Medovník s pepřem přehled

Medovník s pepřem
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491262/bmid_medovnik-s-peprem-h2l-491262.png 2 141 141

Skoro každá holka se někdy zamilovala do svého nejlepšího kamaráda, herce nebo zadaného kluka. Matyáš splňuje všechny body, včetně toho, že pro něj Adriana ztratila hlavu. Navíc jí osud hází do cesty jednu absurdní situaci za druhou. Má pocit, že žije v telenovele a nezbývá jí nic jiného, než se obrnit pořádnou dávkou sarkasmu, aby se z nejasných signálů nezbláznila. Jak to dopadne, když se na vás herecký idol nedívá z plakátu, ale přes roh stolu? To se dozvíte v komediálním románovém debutu z prostředí brněnských divadel.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Medovník s pepřem. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (65)

SysaKr
13.07.2024 2 z 5

Zaujala mě anotace a začátek byl fajn. Pak se to ale točilo pořád dokola, jak ona ho chce a vlastně chyběl nějaký děj. Tam nebylo vůbec poznat, čím jí ten kluk tak pobláznil, navíc části psané kurzívou , v těch jsem se ztrácela a nakonec to dojelo na to že postavy vlastně nemají žádnou hloubku.

Cojezoe
26.05.2024 5 z 5

A mně se to líbilo. Bez žádných milionkrát ohraných romantických tropů. Štiplavé jako život sám. Hlavní hrdinka se občas chová jako kráva, ale o to to bylo celé uvěřitelnější. Chovala jsem se v tomhle věku dost podobně. Četba odsejpala, ráda jsem se ke knížce vracela a teď s odstupem mi ten příběh docela chybí a klidně bych snesla pokračování.


Niu
09.03.2024 3 z 5

Tuhle knížku jsem si koupila a chtěla ji přečíst právě na základě recenzí tady na Databázi. Dala jsem to za den.
Možná budu mít problém vyjádřit vše, co bych ráda.
Chápu rozporuplné komentáře jedna hvězdička vs. pět.
Pokud vás nikdy za život napotkala podobná situace, ať už mělo jít o potencionálního partnera nebo čistě přátelský vztah, kniha vám bude připadat hloupá. Pokud se tak stalo, můžete si gratulovat, že jste vše odhalili dříve než Adri a své chyby neopakovat.
Já měla pár let zpátky po vydání knihy situaci podobnou a říkala si, možná by to stálo za úvahu přečíst si to, ale sešlo z toho. Před několika měsíci o něco víc děsnou situaci, a proto jsem neváhala a knížku koupila. Věděla jsem, že potřebuju situaci uchopit s nadhledem, třeba za pomoci někoho, kdo se v tom topí taky. A brala jsem to tak, že to autorka psala formou terapie, že se ohlédla zpátky v čase a na konci to vše docvaklo.
Jako asi všem, líbila se mi obálka, jež je pro mne i po přečtení záhadou.
Moc se mi nelíbilo to využívání Matyáše kvůli lístkám do divadla. Vztahy byly opravdu velmi povrchní včetně dialogů. Během knihy uplynuly asi tři čtyři roky, jestli jsem dobře počítala. Matyáš byl opravdu zdařilý manipulátor, který uměl hrát na správnou strunu, ale vlastně vůbec nevěděl, co chce.
I když jsem náplava, už dlouho v Brně bydlím a strašně mi tam to Brno chybělo. Docela mě štve, když hlavní hrdinové prolívají kapitoly alkoholem. Bohužel ani takový ten free život mejdanů nedokážu úplně ocenit, zvlášť s lidmi, které sotva znám. O tom, že má Adri kočku a nějaké živé rodiče se dovídáme pořádně až na konci knihy. Velmi zmatená jsem byla z odskakování v časových osách. Příběh plaval dost po povrchu. Ale četla jsem, chtěla jsem číst až do konce, i když čtení ve mne otevíralo staré rány. Ale třeba to byla dobrá forma terapie - vědět, jak pro příště věci nedělat.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Billy Summers, Medovník s pepřem a další knižní novinky (20. týden)

15.05.2022


Citáty z knihy (3)

Alkohol je děvka, která prodá vaši sebeúctu nejnižší nabídce.


To není o tom, že si nevěřím, Matyáši. A pokud to tak někdy vypadá, věř, že je za tím něco úplně jinýho. Když nejsem spokojená se svým výkonem při rozhovoru nebo dobytou metou, je to proto, že vím, že mám na víc. Očekávám od sebe víc, protože vím, že na to zkrátka mám. A protože to chci.


Občas něco prostě víme, ale dusíme to v sobě. Hodíme na to kupu polštářů a pro jistotu pár plakátů Justina Biebera, abychom se toho fakt nikdy nedotkli.


Kniha Medovník s pepřem v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených147x
ve Čtenářské výzvě18x
v Doporučených3x
v Knihotéce117x
v Chystám se číst87x
v Chci si koupit23x
v dalších seznamech7x

Štítky knihy

humor romantika

Autorovy další knížky

2022  45%Medovník s pepřem
2023  69%Slovodějky