Osudový dopis

Můj milostný příběh začal dopisem. Nebyl to zamilovaný dopis od tajného ctitele. Řádky, které mi změnily život, napsala malá, desetiletá holčička, a adresovala je magazínu, v němž jsem pracovala. A vlastně ani nebyly určeny mně. Začínaly slovy „Milý Santo…“ a jaksi podivně mě vzaly za srdce. Jako bych s tou dívenkou byla nějakým záhadným způsobem spojená. A tak jsem místo Santy Clause splnila její vánoční přání sama. Byla to nevinná hra… aspoň jsem si to myslela. Dokud věci nezašly moc daleko. Dokud jsem se jednoho dne neobjevila na prahu domu malé Birdie coby německá cvičitelka psů jménem Gretchen Schmidtová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474663/big_osudovy-dopis-wUC-474663.jpg 4.4189

Vydáno: , Baronet

Happily Letter After, 2020

Kniha Osudový dopis

petulkapeta
29. listopadu

Dlouho hleděl na naše spojené ruce. „Chci, abys byla moje, Sadie."
Srdce se ve mně rozbušilo. „Já myslím, že jsem tvoje od začátku."

"Když je dvěms lidem souzeno být spolu,bůh to zařídí."

Miluju knihy s dopisy a tahle patří mezi ně,úžasný příběh. Jak ja jsem se do blaznive Sadie zamilovala byla skvělá tak jako Sebastian a kouzelná Birdii.

Myška43
29. listopadu

,, V tomhle našem městečku je osm milionů lidí a tobě se stalo, že ses s tím chlapem seznámila. Možná to nezačalo nejlíp, ale třeba to mělo nějaký důvod, že jste se potkali. "

Tak za mě ano, ano a stokrát ano. Tohle spisovatelské duo nemůže nikdy zklamat. Je to nádherný dojemný příběh se spoustou neuvěřitelných náhod a bez zbytečných zvratů. Pobavíte se, popláčete si a dočkáte se šťastného konce. Prostě pohádka pro beznadějné romantičky. Moc by se mi líbila filmová verze. Já tedy rozhodně doporučuji a řadím knihu mezi mé nejoblíbenější.

žlotirova

20. listopadu

(+ SPOILER) A já bych tu obálku přece tak ráda otevřela :))) super to bylo

lihate
17. listopadu

Tak mám pocit, že tohle je jedna z nejlepších knih tohoto dua. Vážně krásný příběh, který začíná dopisem a náhodou. Na což si u těchto autorek prostě musíte zvyknout, že ty náhody jsou někdy až moc. Ale i tak je to pokaždé krásným, silný příběh plný překvapení. Taky jsem si myslela, že na Manhattanu už jsou všichni pracháči zabrání, ale omyl...
Sadie je milá, hrozně hodná a citlivá, což bylo vlastně úžasný. Líbilo se mi, jak se oba nakonec vždycky přiznali k tomu, co provedli a nikdy je to úplně nerozdělilo a nenastal ten bod, kdy spolu nepromluví.
Což se mi vlastně líbí na autorkách, že nikdy nejedou podle vzorce jako je to u jiných příběhů.
Sebastian. Já se hrozně těšila, až budou kapitoly z jeho pohledu. Přišel mi něčím děsně zajímavý a tajemný. Což se ukázalo, že byl. Snažil se na všech frontách a musím uznat, že se mu dařilo skvěle, i když to třeba sám zrovna neviděl.
A Birdie byla zlatíčko. Nasmála jsem se, zvlášť když si vybrala taky druhé jméno.
A potom konec s epilogem? Jsem dojatá.

Znovu si ale myslím, jako i u knih od jiných autorů, že by kniha měla obsahovat nějaký lehký spoiler, aby bylo jasně vědět, že v knize půjde i o nemoc jako je rakovina. Někdy třeba nejsem v úplně nejlepším rozpoložení a taková témata se mě dotknou více, než bych si sama přála.

"Když je dvěma lidem souzeno být spolu, Bůh to zařídí."

"Někdy je těžká věc zároveň ta správná."

"Nikdo neříká, to vždycky musí dávat smysl."

Sarkak94
08. listopadu

Páni. Toto bylo tak neskutečně přeslazené, až to bylo dokonalé. Taková „peprnější“ pohádka. I přesto že to bylo hodně nereálné, ale je to kniha, tak proč ne? Já si ji zamilovala hned od začátku.
Bylo to sladké, hodně vtipné, ale i dojemné.
Saide jsem si oblíbila, už na začátku, i když občas jsem si říkala, „sakra prosím to nedělej“ :D A Sebastiana si prostě musí zamilovat každá. Jejich sbližování bylo kouzelné. Líbilo se mi, že bylo takové pozvolné, celou dobu brali ohled na Birdie a snažili se odolávat. Jenže jak se začali, jeden druhému více svěřovat už nemohli více odolávat té touze co byla mezi nimi.
Líbilo se mi i to, že to nebylo tak jako v ostatních knihách, rozejdou se a zase dají dohromady. Tady tak vůbec nebylo, ale díky osudu je to naopak ještě více sblížilo.
Birdie byla úžasná, ty její dopisy byly skvělé a hlavně ten poslední co poslala Santovi.
I když těch náhod tam bylo opravdu hodně a téměř ani jedna mi nepřišla reálná, tak to byl krásný příběh.
A konec? Ten byl krásný. A to co provedl Marmaduk (pes Birdie), bylo tak vtipné, že jsem u toho řvala smíchy. Ono celkově ten pes byl takový trošku poděs.
A jelikož já jsem naivní romantička :D Tak tuto knihu nemůžu jak jinak než doporučit

Ditules
06. listopadu

Tohle combo autorek mě zatím snad nikdy až moc nezklamalo. OD je jedním z těch lepších knih od nich. Skvěle vystavená zápletka s vánočním dopisem. Trošku mi to připomínalo Samotáře v Seattlu. A pes Marmaduk a pokusy o němčinu. :) :) :) To byla neskutečná legrace.