Ocásek Ocásek komentáře u knih

Polibek Polibek Anna Todd

Filmové zpracování jsem viděla snad tisíckrát a totálně jsem si ho zamilovala, a proto jsem se musela pustit i do knížky. Překvapilo mě, že ve filmu je jen zlomek toho, co se děje v knize.
Hardina i Tessu bych během čtení několikrát nejraději profackovala. Během celé knihy se střídají jen hádky se sexem a v podstatě se tam nic víc neděje.
Takhle to může znít jako negativní recenze, ale... I přes to všechno nemůžete přestat číst a příběh si maximálně užíváte, protože ta čtivost, tak ta je neuvěřitelná.
Vlastně ani nevím, jak je to vůbec možné, ale i přes všechny ty nedostatky jsem si After prostě oblíbila a určitě se pustím i do dalších dílů.

29.12.2020 3 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Knížka v sobě ukrývá celkem dvanáct povídek s vánoční tématikou od dvanácti různých českých autorů. Některé povídky byly absolutně skvělé, některé byly trošku slabší. Každá povídka je jiná a myslím, že si v knížce každý najde to své.

23.12.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tahle knížka v sobě ukrývá krásný romantický příběh!
Zamilovala jsem si prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Obrovská univerzitní knihovna a historický Londýn rozhodně měli své kouzlo.
Obě hlavní postavy mi byly od začátku sympatické. Animant byla skvělá hlavní hrdinka - inteligentní knihomolka, se skvělým smyslem pro humor, průbojná a hlavně uvěřitelná. V mnohém mi připomínala mě samotnou.
Já vím, že jde o slow-burn romantiku, ale místy na mě byla knížka docela dost pomalá. Občas mi přišlo, že se tam nic nového neděje, ale i přes to všechny se Kroniky dobře četly a můžu je doporučit.

28.11.2020 3 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Pokud máte stejně jako já rádi knihy Mony Kasten, tak tahle knížka bude něco pro vás. Kniha byla velmi čtivá, že se četla téměř sama. Dalším plusem je ta neskutečně krásná obálka.
Autorka také dokázala krásně popsat pocity postav. Hlavní hrdinka Sage utíká před svojí minulostí, trpí panickým strachem a častými panickými atakami. Někomu se může zdát její chování přehnané, ale já s ní dokázala maximálně soucítit a přirostla mi k srdci. Druhou hlavní postavou je Luca - sexy knihomol s tetováním. Kde se takový kluk dá sehnat? Protože já ho chci. Potom je tu jedna postava, která je v knížce jen několikrát zmíněná, ale už to úplně stačilo k tomu, abych ho chtěla vlastnoručně uškrtit.
Jediné, co já opravdu nenávidím, jsou otevřené konce. Nutně potřebuju pokračování, protože takhle to ukončit. Jestli to s Lucou a Sage nedopadne dobře, tak já končím!

20.11.2020 5 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

(SPOILER) Všechny tři holky mi byly sympatické a dokázala jsem se vžít do jejich situace. Mehrín trpí depresemi, Cara je na vozíčku po těžké autonehodě, při které zemřel její otec a ona si to vše dává za vinu a Olivia musí čelit zneužívání od přítele její matky.
Knížka je opravdu čtivá, měla jsem ji za dva večery přečtenou. Plusové body si zaslouží i krásné grafické zpracování, kdy každá z dívek má svůj specifický styl vyprávění.
Autorka se zaobírá opravdu vážnými tématy, o kterých bychom se neměli bát mluvit. Je důležité říct, že tohle není kniha pro všechny, a myslím si, že pro spoustu dospívajících by mohla být důležitá.

08.11.2020 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Myslím, že mi asi opravdu nebudou stačit slova, abych dokázala popsat všechny ty pocity, které ve mě tahle ve všech ohledech dokonalá knížka zanechala.
Reva jsem si oblíbila už v Dopisech, a proto mě i tady hned od prvních stránek přirostl k srdci. Emma mi úplně tolik k srdci nepřirostla, občas jsem nepochopila její chování a uvažování hlavně v závěru knihy. Byla jsem moc ráda, že se v knize objevuje i Declan, do kterého jsem se zamilovala už Dopisech a tady tomu nebylo jinak, dozvěděla jsem se jak i jeho příběh pokračoval dál. Další postava, která mě zaujala je Metthew. Dokážu si představit, že by autorka mohla jeho příběh zpracovat jako další díl.
Autorka se nebála na pozadí středoškolské love story vykreslit i vážná témata jako je adopce, násilí, kyberšikana, stalking apod. Je tam toho opravdu hodně, ale vůbec to nepůsobí přeplácaně, naopak je to působí velmi přirozeně.
Knížka je také neuvěřitelně čtivá, že vám stránky vyloženě mizí pod rukama. Vím, že k téhle knížce se budu ráda vracet, stejně jako k Dopisům. Za mě je to jedno velké doporučení.

