Ostrov tisíce hvězd

Ostrov tisíce hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467927/bmid_ostrov-tisice-hvezd-n1S-467927.jpg 3 37 12

Africká sága série

< 3. díl

Píše se rok 1913 a mladá Paula von Dahlen žije v Berlíně. Nenadále získá z matčiny pozůstalosti zažloutlou fotografii z Německé východní Afriky. Zachycuje snímek jejího otce, kterého nikdy nepoznala? Paula se odvážně vypraví do přístavního města Tanga a vydává se po stopách dávného obrázku. Cesta ji zavede až ke Kilimandžáru a později na ostrov Zanzibar. V pátrání jí pomáhá novinář a vzájemné sympatie přerůstají v milostný cit. Jenže v Evropě vypuká válka a Tom se zapojí do ozbrojených bojů. Paule tedy nezbývá než si poradit na vlastní pěst…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Insel der tausend Sterne , 2020

Kerberos
06.07.2023 3 z 5

Autorku mám ráda,ale Africká sága se jí moc nepovedla,průměrné čtení.

Janča1532
16.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha se my líbila.Paula jako hrdinka,která si jde za svým cílem.Zdolává plno překážek.Je i v ohrožení života.Najde svoji lásku,kterou nejdřív odmítá,Tom to nevzdává a dokáže jak Paulu miluje.Nakonec najde i svého otce.Kde se dozví šokující zprávu.Vše je úplně jinak než čemu věřila.Pak další šok maminka nebyla její maminka,ale vlastně teta.

Jonna
13.03.2023 4 z 5

Jsem překvapena nízkým hodnocením, mně se kniha moc líbila, i když už byl konec tak nějak jasný, a nebyl překvapivý. Nicméně to v tomto žánru není zase tak podstatné.

Charlotta30
11.03.2023 3 z 5

Já vám nevím, mám smíšené pocity. Knížku jsem tedy přečetla velmi rychle, příběh mě zajímal, ale závěrem musím dodat, že takové termo to zase nebylo. Stránky jsem i přeskakovala, například tu Pauly výpravu za zlatem. A taky jsem asi pořád čekala nějaké propojení z prvních dílů, což by bylo asi i velmi zajímavé. Závěrem musím říct že autorka umí lepší knihy.

STereza
04.02.2023 2 z 5

A. Jacobs mám velice ráda, ale tato kniha nejde hodnotit moc kladně. Děj se táhnul, až ke konci mi to začalo připadat zajímavé a čtivé. Kdo sáhnul po této knize jako první od autorky, určitě doporučuji zkusit jiné její ságy, protože stojí za to.

Szilvia1
07.12.2022 3 z 5

Příběh byl pěkný,ale moc pomaly se rozvíjel a jenom na konci to bylo lepší.Autorka ale i tak zustává mou oblíbenou.Další knížky od autorky si určite přečtu,ale tahle sága se jí nezdařila.

PetaZ
22.11.2022 3 z 5

No nemuzu rict, ze by se mi kniha nelibila, pribeh jako takovy byl hezky, ale.. Bud bych tak 150 stran ubrala a nebo je vyuzila k tomu, aby byl pribeh ukonceny, takhle bych rekla, ze nas ceka dalsi dil a obavam se, ze stejne roztahany, jako tyto 3.. Autorciny knihy mam rada, ale asi by mela zvolnit a nechrlit jednu knihu za druhou za kazdou cenu..

Ester59
14.10.2022 3 z 5

Třetí díl je pro mne velkým zklamáním. Zdlouhavé popisy, děj a zápletka téměř chybí. Červená knihovna ztracená v písku.

katpas76
26.09.2022 2 z 5

Od Anne Jacobs i jejích pseudonymů jsem přečetla leccos. Vlastně téměř vše co u nás vyšlo. A postupem času nadšení pro tuto autorku u mě opadá. Africká sága se mi z jejích “rodinných ság” líbí nejméně a ani tento třetí díl můj názor nezměnil. Naopak. Kniha byla rozvláčná, příběh by se dal rozvinout na podstatně méně stránkách a bylo by to dostatečné. Nic moc dramatického se v knize nedělo a závěr, který sice dává čekat že povede ke 4. dílu ságy byl pro mě asi jediným napínavějším místem knihy. Jako by autorka jela opravdu na množství knih, chrlí jednu za druhou, ale kvalita Panského domu nebo třeba Domu na útesech se někam vytratila. Já se už budu hodně rozmýšlet, zda po dalším jejím bestselleru opět sáhnu. Spíš ne.

Nika151
25.04.2022 5 z 5

Četla jsem první díl Africké ságy a pak poskočila přímo k trojce. Ta nezavazuje na předchozí díly. Hlavní hrdinka Paula je sympatická, skromná, vzdělaná, odměřená k mužům” vzhledem k době, ve které se román odehrává, se není čemu divit. Nicméně, i přes nerovnost žen, se odváží sama zkoumat Afriku, a dle jedné fotky se snaží najít muže důležitého pro nalezení sama sebe. Příběh je protkaný romantickou linkou Pauly a Thomase, první světová válka je spíše okrajová. Mě děj zaujal více než u Nebe nad Kilimandžárem. Popis koloniální Afriky je úžasný.

Emma27
23.04.2022 2 z 5

Kniha ma krásnou obalku, ale nemohla jsem se vubec začíst. Pro mě tenhle žánr spíš moc není.Kniha se mi dostala do ruky náhodou.

morella
16.04.2022 2 z 5

Nemám ve zvyku kritizovat, sama psát neumím, ale u této knihy se tomu neubráním.
Anne Jacobs píše pod tolika pseudonymy a chrlí jednu knihu za druhou, že je to až na úkor kvality.
Vágní příběh, stálé přesuny z místa na místo a sotva se objeví nosné téma či zajímavá zápletka, jenom se toho velmi zběžně dotkne a hned pryč.
Panský dům nebo Kavárna se mi docela líbily, ale tuto knihu spíše nedoporučuji...

Anne Jacobs
německá, 1941
2017  75%Panský dům
2018  81%Panský dům a jeho dcery
2019  83%Zlaté časy
2020  83%Nová doba
2019  77%Hortenziová zahrada

Kniha Ostrov tisíce hvězd je v