Nika151 Nika151 komentáře u knih

Poslední slova Poslední slova Kerry Lonsdale

Kniha má dvě hlavní časové linie, dětství tří sourozenců - konkrétně prázdniny v domě u jezera a současnost, kdy hlavní hrdinka Olivie se snaží vypátrat svou sestru. Kniha má pomalý rozjezd, nevzala mě hned od prvních řádků, ale o to více pak v druhé půlce chcete vědět, jak vše skončí. Každopádně bude mít pokračování..Mám ráda předchozí autorčinu trilogii, tak věřím, ze i další díly budou super.

07.05.2023 5 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Pokud mám srovnávat v rámci série, tak příběh Lisy a Willa se mi líbil více, než předchozích hrdinů Laurie a Cam. Pokud mám srovnávat s romantickými útěky od stejné autorky, tak ty jsou nepřekonatelné. Pokud autorku neznáte, přečtěte si Julie Caplin - cokoliv. Pokud znáte, tak to nesmí chybět ve vašem seznamu prečtených knih..

26.04.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Všechny romantické útěky od Julie Caplin jsou naprosto skvělé, vůbec nic jim nechybí. Hledající hrdinky, sexy muži, vynikající jídlo, cestování a útulnost. Kniha vyloženě pohladí po duši, donutí Vás zpomalit a všímat si hezkých věcí v životě.

14.04.2023 5 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

(SPOILER) Myslím, ze si kniha zaslouží vyšší procento než má nyní, 77%. Možná se od ní čeká větší romantika, ale ta tam je, Colin je sexy a dokonce je schopen za svou lásku položit život. Kniha se totiž překlopí v thriller/detektivku. Čtivé, Sparks je zárukou kvality.

02.04.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Beyah a Samson jsou hlavní hrdinové knihy, a ačkoliv jsou velmi mladí, tak oba mají v životě mnoho za sebou. Dějová linka se odehrává pouze z pohledu Beyah, která se ocitá v plážovém domě u otce, nezažila v životě příliš hezkého a najednou ma nevlastní sestru, mamu a otce, kterého viní z toho, že se příliš nezajímal. Samsona nemá zpočátku příliš v lásce, alePříběh se čte jedním dechem a nemusíte byt young adult.

12.03.2023 5 z 5

Skoro úplně normální Skoro úplně normální Hannah Sunderland

V knize sledujeme příběh 28leté Matyldy, alias Effie, která má na začátku o sobě velmi nízké mínění, poraženecký přístup a nepřevzala otěže nad svým životem. Nemá radost ze života, bydlí u svých rodičů, hodně hodně pije..prostě katastrofa. To se samozřejmě pomalu mění, když se na ní přilepí krásný a sebevědomý Theo a sepíše jí seznam úkolů/výzev, které má splnit. Kniha má velmi zajímavý konec a, i když jsou trošku náznaky dalšího děje, může to být překvapivé.

08.03.2023 5 z 5

Zkrocení divokého Skota Zkrocení divokého Skota Rowan Keats

Takto si představuji typickou červenou knihovnu, drsný skotský muž a tajemná léčitelka. Čtivé, napínavé a vášnivé :) prostě oddechovka a pro mě je plus Skotsko, které mám moc rada.

25.02.2023 4 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Zpočátku jsem měla problém se vší tou odborností, ať už z oboru egyptologie nebo fyziky. Spoustě teorií jsem nerozuměla, možná jsem se ani o půlnoci, kdy jsem se nemohla od příběhu odtrhnout, moc nesnažila :) a to je právě to ono, co vám vezme dech. Pomalu mě kniha po jednotlivých kapitolách přitahovala víc a víc, až to vytrysklo v maraton. Smrt a život. Možnosti, které máme, a jak se mění pohled na život, když se blíží smrt. Paralelní životy, které jsme nevedli. Lásky, které skončily a mělo to tak být? Co když cítíme, že je v našem životě něco špatně? Co je ta pravá láska? Lze na to vůbec najít odpovědi?

