Růže

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V den večírku na oslavu Liiny promoce jí její rodiče – bohatí sběratelé umění s přáteli na vysokých místech – darovali nádherný pohár na víno, vzácný artefakt zdobený růžemi. Je to úžasný dárek, na který má zálusk i August Bowman, přítel rodičů a host na večírku. August Lie sdělí, že tento pohár, zvaný Růžový kylix, je ve skutečnosti mnohem víc než jen kus nádobí. Byl používán při chrámových obřadech Erota, řeckého boha lásky, a má moc přivést k životu ty nejintimnější sexuální fantazie. Lia je však vůči mytologii a kouzlům skeptická – koneckonců August je sběratel umění, takže nejspíš prostě jen chce ten vzácný kousek pro sebe. Zanedlouho se však dívka ze zvědavosti z Růžového kylixu napije. Náhle se ocitá v erotickém mýtu tak živém, že jí připadá jako skutečnost – jako kdyby prožívala tu nejsmyslnější fantazii přímo s Augustem. Jakmile si Lia uvědomí skutečnou moc této staré a nebezpečné relikvie, nechce se jí jen tak vzdát, přestože August trvá na tom, že je bezpečná pouze u něj. Je dokonce ochoten zaplatit skutečnou hodnotu poháru, ale Lia přemýšlí o jiném obchodu. O takovém, při němž se jejich osudy propletou mnohem víc, než by si vůbec kdy troufli pomyslet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458294/big_ruze-4we-458294.jpg 3.7197
Série:

Rudá 2.


Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Erotika

Vydáno: , Red
Originální název:

The Rose, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (55)

Kniha Růže

Vendy1993
23. března

Další parádní díl a dokonce lepší než první díl (Rudá galerie). Líbí se mi, jak autorka propojila tento díl s dílem prvním. Musím říct, že děj i celkově psaní bylo mnohem lepší než v Rudé galerii. Opravdu jsem si čtení užila :) miluju sexy fantas magorii ;)

denisa8946
06.12.2022

Po přečtení Rudé galerie jsme neměla chuť se pouštět do dalších dílů. Po pár měsících jsem je objevila ve slevě a řekla jsem si, že jim dám šanci.
Musím přiznat, že jsem docela ráda, že jsem jim tu šanci dala. Druhý díl mě mile překvapil. Při čtení jsem ke knize už rovnou přistupovala jako k takovému erotickému fantasy. Musím říct, že se kniha velmi dobře četla, byl zde zajímavý děj a nebyl to takový bizar jako díl první. A téma řecké mytologie mě bavilo mnohem víc než obrazy v prvním díle.
Líbilo se mi, že se zde okrajově objevovaly postavy z prvního dílu (rodiče hlavní hrdinky) a vznikla tak rodinná sága. Hlavní postavy nebyly špatné, hlavní hrdinka mě celkem bavila svým přístupem k životu a svému řemeslu. :D
Závěr byl docela rychlý, takový ošizený. Ocenila bych víc obsáhlý závěr, postavy by si to zasloužily.


1259
22.11.2022

Teď pro změnu řecké božstvo. Rozhodně to bylo lepší, než ten první díl.

Kristy.Seb
17.11.2022

Minulost nemůžeš změnit.

Řecka mytologie byla naprosto skvělá! Zajímavý fantasy příběh.

LucijeT
13.11.2022

Jako děj skvělý, příběhy a fantazie .. to propojení s řeckou mytologií - super ... Ale ten konec? Tak ten byl fakt suchej. Chyběla mi tam jedna kapitola, minimálně jedna ... Aby trochu rozebrala ten happy end, takhle mám pocit, že jsem byla ochuzena o závěr

Aghatte
10.11.2022

Knihu jsem jen prolistovala, rychločtením, moc nechápala děj, ale erotické pasáže byly takové normální, vzadu na knize je psáno "erotický thriller, a sadomasochistické scény"...? To asi bylo z nějaké jiné knihy, zde naštěstí nic takového nebylo..
Možná kdybych znala souvislosti a věděla, "o čem to je"... Nic, co by člověk musel mít doma. Obálka je pěkná, nevím, proč se to jmenuje Růže.
V podstatě můj zmatený komentář reflektuje zmatené pocity ze čtení.
Mám tu ještě Anděla a Zámek hříchů, a ani se mi do nich nechce.

Karina_
23.08.2022

Po přečtení prvního dílu jsem měla tendence další dva zahodit do konťáku. Druhý díl ovšem překvapil, pořád měla kniha morálně nepochopitelné části, ale milostná linka byla skvělá a kupodivu neúchylná. Líbí se mi propojení dvou prvních dílu pomocí postav. Téma řeckých bají je skvělé a tím si autorka u hodně čtenářů šplhla, což jí přeji, snad jí došlo, že ten první díl byl fakt kekel.
V druhém díle se mi moc líbilo, že se nejednalo jen o sex, ale o vášeň, zamilovaní se, o dospívání chlapce v muže a zároveň se tam objevilo nepříjemné a bolestné téma, jako je neopětovaná láska. Kníže nemůžu dát 3 hvězdičky, ale 4 se mi zdají zase moc, dala jsem nakonec 4, určitě stojí za přečtení.

zbožňuju_knihy
30.07.2022

Bylo to zase něco trochu jiného, ale mně se víc líbil a možná mě i vyvedl z mojí zóny komfortu díl první. Proto za 4*. Může to být i tím, že mám ráda obrazy, impresionismus miluji.
Souhlasím s komentářem níže, řeckého pověsti - to byla topka na příběhy. Hned jsem hledala Petišku. A s tím B. Pittem.. to si asi hned spojí každý :-)

1