06.11.2020 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Balada o ptácích a hadech byla velmi očekávaná kniha všemi fanoušky původní trilogie Hunger Games. Jelikož i já patřím mezi fanoušky HG rozhodla jsme se dát Baladě šanci a nezklamala mě.
Bylo úžasné vidět Hunger Games z úplně jiného úhlu pohledu. Hladové hry zde nejsou takové, jak je známe z původní trilogie. Úroveň her je úplně jiná - hry nemají takový ohlas, splátci jsou zavřeni jako zvířata v klecích, kde se někteří z nich ani nedožijí her. V knize je spousta spojitostí s trilogii HG, ale i spousta nových otázek.
Coriolanus (do teď netuším, jak to jméno správně vyslovit) je jiný než ho známe, ale už v mládí byl ambiciózní, sobecký a vypočítavý intrikář. Druhou hlavní postavou je Lucy Gray, splátkyně z dvanáctého kraje, která vlastně není z dvanáctého kraje. Lucy je malá a křehká dívenka, která byla zároveň neskutečně silná.
I přes pomalý začátek, kdy jsem měla problém se začíst, se mi knížka líbila. Pokud patříte mezi fanoušky Hunger Games, tak si Baladu musíte přečíst. Jinak já doufám, že bude i knížka o Haymitchovi a o Finnickovi.

02.11.2020 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tak přesně takhle si představuji perfektní zakončení celé série!
Všechny události do sebe krásně zapadaly do posledního detailu. Konečně jsem se dočkala odpovědí na spousty nezodpovězených otázek z předešlých dílů. Nesčetněkrát jsem se válela smíchy po zemi, protože prostě Xemerius je dokonalost sama.
Asi nemusím vůbec nic dodávat, prostě si to přečtěte. Je to pecka!

28.10.2020 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Po Rudé jako rubín jsem se nemohla dočkat až se pustím do druhého dílu. Většinou jsou druhé díly pouze "vycpávkové", ale mile mě překvapilo, že u této trilogie to tak nebylo, druhý díl byl mnohem lepší než první. Moc se mi líbilo, že Modrá jako safír pokračuje přesně tam, kde předchozí díl skončil.
Hlavní hrdinka Gwendolyn mě příjemně překvapila a musím říct, že jsem si ji i oblíbila. Velmi sympatičtí mi přijdou i Lucy a Paul, kteří bohužel zatím nedostali v knížce moc prostoru. Absolutně nejlepší postavou je rozhodně Xemerius. Xemi je prostě miláček, díky jeho hláškám a poznámkám je knížka o tolik vtipnější a čtivější.
I po druhém dílu, ale zůstává v knížce plno nevyřešených otázek. Jsem moc zvědavá na jejich rozuzlení v závěrečné knížce - Zelená jako smaragd, do které se díky otevřenému konci musím hned pustit.

20.10.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Trilogii Drahokamy jsem se dlouho vyhýbala a nikdy mě nelákala, a to ani nevím proč. Moje kamarádka mi Drahokamy neustále doporučovala a sama je četla už několikrát. Rozhodla jsem se dát sérii také šanci. A já si Rudou jako rubín zamilovala!
Hned na začátku musím poznamenat. Podle anotace jsem si myslela, že když se Gwendolyn zamiluje "napříč časem", tak se zamiluje do kluka z minulosti. Překvapilo mě, že to tak ve skutečnosti nebylo, ale není to něco, kvůli čemu bych knihu odložila, právě naopak!
Rudá jako rubín je skvělá knížka plná lásky i napětí. Líbí se mi, jak je příběh dokonale promyšlený - celý ten systém s drahokamy. Po dočtení mi zůstalo několik nezodpovězených otázek, doufám, že budou zodpovězeny v příštích dílech.

