Nika151 Nika151 komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Napínavé téměř až do konce, nedoporučuji listovat knihou, ať se o nic nepřipravíte. Nejsem pravidelný čtenář thrillerů, čekala bych ale něco jiného pod tímto žánrem. Přijde mi to spíše jako detektivka. Příběh vidíte z pohledu několik stran, včetně vyšetřovatelů. Nic není černobílé. I konec je na diskuzi..

06.10.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Já se přidávám k těm, kteří nejdříve viděli seriál. Ten se mi moc líbil, a tak jsem si přečetla první knížku. Každopádně seriál je lepší, mnohem propracovanější a napínavější. V knize je jedna linie věnující se Daphne a Simonovi.

30.09.2022 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Bože, děkuji Ti za tak úžasné knihy..Nejdříve jsem byla smutná z toho, jak příběh začal, jenže pak se rozjel a měl strhující závěr. Takový, který Vás nutí sáhnout po další knize.

21.09.2022 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Kniha vypráví příběh “přerodu” na první pohled rozmazlené a zhýčkané Piper, která se zahazuje s bohatými floutky z LA, do uvědomělé ženy milující rybáře ze zapadlého městečka. Potěší všechny romantické duše a milovnice drsných pracovitých mužů. Vtipné a svěží letní počtení.

24.08.2022 5 z 5

Spolu na věky Spolu na věky Shanna Miles

Nejdřív jsem myslela, ze toho nechám..nechtělo se mi číst o černošce umírající na pocovidové plicní problémy. Nevzdala jsem to a nelituji. Naopak mně se sci-fi část knihy líbila, včetně konce. Druhá půlka utíká rychleji.

20.08.2022 4 z 5

Italské léto Italské léto Jennifer Probst

Četla jsem všechny knihy od autorky, patří k mým oblíbeným, takže je jasné, že dávám plný počet :) pro mě výrazným rysem celé knihy a tím, co mě nejvíce oslovilo, bylo řešení mezigeneračního soužití, problému matka-dcera. Dále najít si čas na vychutnání okamžiku, neřešit co bude a zastavit se. Milostné vztahy jsou v knize také, ale nejsou tím hlavním..Doporučuji všechny knihy autorky pro oddechové letní i zimní chvíle :)

04.08.2022 5 z 5

Léto v Provence Léto v Provence Lucy Coleman

Knížka má zajímavé téma - na rok pauza od manžela. Místo, které má historii, “duši” a zajímavé lidi. Lekce malování, meditace, zahradničení a všeho možného, co vede k uvolnění a mentálnímu odpočinku. Jenže celé je to zvláštní. Autorka se snaží popsat místo, pocity, příběhy, ale něco uniká. Jako bych tomu nevěřila a nebavilo mě to na 100%.

23.07.2022 3 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Laurelin Paige

Když vezmete do ruky tuto knížku, čekáte, ze se bude sama číst, zápletka bude jednoduchá, najdete sexy muže a lechtivé okamžiky. Přesně tohle i dostanete :) je součástí série a děj na sebe bude určitě navazovat.

12.07.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Jedná se o mé první setkání s autorkou a chápu, proč je tak oblíbená. Netušíte, kdo je vrah. Tudíž nekoukejte se na konec, protože se připravíte o parádní zážitek. Celou dobu skáče podezření z jedné osoby na druhou, kapitoly jsou krátké, výstižné a neřeší se zbytečnosti. Líbí se mi, ze se mění pohled osob, vše mi přišlo uvěřitelné. Kniha začíná objevením těl a postupně sledujete práci detektivů, myšlenky jednotlivých osob, jak se objevují nové důkazy, eskaluje podezírání z jednoho na druhého..atd.

07.07.2022 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Celkem náročné čtení obsahující dost filosofických myšlenek ( o síle ducha, reinkarnaci, vývoji lidstva, vztahu žen a mužů…), cizích slov, historických a zeměpisné údajů. Nikdy jsem nečetla nic podobného. Vězeň, který se naučí “přivodit si malou smrt”, a díky tomu brouzdat v minulých životech. Mně se kniha líbila, i přes pasáže, které byly nudné- opakující se myšlenky a obtížně se četly. Myslím, ze se v průběhu života ke knize ještě vrátím.

29.06.2022 5 z 5

Jak na vyvýšené záhony Jak na vyvýšené záhony Joachim Mayer

Začátek mi přišel hezky napsaný i pro laika jako jsem já. Nicméně u vzorových záhonů jsem se začala ztrácet a spíš - já nechci každý rok pěstovat něco jiného. Chci to, co mi chutná a ne řešit, ze jedu druhý rok na záhonu a co se hodí.

