někomu se může zdát tahle knížka opravdu pomalá, protože má něco přes 500 stránek a je opravdu hodně slow, ale mě to vůbec nevadilo a naopak mi ta romantická linka přišla ještě uvěřitelnější. A epilog to byla třešnička na dortu!
Sečteno podtrženo Kultiho si přečtěte!

29.04.2021 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Tahle knížka byla pro mě jednou z nejočekávanějších knížek toho roku! Začíná přesně tam, kde první díl, tak otevřeně skončil. Je stejně tak čtivá jako Nedotýkej se mě, ne-li ještě mnohem víc. Byla jsem schopná číst a číst a najednou bylo půl třetí ráno!
Postavy jsou opět skvělé. Sage mi přirostla k srdci a dokázala jsem s ní soucítit. Luca je prostě láska a chci ho domů! A i když byly chvíle, kdy jsem je chtěla oba něčím přetáhnou, aby se vzpamatovali, jsem si to maximálně užila. Neskutečně mě vytáčela Jennifer a Alan, ale koho ne že?
Musím říct, že tuhle knížku jsem prožívala od začátku do konce. Opilý Luca mě donutil se nahlas smát. Při scéně s Alanem jsem měla stažený žaludek a trnula hrůzou. A konec? Tak to jsem měla co dělat, abych se nerozbrečela.
Řeknu jediné, tohle prostě chcete číst!

17.04.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tohle bylo něco! Musím říct, že jsem Smrtku hodně dlouho odkládala, protože jsem si myslela, že to nebude nic pro mě, ale bylo! Tahle knížka si ten hype rozhodně zaslouží!
Dlouho jsem nečetla knížku, kde by byl takhle dokonale vymyšlený svět a úžasně propracované postavy. Rowana i Citru jsem si zamilovala hned. Nemůžu říct, kdo z nich mi přirostl k srdci víc. I vedlejší postavy postavy měly své kouzlo.
A ty nečekané zvraty! Sotva se vzpamatuje z jednoho a následuje další. Nečekala jsem absolutně žádný z nich. Je to prostě tak napínavé, že musíte číst a číst, dokud celou knížku nepřečtete a garantuju vám, že po dočtení budete potřebovat další díl.
Smrtka je dokonalá YA dystopie, kterou by si měl přečíst každý! Já z ní byla vážně nadšená a rozhodně to nebude moje poslední knížka od Neala Shustermana.

27.03.2021 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Po dočtení téhle knížky jsem nebyla schopná říct, jestli se mi knížka líbila nebo nelíbila a měla jsem z ní hodně rozporuplné pocity.
Začala bych asi tím, co se mi na knížce opravdu hodně líbilo. V první řadě to, že je plná krásných citátů a myšlenek. Ještě mnohem víc se mi líbila forma knížky, která je úplně celá psaná v dopisech. Musím říct, že nápad psát dopisy mrtvým slavným osobnostem mi přišel skvělý, originální a mnohdy i zajímavý.
A teď už k těm negativům. Největší problém jsem měla s postavami. Nenašla jsem v knížce snad žádnou postavu, která by mi přirostla k srdci. Hlavní hrdinka Laurel mi přišla ufňukaná (vím, že jí umřela sestra a určitě ji to hodně poznamenalo, ale tohle mi přišlo už trochu moc). Nejvíc ze všeho jsem na ni chtěla začít křičet, ať už se konečně někomu svěří. Vedlejší postavy mi také nebyly sympatické.
Knížka se věnuje vážným tématům, takže mi z ní občas bylo smutno a úzko, ale převažovaly pocity, kdy jsem byla znechucená tím, co se tam děje a občas i znuděná. Už jen to, že jsem tak tenoučkou knížku četla víc než týden o něčem vypovídá.
Závěrem bych chtěla říct, že knížka není špatná a určitě se najde spousta lidí, kteří ji budou milovat. Ale já mezi ně bohužel nepatřím. Myslím si, že už jsem četla mnohem lepší knížky s podobným tématem.

