Copatá máma

Lucii je devatenáct, když pár měsíců před maturitou zjistí, že je těhotná. Nečekaně, neplánovaně… a přesto se bez rozmýšlení rozhodne dítě si nechat. Její rozhodnutí ji staví před budoucnost, kterou nechtěla, a která ji tak trochu děsí, z jejího kluka, s nímž chodí sotva pár týdnů, dělá nastávajícího otce, a aby toho nebylo málo, znovu jí přivádí do života i nevyřešený vztah s despotickým tátou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306899/big_copata-mama-Cv3-306899.jpg 3.4197

Kniha Copatá máma

lucisa.n
02.11.2022

Až do 30.kapitoly to pro mě byla docela příjemná, ač nekomplikovaná kniha pro mladší čtenáře. Jen potom se autorka začala obouvat do porodnictvi, což mě jako lékaři porodnikovi nesmírně vadí! Chápu, ze někdo má špatnou zkušenost a je mi to líto, občas to tak proste je. Ale vykreslit lékaře jako kazisvěta a to nejhorší, co vás na porodu může potkat, to mi přijde fakt nemístné a urážející. Pak se nemáme divit, jak k nám rodičky už přichází nastavené, když je to prezentováno takto. Škoda, tím mě autorka naštvala. Jinak ale měla celou knihu hezky napsanou, informace o těhotenství pravdivé.

hellena1523
09.07.2022

Docela průměrná, ale celkem milá knížka. Všechno působilo až příliš idealisticky. Nevím, zas tolik mě kniha neoslovila.

skippingrope
05.07.2022

krásná kniha, která pohladí na duši

Theliel
15.11.2020

Kniha se četla velice dobře s lehkostí a rychle díky krátkým kapitolám, bavila mě. Taková fajn oddechovka. Mně se příběh líbil bylo to trochu něco jiného než čtu obvykle, hrdinové tuhle situaci zvládli skvěle, v normálním životě by to nebylo tak lehké. Každopádně pro mě to bylo příjemné čtení.:)

kykiryki28
12.10.2020

(+ SPOILER) COPATÁ MÁMA, krátký příběh, který neurazí, ale ani nějak zvlášť nenadchne. Hlavní hrdinka, Lucie, pár měsíců před maturitou zjistí, že je těhotná, a to s Tomášem, se kterým teprve začala randit, a kterého již několik let tajně miluje. Lucie se nejdřív vypořádává s tímto "zjištěním", následně se rozhodne, že si miminko nechá. I Tomáš se zachová zodpovědně, a i když s Luckou nejdřív neplánoval žádnou budoucnost, jejich vztah se více a více prohlubuje (i přes pár neshod a překážek)...

Ačkoliv je konec velmi předvídatelný a očekávaný, kniha se četla velmi dobře a celkem mě zaujala. Ale doporučila bych ji spíš mladým nastávajícím maminkám...

Esteria
27.07.2020

Velmi průměrné dílko s nedostatečně silným námětem pro příběh, které je ale naštěstí poměrně krátké a čte se rychle. Ideální kniha do MHD, doma bych s tím čas neztrácela.

Ocásek
13.07.2020

Knížku jsem dostala jako dárek a vůbec nic jsem o ní neočekávala. A musím říct, že se mi i líbila. Byla čtivá, s příběhem z reálného života. Lucie mi byla sympatická, dokázala jsem se do ní vcítit a chápala jsem její rozhodování. Je to pěkná oddechová knížka, která neurazí, ale ani nenadchne.

Sandalkar
20.03.2020

Moc se mi líbilo, že autorka (kterou oddivuji zejména jako tvůrkyni her) do knihy dala kus sebe. Otevřela témata, která v těhotenství prožívá alespoň chvilku každá budoucí mamča (strach, stres, úzkost vs. láska, těšení se). Myslím, že je to dobré pozitivní čtení pro každou prvorodičku.