Dopisy na konec světa

Dopisy na konec světa https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232234/bmid_dopisy-na-konec-sveta-fiu-232234.jpg 4 652 172

Vše začíná úkolem z anglické literatury: Napište dopis mrtvému člověku. Laurel si vybere Kurta Cobaina, kvůli své sestře, která ho zbožňovala. Zemřel mladý, stejně jako May. Brzy má Laurel notebook plný dopisů mrtvým lidem jako jsou Janis Joplin, Heath Ledger, Amelia Earhart nebo Amy Winehouse, které nikdy neplánuje odevzadat učitelce. Píše o nástupu na střední školu, začátcích nových přátelství, žití se svojí rodinou, první lásce a o tom nejdůležitějším - zkoušení truchlit po May. Ale jak lze truchlit pro někoho, koho jste neopustili? Až když Laurel začne chápat svoji sestru takovou jaká byla - půvabná, úžasná a trochu divná - může začít objevovat svoji vlastní cestu. Hlasem který je lyrický a pravdivý stejně jako oblíbené skladby, Ava Dellaira píše o cestě životem jedné dívky skrz výzvy a vtíravé a srdcervoucí krásy.... celý text

Romány Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Love Letters to the Dead , 2014

kalinkacz
05.02.2016 5 z 5

Dopisy na konec světa je kniha, která poutá, jak svým názvem, tak i luxusní obálkou... Trošku mě mrzí překlad názvu z angličtiny do češtiny, ne že bych vyžadovala doslovné překlady, ale "Love letters to the dead" má trošku jiný význam, než Dopisy na konec světa... Nicméně jsem si knihu koupila a okamžitě se do ní začetla a neodložila ji, dokud jsem nevěděla, jak to dopadne... Tak nějak jsem se bála, aby kniha nebyla plná posmrkaných kapesníků, ale tak se stalo jen jednou.. Takže tuto knihu hodnotím, jako skvělý psychologický rozbor zničeného života jedné osamělé dívky, který je psán neobyčejnou formou (dopisy mrtvým), která po pár řádcích zaujme!

arram
04.02.2016 5 z 5

Kniha, která mě po dlouhé době dokonale vtáhla do děje a přiměla k zamyšlení. To, že je kniha psána formou dopisů, pak jen doplňuje celý zážitek z této knihy.

Verrrunka
04.02.2016 4 z 5

Musím uznat, že na začátku jsem byla velmi rozpačitá, říkala jsem si, že je to zase klasická YA, a že absolutně nechápu to davové šílenství okolo této knihy. Postupně ale příběh nabírá na síle, ta "temnota" se nenápadně blíží až vás to na konci úplně pohltí. Hodně povedené dílko, doufám, že se dočkáme i dalších knih této autorky. Navíc obálka je naprosto úchvatná!

ideal_alien
27.01.2016 4 z 5

Velmi krásná kniha.

veronika0378
20.01.2016 5 z 5

Hrozně se mi líbil ten nápad, forma psaní, ta myšlenka.. I když trochu smutná, přesto krásná knížka. Dokonce mě to donutilo přečíst si třeba i něco o těch lidech, kterým Laurem psala, protože potom je podle mě knížka ještě lepší :) Docela se těším i na filmové zpracování.

sabanka
15.01.2016 3 z 5

Průměrná kniha s velkým avšak nevyužitým potenciálem.

Nicky.ca
05.01.2016 5 z 5

Dopisy na konec sveta je knizka ktora vas chyti uplne od zaciatku a nepusti ani po precitani. Uputa uz len formou akou je napisana. Na konci mi bolo do placu nielen kvoli pribehu ale aj kvoli tomu ze som to uz docitala. :) Odporucam vsetkym.

Peace
05.01.2016 5 z 5

"S člověkem v životě nejvíc zamávají dvě věci - když je v nebezpečí a když ho někdo zachrání."

Znáte ten pocit, kdy po přečtení anotace víte, že kniha, kterou právě držíte, je přesně pro vás? Tak to je případ "Dopisů na konec světa" a mé maličkosti.
Jsem moc ráda, že i po dočtení celého příběhu pocit trvá a kniha se pro mne stala velkým zážitkem. Dopisy osobnostem jsou skvělým zpestřením (kdo by nemiloval Kurta, Janis, Jima nebo Amy). Samotný příběh je hodně niterný a v závěru nechybí místo pro slzičky.
Rozhodně doporučuji!

AndyAmbicio
03.01.2016 5 z 5

Knihu sice ještě nemám dočtenou, ale už teď si u mě vybojovala čestné místo na polici oblíbenců. Bez problémů se vyrovnala Hvězdy nám nepřály. Romantická knížka u které se zasmějete i popláčete.

Ni_kita
30.12.2015 5 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že mi bude vadit že je to vše psané formou dopisů. Ne nevadilo. :) Kniha mě naprosto uchvátila avšak, na první stránce mi dělalo problém se začíst, což se mě nikdy nestává, ale není jiného nic co bych mohla této knize vytknout. :D

PS.: Přiznejme si že mít tuto knihu ve své knihovně, už stojí za to kvůli obálce. :))

Jack333
23.12.2015 4 z 5

"V životě člověk nemusí být jen pasažér..." Naprosto pravdivé. Skvělá kniha a ještě lepší myšlenka - psát dopisy těm, které známe jen z literární či hudební tvorby ;), a tak vyprávět svůj život.

evikt
22.12.2015 4 z 5

Zacinam mit ve svych 31 tyhle yoli knizky rada, hezky se ctou, jsou ze zivota a vzdy na nich najdu neco ze sebe..