Copatá máma

Lucii je devatenáct, když pár měsíců před maturitou zjistí, že je těhotná. Nečekaně, neplánovaně… a přesto se bez rozmýšlení rozhodne dítě si nechat. Její rozhodnutí ji staví před budoucnost, kterou nechtěla, a která ji tak trochu děsí, z jejího kluka, s nímž chodí sotva pár týdnů, dělá nastávajícího otce, a aby toho nebylo málo, znovu jí přivádí do života i nevyřešený vztah s despotickým tátou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306899/big_copata-mama-Cv3-306899.jpg 3.5184

Kniha Copatá máma

Theliel
15.11.2020

Kniha se četla velice dobře s lehkostí a rychle díky krátkým kapitolám, bavila mě. Taková fajn oddechovka. Mně se příběh líbil bylo to trochu něco jiného než čtu obvykle, hrdinové tuhle situaci zvládli skvěle, v normálním životě by to nebylo tak lehké. Každopádně pro mě to bylo příjemné čtení.:)

kykiryki28
12.10.2020

(+ SPOILER) COPATÁ MÁMA, krátký příběh, který neurazí, ale ani nějak zvlášť nenadchne. Hlavní hrdinka, Lucie, pár měsíců před maturitou zjistí, že je těhotná, a to s Tomášem, se kterým teprve začala randit, a kterého již několik let tajně miluje. Lucie se nejdřív vypořádává s tímto "zjištěním", následně se rozhodne, že si miminko nechá. I Tomáš se zachová zodpovědně, a i když s Luckou nejdřív neplánoval žádnou budoucnost, jejich vztah se více a více prohlubuje (i přes pár neshod a překážek)...

Ačkoliv je konec velmi předvídatelný a očekávaný, kniha se četla velmi dobře a celkem mě zaujala. Ale doporučila bych ji spíš mladým nastávajícím maminkám...

Esteria
27.07.2020

Velmi průměrné dílko s nedostatečně silným námětem pro příběh, které je ale naštěstí poměrně krátké a čte se rychle. Ideální kniha do MHD, doma bych s tím čas neztrácela.

Ocásek
13.07.2020

Knížku jsem dostala jako dárek a vůbec nic jsem o ní neočekávala. A musím říct, že se mi i líbila. Byla čtivá, s příběhem z reálného života. Lucie mi byla sympatická, dokázala jsem se do ní vcítit a chápala jsem její rozhodování. Je to pěkná oddechová knížka, která neurazí, ale ani nenadchne.

Sandalkar
20.03.2020

Moc se mi líbilo, že autorka (kterou oddivuji zejména jako tvůrkyni her) do knihy dala kus sebe. Otevřela témata, která v těhotenství prožívá alespoň chvilku každá budoucí mamča (strach, stres, úzkost vs. láska, těšení se). Myslím, že je to dobré pozitivní čtení pro každou prvorodičku.

Ann98
29.12.2019

Kniha je určitě fajn pro náctileté slečny. Byla čtivá, místy mi tekly slzy nebo mě naopak bolelo břicho od smíchu. Četla se velmi dobře a rychle (za pár hodin bylo po všem), ale i přesto mi tam něco chybělo. Děj plynul tak nějak samovolně, ve stálé rovině. Chtělo by to nějaký zásadní zvrat. Na druhou stranu chápu, že to je napsáno podle skutečnosti, takže tam asi moc přikrášlených situací není. Je to rozhodně knížka, která se nepodobá žádné jiné, která se mi kdy dostala do ruky.

LucyBooks
17.09.2019

O knížce jsem kdysi slyšela, ale tenkrát mě příliš nenalákala a tak jsem ráda o to víc, jak se mi zalíbila. Poměrně útlá knížka, která se četla rychle a přesně po fantasy romantice jsem něco takového potřebovala. Děj byl svižný, rychle ubíhal, menší množství postav mi vyhovovalo parádně, zápletka byla také akorát a přitom mě to nutilo číst dál a dál. Také se mi knížka líbila více i tím, že je z části podle skutečnosti. Hlavní hrdince jsem fandila, i přes její (já bych řekla pochopitelné) výkyvy nálad, mně to nevadilo, byla mi i občas něčím blízká. Plusové body knížka získala i za to, že je z části podle skutečnosti a nikdo si na nic nehraje, to chválím.
Celý příběh mi vykouzlil úsměv na tváři, zejména i konec. Osobně bych se nebránila ani pokračování, protože mě zajímá jak se příběh vyvíjel dál a také mi vyhovoval styl psaní autorky. A také mi došlo, že stojí za to věnovat určitě více pozornosti českým autorům.
Doporučuji! :)

Zlatinka.Emilly
03.09.2019

Líbilo se mi to, žádných "milion" jmen, nic složitého, takže taková letní oddychovka. Lucie je normální holka, jež řeší svoji budoucnost, která se trochu vymkla jejím představám. Zhostila se však dobře nové role - nastávající maminy, i svatba proběhla ke spokojenosti všech, i její vyznání otci, na jehož hrobě vykřičela všechnu svou bolest. Nebráním se tomu, zase si něco od Barbory Bečvářové přečíst. Její styl psaní mi vyhovuje.