Ocásek Ocásek komentáře u knih

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Daisy je mojí první knížkou od autorky a už teď vím, že nebude tou poslední!
Ačkoliv má knížka povětšinou pozitivní ohlasy, tak jsem k ní byla z počátku skeptická, protože je psána formou rozhovorů a já měla strach, že mi tento styl psaní nesedne. Ale to jsem se spletla, styl psaní mi neuvěřitelně sedl. Byla jsem vtažená do příběhu hned od prvních stránek, obracela jsem jednu stránku za druhou a šíleně moc jsem si to užívala!
Ze všeho nejvíc mě uchvátila atmosféra, to bylo prostě něco úžasného - sedmdesátky, sex, drogy a rocknroll. Zamilovala jsem se do postav, do kapely Daisy Jones & The Six a strašně mě mrzelo, že je kapela pouze fiktivní a já si jejich písničky nemůžu pustit na Spotify, protože jsem fakt moc chtěla!
A ten konec? To byla jedna velká emoční jízda, kdy jsem zatlačovala slzy a s otevřenou pusou koukala na jednotlivé stránky. Prostě jsem tomu propadla a jsem moc ráda, že se právě tahle knížka dočká seriálového zpracování!

4,5/5

11.02.2023 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Konečně jsem si i já přečetla třetí díl Dvorů a nemám slov!
Nerada bych vám něco vyspoilerovala, tak děj v téhle recenzi asi úplně vynechám a zaměřím se hlavně na ty pocity, které ve mně Dvůr křídel a zmaru vyvolal, protože to bylo něco neskutečného…
Zcela upřímně vám říkám, že jsem ještě nikdy u žádné knížky nebrečela tak moc (ani u knih CoHo ne, a to u je co říct), jako tomu bylo u téhle. Mám pocit, že to budu rozdýchávat ještě hodně dlouho, ale stalo to za to! Úplně všechno, všech těch 720 stran, které jsem přečetla za čtyři dny, protože jsem to prostě nemohla odložit a hltala jsem jednu stránku za druhou…
Přísahám na hvězdy, které naslouchají a na sny, které se plní, že lepší sérii už asi nikdy v životě číst nebudu! A v mých očích už nikdy nikdo nepřekoná Rhysanda, to jsem si stoprocentně jistá!

09.02.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Sedm rozhovorů se sedmi různými lidmi různého věku a různého společenského postavení. Sedm velmi silných, emotivních, drsných, ale skutečných příběhů, které jsem poslouchala jako audioknihu.
Každý rozhovor načetl jiný interpret/interpretka, a to fungovalo skvěle. Každý rozhovor byl jiný, ale v každém se našlo něco, co mě šokovalo.
Myslím si, každý z nás má alespoň trochu povědomí o životě v KLDR, ale přiznám se, že tohle jsem opravdu nečekala. Pokud na tuhle knížku máte žaludek, tak byste si ji určitě měli přečíst - otevře vám oči, začnete si vážit věcí, které jsou pro nás samozřejmostí a uvědomíte si, jak jsou naše problémy malicherné ve srovnání s těmi, jaké musí snášet obyvatelé KLDR.

04.02.2023 5 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Myslím si, že pokud jste posledních pár měsíců nežili někde pod drnem, tak jste Stačí mávnout křídly už určitě zaznamenali. A to je jedině dobře, protože tahle knížka si všechnu tu pozornost rozhodně zaslouží!
Víte, co na téhle knížce miluji ze všeho nejvíc? Postavy, které jsou úžasně vykreslené a hlavně uvěřitelné. Hlavní hrdinka Cilka je neskutečně silná potom všem, čím si musela v minulosti projít. Jsem na ni neskutečně pyšná za to, jakým vývojem během knížky prošla! Myslím si, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že každá/každý z nás by si zasloužil takové přátele jako je Robert a Damian!
Dalším velkým plusem této knížky jsou krátké kapitoly a styl psaní, díky kterému vám mizí stránky pod rukama. Opravdu byste nepoznali, že se jedná o prvotinu. Navíc se střídají kapitoly z přítomnosti s kapitolami z minulosti a občas končí tak otevřeně, že vás to prostě nutí číst dál a dál!
SMK je knížka s obrovským poselstvím! Řeší se v ní hned několik těžších témat, ale nemusíte se bát, že by knížka byla jedna velká depka, tak to vůbec není. Já se třeba u knížky smála nahlas hned několikrát, a dokonce zde najdete i špetku romantiky.
Prostě jedna z nejlepších knížek minulého roku a jedno obrovské doporučení! Právě teď jsem SMK přečetla už podruhé, a rozhodně ne naposled!