2,5/5⭐️

27.03.2021 2 z 5

Stíny mezi námi Stíny mezi námi Martin Rousek

Anotace zněla skvěle a opravdu jsem se na tuhle knížku těšila. O to víc mě zklamalo, že mi nesedla. Největší problém jsem měla s hlavní hrdinkou, která mi byla nesympatická. Absolutně nic jsem ji nevěřila a její myšlenkové pochody mi často nedávaly smysl. Velký problém byl, že jsem si neoblíbila v podstatě žádnou z postav, takže mi bylo úplně ukradené, co se s nimi během příběhu stane.
Dalším problémem pro mě byl styl psaní autora. Dělalo mi problém se začíst. V některých částech mi přišel děj i hrozně zdlouhavý, že jsem měla nutkání přeskakovat odstavce, jen abych to už měla za sebou.
Naopak se mi zase hodně líbilo prostředí, ve kterém se příběh odehrává, to bylo super. A líbily se mi i deníkové zápisky, a to jak autor prolínal přítomnost s minulostí a celý příběh do sebe krásně zapadal.
Knížka není špatná. Viděla jsem na ni i spoustu pozitivních recenzí, jen mně osobně prostě nesedla.

17.03.2021 2 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Knížku jsem četla v rámci bleskové štafety od Knihy Dobrovský.
Je důležité zmínit, že Kořist je moje první kniha od autorky a zároveň také jedna z prvních knih v tomto žánru, nemám moc tedy s čím porovnávat! Do knížky jsem tedy šla s téměř nulovým očekáváním a musím říct, že mě moc mile překvapila.
Nejvíc jsem se bála toho, že budu mít u příběhu takový strach, že pak ani nebudu moct v klidu spát. To se naštěstí nestalo! I když zde bylo pár scén, kdy mě doslova mrazilo a někdy v knize byl až moc do detailů vykreslený příběh, kdy se mi začínám obracet žaludek a řekla jsem si "no fuj". Ale zvládla jsem! Přikláním se k názoru většiny, že jde spíše o thriller než horor.
Děj rychle plynul a spolu s krátkými kapitolami jsem měla knížku opravdu rychle přečtenou. Přišlo mi skvělé, že je knížka vyprávěná z více pohledů. Jsou zde v podstatě dvě hlavní dějové linky - policejní tým, který případ vyšetřuje a kamarádi pohřešované dívky.
Postavy byly dobře vykreslené, a to tak že většinu musíte nenávidět. Přesto se zde našel někdo, koho jsem si oblíbila. Líbila se mi i atmosféra rozlehlého a temného lesa.
Nejvíc ze všeho mě překvapil úplný konec, který jsem opravdu nečekala. A nebyla jsem jediná, co jsme se tak bavili s holkama ve štafetě.
Knížku bych určitě doporučila. Zejména těm, kteří s tímto žánrem teprve začínají, stejně jako já. Čtenářům, kteří mají z hororů a thrilleru už něco načteného, by se mohla knížka zdát trošku průhledná. Ale i přesto si myslím, že určitě stojí za přečtení!

16.03.2021 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Na obtíž je jedna z nejbizardnějších knížek, které jsem kdy četla. Hlavní hrdinka Merit sbírá trofeje, které nevyhrála, žije se svojí rodinou v bývalém kostele, kde přízemí obývá otec se svoji novou manželkou, zatímco v suterénu žije jeho první žena. A to je jen malá kapka divnosti, kterou v téhle knížce najdete.
Merit mi byla většinu knížky sympatická, tak trochu jsem se v ní i našla. Sagan mi ze začátku úplně nesedl, strašně dlouhou dobu jsem nevěděla, co si o něm mám myslet, ale v druhé polovině knihy se to zlomilo a já si ho také oblíbila. I ostatní postavy byly skvěle charakterově vykreslené a docela mi sedly.
Původně jsem čekala klasickou romantickou slaďárnu, ale dostala jsem knížku, kde se s neuvěřitelnou lehkostí řeší hned několik vážných témat najednou. Zejména mi utkvělo mi v hlavě, že je v pohodě, nebýt v pohodě.
Na obtíž je autorčina trošku slabší knížka, která asi nesedne úplně každému, ale mě se moc líbila. Je to knížka, která určitě má co nabídnout. Doporučuji si ji přečíst, ostatně jako každou knížku od CoHo.

