Dopisy na konec světa

Vše začíná úkolem z anglické literatury: Napište dopis mrtvému člověku. Laurel si vybere Kurta Cobaina, kvůli své sestře, která ho zbožňovala. Zemřel mladý, stejně jako May. Brzy má Laurel notebook plný dopisů mrtvým lidem jako jsou Janis Joplin, Heath Ledger, Amelia Earhart nebo Amy Winehouse, které nikdy neplánuje odevzadat učitelce. Píše o nástupu na střední školu, začátcích nových přátelství, žití se svojí rodinou, první lásce a o tom nejdůležitějším - zkoušení truchlit po May. Ale jak lze truchlit pro někoho, koho jste neopustili? Až když Laurel začne chápat svoji sestru takovou jaká byla - půvabná, úžasná a trochu divná - může začít objevovat svoji vlastní cestu. Hlasem který je lyrický a pravdivý stejně jako oblíbené skladby, Ava Dellaira píše o cestě životem jedné dívky skrz výzvy a vtíravé a srdcervoucí krásy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232234/big_dopisy-na-konec-sveta-fiu-232234.jpg 3.9619
Romány, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Yoli

Love Letters to the Dead, 2014

Kniha Dopisy na konec světa

annie16
16.09.2021

Mně se kniha moc líbila, zajímavá.

speciale88
30.07.2021

Nejprve sem si myslela ze mě kniha nebude bavit ,ale po par stránkách jsem ji přišla na chuť. Zajímavé téma knihy. Forma jak je kniha psaná me bavila.

Áža707
01.07.2021

Ani nevím, kde pořádně začít, protože to bylo naprosto úžasný. Příběh je psaný pomocí dopisů slavným osobnostem, které už bohužel nejsou mezi námi. Vždy máte spojitost proč si Lauren vybrala právě tuto postavu. Kromě toho, že jim vypráví, co aktuálně prožívá, tak vzpomíná na svou sestru a zážitky s ní.
Tohle činní knihu naprosto originální a neobvyklou.

Nesmím opomenout i úžasné myšlenky, které knihu provází a kromě běžných věci, zde máme i právě problémy v lásce. Řešení, jak něco přijme společnost, odcizení rodiny, nekomunikace a v poslední řadě i to, jak různí lidi vnímají stejnou osobu úplně jinak.

Přesněji v knize je tohle ohledně May, kdy její mladší sestra Lauren v ní má vzor a některé věci nevidí a něco naopak zase nechce vidět.

Jak už víte, tak miluju vývoj postavy. Který i když se někomu může zdát nepatrný, tak u Lauren je. I její vnímání vůči celému světu se postupem knihy změní. Pozná, že pravý přátelé nemají potřebu se ptát a počkají, až se svěří sama.

Rozhodně to není jednoduché čtení, protože si myslím, že to ve vás zanechá naprosto rozervané srdce a rozporuplné pocity. Ale i tak ji mohu jen a jen doporučit, protože má doopravdy úžasnou hodnotu pro různé věkové kategorie.

Takže až vám tato kniha zlomí srdce, tak mi neváhejte napsat

5/5

veriszv
28.06.2021

Moc se mi líbil nápad napsat knihu v dopisech, bylo to originální a četlo se to skoro samo.
V knize je dost postav a podle mě jsou skvěle napsané. I když mi nebyli všichni sympatičtí, tak jsem všechny (až teda na Laurelinu mámu) dokázala pochopit.
V knize je spousta zajímavých myšlenek a spousta velice důležitých témat, a přitom na mě žádné z nich nepůsobilo, že by tam bylo vložené nějak na sílu.
Na konci knihy je i seznam míst, kam se můžou čtenáři obrátit, pokud by s něčím potřebovali pomoci, jako Linka bezpečí, Česká asociace pro psychické zdraví a podobně.
Ta kniha mi zlomila srdce a ač jsem to nečekala, opravdu mě zasáhla.

knihomolkaMist
02.06.2021

V průběhu čtení jsem se dostala do mini čtecí krize. Nakonec jsem se knihou prokousala a... nebyla vůbec špatná! Velmi zajímavá forma psaní, zatím jsem to ještě nikde neviděla.
Hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy, ale kol a kolem... poměrně silný příběh. Nečekejte od toho ale něco vyloženě srdceryvného. Šrám na srdci vám po dočtení asi zůstane, ale rozhodně to vaše srdce nerozláme na kousíčky :)

Kupcovka
30.04.2021

Tak tahle kniha mě dostala. Laurel mi už od prvních řádků přišla zajímavá a moc hodná holka. a asi jí přeberu kluka, Skye jsem si taky moc zamilovala, stejně jako Tristana a ostatní postavy. Tohle je prostě nezapomenutelná knížka.

espesita
23.04.2021

Ze začátku jsem tomu moc nedávala, přece jen už nepatřím do věkové skupiny hlavní hrdinky a některé její kousky (a jejích kamarádek) mi přišly opravdu šílené. Zhruba do poloviny jsem z Laurel šílela - příšerně mě deptalo to její idealizování mrtvé sestry. Pak se to ale nějak začalo obracet a stejně jako začala Laurel chápat, že život jde dál i bez sestry, která zdaleka nebyla tak úžasná, jak si myslela, tak i já jsem pochopila, že v tom příběhu nejde ani tak o to, co se tam děje, jako o to, co prožívá člověk, kterému zemře někdo drahý. Vlastně ani pořádně nevím jak, ale zdálo se mi, jako bych prožívala stejné emoce - vztek a frustraci na začátku, smíření a klid na konci.

xoxo1736
28.03.2021

Půjdu v hodnocení proti proudu, ale nemůžu jinak. Kniha i když se dotýká vážných témat mi nepřišla nějak dojemná, brečet se mi nechtělo ani jednou a to brečím u knížek dost. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci, většinou jsem jejich chováním byla zmatená nebo znechucená. Skoro celou knížku jsem čekala na nějaký zvrat, který se nedostavil.

Co se mi líbilo byl nápad s dopisy, ten oceňuji, ale v průběhu knihy mi tam začal spíš vadit, protože jsem neznala jedinou z osobností které Laurel psala.

Za mě 2,5*