03.02.2023 5 z 5

Snad jednou Snad jednou Amélie Salingerová

Snad jednou je doplňková knížka k Alespoň prozatím, kterou jsem četla loni na podzim a byla jsem z ní naprosto nadšená! A stejně nadšená jsem i ze Snad jednou!
Je to nádherně zpracovaná jednohubka z pohledu Jakuba, kterou jsem přelouskala za jeden večer. Dozvíte se, co se Jakubovi hodilo hlavou v Alespoň prozatím (je tedy dobré mít AP již přečtené, a nebo možná ještě lépe - číst obě knížky zároveň!), ale také zavítáte na letní lukostřelecký tábor.
Objevuje se zde nová postava - Tomáš - Jakubův nejlepší kamarád. Jako pardon, ale Tomáš je ještě lepší než Jakub a já nutně potřebuju, aby měl i on svoji vlastní knížku! Jejich chatové konverzace byly legendární, upřímně jsem se takhle dlouho u ničeho nezasmála.
Pokud se vám líbilo Alespoň prozatím, tak Snad jednou budete milovat!

15.01.2023 5 z 5

Miluji svět Harryho Pottera a právě Draco Malfoy patří mezi mé nejoblíbenější postavy! Lhala bych, kdybych vám tvrdila, že jsem nebyla platonicky zabouchnutá do Toma Feltona… takže jistě chápete, jak moc jsme se na tuhle knížku těšila a ona i tak předčila veškerá moje očekávání!
Tom nás provede svými hereckými začátky, seznámí nás se svou ,,mudlovskou’’ rodinou a přes první natáčení se dostaneme až k Harrymu. Téměř většina vyprávění se točí právě kolem Harryho. Jsem hrozně moc ráda, že jsem mohla svět čar a kouzel poznat zase z jiné stránky a užívala jsem si vtipné historky z natáčení. Pak to celé tak trochu zvážnělo a Tom nás provedl i svou temnější částí života.
Jeho příběh ocení samozřejmě zejména fanoušci Harryho Pottera, ale myslím si, že tahle knížka by se vám mohla líbit i tak, protože má obrovský přesah. Má své mouchy, ale je napsaná srdcem. Je plná humoru, upřímnosti, pokory a respektu. A pokud Tom napíše ještě někdy něco moc ráda si to přečtu, protože opravdu psát umí!

5/5⭐️ A asi jsem se znovu platonicky zamilovala!

15.01.2023 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Wow, tohle bylo geniální!
Já Metu poslouchala jako audioknížku a byl to hodně intenzivní zážitek. Připadala jsem si, jak kdybych seděla u kafe se svou kamarádkou, která mi vypráví opravdu napínavý příběh a já hltám každé její slovo. Zvládla jsem to poslechnout na dva zátahy, protože jsem se absolutně nemohla odtrhnout.
Ze začátku jsem se malinko ztrácela v časových rovinách a občas jsem měla pocit, že je v knížce až moc anglicismů a hovorových výrazů, ale to nic nemění na tom, že je tahle knížka plná důležitých témat, o kterých je třeba mluvit - sexuální násilí, stalking, znásilnění, hledání identity a spousta dalšího!
S hlavní hrdinkou Lenkou jsem moc nesympatizovala, ale dokázala jsem se do ní vcítit a cítila jsem její strach a zoufalství. Mnohem víc mi sedla Debi, ta byla skvělá!
Co ale do teď nechápu je, jak Pavel Bareš dokázal to, že napsal takhle skvělou knížku z pohledu mladé dívky, protože to bylo tak moc uvěřitelné a nechybělo tomu vůbec nic…
Poslední kapitola mě dostala, najednou do sebe všechno zapadlo. Rozhodně jsem Metu nečetla/neposlouchala naposledy, protože tahle knížka mě donutila přemýšlet!

