Nika151 Nika151 komentáře u knih

Všechno, co dáme Všechno, co dáme Kerry Lonsdale

Poslední kniha v sérii, která se věnuje Ianovi, zejména jeho minulosti a hledání své mámy. Zároveň se setkáme se všemi postavami z minulých dílů a vše se hezky uzavře. Nedoporučuji číst samostatně, děj na sebe podstatně navazuje. Čtivé, zajímavé téma psychické poruchy, citlivé a romantické. Téma řešení vlastní minulosti proto, aby současnost a budoucnost byly lepší a čistější. Řešení vnitřních zranění, aby neovlivňovala další život.

02.04.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Coleen umí skvěle v čtenáři probudit zmatek, zda to, co četl je nebo není “skutečné”. Toto je moje druhá kniha a v obou téma pravda nebo lež bylo vidět. Romantické, erotické, dojemné, jen zcela lehce “thrillerové”. Kniha obsahuje jeden den v roce hlavních hrdinů Bena a Fallon, dle názvu 9.11. po dobu pár let. Skutečná láska vydrží kde co..obsahuje dost filosofických myšlenek, jak člověk má žít svůj život a neponorit se do života někoho jineho. Jen vystoupením ze svého pohodlí zjistíme, kým vlastně jsme.

Já i chápu nízký věk hlavních hrdinů. V tomto věku věříte v tak silnou lásku a chcete na ní čekat. Nic Vás netlačí.

01.04.2022 5 z 5

Monology Monology Milan Kundera

Již jsem básně četla několikrát, ale pořád ve mě nejvíce rezonuje Slina ve vlasech. Čtení vyvolá spíše melancholickou náladu, úplně si nejsem jistá, jestli je dobré číst v rozchodové fázi. Právě konce mi přijdou jako hlavním tématem, kterými ke kniha protkána. Konec vztahu, konec života. Nevěra.

31.03.2022 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

U autorky nelze šlápnout vedle, zatím jsem nezažila velký výkyv a u této knížky tomu není jinak. Řeší se především začínající vztah mezi Drewem a Emerie, nejsou zde žádné vedlejší linky, trochu pohledu do minulosti Drewa. Vtipné, svěží, erotické. Odpočinkové čtení na pár dní dá aspoň trochu pocítit to, jaké je být s Alfa samcem..

31.03.2022 5 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Oddechový příběh o Kendall, která neví, co si počít se životem a tak “ohroženě” vyráží na cestu do Ria…,myslím, že anotace vystihuje knihu dokonale. Líbí se mi cestování, autorky jsou skvělé a Carter je sexy. Dostala jsem to, co jsem čekala. Doporučuji.

Mám výhodu/nevýhodu, že o čem čtu před spaním, o tom se mi zdá. V tomto případě byl suprový sen.

Jen jedna věc: Nemůže někdo změnit obálky knih autorek?

29.03.2022 5 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Dávám plný počet hvězdiček, i přestože jsem se nemohla začíst. Pasáž, která se odehrávala v Německu, byla zbytečně zdlouhavá. Autorka ráda květnatě popisuje prostředí a krajinu, pravda je, ze by mohla trošku ubrat. Nicméně příběh v Africe je krásný, není to taková ta typická “lovestory se zaručeně dobrým koncem”, kde od začátku tušíte, co se bude odehrávat. Určitě si přečtu další díl.

26.03.2022 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Děj má od začátku spád, ani chvilku se nenudíte. Autorka píše s humorem, který je příjemný. Líbí se mi, že Ben Seru s vtipem “uhání” k prvnímu rande, což se v podstatě děje po většinu knihy. Je mezi nimi velká přitažlivost a jak to tak bývá - každý z nich má velké temné tajemství. Doporučuji.

18.03.2022 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Musím strhnout jednu hvězdičku a to za zvláštní úvod, napadlo mě, ze bych to i nedočetla. Básně mi přišly jako od pubertaka, celkově mi chování hlavních hrdinů přišlo dost dětinské. Nicméně jsem knihu neodložila a druhá půlka už byla výrazně lepší, i když dost předvídatelná. Ale to se u romantických knih téměř předpokládá. Souhlas s tím, že příběh je čtivý a autorka umí vtipně vykreslovat situace..

15.03.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Úžasný námět, miluju filosofovaní tohoto směru - různé cesty budoucnosti, život sám o sobě a jeho možnosti, rozhodnutí se a následky. Já bych trošku téma přirovnala k Tulákovi po hvězdách, ten byl ale o dost depresivnější a také hlubší. Tato kniha nakonec zas tak hluboká nebyla, možná byl lehce předvídatelný konec. Nenáročné čtení, krátké kapitoly a pozitivní poselství.

