Nika151 Nika151 komentáře u knih

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Přijde mi, že se autorka snaží více líčit děj a okolí, než emoce, které postavy prožívají. Ale mě to tam vůbec nechybělo. Dokázala jsem si to jednoduše domyslet. Přeskočí se třeba i půl rok, aby prostě děj plynul. Konec byl napínavý a vlastně mi to nedá - čtu hned druhý díl. Doporučuji.

17.08.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po přečtení této knihy mi je hezky, hned mám zájem si zvelebit více dům a přemýšlet nad designem. O něm kniha je, ale hlavně o stylu hygge, útulnosti, životním klidu a štěstí. LASKAvost prýští z každé stránky. Také bych si dala něco dobrého k jídlu :) hlavní hrdinka si díky několikadenní pracovní cestě do Kodaně uvědomí, co je v životě důležité a také se podle toho na konci zachová..určitě si přečtu další knížky od autorky.

11.08.2021 5 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

(SPOILER) E.L.James si udržuje svůj vysoký standard, a pokud se Vám líbily předchozí knížky, tak tato rozhodně potěší:) přečtu si i poslední dil..Oproti předchozímu dílu Christian trosku “vyměkl”, ale ničemu to nevadí. Je to více romantické, hlavně kvůli žádosti o ruku a uvědomění si, ze miluje..Je více i vysvětlena jeho nehoda vrtulníku.

05.08.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Já hlavně nemůžu uvěřit tomu, ze Stmívání vyšlo před 16 lety. Tenkrát to bylo pro mě “něco”, chtěla jsem poznat svého Edwarda. A teď mám manžela a dvě děti :)) přiznám se, ze upír už pro mě nebyl tak přitažlivý jako dříve, ale atmosféra se aspoň trochu přiblížila mému náctiletému já. Kniha by mohla byt tak o polovinu tenčí, prostřední část se mi četla dost těžce a na me se vlekl dost i konec. Bavilo me číst myšlenky ostatních, které Edward slyší a celkově se více dozvíte o upíři rodině. Doporučuji těm, co četli ságu.

11.07.2021 4 z 5

Maybelline: Příběh značky a rodinné dynastie Maybelline: Příběh značky a rodinné dynastie Bettie B. Youngs

Začátek byl dost zdlouhavý, pořad se opakovalo jedno téma - prosperita a následně úpadek a tak dokola. Řekla bych ze od půlky zajímavější. Vůbec jsem netušila, co stojí za touto značkou a příběh je zajímavý..

19.06.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Já jsem autorce už vzdala hold v recenzi první knížky. Je až neuvěřitelné, kolik zápalu a energie věnuje psaní této trilogie. To je výjimečné, a proto stojí za to, je otevřít a přečíst. Přiznám se, že nemám rada témata války, ale zde je v popředí líčení pocitů a příběhů. Druhý díl je lepší:)

31.05.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nemohla jsem se dlouho začíst, což u mě nebývá zvykem. Takže strhávám hvězdičku. Každopádně se mi líbilo, ze jsem nevěděla, jak kniha skončí. Myšlenky jednotlivých žen byly dobře popsané. Vadily mi komentáře ostatních lidi vyšetřovateli, které byly na konci každé kapitoly.

14.05.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Těch pět hvězd si autorka zaslouží více než stoprocentně :) ani si neumím představit, kolik úsilí musela vynaložit při zjišťování reálií z doby, do které je kniha zasazena. Byly tam pasáže, které jsem chtěla mít za sebou, abych věděla, jak pokračovala moje oblíbená dějová linka..ale to je normální u většiny knížek. Často jsem byla napnutá, zvlášť jak zvládnou válku. Řekla bych, ze knihu by si měl přečíst každý, kdo si myslí, ze má těžký život.

02.05.2021 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Co napsat k třetímu dílu jiného, než ze je to krásné završení všeho a myslím, ze jsme všechny přály Lou, aby našla toho pravého.

21.04.2021 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Začátek takový rozpačitý, trochu jsem se bála, abych se začetla. Zvlášť když jsem právě skončila s Jako hvězdy v temné noci (a to je fakt pecka). Líbilo se mi číst si o Lou, je taková sympatická a těším se na další díl. Každopádně Jojo má lepší knížky ;)

12.04.2021 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Přečteno během dvou, tří dnů, jak to bývá u mě zvykem při otevření knížky od těchto autorek. Kdo chce romantiku a čistou lásku, nemůže s nimi šlápnout vedle. Ano, nečekám extrémní zápletku s významných filosofickým přesahem, ani jí nechci..nechávám se unášet světem, kde vím, že to dopadne dobře a láska nakonec zvítězí. Griffin je sympaťák s velkou dávkou pochopení a Luka je trhlá, milá slečna žijící s prasetem.