07.01.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Dechberoucí, silná, ale nádherná knížka, která ve mně vyvolala neuvěřitelné množství pocitů.
Chvíli jsem si musela zvykat na autorčin styl psaní - krátké a úderné věty, které neobsahují nic navíc, ale ani jim nic neshází, dodávají knize spád, takže vám celá kniha uteče neskutečně rychle. Audio verze je navíc krásně namluvená Evou Josefíkovou a já tak musela poslouchat každou volnou chvíli!
Příběh mladé židovky Zuzany Liebeskindové je rozdělený do třech části - dětství, dospívání a dospělost. První třetina je téměř bezstarostná, seznamujeme se s hlavní hrdinkou Zuzanou a jejími přáteli Janem a Hanušem.
Mně osobně byl nejvíce sympatický Jan. K Zuzaně jsem si trošku musela hledat cestu, ale nakonec jsem si ji také oblíbila a musím říct, že je to neskutečně silná mladá žena, která se nevzdávala ani po tom všem, čím si musela v životě projít. K Hanušovi se asi ani vyjadřovat nechci, chtělo se mi z něj zvracet…
Situace v koncentračním táboře je zde vyobrazena na jedničku, bylo mi neskutečně úzko a běhal mi mráz po zádech, když jsem to poslouchala, ale to jsem ještě netušila, že stejně velké peklo na Zuzanu čeká až po návratu z tábora!
Pro mě byl Zuzanin dech nezapomenutelným zážitkem, který bych vám moc moc chtěla doporučit!

07.01.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Vždycky když zjistím, že u nás bude vycházet nová knížka od Colleen, tak vím, že ji stoprocentně musím mít, protože autorka mě ještě nikdy nezklamala a její knížky jsou pro mě vždy sázkou na jistotu a Kosti v srdci, které vyšly poměrně nedávno, nejsou výjimkou!
Hlavní hrdinkou knížky je Beyah, která to neměla v životě úplně jednoduché a už se nemůže dočkat až vykročí na cestu k lepším zítřkům, ale od vysněné budoucnosti ji dělí ještě dva měsíce, které má Beyah v plánu prostě jen nějak přežít, ale pak se na scéně objeví její nový soused Samson…
Já jsem si k oběma musela během knížky trochu hledat cestu, protože mi na první dobrou k srdci úplně nepřirostli, ale nakonec jsem si Beyah i Samsona docela oblíbila.
Příběh, který je opět neuvěřitelně čtivý, se zpočátku tváři jako nevinná romantická knížka, ale to by nebyla Colleen, kdyby do knížky nevložila nějaké to těžší téma a neudělala z toho emoční horskou dráhu!
Musím se přiznat, že jiné autorčiny knížky se mnou dokázaly zamávat ještě mnohem víc, ale i Kosti v srdci jsou skvělé a rozhodně si zaslouží vaši pozornost!

22.12.2022 4 z 5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Za poskytnutí knížky k recenzi děkuji @humbook a @humbook_blogeri.

Už když jsem poprvé držela v ruce knížku Křídla vážky, tak jsem tušila, že se mi bude líbit, ale rozhodně jsem nečekala, že z ní budu takhle nadšená!
Příběh je vyprávěný z pohledu hlavní hrdinky Eleny, která mi přirostla k srdci hned od první kapitoly. Doopravdy se mi ještě nestalo, abych toho s hlavní hrdinkou měla tolik společného, a to ať už šlo o četbu, krasobruslení, snahu vystudovat medicínu, a nebo celkově o její charakter! Oblíbila jsem si i Jáchyma či Dannyho a zamilovala se do Tadeáše.
Romantická linka je jedno velké klišé, ale skvěle napsané klišé, u kterého se budete usmívat jak měsíček na hnoji a budete si neskutečně užívat tu chemii mezi postavami!
Moc mile mě překvapil i autorčin styl psaní, vůbec bych nepoznala, že se jedná o její prvotinu. Už dlouho se mi totiž nestalo, že bych celou knížku přečetla za méně než 24 hodin a navíc jsem se u knížky musela nahlas smát, a to hned několikrát.
(SPOILER!)
Je mi jasné, že se najde někdo komu závěr knihy pokazí celkový dojem, ale u mě to bylo přesně naopak. Strašně se mi líbilo, že knížka nekončí přeslazeným happyendem, jako tomu u jiných romantických knížek bývá, ale končí realisticky.
(KONEC SPOILERU!)
Myslím si, že vám Křídla vážky mají rozhodně co předat. Já vám knížku moc moc doporučuju a budu ráda, když jí dáte šanci, protože je opravdu skvělá!

