Růže

V den večírku na oslavu Liiny promoce jí její rodiče – bohatí sběratelé umění s přáteli na vysokých místech – darovali nádherný pohár na víno, vzácný artefakt zdobený růžemi. Je to úžasný dárek, na který má zálusk i August Bowman, přítel rodičů a host na večírku. August Lie sdělí, že tento pohár, zvaný Růžový kylix, je ve skutečnosti mnohem víc než jen kus nádobí. Byl používán při chrámových obřadech Erota, řeckého boha lásky, a má moc přivést k životu ty nejintimnější sexuální fantazie. Lia je však vůči mytologii a kouzlům skeptická – koneckonců August je sběratel umění, takže nejspíš prostě jen chce ten vzácný kousek pro sebe. Zanedlouho se však dívka ze zvědavosti z Růžového kylixu napije. Náhle se ocitá v erotickém mýtu tak živém, že jí připadá jako skutečnost – jako kdyby prožívala tu nejsmyslnější fantazii přímo s Augustem. Jakmile si Lia uvědomí skutečnou moc této staré a nebezpečné relikvie, nechce se jí jen tak vzdát, přestože August trvá na tom, že je bezpečná pouze u něj. Je dokonce ochoten zaplatit skutečnou hodnotu poháru, ale Lia přemýšlí o jiném obchodu. O takovém, při němž se jejich osudy propletou mnohem víc, než by si vůbec kdy troufli pomyslet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458294/big_ruze-4we-458294.jpg 3.7118

Rudá 2.

Literatura světová, Pro ženy, Erotika

Vydáno: , Red

The Rose, 2019

Kniha Růže

ThrillerLove
23.12.2021

Tohle bylo trochu slabší co se týče celé série, ale nebylo to špatné - hlavní postava celkem naivní mladá osoba. Její ex je blbec ... Noo, ale scény docela supr.
Na konci je to i trochu dojemné, ale z celé série je tento díl slabší. Je tam teda více děje. Točí se to kolem řecké mytologie taková erotická fantasy literatura

knihomolkajanca
21.12.2021

Po přečtení Rudé Galerie, která kraluje mému žebříčku nejhorších knih, co jsem kdy četla, jsem se zařekla, že pokračování rozhodně číst nebudu. Ale nakonec jsem chtě nechtě byla donucena zúčastnit se štafety na tuto knihu. :D

Když jsem knihu poprvé vzala do ruky, vyděsila mě její tloušťka. 408 stran na erotický román není zrovna málo, a já měla čerstvě v paměti, jakým utrpením pro mě byl první díl. Trochu mě tedy překvapilo, že tentokrát to autorka vzala trochu z jiného konce. Zatímco RG bych označila za porno, tohle už se do škatulky erotiky opravdu vejde. A dokonce si užijete i nějaký ten příběh.

Jednoznačně musím ocenit nápad zakomponovat do erotických scén řeckou mytologii. Šlo vidět, že ji má autorka opravdu dobře nastudovanou. Přestože však v erotických scénám ubrala, měla jsem stále pocit, že čtu celkem bizár a scéna s tekutým zlatem tomu nasadila korunu. Navíc mi bohužel opravdu nesedl příběh. I když byl Augustus docela sympaťák, rozčilovalo mě, že všechno musí mít sexuální podtext. Rodina Lii byla absolutně nesmyslná a ke všemu jsem uhádla zvraty, jestli se tomu tak dá v tomto případě říct. I přesto všechno mi ale stránky ubíhaly pod rukama, takže čtivost je určitě jedna z hlavních předností knihy.

Tiffany Reisz mi jednoduše moc nesedí a její příběhy zabíhající do fantasy jdou mimo mě. Ač jsem jindy doslova fantasy nadšenec, v tomto žánru preferuji realističtější kousky. Na třetí díl Perlu se tedy nechystám (tentokrát už opravdu! :D ).

Hodnocení: 40%

kacenka6144
23.11.2021

I když nemám moc ráda příběhy s mystickou tematikou a s nadpřirozenem, tohle mě docela bavilo. Dokonce proběhla i trocha toho napětí - sejdou se, nesejdou se.

Knihomolka97
23.10.2021

Růže je pro mě milým překvapením, neměla jsem žádná očekávání. :D
S RG se nedá vůbec srovnat. Nepůsobila, s prominutím, jako nevkusné porno, ale opravdu jako erotický román, v němž je zajímavě zakomponována řecká mytologie...

Bavily mě ty sexuální fantazie, obzvlášť část s Bríseovnou a Achilleem...a Patroklem. :D
A samozrejmě i části z přítomnosti. Nicméně některé pasáže mi přišly o ničem a zbytečně zdlouhavé. I tady se našly výrazy a pár scén, které za mě nebyly úplně vkusné, ale nebylo jich tolik jako v RG. Srovnání se zkrátka neubráním.
Velké plus této knihy jsou hlavní postavy. Augustus i Lia mi sedli. Zvlášť Augustus a jeho super hlášky. Kdo vlastně tento týpek je, jsem začala tušit zhruba od půlky knihy, ale předvídatelnost mi ani nevadila.
A další plus - nechyběla romantika, kterou jsem postrádala v RG.
Sečteno podtrženo 3,5⭐/5⭐ a přečtení v žádném případě nelituji.

MilackovaN
17.10.2021

V porovnání s Rudou galerií to bylo jak nebe a dudy. Narozdíl od prvního dílu měla Růže hlavu a patu a nemusela jsem se do čtení nutit. Jsem ráda, že jsem se po prvním díle nenechala odradit a dala jsem šanci druhému dílu. Po přečtení dám šanci i třetímu dílu, tak snad nebudu zklamaná.

rampapa
14.10.2021

Po rudé galerii jsem na další pokračování byla hodně zvědavá a jsem tou knížkou nadšená. Knížka je hodně erotická. Moc se mi líbil ten příběh. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Jinak knížku doporučuji všem co mají rádi erotiku.

ZuKo
14.08.2021

Četla jsem to hlavně ze zvědavosti jak ta serie bude pokračovat. Měla jsem v ruce daleko horší knihy. Jak už tady někdo psal, jako odych dobré. Třeba 50 odstínu šedi jsem odložila po pár stránkách jak to bylo špatně napsané. Tahle kniha ma aspoň hezký sloh a krásně se to čte i když je to hodně ujete.

katerina3368
13.08.2021

Měla jsem po dlouhé době chuť na knihu s erotickou tématikou a zaujala mě tahle. Nebyla jsem zklamaná, protože jsem od toho neměla velké očekávání. Erotiky bylo dost a byla popsána parádně ale příběh lehce pokulhával.