07.04.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

U Jojo jsem zvyklá na výkyvy v kvalitě knížek a ne všechny jsem od ní dočetla. Ovšem tohle se jí opravdu moc povedlo, nemám ani slov k originalitě námětu, je to báječná knížka a ráda se k ní vrátím. “Možná nemůžeme chtít víc než to vědomí, že něco tak krásného existuje.”

03.04.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Je to mé první setkání s autorkou a jsem naprosto nadšená. Má to vše, co jsem chtěla. Romantický příběh bez přemíry sexu, cestování (zvlášť v tohle době), kvalitní jídlo, styl hygge, který je mi sympatický. Tohle chci číst, když mám všeho kolem dost a hledám odpočinek..Jedním slovem bych nazvala knihu jako LASKAvou.

14.03.2021 5 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Tato autorka mě nikdy nezklamala. Hunter jako správný lovec, po několika měsících od prvního kontaktu vystopuje Natalii a předloží ji lákavou nabídku sexu, několika “sexů”, a ona po přijme, protože je to k sobě táhne. Každý má jizvy z minulosti a zvlášť se řeší ty Hunterovi. Každopádně může to dopadnout špatně?;) čtivé, romantické, nenáročné

02.03.2021 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Děj má rozhodně spád, autorka neplýtvání zbytečnými popisy a “jde rovnou k věci”. Knížka je dost nabitá sexem, ale není to extrém. Bennett jako šéf je opravdu buzerující, ale není to podle mě tak hrozné jako třeba v knize Kontrakt. Chloe je dost drzá a zakládá si na svém spodním prádle, které musí být velmi luxusní :) odpočinkové, nenudné, za pár dnů přečteno.

21.02.2021 5 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Příběh Alessie a Maxima je hodně romantický, a jak k teto autorce patří, tak nechybí dramatická zápletka. Kdo hledá takovou tu krásnou čistou lásku, která hory přenáší, musí si tuto knížku přečíst :) líbí se mi styl jakým autorka píše, překlad je taky kvalitní (takže se u milostných scén nezarazite u každé druhé věty..). Ráda si knížku přečtu znovu.

16.02.2021 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Hlavní hrdince nelze upřít její pozitivní přístup k životu a k nelehké situaci, ve které se ocitla. Líbí se mi její “jebat-na-to” seznam (i když nemohl se vymyslet lepší překlad?), kde si sepisuje všechno - i zcela bláznivé- řídit kamion - co by chtěla zkusit/udělat/zažít..Hlavní hrdina je normální miliardář :) oba jsou sympatičtí, laškuji spolu a vytáčí se (proto ten název), ale není to vyloženě “nesnášenlivost”, jakou jsem si představovala.

28.01.2021 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

V této knize je více dějových linek, děj se odehrává za války a také v současné době. Opět autorka krásně popisuje Bretaň, místní legendy, víly, čarodějnice, přírodu. Místy je kniha tajemná, dost romantická a bohužel i smutná. Zvlášť příběh Maelle bych vyzdvihla jako nejlepší a také v knize nejzásadnější. Líbilo se mi, ze jsem do posledni chvíle netušila, jak vše dopadne. Těším se na další autorcinu knihu, píše čtivě:)

09.01.2021 5 z 5

Mathildino tajemství Mathildino tajemství Corina Bomann

Řekla bych, ze druhy dil pokračuje v tom standardu prvního. Tudíž pokud se vám líbil, tak neváhejte a přečtěte si i tento. Dozvíte se, jak pokračuje osud Agnety, Lennarda, jejich synů a samozřejmě Mathildy, hlavní hrdinky. Tentokrat zasazené do předválečných let 2. světové války a také do 2SV. Kniha konci přesně s koncem války.

29.12.2020 5 z 5

Agnetino dědictví Agnetino dědictví Corina Bomann

Nechala jsem se přesvědčit a přečetla si i něco jiného, než román ze současnosti a neprohloupila jsem. Líbí se mi povaha Agnety a Lennarda. I přes tragédie, které se v knize odehrají, to je relativně pohodové čtení. Trochu jsem se bála, aby do knihy nebyla až příliš zavlečena 1. světová ..a naštěstí se mé obavy nenaplnily. Přečtu si rada i další dil..

11.12.2020 5 z 5