12.11.2022 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Na Selekci nikdy nebudu moc stará… Letos jsem se k Selekci vrátila už potřetí a je pořád stejně skvělá, jako když jsem ji před šesti lety četla poprvé!
Miluju ten krásně vykreslený svět, ve kterém se celý příběh odehrává a celkově ten nápad napsat YA romantickou dystopii - je to dokonale vymyšlené do posledního detailu! Knížka je čtivá, že ji nebudete chtít pustit z ruky a budete si připadat jako v moderní pohádce.
America je sympatická hlavní hrdinka - místy tvrdohlavá, je obyčejná a přesto jedinečná… A to jsem vám ještě neřekla to nejlepší na celé knížce, to je princ Maxon (opovažte se někdo říct, že jste team Aspen)
Tohle je ideální knížka k tomu, aby vám otevřela bránu do světa YA knih… a pak se k ní budete ještě několikrát vracet, stejně jako já!

22.10.2022 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

,,Musíš plavat dál.’’
,,Už nemusíš plavat dál, Lily, už jsme u břehu.’’

U které knížky jste doplatili na příliš vysoká očekávání?

U mě to bude právě Námi to končí, kde jsem pocítila mírné zklamání, ačkoliv samotné knížce chybí k dokonalosti jen velmi málo!
V první řadě jsem byla absolutně nadšená z postav, které v knížce jsou! Hlavní postavu Lily jsem si zamilovala - stoprocentně jsem chápala její pocity, její uvažování a rozhodování. Ryle je také skvěle vykreslená postava, ačkoliv mně svým chováním moc sympatický nebyl. Naopak Atlas je asi moje nejoblíbenější mužská postava ever ze všech knih od CoHo!
Celý příběh začíná jako milá oddechová romantika, ale to by nebyla Colleen, aby do své knížky nezasadila nějaké to vážné téma, která vás emočně vyždímá. To, o které konkrétní téma jde vám říkat nechci, protože to není ani v anotaci a myslím si, že nejlepší je, když se to dozvíte až ze samotné knížky.
Lhala bych, kdybych řekla, že mě to nezasáhlo, zasáhlo a hodně, ale jiné knížky od autorky (hlavně To nejlepší v nás) mě prostě emočně zničily a poznamenaly ještě mnohem víc! A odsud právě pramení to moje mírné zklamání…, ale musím říct, že doslov autorky mě opravdu dostal!
Říkám to u každé recenze na knížku od Colleen, ale klidně to ještě jednou zopakuju… knížky od Colleen prostě chcete číst!

09.10.2022 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Pokud mě sledujete už delší dobu, tak pravděpodobně víte, jak moc miluju Kudy ke hvězdám, a proto pro vás asi nebude žádným překvapením, že jsem se do autorčiny další knížky pouštěla s velkým očekáváním.
Hned velké upozornění na začátek - pokud máte ve zvyku si před čtením knihy číst anotaci (což já nedělám, takže jsem save!), tak tady to doporučuju nedělat, protože si dopředu vyspoilerujete celou hlavní zápletku, která je jinak opravdu skvělá.
A teď už k samotné knížce. Začátek měl na můj vkus trochu pomalý rozjezd, ale o to víc jsem se kochala prostředím, do kterého je knížka zasazena a upřímně neznám jinou knížku, která by měla takový letní vibe - moře, slunce, písek, surfaři - ani jsem nemusela jet k moři, abych tohle všechno zažila.
Knížka má také sympatické hlavní hrdiny, které si ihned oblíbíte a budete jim od první chvíle držet palce. Zamilovala jsem si i tátu hlavní hrdinky, a nebo třeba Gracie, která by si určitě zasloužila svůj vlastní příběh.
Líbí se mi, že knížka není jen feel-good, ale je zde zmíněno hned několik těžších témat a mimo jiné i taky jeden z mých největších strachů.
Rozhodně můžu Na jedné vlně moc doporučit ačkoliv Kudy ke hvězdám si mě přece jen získalo o malinko víc.