10.10.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Dopisy ztraceným rozhodně patří k těm nejlepším knížkám, které jsem letos přečetla! A tady je můj názor na ně.
Opravdu hodně se mi líbila forma celé knížky, kdy každá kapitola začínala dopisem, a pak následovalo vyprávění v ich-formě, kde se střídají pohledy Declana a Juliet.
Oba hlavní hrdinové mi byli už od první kapitoly neskutečně sympatičtí a byli maximálně uvěřitelní, protože nebyli bez chyb. Je zde taky spousta skvělých vedlejších postav, kdy právě jedna z nich - Rev dostane prostor ve volném pokračování, které vyšlo před pár dny a já se na ně neskutečně těším!
Knížka není typickou romanťárnou, i když se tak může zdát. Zaměřuje se i na ztrátu blízkého člověka, vztahy v rodině, předsudky apod. Dopisy ve mě zanechaly spoustu pocitů. Je to krásný emocemi nabitý příběh, na který jen tak nezapomenu!

20.09.2020 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Úplně miluji knížky od Kasie West, a proto nebude žádným překvapením, když řeknu, že Kluk odvedle byl úplná pecka! Knížka byla opět neskutečně čtivá a já si její čtení opravdu užívala do poslední stránky. A ta obálka, tak na tu nemám slov.

Hlavní hrdinku Charlie jsem si okamžitě zamilovala. Musím říct, že jsem se v ní krásně viděla, protože i já jsem vždycky byla spíš "klučičí" holka. Od mala jsem hrála fotbal a rozuměla jsi mnohem víc s klukama.
Strašně se mi líbil vztah, který měla Charlie se svými třemi bratry. Musím říct, že jsem je Charlie tak trochu záviděla. A pak je tu Braden, takový trochu čtvrtý bratr a soused. Kluk, který si mě naprosto získal. Ta chemie mezi ním a Charlie byla neskutečná.

Nevím, co víc k tomu dodat. Prostě si to musíte přečíst, protože je to dokonalá slaďárna na letní odpoledne.

15.09.2020 5 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Jsme v roce 1994. On je nemotorný nerd, pro kterého představuje vrchol socializace partička Dračího doupěte. Ona je předsedkyně všech studentských výborů, oblíbená, chytrá a krásná. Přesto se tito dva z nějakého nevysvětlitelného důvodu dají dohromady - a to hned několikrát...

Tahle knížka mě opravdu velmi zaujala svou krásnou obálkou a samotným názvem knihy. Bohužel mě trošku zklamalo zpracování. Mrzelo mě, že celý příběh je vyprávěný jen z pohledu Craiga, kterého jsem si poměrně oblíbila. Druhou hlavní postavou je právě Amy, která mi úplně k srdci nepřirostla. Možná to bylo právě proto, že mi v knížce chyběl i její pohled na celou situaci a víceméně do poloviny knížky jsem o ní vůbec nic nevěděla.

Autor se rozhodl knihu ozvláštnit tím, že nevsadil na chronologickou posloupnost. Celá knížka začíná rozchodem číslo 3, pak následuje rozchod číslo 5 a až v šesté kapitole jsem se dozvěděla, jak se vůbec Amy a Craig potkali. Musím říct, že jsem se pořádně ztrácela v časové posloupnosti a působilo to na mě neuspořádaně.

Po přečtení první poloviny knížky jsem úplně nevěděla, co si o knížce mám myslet. Druhá polovina už byla o něco lepší a podařilo se mi i lépe pochopit chování jednotlivých postav.

Sedm rozchodů je realistický příběh, ve kterém se objevuje hodně zajímavých myšlenek. Doufám, že se rozhodnete dát knížce šanci, ale pozor na ztrácení se v čase. Do čtení se také můžete pustit, pokud vás již omrzely šťastné konce. Protože tihle dva spolu na konci neskončí. Ne, tohle není spoiler, autor vám tohle napsal již v prologu.

2,5/5⭐️

12.09.2020 2 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Na druhý díl jsem se strašně těšila, protože ve filmovém zpravování patří k mým nejoblíbenějším. I v knižním zpravování mě nezklamal, bylo to neskutečně čtivé a napínavé až do poslední stránky.

Šíleně mě štval profesor Lockhart, ale naopak Dobby, který se v Tajemné komnatě objevuje vůbec poprvé, je pro mě úplně skvělá postava.

