Ocásek Ocásek komentáře u knih

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

Povedené zakončení série Léto. Za mě asi nejlepší díl ze všech. Knížka je čtivá, má krátké kapitoly, takže vám stránky poměrně rychle mizí pod rukama.
Tušila jsem, jak tohle skončí, ale chtěla jsem vědět, jak si Belly poradí. V podstatě až do posledních stránek jsem si nebyla ničím jistá, a to se mi líbilo. Poprvé se tady objevují kapitoly psané z pohledu Conrada, kde jsem konečně mohla zjistit, co se mu celé roky honilo v hlavě.
Knížku jsem si užila a doporučuji celou sérii, které je na léto jako dělaná.

3,5/5⭐️

06.08.2020 4 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Kniha mě opravdu velmi bavila, čte se dobře a svižně. můžu moc doporučit i jako povinnou četbu k maturitě. Na knížce vám může vadit jedna věc - jména postav. Najdete zde opravdu hodně jmen a některá z nich si jsou i velice podobná (např. Grumio a Gremio). A to vám dokáže zamotat hlavu.

01.08.2020 5 z 5

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Kniha je pokračováním Léto, kdy jsem zkrásněla. První díl je pro mě dobrou letní oddechovkou a druhý díl byl v mnoha ohledech podobný tomu prvnímu.
První díl je celý psaný z pohledu Belly, ale ve druhém máme i kapitoly psané z pohledu Jeremiaha. Děj začíná gradovat, mámu tu i mnoho zvratů a propracovanější vztahy mezi postavami. Na začátku mi vadily retrospektivní pasáže, trochu jsem se ztrácela a musela jsem přemýšlet, co bylo předtím a co bylo potom, ale postupně jsem si zvykla.
Celkově je Bez tebe to není léto určitě lepší než první díl, ale série Všem klukům je bohužel někde jinde. I tak se časem pustím do třetího dílu, protože mě zajímá s kým Belly nakonec skončí.

01.08.2020 3 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Mám z knížky takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu jde o krásný dojemný příběh, díky kterému možná začnete nahlížet na život trošku jinak. A opravdu budete potřebovat kapesníky. Hodně kapesníků.
Na druhou stranu je kniha až příliš přeslazená, a to podotýkám, že mám ráda romantiku. Poppy a Rune si téměř na každé stránce vyznávají lásku a neustále opakují ty stejné fráze. Na svůj věk se chovají neuvěřitelně dospěle - životní moudra, která ze sebe Poppy sype byste určitě nečekali od sedmnáctileté puberťačky. Kdyby měli hlavní hrdinové o pár let navíc působila by knížka určitě jinak.
Na obalu knihy je napsáno, že je román pro čtenáře od 14 let. Nejspíš jsem na knihu již stará, možná kdybych byla mladší vnímala bych ji také jinak.
Knížku doporučuji mladším čtenářkám, které mají rády romantiku.

23.07.2020 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížka psaná formou deníkových zápisků z pohledu Marie je super oddechovka, která vás zaručeně donutí se smát. Já se nemůžu přestat smát kdykoliv si vzpomenu na "mrtvou" kočku v kufru nebo na (ne)povedený výcvik Olina a Ládi.
Po přečtení jsem zhlédla i film a musím říct, že se velmi podařil. Výborná komedie, která pobaví celou rodinu.
Knížku i film můžu doporučit. Já se určitě časem vrhnu na další díly.

21.07.2020 4 z 5

Série Hunger Games patří k mým nejoblíbenějším sériím vůbec. Knížky jsou tak čtivé, že příběh hltáte od začátku do konce. Hunger Games jsem si prostě zamilovala a ráda se k nim vracím. Je zde spousta sympatických postav, které si zamilujete. Jenom úplný konec byl pro mě trošku zklamáním a zasloužil by si lepší zpracování. Já osobně mám nejraději Vražednou pomstu. Celkově sérii moc doporučuji, protože lepší dystopii prostě neznám.

17.07.2020

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hanu jsem si chtěla přečíst už delší dobu, neboť jsem ze svého okolí slyšela samou chválu. Já ji přečetla neuvěřitelně rychle za jediný den. Příběh mě pohltil a já se od něj nedokázala odtrhnout. Hana mi přirostla k srdci. Při čtení jsem se nejednou rozplakala nad jejím velice smutným osudem.