26.09.2022 4 z 5

Alespoň pár kapitol navíc Alespoň pár kapitol navíc Amélie Salingerová

Moc krásná bonusová knížka k Alespoň prozatím, kde najdete hned dvě bonusové kapitoly, a nebo například medailonky betačtenářů!

07.09.2022 4 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Už ve chvíli, kdy jsem Alespoň prozatím vybalila ze svého YA čtu boxu jsem tušila, že se mi tahle knížka bude líbit nejen zvenku, ale i uvnitř, ale ani ve snu by mě nenapadlo, jak moc úžasnou knížku držím v rukou!
Alespoň prozatím mi sedlo ve všech ohledech, ať už to bylo stylem psaní, kdy jsem se nejednou smála nahlas a stránky mi mizely pod rukama, a nebo prostředím, ve kterém se knížka odehrává. Obrovské plus jsou i postavy - Jakuba a Marinu jsem si zamilovala, místo v mém srdci si získala třeba i Erika, která byla také skvělá.
Romantické lince nemám absolutně co vytknout, protože byla reálná - hlavní hrdinové nebyli vždy dokonalý (ačkoliv ta chemie mezi nimi je neskutečná), dělali chyby, ale uměli spolu komunikovat, a to je udělalo ještě silnějšími. A ten předěl v půlce knihy - MILUJU!
Nebudu přehánět, když řeknu, že tohle je jedna z nejlepších knížek letošního roku a pokud jste ji do teď nedali šanci, tak to prosím napravte, protože je to dokonalost!
(A já si jdu hned teď objednat Snad jednou!)

07.09.2022 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Od téhle knížky jsem měla vysoké očekávání, protože jsem na ni četla poměrně dost pozitivních recenzí, ale bohužel jsem zklamaná.
Hned od prvních kapitol jsem měla problém se do knížky začíst (přiznávám, že jsem některé pasáže i přeskakovala, jak nudné to občas bylo).
Tuhle skutečnost nevylepšily ani postavy, kdy hlavní hrdinka Cecílie byla nesympatická naivní kravka, Sean - nesympatický manipulátor, kterému jsem nevěřila ani nos mezi očima a nakonec Dominik - sice tajemný a pohledný, ale jako bonus i náladový sociopat.
Celá knížka je zaobalena do jednoho velkého tajemství, o kterém se toho ale moc nedozvíme. Musím se přiznat, že mi to celé nedávalo moc smysl i samotný konec nám žádné odpovědi nedává, naopak jsem byla ještě víc zmatená než na začátku.
Abych nebyla úplně negativní, tak velké plus si zaslouží obálka a ta kapka erotiky, která u mě zachránila tuhle knížku před její zkázou!

02.09.2022 2 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Pokud mě sledujete už delší dobu, tak víte, že knížky od Colleen naprosto miluju a 9. listopad nebude výjimkou.
Knížku jsem hltala hned od první kapitoly, což také není u Colleen nic neobvyklého. Zamilovala jsem si Fallon i Bena a prožívala jejich příběh spolu s nimi. Brečela jsem, smála jsem se, trpěla jsem, ale neskutečně jsem si to užívala - prostě ždímačka emocí jako vždycky.
Zápletka byla opět originální a neskutečně promyšlená. Setkávat se jednou ročně (právě devátého listopadu) po dobu pěti let a mezitím spolu nijak nekomunikovat - to mě tak nadchlo, ale nebyla by to Colleen kdyby si pro nás nepřipravila jeden zvrat za druhým.
Říkám to u každé knížky od autorky, ale tohle prostě chcete číst! 9. listopad pro mě není tou top (to stále zůstává To nejlepší v nás), ale rozhodně patří mezi ty lepší knížky od Colleen.