07.06.2022 4 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Je to celkem šílená erotická knížka, která je zbytečně dlouhá. Přišla mi ke konci už nudná. Nicméně je výjimečná, zasazením sexuálních hrátek do Starověkého Řecka plného Bohů a mýtů. Za to utrpení z délky knihy strhávám hvězdičku.

31.05.2022 4 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

I pro mě byla kniha součástí společné četby na FB. Nicméně patří do žánru, který ráda čtu, i když s autorkou jsem se setkala poprvé. Příběh Chelsie a Damona. Střídají se kapitoly z pohledu jedné či druhé osoby. Chelsie je pěkně “oprsklá”, sebejistá a Damon fakt nepříjemný. Ovšem ne vždy první dojem je správný. Vtipně psané, rychlovka na pár dní.

11.05.2022 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Příběh o velkém kamarádství, nejedná se o román o milencích, o lásce to ovšem ano. Nicméně jiné než jsem čekala. Hlavní hrdinka mi byla něčím protivná. Navíc jsem měla pocit, že čtu a něco mi uniká, čtu a nevím význam, vlastně spousty řádků byly pro mě nudný. Ale dočetla jsem do konce a je to dojemné.

05.05.2022 4 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Autorka patří k mým oblíbeným, když hledám odreagování s jasným koncem a příjemně ostrým humorem.. “z nenávisti k lásce” je ústředním tématem, do toho tajemná minulost..a vždyť dál už ani nemusím povídat. Je to pořád stejné, a proto to čteme :)

29.04.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Autorka patří mezi mé oblíbené a knihu jsem zhltla jako nic. Postavy se sice opakují ve více knihách, ale není potřeba číst předchozí díly. Hlavním poselstvím knihy je život a jeho pomíjivost, užívání si okamžiku, a i když se dá vše zachytit na fotografii, tak zážitek a emoce jsou “to, co se počítá”. Podobná životní filozofie se ale objevuje ve více knihách autorky, ovšem v rozdílných státech. Dalším přínosem jsou informace o japonském jídle, které vás nutí okamžitě ochutnat maki a hřebenatku v tempura těstíčku. A pak vás čeká romantický příběh Fiony a Gabea. Doporučuji!

27.04.2022 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Fimfárum jsem četla až nyní v dospělosti své dceři. Když jsem často viděla její nechápavý výraz, došlo mi, proč jsem se k tomu vlastně dostala až teď. Pár pohádek (hlavně díky filmovému zpracování) pochopila, ale zbytek je protkán výrazy a politickými narážkami natolik, že to ani pochopit nemůže. Nicméně právě tyto výrazy dost pobavily mě a tolik moudra se skrývá v nenápadnych větách.

“Na světě je zavedeno, ze spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé..”
”Malí se často bojí velkých, ale stojí za úvahu, že velice velcí se skoro vždycky bojí nepatrných.”
”Ono asi přijde na to, z jaké výšky se člověk na věci dívá, pomyslil si Paleček a letěl domů.”

25.04.2022 5 z 5

Ostrov tisíce hvězd Ostrov tisíce hvězd Anne Jacobs

Četla jsem první díl Africké ságy a pak poskočila přímo k trojce. Ta nezavazuje na předchozí díly. Hlavní hrdinka Paula je sympatická, skromná, vzdělaná, odměřená k mužům” vzhledem k době, ve které se román odehrává, se není čemu divit. Nicméně, i přes nerovnost žen, se odváží sama zkoumat Afriku, a dle jedné fotky se snaží najít muže důležitého pro nalezení sama sebe. Příběh je protkaný romantickou linkou Pauly a Thomase, první světová válka je spíše okrajová. Mě děj zaujal více než u Nebe nad Kilimandžárem. Popis koloniální Afriky je úžasný.

25.04.2022 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Na knížce mi přišlo zajímavé, že se střídají kapitoly z pohledu různých osob, je tam několik postav a postupně se dozvídáme jejich příběh, právě i přes úhel pohledu někoho jiného. Líbil se mi styl psaní, pozitivní přístup Sophie k životu, popis ostrova a celá jeho záhada.

Lehký spoiler: Ocenila bych méně otevřený konec týkající se milostného života Sophie.

10.04.2022 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Jednohubka, která je moc chutná a zahřeje u srdce. Příběh je hodně pohádkový, Grant správně sexy a přitom zranitelný, láska, která hory přenáší a konec, jaký u podobných knih čekáte. Autorku mám moc ráda. Jen nedá mi, abych opět zmínila obálku..ta je děsná.

04.04.2022 5 z 5