Pravidla pro holky

Marin je vynikající studentka, píše do školních novin a po střední škole chce ve studiu pokračovat na Brownově univerzitě. Budoucnost vypadá zářně – a její angličtinář pan Beckett oceňuje, jak píše, a povídá si s ní o knihách. Když ale učitel zajde v jejich „vztahu“ příliš daleko, je Marin v šoku a zmatená, protože neví, co se vlastně stalo. Může za to všechno ona? Když konečně sebere odvahu celou situaci řešit s vedením školy, nikdo jí nevěří. A ona ho navíc musí dennodenně vídat při hodinách, a ještě snášet jeho poznámky. Marin to však nehodlá vzdát. Využije své pozice redaktorky školních novin a založí feministický čtenářský kroužek. Nalezne tak překvapivé spojence, třeba Graye, kterého dosud považovala za kluka, co se otočí za každou sukní. A když události ve škole i v jejím osobním životě začnou nabírat nebezpečné obrátky, musí vzít Marin život do svých rukou a napsat si vlastní pravidla...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466899/big_pravidla-pro-holky-S12-466899.png 458
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Rules for Being a Girl, 2020

Kniha Pravidla pro holky

Anett525

Nooo,jako když se vezme v potaz,že jsem na takové knížky stará, tak to nebylo špatný. Jen teda ta Marin, to bylo dílo...Četlo se to samo, přečetla jsem za jeden den,ale vím,že jednou a stačilo.

l_konecna

(+ SPOILER) Od knihy jsem čekala něco víc + hlavní postava Marin mi občas lezla na nervy a dělala úplně debilní rozhodnutí např. Čmárala tomu idiotovi na auto, vím že tam něco takového asi být muselo aby dostal nějakou “karmu” ale tohle mi přišlo jako “meh, to se sem nehodí” mohlo to být lepší. Taky její vztah s Greyem mi připadal zvláštní + jak na něho Marin začala řvát za nic a pak se zase jen tak usmířili. Na to že má kniha 200 stran mi trvalo celkem dlouho jí přečíst, každopádně celkově se to asi dá ale znovu bych si to nepřečetla

Karolin77

Skvělá kniha, která by se měla dostat k více čtenářům s dobře zpracovanými důležitými tématy !
Hlavní hrdina Marin mi sedla a fandila jsem jí, i když se proti ní jak se říká spiknul celý svět.Byla odvážná a měla smysl pro spravedlnost. Měla jsem jí ráda.Gray byl také fajn, ale romantika mezi nebyla nic moc. Necítila jsem mezi nimi žádnou chemii a jejich vztah byl na můj vkus až moc rychlý. Ale to nebyla hlavní myšlenka knihy, jen jí to doplňovalo. Některé postavy mi přišli natvrdlé. Učitel češtiny hlavní hrdinky také nebyl svatý a byla jsem ráda jak to s ním nakonec dopadlo. Boží mlýny melou pomalu ale jistě.
Ředitel školy byl hrozný...... Opravdu to byl hrozný chlap, vůbec se mi nelíbilo jak se chová k ženám. Svým chováním mě naštval a nebyl jediný.
A o to v téhle knize především jde. Je o ženách o jejich síle, odvaze a o tom, že si nenechají všechno líbit. Nebo aspoň tak na mě kniha působila.
Líbila se mi moc. Co bylo, ale opravdu skvěle byl článek, který naspala Marin do školních novin, ten byl opravdu úžasný ! Konec byl super, i když bych ocenila, aby byl více rozepsány a trochu delší. Ale to už je maličkost.
Knížku moc doporučuji, určitě si zaslouží větší pozornost, jestli Vás nalákala anotace běžte do ní. Určitě si knížku ještě jednou nebo víckrát přečtu znovu.
4,9*/5*

SakiG

Dle anotace jsem čekala víc. Nějak mi tam chyběl ten boj a vzdor. Marin sice štvaly školní špatné poměry ale jakmile došlo na věc tak sklopila uši a jen poslušně kývala. Čtenářský kroužek byl také jen útočiště pro stejně smýšlející duše ale sám o sobě nic nezměnil.
Závěrečné "potrestání" mi přišlo moc urychlené a navíc nedostatečné. Například s ředitelovým dresscodem by se taky mohlo něco udělat...

Jsem to jenom já nebo jste také našli v knize plno textových chyb?

Bebe2004

Asi jsem čekala o trochu víc. Nevím, hlavní hrdinku jsem si sice nijak moc neoblíbila, ale s mnoha jejími názory jsem souhlasila. Čekala jsem, že to bude ví o těch "pravidlech". Protože příběh jako taková byl podle mě dost nijaká.

katasokolov

Od autorky Sexu ve městě jsem čekala větší pecku. Celkově jsem z knihy dost zklamaná a hlavní postava Marin byla hodně na přesdržku :-(. Samotné téma knihy je samozřejmě důležité a je super, že se takováto témata v literatuře a kinematografii zpracovávají, ale tahle kniha bohužel za mě jedno velké NE!!! Na to, že má nějakých 200 stran jsem ji četla neskutečně dlouho a absolutně vůbec mě ničím nezaujala a ani neobohatila, no a jedinou zajímavou postavou tam byla Marinina babička. Na podobné téma vám ale můžu doporučit film Promising Young Woman, který za původní scénář získal Oscara. Z letošního roku jsou v rámci podobného tématu mnohem lepší knihou Holky odnikud!

alena0268

Tohle je jedna z těch knih, která ve vás zůstane a vy si musíte dát chvilku, abyste ji strávili. V tom pozitivním slova smyslu.
Neskutečně oceňuji, s jakou lehkostí byla předána tak důležitá témata. Nenuceně, nenásilně a nesmírně čtivě. Rovnou se skočilo do děje, žádná zbytečná okecávačka.
K tomu všemu uspokojivé rozuzlení.
Po všech stránkách jsem z knihy nadšená a doporučovala bych ji každému na potkání. Holkám, aby viděly, že nejsou samy. Klukům, aby viděli, proč se občas samy cítíme.
Jen houšť, jen víc a větší kapky. Rozbijme vody silnými, ale uvěřitelnými hrdinkami, které si dovolí být i slabé a přesto jim to neubírá na hlasu.
A ten konec?
Třešnička na dortu.

spencer

Pravidla pro holky byla skvělá kniha zabývající se poměrně aktuálním a důležitým tématem. Některé části vás rozzuří, zatímco při jiných budete cítit tu girlpower, pro kterou jsme všichni přišli - nebo snad ne?
Myslím, že se bude líbit všem věkovým kategoriím už jen kvůli tomu, že pojednává o nevyslovených pravidlech, kterými by se ženy měly řídit ve společnosti, aby byli všichni spokojeni. Rozhodně doporučuji.