25.08.2022 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Už dvě hodiny sedím a přemýšlím jak sesmolit smysluplnou recenzi, neusmívat se u toho jako měsíček na hnoji, a nebo se nerozbrečet a zároveň vám nic nevyspoilerovat... a mám pocit, že to asi nedokážu!
Takže stručně a jednoduše - MILUJU TO! Tahle knížka měla naprosto všechno a ještě mnohem víc - neuvěřitelně propracovanou zápletku plnou zvratů, Rhysanda, sympatické postavy, Rhysanda, emoce, sny, Rhysanda a takový přesah, který tahle knížka má.
Asi jste pochopili, jak moc jsem se do Rhysanda zamilovala, ve chvíli kdy začal Feyre vyprávět celý příběh z jeho pohledu, jak to vlastně celé doopravdy bylo, jsem měla slzy v očích.
A ten úplný konec? Byla jsem dojatá a proklínala jsem se, že jsem tuhle sérii nezačala číst dřív!

"Jsem snílek, který se narodil na Dvoře nočních můr"

02.08.2022 5 z 5

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

(SPOILER) Za poskytnutí knížky k recenzi děkuji @humbook a skupině #humbookblogeri #spoluprace.

Hned jak jsem se dozvěděla, že bude Medovník vycházet, jsem věděla, že tuhle knížku chci číst. Anotace zněla skvěle, slibovala něco nového a navíc ta nádherná obálka! Ale to jsem ještě nevěděla jaký hrozný propadák tahle knížka bude...

Já bych asi začala tím pozitivním - knížka se mi četla rychle (díky bohu za to!), prvních pár kapitol se mi líbil i styl psaní a autorčin sarkastický humor, ale čím jsem četla dál, tím to by horší, protože to tu bylo v takovém množství, že to přestalo být vtipné.

Tímhle krátkým odstavcem všechna pozitiva končí a dostáváme se k negativům, která jsem sepsala jen tak ve zkratce do odrážek, protože jinak by tahle recenze byla na tři A4.

- ploché, naivní, nedospělé hlavní postavy, o kterých vůbec nic nevíme a tím pádem ani nemáme možnost si je oblíbit
- spousta vedlejších postav, které se jen tak zjeví a zase zmizí (ano, opět o nich vůbec nic nevíme - reálně si nepamatuju ani jejich jména!)
- děj jsem v téhle knížce nenašla!
- celá kniha se točí okolo neskutečně toxického vztahu, kdy je hlavní hrdinka již několik let zamilovaná do svého kamaráda Matyáše, který s ní ale nechce nic mít a jenom ji využívá... problém mám s tím, že já jsem to Adri absolutně nevěřila a Matyáš sice asi měl bipolární afektivní poruchu, ale v podstatě ji nic neslíbil a k ničemu se nezavázal, to ona byla šílený stalker a podle mě potřebuje odbornou pomoc
- absolutně nemám tušení v jakém časovém rozpětí se tahle knížka odehrává, protože jednou je zima, a pak zase léto
- popkulturních narážek je tady taky milion, ale ty tu knížku úplně nezachrání, spíš naopak
- tak nějak pochybuju, že se nakladatelství rozhodne vydat knížku aniž by četlo rukopis, ale prostě se domluví na vydání jen tak při pokecu v hospodě, jak je to v knížce popisováno
- a konec, tak ten jsem nepochopila už vůbec - byla do něj roky zamilovaná a probrala se takhle rychle (no teda doufám, protože ani ten konec nám moc odpovědí nedává)

No řeknu vám, že kdyby to nebyla knížka na recenzi (a já bych nechtěla, aby na téhle fotce po dočtení vypadala aspoň trochu k světu), tak už by letěla z okna a bohužel ne jednou.

Bezprostředně po dočtení jsem Medovník ohodnotila 1/5, ale teď tak nějak uvažuju nad tím, za co ta jedna hvězdička vlastně byla... asi možná za obálku?!

30.06.2022 1 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Tohle byla taková nádhera!
Jednoduchý a přesto krásný a kouzelný příběh o přátelství, lásce, laskavosti, upřímnosti, bolesti i odpuštění, který ve mně tolik zanechal.
Lepíky jsem opravdu nešetřila a zanechala je skoro na každé stránce a vím, že se k tomuto pokladu budu nesčetněkrát vracet a vsadím se, že v knížce objevím zase trochu jiný význam než nyní, protože v téhle knížce si každý najde to své!
Navíc je knížka doplněná o dokonalé ilustrace i písmo a já jsem hrozně vděčná, že ji můžu mít ve své knihovně!

5/5⭐️

09.06.2022 5 z 5