Dopisy na konec světa

Vše začíná úkolem z anglické literatury: Napište dopis mrtvému člověku. Laurel si vybere Kurta Cobaina, kvůli své sestře, která ho zbožňovala. Zemřel mladý, stejně jako May. Brzy má Laurel notebook plný dopisů mrtvým lidem jako jsou Janis Joplin, Heath Ledger, Amelia Earhart nebo Amy Winehouse, které nikdy neplánuje odevzadat učitelce. Píše o nástupu na střední školu, začátcích nových přátelství, žití se svojí rodinou, první lásce a o tom nejdůležitějším - zkoušení truchlit po May. Ale jak lze truchlit pro někoho, koho jste neopustili? Až když Laurel začne chápat svoji sestru takovou jaká byla - půvabná, úžasná a trochu divná - může začít objevovat svoji vlastní cestu. Hlasem který je lyrický a pravdivý stejně jako oblíbené skladby, Ava Dellaira píše o cestě životem jedné dívky skrz výzvy a vtíravé a srdcervoucí krásy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/232234/dopisy-na-konec-sveta-fiu-232234.jpg 3.9538
Romány, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Yoli

Love Letters to the Dead, 2014

Kniha Dopisy na konec světa

Evr
09. listopadu

Už několik let zpátky jsem slyšela o této knize a dlouhou dobu jsem ji měla na seznamu mezi knihami, které si chci přečíst. A teď se to konečně uskutečnilo. Asi jsem čekala víc. Ta obálka je skvělá, nápad psát mrtvým slavným osobnostem je taky dobrý nápad, ale ten děj už nebyl tak zajímavý. Kniha je spíše mířená na mladší cílovou skupinu, než jsem já.
Myslela jsem, že to bude taková ta young adult knížka, ve které se hlavní hrdinka zamiluje do nějakého kluka, začnou spolu chodit a možná ke konci knihy se rozejdou. NE. "Láska", která byla mezi Laurel a Skyem (což mi mimochodem připomíná spíše dívčí jméno) mi nepřipadala věrohodná. Já jsem jim to prostě nevěřila.
Po pár stránkách mi Laurel začala připomínat jinou hrdinku z jiné knihy (Odpusť mi Megan). A začala jsem doufat, že se to nějak změní, že to nebude "kniha na jedno brdo". Bohužel k tomu nedošlo. Sice to byl trošku jiný problém, ale ve výsledku dost podobný.
Laurel mě brzo začala štvát svým chováním, to jak nic pořádně nedořekne, (to byl spíš autorčin záměr napínat čtenáře až do konce), ale mě to tam prostě vadilo, snažila se to jen natahovat.
Další takový problém mi přišli její kamarádky Hannah a Nathalie, které byly samozřejmě do sebe zamilované, což mi přišlo až moc vnucované. Kniha nemusí být populární, jen tehdy kdy se tam vyskytuje homosexuální pár.
Od poloviny knihy jsem začala tak trochu chápat její chování a uvědomila jsem si, že nebude asi úplně psychicky v pořádku. A v tom jsem se ujistila, když konečně řekla celý příběh ohledně May. V ten moment mi její chování a úmrtí blízkého člověka připomnělo knihu Ten, kdo stojí v koutě.

Luc.i

Nevím od knihy jsem asi čekala víc, příběh mě sice bavil ale vůbec mi knížka nepřišla čtivá. Naopak forma dopisů slavným osobnostem mě zaujala a jelikož jsem většinu znala jen podle jména ( prostě mladší generace no) tak jsem byla ráda že jsem se dozvěděla i jejich příběhy a ne jen ten hlavni hrdinky.

Knihoholka111

Velmi srdervoucí příběh,moc doporučuji!

SknihouVrukách

Bola to fajn kniha, ale očakávala som viac. 3,5⭐/5⭐

Damonka12

2,5. Kniha je úplně obyčejný příběh, který už jsem četla několikrát v jiných knihách. Často nepotřebné a nezajímavé části.

Lumine

Milá knížka, ale trochu se táhne. Zajímavý nápad se psaním dopisů.

Lumine

Milá knížka, ale trochu se táhne.

Cleo De Nile

Nádherná, dojemná kniha, kterou jsem přečetla hlavním dechem. Hlavní postava mi sice nebyla tak docela sympatická, ale musela jsem s ní soucítit a přála jsem si, aby byla konečně šťastná. Napsat příběh pomocí dopisů, které hlavní hrdinka posílá mrtvým celebritám, a píše tam i něco o nich samotných, byl vynikající nápad, četlo se to opravdu samo. Navíc ve druhé polovině dostává kniha spád a vy se přistihnete, že s napětím obracíte stránku za stránkou. Jedna z povedenějších young adult, myslím, že neurazí ani dospělé čtenáře.