26.02.2021 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Předchozí díl skončil tak otevřeně, že jsem se musela pustit i do tohoto závěrečného dílu. Bohužel Palác lží nebyl tak skvělý jako první dva díly, ale i přesto mě knížka moc bavila.
Líbilo se mi, že je do knížky zakomponovaná detektivní dějová linka, která vás nutí číst dál a dál a vy se snažíte nad celým příběhem přemýšlet. Já osobně odhalila celou zápletku už v první třetině knihy, prostě to bylo až moc očividné, ale i tak jsem si to užila. Úplný konec byl tak neskutečně sladkej, že jsem z toho skoro dostala cukrovku.
Líbil se mi i vztah Elly a Reeda, kteří si v tomto díle prošli velkou zkouškou. Byla jsem ráda, že autorky ponechaly střídání pohledů. Dozvěděla jsem se takto mnohem víc věcí a konečně si aspoň trochu oblíbila Reeda, který se konečně přestal chovat jako úplný pitomec. Ella se svým chováním také změnila a přišla mi sympatičtější.
V tomto díle dostaly větší prostor i vedlejší postavy, ať už to byla Val s Wadem nebo ostatní Royalovic bratři či Steve, kterého jsem neměla ráda už od samého začátku.
Myslím si, že se časem pustím i do dalších dvou doplňkových dílů, protože Easton je moje nejoblíbenější postava z celé trilogie. Zamilovala jsem si ho natolik, že prostě potřebuju vědět, jak dopadne i jeho příběh a ne jen ten Elly a Reeda.

24.02.2021 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Miluju sérii Znovu. Tento díl byl o malinko slabší než první, ale to nic nemění na tom, že byl skvělý. Knížka byla velmi čtivá, ostatně stejně jako ta první. I když má knížka přes 400 stran, máte ji jedním dechem přečtenou.
Spencera jsem si zamilovala hned už v prvním díle. Je to skvělý vtipálek, který však za svým úsměvem skrývá mnohá tajemství. Dawn jsem si také hned oblíbila. Vytvořila jsem si k ní poměrně hluboký vztah, protože mi byla v mnohem podobná.
Romantická linka je krásně vykreslená, kdy ona s láskou skončila, ale on se ji odmítá vzdát. Ta chemie mezi hlavními hrdiny je tam prostě cítit už od samého začátku. Líbilo se mi, že se autorka nebála do knížky zakomponovat i vážnější témata. A moc jsem si užila i neustálé narážky na Marvel a One Direction.
Prostě další skvělý příběh pro všechny milovníky romantiky. Pokud jste ještě žádnou knížku Mony Kasten nečetli, tak děláte velkou chybu. Sérii Znovu není úplně nutné číst popořadě, ale já to tak i přesto doporučuji, protože si tak jednotlivé knížky užijete ještě víc.

21.02.2021 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Druhý díl Papírové princezny byl ještě lepší než ten první. Líbilo se mi, že Prokletý princ je psán nejen z pohledu Elly, ale i Reeda, takže jsem mohla příběh vnímat z obou pohledů.
Ella mi byla mnohem víc sympatická, než v prvním díle, ale i tak byla občas na facku. Reed mi v tomto díle byl sympatičtější, protože už se nechoval jako největší hajzl. Možná to bylo i tím, že jsem konečně mohla vidět věci i z jeho pohledu. Mojí nejoblíbenější postavou je stejně Easton, ať je jaký chce, asi ho miluju! Dvojčata i Callum mi přišli v pohodě. Trochu mi vadil Gideon, ale ze všeho nejvíc Dina a Brooke, to jsou takové blbky.
Čtivost asi ani nemá smysl znovu rozebírat. Tohle je tak návyková knížka, že se od ní prostě neodtrhnete. Konec Papírové princezny mě dostal, ale tohle... Okamžitě jsem rozečetla třetí díl, protože to ani nešlo jinak.
Celkově knížku doporučuju, takže pokud se vám líbil první díl, tak neváhejte a pusťte se i do druhého a rovnou mějte někde poblíž i ten třetí!