21.02.2023 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Tato knížka má šmrnc, který je nejen způsobený rychlým autem a dobrým vínem, ale i tvrdohlavostí a sebepoznáním hlavní hrdinky Laurie. Dej se rozjíždí pomalu, graduje a má skvělý závěr. Vytkla bych jedině vazbu, malá šířka knihy, větší tloušťka, tužší listy a paperback způsobují to, že se špatně drží a čte.

11.02.2023 5 z 5

Pohádky se zvířátky (8 pohádek) Pohádky se zvířátky (8 pohádek) Vladimír Sutějev

ideální poměr obrázků a čtení pro male dětičky

22.01.2023 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Styl, jakým Sparks píše je moc krásný, úžasně popíše vše - emoce, okolí, počasí, zvuky..atd, - tak lehce představitelné. K příběhu (jsem filmem nepolíbená) - velmi romantické, mladá maminka najde vzkaz v láhvi, dostává se k dalším dopisům záhadného spisovatele, až se ho nakonec pokusí vyhledat a pokus vyjde. Najde to, co nečekala a její život se změní.

22.01.2023 5 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Úplně jsem při nákupu přehlédla, že je kniha součástí série, naštěstí to víceméně nevadilo, ačkoliv mi bylo jasné, že některé věty narážely na děj minulých dílů. Emmaline je drsná policejní holka, která je uvnitř hodná a touží po lásce. Musí se vyrovnat s pozváním na svatbu od svého bývalého a je jí jako doprovod dohozen pohledný a milý Jack. Kniha je vtipná, nebyl tam žádná pasáž, u které jsem si přála, ať skončí a pořád se něco děje. Doporučuji pro romantiky se smyslem pro humor :)

07.01.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Jsem milovnicí Skotska a Julie Caplin. Takže jsem dost čekala a má očekávání byla naplněna. Ideální pro vánoční čas a pro romantické duše.

27.12.2022 5 z 5

Růžový víkend Růžový víkend Sandra Brown

Je to velmi romantická jednohubka na dva večery. Slovo růžový v názvu na obsah velmi sedí..

12.12.2022 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Třetí z knih o Bridgertonových byla pro mě první, kde jsem mohla více pustit fantazii a neměla jsem již v hlavě představy scenáristů seriálu. Nedalo se srovnávat. Což mám všeobecně raději. Příběh se opravdu podobá velmi Popelce, zde je ale Sophie více kurážná. Hodně romantické, pohladí po duši a velmi se hodí do předvánočního období, protože - kdy jindy než nyní si vychutnávat pohádky.

09.12.2022 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Bohužel nebo bohudík (?) jsem dříve viděla seriál a tato skutečnost částečně ovlivnila můj náhled na celou knižní sérii. V seriálu se mi více líbil příběh Daphne, tudíž jsem předpokládala, ze druhá knížka bude slabší. Nicméně jsem mile překvapena.

30.11.2022 5 z 5

Kyvadlo a jak mu rozumět Kyvadlo a jak mu rozumět Dani Bryant

Krátké, ale pro začátečníky výstižné. Seznámí s druhy kyvadel, různé tvary a materiály, možnostmi “čištění” kyvadel a prostoru, samotným používáním a i tím, kam se ubírat dál..

18.11.2022 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Já si seriál nechávám, až dočtu knihy. A budu stručná - je to bomba se vším všudy!

15.11.2022 5 z 5

Dědečku, vyprávěj o Praze Dědečku, vyprávěj o Praze Ladislav Špaček

Hezké, ale obsahovala i dost nudné pasáže pro děti..přišlo mi, ze dcera nevnímá, možná ji dějepis jednou nebude bavit. Ale jsem rada za to, ze jsem se dozvěděla spoustu zajímavých detailů o pražských zákoutí a památkách.

12.11.2022 4 z 5

Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý Gordon Livingston

Bohužel knížka mi nesedla, možná čtu ve špatné době (myšleno má životní situace), ale pro mě sdělení nebyla čtivá a dobře srozumitelná. Nic nového mi nepřinesla.

12.11.2022 2 z 5