Nika151 Nika151 komentáře u knih

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Kniha má dvě dějové linky, jedna v 19.století na Cejlonu na čajové plantáži a hlavní hrdinkou je Grace. Druhá linka je současnost - Gracina prapravnučka Diana se snaží odhalit temné tajemství její rodiny. Krásné prostředí, přímo detektivní zápletka a samozřejmě romantika..

19.01.2022 5 z 5

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Příběhy několika silných žen z dob minulých a i ze současnosti, vše spjaté se sídlem ve Woodmontu. Hlavní hrdinka současnosti Libby odhaluje důvody, proč je tak přitahována tímto sídlem..příběh je napínavý od začátku do konce.

07.01.2022 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Několik pasáží jsem si podtrhla a ráda si knihu přečtu v budoucnu ještě jednou. Začátek byl pro mě sice nudný, úplně nejsem fanda koček, šla jsem do toho kvůli duchovním aspektům knihy. A na úvod se řeší právě to, jak se dostala kočka k Dalajlamovi. Ale dále se to rozjede a na příkladech se ukazuje, jak by člověk mohl vnímat svět kolem nás a co by mohl dělat pro sebe a své štěstí.

31.12.2021 5 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Já se úplně rozplývám, teď je období na to si číst takové krásné vánoční povídky plné lásky, romantiky, humoru a pomáhání si. Za mě nejlepší Vánoční polibek a Vánoční návrh.

17.12.2021 5 z 5

Solvejžin slib Solvejžin slib Corina Bomann

Třetí díl splnil má očekávání a je to krásné zakončení celé trilogie. Z knihy dost vyznívá samostatnost a pracovitost žen, že dokáží vést panství stejně dobře jako muži. Solveig přijme zásadní rozhodnutí, které mění podobu celého Lejongardu a vede ho do nové doby. Setkáváme se i s Agnetou, Mathildou, Magnusem..

13.12.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

To je taaaaak krásné..mé romantické srdce zaplesalo. Už sama Paříž a do toho pečení. Hlavní hrdinka Nina jede do Paříže dokázat si, že se o sebe postará i bez pomoci rodiny a zároveň ukázat, ze již není zamilovaná do nejlepšího kamaráda svého bráchy. Ovšem Sebastian- její nový šéf - ji pořád “bere”, i když se k ní nechová dvakrát nejlépe..a zbytek musíte dočíst:)

18.11.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Úžasná kniha, ale jiný pocit jsem u této autorky ani nečekala. Chcete zažít Švýcarsko, ochutnat recepty, jít na běžky, projet se vlakem, zažít osudové setkání..

16.11.2021 5 z 5

Osudové léto Osudové léto Nicola Harrison

Úplně jsem si rochnila v tématu. Mám rada drsné prostředí majáku, přírody kolem a pěkné strážce..kniha je čtivá, napínavá, ale chtěla bych jiný konec. Romantické duše, které takové romány čtou, tohle neocení ..

10.11.2021 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Příběh plyne pomalu, stejně jako u prvního dílu, ale kupodivu to neubírá na “čtivosti” - přelouskala jsem za dva dny. Myslím, ze knížka je vhodnější pro čtenáře kolem 20 let, hodně se řeší problémy, které později prostě berete jinak. Vyzdvihla bych velkou roli přátelství, kterému se kniha dost věnuje. Romantika se vším všudy, něžné, ochranitelske, první láska..

09.11.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Hodnotila bych jako dobré a ráda se pustím do druhého dílu, ale cely příběh je zdlouhavý, na můj vkus se jakoby nic neděje. Myslím, ze obě knížky by se daly vcucnout do jedné. Líbila se mi důležitost přátelství, která je v knize více než patrná..

05.11.2021 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Hlavní hrdinka Penelope mi přišla podobně šílená jako Bridget Jones. Dost jsem se nasmála. Je potřeba to brát s nadhledem, humoru je v knížce opravdu dostatek, sedlo mi to. Čekejte také dost romantiky a sexu. Také bych rada podotkla, že se tento román vymyká ostatním a čte se dost rychle.. doporučuji.

30.10.2021 5 z 5

Posvátné místo Posvátné místo Audrey Carlan

Jednohubka na pár dní, čte se rychle, děj plyne a oproti jiným podobným “románkům” je zde dost zakomponována víra, jóga a láskyplný pohled na vztahy. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí, příběh je téměř pohádkový a hodně odpočinkový.

29.10.2021 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Tohle mělo snad úplně vše, humor, smutek, sebeobětování, lásku, romantiku, zlost..extrémně čtivé a řekla bych, ze knihy od autorek jsou návykové. Tak pozor!

27.10.2021 5 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

(SPOILER) Uznávaný bostonský šéfkuchař Andrew se jednoho krásného dne naštve a uteče pryč od všech starostí a “narazí” na kudrnatou kuchařku Brooke. Úplně ji neřekne vše, pomáhá ji, zamiluje se..trochu drama na konci..romantická oddechová knížka, kde se hodně vaří a jí. Nicméně mi místy vadila Brooke a její výbušnost. Proto hvězdička dolů.

26.10.2021 4 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Já mám tyto autorky moc ráda, líbí se mi styl psaní a i jejich romantické příběhy. Tento nevybočuje..krásné, dojemné bez zbytečných dramat. Odpočinková četba..

14.10.2021 5 z 5

Hodně hluboké myšlenky v podání Jaroslava Duška. Moc se mi jeho vnitřní svět líbí. Kniha mi přinesla interní prožitek, par myšlenek jsem si z ní vzala a rada se k ni vrátím.

09.10.2021 5 z 5

Nová zlatá kniha pohádek - Máša a medvěd Nová zlatá kniha pohádek - Máša a medvěd kolektiv autorů

Hlavní je, ze se pohádky líbí dceři. Moc krásné obrázky a pevný papír..

04.10.2021 5 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Dočtena jedním dechem. Prvních sto stran je seznámení s hrdiny, kniha má několik dějových linek. Rada bych vyzdvihla seznam lidí a jejich krátký popis ihned na začátku knihy. Párkrát jsem do něj koukla. Autorka zmiňuje i historicky doložené události a reálně existující osoby. Je zajímavé číst, jak se vedlo ženám na začátku 20.století a o jejich odvaze měnit společenská pravidla.

03.10.2021 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Jak uchopit tuto knihu? Nazvala bych ji jako “hardcore sexuální fikci s nadpřirozenými prvky”..tohle jsem opravdu nečekala.

08.09.2021 4 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Kniha plynule navazuje na první díl, takže je nutné ho přečíst. První kniha je vypravena z pohledu Aimee, která se vydává hledat do Mexika svého snoubence. Druhy díl je již vyprávěn z pohledu dotyčného snoubence..za mě netradiční námět, zajímavé téma a moc se mi líbila lokalita u moře (Mexiko, Hawai)

26.08.2021 5 z 5