15.07.2020 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Od Jenny Han jsem nejprve četla sérii Všem klukům, které jsem milovala, která se mi moc líbila. Je pravda, že první díl ze série Léto - Léto, kdy jsem zkrásněla se mi nelíbil tolik jako výše zmíněná série, ale rozhodně nebyl špatný.
Knížka je psaná velice čtivě, některé pasáže byly trošku nudné, zápletka není úplně originální, takže byla trochu předvídatelná. Postavy mi byly sympatické téměř všechny - Belly se chová jako typická patnáctiletá puberťačka, což mi později začalo malinko vadit.
Líbily se mi vzpomínkové vsuvky z dřívějších let, které doplňovaly a objasňovaly děj.
Myslím si, že je knížka povedenou letní oddechovkou, kde právě léto hraje jednu z hlavních rolí.

15.07.2020 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knížka je úžasná, je plná nejrůznějších emocí. Já ji přečetla jedním dechem a i nějaká ta slza ukápla. Už se moc těším na právě natáčené filmové zpracování.
Myslím si, že Gumpa by jsi měl přečíst každý, ne jen pejskaři.

13.07.2020 5 z 5

První konec První konec Lauren James

Tahle knížka je pro mě zklamáním, čekala jsem od příběhu něco víc. Dělalo mi problém se do knížky začíst. Nakonec jsem První konec dočetla, ale do druhého dílu už se jen tak nepustím. Ale pochvalu si zaslouží nápadité a originální grafické zpracování. Líbí se mi i samotný motiv cestování časem, ale v této knížce to na mě působí zmatečně. Něco tomu prostě chybělo.

13.07.2020 2 z 5

Príbeh Edgara Sawtella Príbeh Edgara Sawtella David Wroblewski

Líbí se mi neobvyklé téma němého chlapce a vyobrazení jeho lásky ke psím kamarádům. Kniha mě bavila asi i proto, že mám ráda pejsky. není to úplně nejjednodušší čtení, knížka je emočně hodně náročná a to zejména neočekávaný závěr příběhu.

13.07.2020 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Ačkoliv mám poměrně ráda klasiku, tak Petr a Lucie není úplně můj šálek kávy. Knížka je tenká, ale přišla mi poněkud zdlouhavá. Nic moc se v ní neděje, autor popisuje spíše pocity a myšlenky postav. Čekala jsem od této klasiky trochu víc, ale nelituji, že jsem si ji přečetla.

13.07.2020

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Knížku jsem dostala jako dárek a vůbec nic jsem o ní neočekávala. A musím říct, že se mi i líbila. Byla čtivá, s příběhem z reálného života. Lucie mi byla sympatická, dokázala jsem se do ní vcítit a chápala jsem její rozhodování. Je to pěkná oddechová knížka, která neurazí, ale ani nenadchne.

13.07.2020 4 z 5

Malé věci, velké věci Malé věci, velké věci Martina Drijverová

Knížka Malé věci, velké věci je takový pěkný dívčí románek. Já tuto knížku četla už před delší dobou, ještě jako puberťačka, ale zapamatovala jsem ji docela dobře. Vím, že jsem ji měla přečtenou téměř hned a moc se mi líbila. I když se mi do ní moc nechtělo kvůli koni na obálce, protože ke koňům nemám žádný vztah. Očekávala jsem, že to co má Janě přirůst k srdci bude pravděpodobně kůň, byl to její nevlastní bratr Honzík, který přirostl k srdci i mě.

13.07.2020 4 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Knížku jsem četla k maturitní zkoušce. Ačkoli nejsem milovník poezie, tak tato formou divadelní hry se mi poněkud zalíbila. Krásný romantický příběh.

30.01.2020 3 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Nora Roberts

Úplně dokonalá knížka. Příběh hodně povedený, hltala jsem jednu stránku za druhou. Určitě to nebyla moje poslední knížka od autorky.

29.01.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knížku jsem četla k maturitní zkoušce. Četla se úplně sama. Moc mě bavila a nadchla mě. Vřele doporučuji.

29.01.2020 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Knížku jsem četla k maturitní zkoušce. Knížka je opravdu smutná a docela náročná, ale nelituji, že jsem se ji rozhodla přečíst. Pasáže, které vypráví Stingo mi připadaly zdlouhavé a četla jsem je vždycky hrozně dlouho. Naopak pasáže, které vypráví Sophie mě velmi zaujaly a četly se rychle.

29.01.2020 4 z 5

Úplně jsem se Tolkienův styl psaní zamilovala. Neskutečně mě bavilo se vydal s Bilbem a trpaslíky na dobrodružnou výpravu. Moc doporučuji.

28.01.2020 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Měla jsem možnost zhlédnout tento příběh i jako divadelní představení. Jde o opravdu velmi smutný příběh z dobu okupace. Knížka je úžasná. Napsána krásným jazykem. Ikdyž jsem věděla jak příběh skončí, přála jsem si, aby to tak nebylo. Moc doporučuji k přečtení.

28.01.2020 4 z 5