21.02.2021 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Kniha má dva hlavní hrdiny Violet a Finche. Finch trpí bipolární poruchou a fascinuje ho smrt, neustále přemýšlí nad způsoby, jak by se mohl zabít. Violet je poznamenaná tragickou smrtí své starší sestry, kterou si klade za vinu. Když se oba potkají na římse školní zvonice, není docela jasné, kdo koho bude vlastně zachraňovat. Oba spojí školní projekt, při kterém začnou objevovat jak krásny Indiany, tak krásny svého života. A nebo ne?
Knížka je tak krásně napsaná. Plná krásných myšlenek a citátů a neskutečně čtivá. V průběhu čtení se střídají kapitoly z pohledu Finche a Violet. Moc se mi líbilo, že jsem příběh mohla vnímat z obou pohledů. K srdci mi více přirostla Violet, ale i Finch mi byl sympatický. Moc se mi líbil jejich vztah, který se vyvíjel v podstatě od nuly.
Po celou dobu čtení jsem v sobě měla takový zvláštní svíravý pocit, protože jsem tušila, že tato knížka nemůže dopadnout dobře. Příběh je jedna velká emoční jízda, ve které se řeší i vážná a přesto důležitá témata. Takže ano, příběh mě zasáhl, ale úplně na zadek jsem si z něj nesedla. Přesto knížku moc doporučuji, protože určitě stojí za přečtení.

15.02.2021 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Do knížky jsem se pouštěla s téměř nulovým očekáváním, ale i tak jsem byla zklamaná.
Hlavní hrdinky, trojčata Lyn, Cat a Gemma, mi nijak zvlášť k srdci nepřirostly. Lyn je manželka, matka a úspěšná podnikatelka, která se snaží mít celý svůj život pod kontrolou. Cat se snaží nepřijít o vysněné dítě a svého manžela Dana a Gemma naopak nemá co ztratit, protože nemá ani děti, ani manžela, a dokonce ani bydlení nebo pořádnou práci.
Největším problémem byl pro mě styl psaní autorky, který mi vůbec nesedl. Ze začátku jsem se šíleně ztrácela v časových rovinách a knížka mě nebavila. Říkala jsem si, že kdybych knížku nečetla ve štafetě, tak ji asi ani nedočtu. Zhruba od poloviny se mi knížka začala číst lépe, ale pořád to nebylo ono. Děj se vlekl a občas jsem se přistihla, že přeskakuji odstavce, abych už byla konečně na konci.
Tři přání je údajně prvotinou autorky, tak uvidím jestli se rozhodnu dát Liane Moriarty ještě druhou šanci. Každopádně mě Tři přání velmi zklamaly a nedoporučila bych je. Ale holkám, které četly knížku přede mnou se líbily, takže zkuste a uvidíte. Sto lidí, sto chutí, vždyť to znáte.

14.02.2021 2 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Já vůbec nevím, kde začít, ale tohle byla opravdu jízda od začátku do konce. Na tuhle knížku už jsem měla zálusk nějaký ten pátek a jsem ráda, že jsem si ji konečně přečetla. Dostala jsem od ní přesně to, co jsem očekávala.
Nad chováním hlavní hrdinky Elly jsem občas protáčela panenky a nejednou jsem kroutila hlavou nad tím, co se tam sakra děje. Ale v průběhu čtení jsem si Ellu i docela oblíbila. Z Reeda mám takové smíšené pocity. Moje nejoblíbenější postava je rozhodně Easton, toho jsem si zamilovala hned.
Autorky zkrátka umí psát, o tom není pochyb. Knížka je neskutečně čtivá a stránky vám mizí pod rukama. Strašně mě to bavilo a moc jsem si to užila. Ale sakra ten konec... to jako co bylo? Prostě proč? Po tomhle musím přečíst i zbytek série.
Papírovou princeznu moc doporučuji! Zejména čtenářkám 15+, protože těch erotických scén a sexuálních narážek je tam opravdu dost.

09.02.2021 5 z 5

Vypůjčený život Vypůjčený život Ashley Farley

Takhle knížka mě ve výsledku velmi mile překvapila. Šla jsem do ní s téměř nulovým očekáváním a musím uznat, že to bylo moc fajn čtení. Styl psaní autorky mi hned sedl. Knížku jsem měla přečtenou asi za tři večery.
V knížce střídají pohledy hned tří postav, takže jsem mohla příběh vnímat ze tří různých pohledů. Obě hlavní hrdinky mi byly sympatické. Malinko mi vadil vysoký věk postav, kvůli kterému jsem nebyla schopná se do postav stoprocentně vžít a chápat jejich problémy. V některých momentech jsem jim jejich věk ve své hlavě automaticky ubírala.
Druhá věc, která mi vadila byla nereálnost děje, protože to kolik se tady stalo náhod, by v normálním životě nebylo téměř možné. Jinak jsem si knížku moc užila a doporučila bych ji spíše starším čtenářkám.