06.09.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Já nemám slov. Tohle bylo prostě úplně boží!
Úplně jsem si zamilovala Allie a Kadena. Hrozně mě bavilo sledovat neustálé dohadování a flirtování mezi nimi. Ale i vedlejší postavy byly naprosto skvělé. Po celou dobu jsem se usmívala jako měsíček na hnoji a hltala jednu stránku za druhou. Jo až takhle skvělý to bylo.
Moc mě zaujal playlist na začátku knihy a to, jak byly písně propojené s příběhem.
Všichni milovníci romantiky si tohle prostě musíte přečíst. Je to neskutečně čtivá, milá a sexy knížka. No prostě tohle chcete číst ZNOVU.

30.08.2020 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Knížka Náhradní kluk byla před třemi lety moje první knížka od Kasie, kterou jsem si přečetla a úplně si autorčin styl psaní zamilovala. Letos v létě jsem si dala po třech letech re-reading a knížka se mi líbila možná o malinko více, než když jsem ji četla poprvé.
Hlavní hrdinka Gia mi ze začátku nebyla sympatická, ale postupem času se vše rychle změnilo. Hayden a jeho sestra Bec mi byli naopak velmi sympatičtí po celou dobu. Romantická linka opět pro někoho předvídatelná, ale pro mě úplně boží. Mimo romantickou linku se tu řeší i přátelství, předsudky, intriky, sourozenecké vztahy a vztahy s rodiči.
Tuhle knížku byl doporučila všem, kteří hledají příjemnou oddechovku. Náhradní kluk je moc milá romantická knížka, ale nečekejte nic velkolepého.

27.08.2020 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Milá, velmi vtipná a vlastně úplně praštěná knížka, kterou sfouknete jedním dechem a ani nevíte jak. Dozvíte se něco málo o historii Anglie a většinu času se budete smát.
Ale... příběh mi rušily pro mě úplně zbytečné vpády autorek a český překlad jména hlavní hrdinky. Docela mi dělalo problém číst Janu jako Janu a ne jako Jane, vzhledem k tomu, že i na samotné obálce je použita anglická verze jména.
Ale i tak Mou lady Jane doporučuji jako skvělou oddechovku, u které se pobavíte.

21.08.2020 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Červená, bílá a královsky modrá je moje první knížka s LGBT tématikou. Ze všech stran jsem na ni slyšela samou chválu. Musím říct, že mě knížka mile překvapila, ale čekala jsem trošku víc. Možná kdybych neměla tak vysoké očekávání, tak bych s knížkou byla spokojená mnohem více. Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale závěr byl prostě boží!
Po romantické stránce byla knížka opravdu skvělá. Líbilo se mi, jak se vyvíjel vztah Alexe a Henryho - od nenávisti k lásce. Oba jsem si moc oblíbila.
U téhle knížky se nebude nudit. Je plná vtipných hlášek, dialogů a scén, u kterých se budete nahlas smát. Autorka se toho nebála, protože se v knize vyskytuje poměrně hodně sexuálních scén.
Vzhledem k prostředí, ve kterém se kniha odehrává, jsem očekávala v knize politiku. Ale i tak tam na mě bylo americké politiky až moc.

18.08.2020 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jsem asi ten úplně poslední člověk, který až do teď nepřečetl ani jeden jediný díl Harryho Pottera. Po těch letech, co se mi do něj nechtělo, jsem se rozhodla Harryho přečíst. A to zejména díky krásným novým obálkám, protože ty starší mě nikdy moc neoslovily. Bylo to to nejlepší rozhodnutí, protože jsem si Harryho úplně zamilovala. Tohle je prostě něco, co chcete číst pořád dokola. ❤️ Už se moc těším na další díly!

13.08.2020 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Tak tohle bylo něco tak úžasného!
Opravdu krásná romantická linka, i když může být pro někoho předvídatelná. Zaujalo mě, že odhalení tajemného dopisovatele bylo již v půlce knihy. Upřímně já byla hodně mile překvapená, když autorka odhalila o koho jde, nečekala jsem to.
Lily jako hlavní hrdinka je skvělá a slibuji, že si ji zamilujete. Lily miluje hudbu, má velkou rodinu, takže nemá chvíli pro sebe. Má svůj vlastní styl, kterým se hodně odlišuje od ostatních, a proto nepatří zrovna mezi oblíbence na střední škole.
Knížka je neuvěřitelně čtivá a čte se skoro sama. A ta obálka. Tuhle sladkou a nenáročnou romanťárnu byste si prostě měli přečíst.

09.08.2020 5 z 5