11.03.2022 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Já nemám slov, tohle jsme nečekala a je to úžasný romantický historický román z mého oblíbeného Skotska, kde jsem strávila pár měsíců. Seriál jsem neznala a ani neplánuji se na nej dívat. Protože nemůže být lepší :)

10.03.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Jednou tuto knížku “zanimují” nebo zfilmují, protože - to je jasné - autorka je slavná a příběh ze Země ztracených je překrásný. Četla jsem s dcerou (9 let) a musela jsem ji pár věcí vysvětlovat. Pro menší děti to dle mého názoru není. Řekla bych, ze hlavním tématem je bezmezná láska, sebeobětování a tak trošku zamezení hromadění Věcí :) pokud máte rádi vymyšlené světy Rowlingové, tak tuto knihu oceníte. Čtivé, napínavé, ma to spád i ponaučení..

06.03.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Každá kniha této autorky je pohlazením po duši a opravdovým romantickým útěkem z reálného života. Tentokrát navazuje na Kavárnu v Kodani, kde vedlejší postavou byla Sophie, která je zde hrdinkou hlavní a s ni krasavec Todd. Do toho spousta dortíčků, rozmanitost New Yorku a opět hraje nezanedbatelnou roli přátelství. Těším se na další knížku..

03.03.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Již jsem přečetla více knih ze série Romantické útěky a tato byla stejně úžasná jako předchozí..cestování, jídlo, láska. V tomto případě hodně moře, jachta, víno, ryby, klidné i rušné přístavy chorvatských ostrovů. Hlavní hrdinku Maddie už známe jako vedlejší postavu z Cukrárny v Paříži a trosku i hlavního hrdinu Nicka, který je bratr Niny. Ona je personál najaty na poslední chvíli a on host se svou přítelkyni, modelkou Tarou.

01.03.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pravda nebo lež je celkem trefný název, protože po přečtení se lze jen dohadovat, jaká z “osobností” Verity je ta pravá. Napínavé od začátku do konce, přečetla jsme během soboty. Děj je vyprávěn z pohledu Lowen, následně se přidají kapitoly z autobiografie Verity. Nečekala jsem, že bude obsahovat až tolik sexuálních pasáží. Moje první kniha od teto autorky a mohu jen doporučit. A strašidelné/mrazivé to bylo jen trošičku..nedoporučuji číst čerstvým maminkám.

20.02.2022 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Romantický příběh velké lásky Gabea a Lucy. Vyprávěný zpětně, takže veškerý děj se již odehrál a to je důvod, proč jsem strhla jednu hvězdičku. Vadilo mi to. V podstatě Lucy vypráví o svém životě. Hodně se zamýšlí, nad láskou, prací, dětmi..má to filosofický nádech. Hodně je v popředí myšlenka “co by-kdyby”..

18.02.2022 4 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

To bylo ale slz..smutku i štěstí zároveň. Úžasně vylíčené pocity, prostředí, osud postav. Celá kniha se odehrává pouze v několika dnech, ale pojme celý život hlavních hrdinů Hope a Trua. Hodně filosofické, kam nás vedou i malá rozhodnutí v životě. O lásce, ktere nezáleží na ničem jiném, než ji samotné, nesoudí podle čehokoli, proste existuje a lze ji pouze přijmout..moje první kniha od Sparkse a přidávám se do jeho “klubu”..

11.02.2022 5 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Žánr romantický thriller je pro mě novinka a jsem mile překvapena. Zřejmě se stanu fanouškem:) anotace ke knížce ji opravdu dobře popisuje, samozřejmě je tam několik zvratů a ani jeden jsem nečekala. Měla jsem přečteno během víkendu.

06.02.2022 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Já jsem se do knihy hned začetla a chtěla jsem vědět, jak se dál budou nebo nebudou odhalovat tajemství minulosti. Kniha je rozdělena do několika částí. V první je hlavní hrdinkou mladá Lottie, v další Daisy, která jako architektka přestavuje dům, který byl útočištěm bohémů a terčem v očích místních obyvatelů. Já vím, ze Jojo má výkyvy, ale toto dílo bych k těm horším nepřidávala..

03.02.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Líbil se mi netradiční námět, provozovat romantiku jako byznys. Hlavní hrdinka a i Pan Romantik byli oba velmi sympatičtí a vtipní. Všem, kteří vezmou do ruky tuto knihu, musí byt jasné, jak příběh skončí. Ale já z tohoto důvodu tyto knížky čtu, nemusím se trápit válkami a utrpením:) Autorka vyzdvihuje téma “lásky pro každého a chovejte se k sobě hezky a s respektem”.

27.01.2022 5 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Knížce nechybělo nic, co je standardní pro tyto autorky- extrémní čtivost, bezbřehá romantika, dramatická zápletka s jasným koncem, velká porce vtipu, ale…mám ale…úplně nedokážu napsat proč. Mají lepší knihy. Také mi moc nesedla Bianca. Každopádně odpočinek na pár dní s ní a Dexem určitě zažijete.

25.01.2022 4 z 5