01.02.2021 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Od této knížky jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Feel-good romantiku plnou klišé, kde sice už podle anotace tušíte, jak příběh skončí. Ale vůbec mi to nevadilo a čtení jsem si maximálně užila.
Hlavní hrdinka Mei mi úplně nesedla, protože byla neskutečně naivní, děsně dětinská a zahleděná jen do sebe. Travis byl za mě takový nijaký. Mnohem sympatičtější mi byl Liam, ale ze všeho nejvíc jsem si zamilovala Avu, protože ta byla skvělá - úplně jak přes kopírák s moji nejlepší kamarádkou.
Navždycky vám zlepší náladu snad o tisíc procent a dostanete z něj cukrovku! Doslova, protože já u čtení téhle knížky snědla hned dvě čokolády.
Grafické zpracování bylo skvělé. Musím zmínit i děkovačku, protože já poděkování normálně nečtu, ale tady jsem neodolala a bylo to super! Ale co rozhodně nebylo super, byla ta příšerně tvrdá vazba.

22.01.2021 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Nejnovější Colleen a zároveň moje první Colleen. Od této knížky jsem měla poměrně vysoká očekávání, protože všichni kolem mě CoHo neskutečně vychvalují. A asi je proč, protože tahle knížka mě úplně dostala a já nevěděla, které emoce mám projevit dřív.
Stránky mi mizely pod rukama a já měla knížku velmi rychle přečtenou. Každou stránku jsem si užívala a nenašla jsem chvíli, kdy bych se u příběhu nudila. Věřte mi, tuhle knížku nebudete chtít pustit z ruky.
Jednotlivé kapitoly se střídají z pohledu matky Morgan a její dcery Clary. Obě dvě mi hned po prvních stránkách přirostly k srdci, ale o malinko sympatičtější mi byla Morgan.
Hlavní zápletku a spolu s ní i všechna tajemství se dozvíte téměř na začátku. V tomto bodě se může zdát knížka předvídatelná, ale mně to vůbec nevadilo, spíš naopak. Příběh byl poutavý, místy dojemný, místy vtipný a krásně romantický. Líbilo se mi, jak skvěle CoHo dokázala skloubit odlišné pohledy matky a náctileté dcery na dramatické rodinné události.
Nelituju ničeho nemůžu víc než jen doporučit. Těším se až si přečtu i další knížky od autorky.

10.01.2021 5 z 5

Smečka Smečka Tomáš Polenský

U Smečky mě nejprve zaujalo její filmové zpracování. Jenže kina se zavřela dřív, než jsem film stihla vidět. Pak jsem v soutěži vyhrála tuhle knížku a bylo rozhodnuto. Jinak bych se ke knížka popravdě ani nedostala.
V knížce se řeší zejména šikana ve sportu. Podle mě je velmi důležité, aby se o šikaně více mluvilo i psalo.
Mně se knížka poměrně líbila, ale je velká škoda, že není delší. Osobně bych potřebovala dvakrát tolik stránek, abych se dokázala do postav pořádně vžít. Plusem je, že knížku budete mít hodně rychle přečtenou.
Doporučila bych ji těm, co mají rádi sport v knížkách a myslím si, že by se mohla líbit i nečtenářům.

07.01.2021 3 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Tahle knížka v sobě ukrývá krásnou romantickou linkou, která je kombinací hned dvou druhů - hate to love a slow burn. A to chcete číst.
Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci od první kapitoly. I Lennon mi byl velmi sympatický už od samého začátku. Jenom jejich ,,kamarádi’’ mi úplně nesedli a hlavně otec hlavní hrdinky, tak ten mě neskutečně vytáčel.
Nejvíc ze všeho se mi líbila krásně vykreslená americká příroda. Úplně jsem dostala chuť hned vyrazit kempovat do přírody.
Knížka je skvělou oddechovkou, u které si odpočinete a místy se i pobavíte. Je i krásně graficky zpracovaná a o té krásné obálce ani nemluvím. Pokud jste tuhle knížku ještě nečetli, tak děláte chybu, protože je vážně skvělá.

03.01.2021 5 z 5